mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 20:42:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija  (Prebrano 66938 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #90 : petek, 30.07.2010 : 09:42:47 »

Nikoli se sicer ne oglasam v takih debatah, ker sem prevelik amater, da bi lahko kaj pametnega sploh povedala  Roll Eyes, a tudi jaz ze dolgo razmisljam o tej problematiki, ki je sploh zadnje case zelo izpostavljena…
In se sprasujem, kako bi jaz reagirala v taksni situaciji….

In moram reci, da ce razmisljam striktno racionalno in z vidika zakona, se seveda absolutno strinjam, da je verjetno trenutno edini nacin, da se situacija glede zavetisc in oskrbe zivali spremeni na bolje, le tako, da se vsaka najdena zival prijavi v pristojno zavetisce, ker je tako bodo jasne pravilne stevilke v statistiki zavrzenih in nezazeljenih zivali. Ampak….

Vsi se verjetno strinjamo, da je taksno postopanje zelo enostavno, kadar je pristojno zavetisce »normalno«, torej taksno, , ki dejansko deluje v dobrobit zivali in kot si zelimo,d a bi bila vsa zavetisca. Kaj pa drugje? Kaj naredis, ce kot posameznik naletis na zapusceno zival (psa ali macko), bolno zival ali dudarja, v obcini, ki ga pokriva zavetisce, ki »naj bi« recimo macke takoj pospravilo v skrinjo, ali zavetisce, ki ne zeli sodelovati s prostovoljci (kot smo lahko brali v temah, je to dokaj pogosto). Kaj narediti potem?  Undecided
Jaz se strinjam, da ce trenutno zdaj ena najde zival in jo mora dati v zavetisce, za katerega ve, da bo po 30-dneh to zival evtaniziralo. Mi je sicer hudo enega zivljenja, tu pa je moja custvena obremenjenost zakljucena. Kaj pa, ce sem jaz tista, ki najde to zival? Zase lahko 100% trdim, da bi imela zelo slabo vest to zival pustiti v taksnem zavetiscu. Se huje pa, pustiti, da jo evtanizirajo. Ker bi cutila, da sem jaz odgovorna za njeno smrt in bi jo lahko preprecila. Ja, je to eno drevo, a je to drevo, ki ga imam jaz pred sabo, ne gozd na drugem koncu Slovenije.

Še enkrat…sprasujem se cisto hipoteticno, kako pravilno reagirati, ce svoje moralne in eticne odgovornosti ne mores kar izklopiti? Ce se ne mores kar obrniti stran, si oprati roke in reci, da je tvoja zakonska obveznost s tem opravljena. Vsi vemo, da ko si osebno vpleten, ni mozno reagirati le striktno racionalno in brez ciustev, ne glede na to, kako bi po zakonu to bilo pravilno.  sram

Naj poudarim, da ne zagovarjam nobenega ravnanja, ker sem tu popoln amater in se mi niti sanja ne, kako bi na tem podrocju lahko dokoncno uredili stvari, razen ozavescanja in izobrazevanja ljudi. In povem se enkrat, da se strinjam, da je nacin, ki ga zagovarja recimo Jana in se nekateri ostali, verjetno edini pravilen, po drugi strani pa razumem tudi tiste, ki se s tem ne strinjajo najbolje, ker razumem, da bi vsaj jaz zelo tezko spala ponoci, ce bi vedela, da bo vsak macek, ki ga nesem v to in to zavetisce usmrcen. Je v tem primeru bolje res pustiti sploh tega macka na cesti in se obrniti stran?

Pa seveda pustimo moznost, da macka ali psa sam posvojis, ker nas je vecina tu ze polna. Zanima me striktno, kako se soociti s tem, ko si ti osebno v tem polozaju (in pristojno zavetisce ni recimo Horjul)?


