mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 20.08.2024 : 01:27:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257684 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2085 : torek, 12.06.2012 : 07:40:08 »

Bravo Čip in "šefica"!  Afro Kiss
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2086 : sobota, 15.12.2012 : 18:17:56 »

Tudi nama se je danes zgodil napad. Ni sicer bil hud in pes jo je odnesel brez posledic, ampak vseeno. Iz čistega miru je mojega psa v bližini Pivovarne Union (Ljubljana - poznam celo naslov lastnice, ker je bilo pred vhodom v njen blok Wink napadla črna pitbulka Tira (ne vem, kako se napiše ime, tako jo je pač poklicala lastnica). Ok, se zgodi, lahko bi se tudi komu drugemu, če bi med sprehajanjem očitno agresivnega psa telefonaril). Psica je mojega psa podrla na tla, a na srečo je bilo to vse, ker je lastnica tačas "že" odreagirala in jo potegnila stran (bila je privezana).
S tem bi se zgodba lahko končala in je niti opisovala ne bi. Razkurilo me je to, da ženska niti vprašala ni, če je vse ok. Kar pa ni ravno preveč lepo. Tako da, če jo kdo pozna, mogoče je celo članica tega foruma ...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2087 : sobota, 15.12.2012 : 18:21:08 »

Prijavi. Imaš naslov in ime psa, na osnovi tega bi jo morali najti.  Ker če je ne boš, se enkrat ne bo končalo brez posledic - mogoče ne zate, ampak za koga drugega