Pa pustimo dejstvo, da veliko obcin nima seveda niti pogodb z zavetisci, ker v njihovih obcinah ni nelastniskih zivali. Smo lahko brali v vec temah, celo mnenja, da ce je zival vsaj priblizno v dobrem stanju, mora biti lastniska. Kaj takrat? Ok, se prijavlja, tezi obcinam in VURS-u…recimo, da na dolgi rok dosezemo, da tudi te obcine podpisejo pogodbo z zavetiscem.

Kaj pa do takrat?

Torej, se enkrat…nocem sproziti debate, kaj je prav in kaj ne, me pa zanima, kaj vi mislite o tem? Oz. tisti, ki zivali »pobirate s ceste«, kaj narediti v taksni situaciji, da bi bilo prav na vseh posdocjih? Kaj narediti, da se custveno ne iztrosis v enem letu, ker trega ne mores vec gledati?  Undecided
Popravite me, ce se motim, sam ali ni to zelo velik problem v trenutni situaciji na tem podrocju? Custveno reagiranje?  predaja

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #91 : petek, 30.07.2010 : 09:50:10 »

Helena, a mi lahko poveš, a se vaša strokovna vodja res ni odločila za evtanazijo mačke, ki je kasneje sama zapančkala.

Link na temo:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,37688.0.html
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #92 : petek, 30.07.2010 : 09:52:03 »

Zdrav razum je vklopljen ves čas, kako drugače misliš, da ji lahko preživimo toliko?
Imaš pravico do svojega zornega kota, tako kot vsak. Kopičenje? A ti nisem s številko o oddaji v lanskem letu dovolj povedala?
Nismo norci, se zavedamo vse problemov in obstoječih in potencialnih težav.


 Helena, a veš zakaj te sprašujem vse to

zaradi tvojega zadnjega posta v " mačji hiši"

Citat
Smo na robu bankrota, tako, da če nam kdo želi pomagati, je zdaj več kot primeren čas za to.

Trenutno nas tepe oskrba mladičev, torej bistveno dražja hrana, veterinarski stroški, stroški zdravil, pleničnih, brisač, razkužil,...
Zaradi počitnic je tudi donacij bistveno manj, manjše so tudi donacije iz naslova botrstvev.

A boste vedno računali na donacije?
 pa jih bo  vedno dovolj?... da boste prav vse rešili

ljudje se slej kot prej naveličajo metat v  luknjo brez dna.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #93 : petek, 30.07.2010 : 09:59:40 »

Kaj takrat? Ok, se prijavlja, tezi obcinam in VURS-u…recimo, da na dolgi rok dosezemo, da tudi te obcine podpisejo pogodbo z zavetiscem.

Kaj pa do takrat?

Torej, se enkrat…nocem sproziti debate, kaj je prav in kaj ne, me pa zanima, kaj vi mislite o tem? Oz. tisti, ki zivali »pobirate s ceste«, kaj narediti v taksni situaciji, da bi bilo prav na vseh posdocjih? Kaj narediti, da se custveno ne iztrosis v enem letu, ker trega ne mores vec gledati?  Undecided
Popravite me, ce se motim, sam ali ni to zelo velik problem v trenutni situaciji na tem podrocju? Custveno reagiranje?  predaja
Gre za tek na zelo dolgo progo, ki vključuje naše zahteve po korektnem delovanju zavetišč, prijavljanju, vztrajanju, vztrajanju, vztrajanju. Da se drugi pa se bodo še naprej po trebuhih praskali? V nasprotnem primeru te čaka točno to, kar si napisala: čustveno iztrošenje. Jaz sem svoje čustveno iztrošenje rešila v trenutku, ko sem sprevidela, da sem čustveno iztrošena zaradi prevelikega števila domačih, "naših", živali.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #94 : petek, 30.07.2010 : 10:06:20 »

Helena, a mi lahko poveš, a se vaša strokovna vodja res ni odločila za evtanazijo mačke, ki je kasneje sama zapančkala.

Link na temo:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,37688.0.html
Strokovna vodja se o tej mački ni odločala, ker je ni niti videla, saj je bila prinešena s terena v lokalno veterinarsko ambulanto, kjer se veterinarka ni odločila za evtanazijo, ter se je odločila za zdravljenje. O dotični mački obstaja tudi kartoteka na taisti veterini.

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #95 : petek, 30.07.2010 : 10:10:12 »

Helena, a veš zakaj te sprašujem vse to

zaradi tvojega zadnjega posta v " mačji hiši"

A boste vedno računali na donacije?
 pa jih bo  vedno dovolj?... da boste prav vse rešili

ljudje se slej kot prej naveličajo metat v  luknjo brez dna.

Vsako poletje smo na robu bankrota, upam, da bo kdaj drugače. Donavije predstavljajo le 20% naših sredstev s katerimi razpolagamo. Naveličani luknje brez dna? Donacija je popolnoma osebna odločitev vsakega posameznika, če se odločiš, da si se ene luknje naveličal, pač doniraš drugi luknji ali pa nobeni.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #96 : petek, 30.07.2010 : 10:11:00 »

Se ne bom spustila ne na dudarje in ne na redcenje, rada bi le povedala damayanti, da gozdarjenje pomeni predvsem delanje nekaj dobrega/pozitivnega/dolgorocnega za vse pse in/ali macke na dolgi rok oz. je skrb za kvaliteto gozda v prihodnosti. V pravem pomenu: zlaganje na kup je ukvarjanje z drevesi in vodi v vedno vec drevja, v zarascen gozd, kjer je kvaliteta nepomembna, samo da je drevja dovolj, ne glede na to, ali je zdravo, ali ima vse, kar resnicno potrebuje. Se strinjam, da je treba skrbeti polno za posamezno drevo in se vedno ne vidi gozda, ker pac vsi niso za gruntanje na prihodnost, vendar menim tudi, da brez pogleda na gozd in na pozitiven ali negativen ucinek na celoten gozd (vcasih vecji, drugic manjsi) ne storimo veliko dobrega za macke, sicer je to zlaganje. Kadar gre za neko skupinsko pocetje, se strinjam, da mora biti nekaj drevesckarjev, ki pac ne delajo nic drugega, kot skrbijo za drevescke v svoji oskrbi. Vsekakor pa sem mnenja, da drevesckar nikoli ne sme postati tisti oz. ne smejo postati tisti, ki stvari furajo naprej. In tisti, ki furajo zadeve naprej, bi morali odlocat (skupaj s stroko, seveda), kaj je v dobro gozda in posameznega gozdarja in kaj ne. Tudi bi morali skrbeti za kvalitetne razmere, v katerih "zivijo" drevescka, ki sestavljajo gozd.
Vceraj sem se menila o kvaliteti in kvaliteta je tista, ki bi morala po mojem mnenju gozd sestavljati/predstavljati/tvoriti ... To ne pomeni, da ne smejo biti not obrezana drevesa in da morajo biti not samo smreke in jelke, temvec to, da je drevje raznovrstno, da se pokaze, da se skrbi za celotno zdravje in kvaliteto gozda in da se s tem uci vse tiste, ki jim za gozd in drevje trenutno se ni mar, kako je lusno, ko je v njem vse fajn in ni nobenih posebnih skrbi. S tem se tudi pokaze, kako je prav.
No pri nas smo sli pri mackah v realnosti v totalno zarascen gozd, kjer se se kar pogozduje, tlaci skupaj drevesa, da se prepletajo in drug drugega onemogocajo. Ko obiskovalci pridejo v tak gozd, se slisi vecinoma samo jambranje in stokanje in lahko si samo mislim, da so obiski hitro zakljuceni. Tako v resnici ne kazemo veliko pozitivnega, predvsem pa ne kazemo, da je za zivljenje posameznih dreves vazna predvsem kvaliteta - najprej posameznega drevesa, potem gozdicka, in na koncu celotnega gozda, temvec kvantiteta.

LooNee, kot moj odgovor na tvoje dileme ti bom dala sem citat iz ene druge teme. Napisano je bilo sicer kot odgovor na neko drugo vprasanje, pa vendar je tocno to, kar ti zelim povedati tudi kot odgovor na tvoje dileme. Vseeno je, ali gre za pse ali macke. Spodaj pac pisem o psih.

Ce vzamete psa, ki ga najdete na dvoriscu, pa ga ne peljete v zavetisce (in mimogrede s tem ne poskrbite, da ga najde morda lastnik, ali da se znajde v evidencah, ali da pripomore h korektnejsi sliki situacije), vsaj razcistite pri sebi, da ste to storili iz povsem lastnih razlogov in da bo s tem opravljena "resitev" konkretnega psa zato, ker ste ga vi nasli, torej iz egoizma, ce hocete direkt. Ce bi ga nasel nekdo drug, bi ga morda peljal v zavetisce in v tem primeru bi vam bilo vseeno, ker dejansko ne bi niti vedeli zanj - pa cetudi bi vedeli, ne verjamem, da bi ga sli na "svoj" nacin "resevat" (kot ce ga najdete vi) - torej sami postimat, oskrbet in namestit ter oddajat. Hipoteticno. Govorim kot primer in ne, da osebno vi tako pocnete.

To pomeni, da je vsako dejanje, ki ga naredimo samoiniciativno in v nasprotju s pravili (tudi zakonskimi), ali ce hocete v nasprotju z usmeritvami tistih, ki vidijo malo sirse, storjeno v egoisticnem duhu. Dokaz za to so vsa sporocila, ki so bila kdajkoli tukaj ali kjerkoli drugje napisana v stilu: "ne morem ga peljati v to in to zavetisce, temvec bom sam poskrbel za vso oskrbo, ker sem ga pac jaz nasel in vsaj to lahko storim in tega pa res ne morem, tega konkretnega ..." Torej, se enkrat - locimo med tistim, kar pocnemo v korist svoje "ciste duse" in zivalce, ki jo drzimo mi v rokah in tistim, kar je prav za dolgorocne cilje - za vse zivali pojutrisnjem in vse tiste, ki jih drzi v rokah nekdo drug ali pa sploh nihce. Popolnoma nic ni narobe s tem, da sami oskrbite najdeno zival, vendar ne pravite potem, da je to za dobro kogarkoli drugega, kot za dobro vas samih. Se enkrat, zivali, ki jih najde nekdo drug, pa za to veste, ne vzamete, ker nimate stika z njimi. Takih zivali je tukaj cel kup, se vec jih je v nekaterim neljubih zavetiscih, v "dobrem" zavetiscu jih bodo morali evtanazirati, ker jih nimajo vec kam dajati ... Pa niso nic drugacne, morda so bile najdene na mestu, na katerem ste se prav vi nahajali uro pred ali za tem, ko je tam zival nasel nekdo drug in jo odpeljal v zavetisce. Zakaj je zival, ki jo drzite vi v rokah kaj drugacna? Oz. zakaj ima zival, ki jo drzite vi v rokah, previlegij vase individualne oskrbe? Zakaj v nekaterih primerih za tocno to zival zahtevate reakcije "po vasi meri" od drugih? Zaradi zivali? Ni res. Zaradi vas. Ce bi bilo karkoli za zival, bi vam bilo vseeno, ce bi dali to zival v oskrbo tistemu, ki je zadolzen zanjo in vzeli drugo, ki je morda bolj potrebna vase pomoci. Torej, povejte odkrito sami sebi, da to pocnete samo zaradi vas, vase mirne duse, vasega mirnega spanca in srece. Zival ima pri tem samo to usodo, da vam je ravno ona prekrizala pot. Nic drugega. Tam zunaj pa jih je se mnogo, ki pa nimajo "te srece". Tole nima nobene zveze z realnimi posvojitvami, pa tudi z organiziranimi akcijami ne, temvec se nanaša na "reševanje lastnih primerov".

Ravno tako je sicer nam vsem hudo, ko se objavi, da bo nekdo evtanaziran. Ce bi rekli, da izberite za evtanazijo med vsemi tiste, ki ste jih (hipoteticno) vi prinesli v "dobro" zavetisce (ker v "slaba" jih itak ne nosite) in tistimi, ki so jih prinesli drugi, bi se garantirano odlocili za tiste, ki so jih prinesli drugi. Ker ste "svoje" ze drzali v rokah, ker se cutite dolzni ..., ker ne morete ... hm ... Protestirali bi, ali pa vsaj poskusili kaj narediti, da ravno "vase" zivali ne bi doletela izbrana slaba usoda. S kaksno pravico? So tisti, ki so jih nasli in prinesli drugi, kaj manj vredni? Si kaj manj zasluzijo zivljenje? Ne. Si kaj manj zasluzi zivljenje tak, ki ni na pogled atraktiven, je premajhen ali prevelik ..., ni pa bil nikoli "v vasih rokah"? Ne. Je prav, da doleti smrt nekoga, ki pac caka, zato ker se rabi plac za drugega, ki prihaja? Ne. Je prav naloziti drugim obveznost, sam pa je niti prepoznati, kaj sele svoj del sprejeti? Ne. Je za napacne predstave opravicljivo, ker zadev ne poznamo dobro? Ne. Je ok, ce trdimo nekaj, cesar nismo dobro spoznali z vec strani? Ne.

Moznost, da zadostis svoji vesti, je izkljucno samo lastna trajna posvojitev najdene zivali. Na drugi strani ostane samo oddaja pristojnim, torej zavetiscu, ne glede na to, kaj se bo z zivaljo zgodilo. Vse ostalo je prelaganje odgovornosti na druge. Odlocitev o postopanju je povsem nasa osebna in treba se bo zaceti v celoti zavedati, da za svoje osebne odlocitve odgovarjamo in nosimo posledice povsem sami. Torej, prevzemimo nase vse breme svojih odlocitev.
Ce menimo, da je nalaganje bremena nase zaradi slabe vesti preveliko, nas bo to brcnilo v rit, da bomo naredili tudi tisto, cesar zdaj s prelaganjem odgovornosti (kar je vsak poziv, naj za hudica nekdo ze posvoji zival, za katero zacasno skrbite) na druge ne storimo - poskrbeli bomo, da bodo vsa (ali vsaj vecina) zavetisca sprejemala macke, da bo mogoc dogovor z vsemi (ali vsaj vecino) zavetisc o zacasni oskrbi zivali pri prostovoljcih ..., da se bo dolgorocno tudi v ostalih zavetiscih kaj malega spremenilo na bolje. Izogibanje problemom je samo potuha - sebi, ker je pac res najlazje zadostiti svoji vesti in nesti zival domov ter preloziti odgovornost trajne resitve na nekoga drugega (iskati posvojitelje in ker je mack v resnici prevec, pokazemo jih pa ne tam, kjer bi jih bilo treba videti, jambramo in vpijemo samo mi in nihce drug), zavetiscem, ki ne sprejemajo mack in se jim zato v problematiko ni treba vkljucevat, javnosti in drzavi, ker se ne more zavesti problema ...

Prav moderno je postalo pisati in govoriti samo o zahtevah oz. zahtevati vse povprek vse samo od drugih. Tudi tule pisete o zahtevah, zahtevanju.
A vi ne bi imeli poln kufr, ko bi nekdo kar naprej nekaj zahteval od vas, tudi stvari, za katere niste ne pristojni, niti jih niste (morda celo ne znate) dolzni resevati? A ne bi enkrat popizdili, ali pa vsaj ignorirali vse, ki bi od vas samo zahtevali? Samo jambranje in zahtevanje. Hm ... A nihce ne pomisli na pogovarjanje, dogovarjanje, morda celo sodelovanje, pomoc, svetovanje ...? Ja, seveda, za pogovor in sodelovanje morata biti dva in pri sodelovanju gre vedno tudi za kompromise. Ker pa nekateri kompromisov ne dopuscajo, nocejo nicesar dajati, ves cas pa zahtevajo, sodelovanje ni mogoce. Zal. In tako boste drevesckali v neprehodnem gozdu se naprej.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #97 : petek, 30.07.2010 : 10:32:19 »

A jst lahko čist OT izrazim začudenje koliko mačk gre od tukaj v arhiv, ker niso v dogovoru z zavetiščem? In to na območju, kjer deluje zavetišče s katerim se da dogovorit. V čem je keč? Kaj sem spustila?

Jst bi pa odgovor na tole, lepo prosim.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #98 : petek, 30.07.2010 : 10:39:56 »

Mi smo jih kar nekaj v arhiv pospravili, za katere te konkretno zanima? Glede na to, da sem napisala kam spadajo vsaj v večini, za tiste pri katerih nisem je utemeljen razlog. Če boš pa konkretno vprašala, ti bom odgovorila za kateregakoli.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #99 : petek, 30.07.2010 : 10:53:36 »

Hm, ne, nisem mislila MH, ampak tele:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,37294.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,37798.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,37334.0.html

itd. Ker spadajo pod zavetišče, s katerim se da sodelovat (in to brez velikih komplikacij) in mi ni jasno, zakaj so nameščene brez kakršnegakoli dogovora. Tko - ni mi jasno...

Pa zanima me še za katerega drugega kam bo šel (arhiv ali ne), ker spada v isti sklop.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #100 : petek, 30.07.2010 : 10:55:15 »

To bo pa oaza povedala.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #101 : petek, 30.07.2010 : 11:00:31 »

Zakaj se od včeraj zvečer toliko mačk seli v arhiv? Se ne bi dalo poiskati dogovora z zavetiščem in da bi tako ostale "aktivne", ali je retroaktiven dogovor nemogoč? Kaj zaboga se dogaja?
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #102 : petek, 30.07.2010 : 11:03:07 »

A jst lahko čist OT izrazim začudenje koliko mačk gre od tukaj v arhiv, ker niso v dogovoru z zavetiščem? In to na območju, kjer deluje zavetišče s katerim se da dogovorit. V čem je keč? Kaj sem spustila?

Kaj pa tile npr.?

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,36486.15.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,31537.15.html
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #103 : petek, 30.07.2010 : 11:05:18 »

moksa:

helena, a lahko pocakas, ali se ti kam mudi?
Torej, pomurski macki - verjetno ima epona kaksen pregled, kateri so bili in kaj je bilo na stvari glede njih. Ce je ona pozabila ali nima nikjer nobenega drustvenega zapisa, imas najbrz povsem tocen pregled ti. Torej, se bom pomenila z njo in verjetno tudi s tabo.
Za ostale se bova zmenili. Vendar ne zdajle in ne ta trenutek. Ce pa zelis z glavo cez zid, pa nimam problema. Arhiv imas odprt, moderator si ..., ves pa sama, od kod vse so macki, ki so v temah Macje hise. Macja hisa pa ni zavetisce, prostovoljci pa seveda lahko tako kot drugje delujejo v dogovoru s katerimkoli zavetiscem.

Kot vidim, ti je jasno, kaksna bodo pravila, torej lahko razmisljas o tem, kako omejit zadevo, kako jo spravit na kup in v red ... Kako se organizirat, da se zadeve postavijo tja, kamor je treba. Poznas tudi zakonodajo. Prepricana sem, da poznas tudi v detajle moja stalisca. Ti imas cas za razmislek, jaz pa cas za sestavo pravil. Dokler jih ne bo, ne gre z moje strani nobena tema nikamor. Ko pravila bodo, bom pregledala vsako obstojeco temo posebej in se o njej dogovorila.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #104 : petek, 30.07.2010 : 11:10:10 »

Ja vem, ampak
Se ne bi dalo poiskati dogovora z zavetiščem in da bi tako ostale "aktivne", ali je retroaktiven dogovor nemogoč? Kaj zaboga se dogaja?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines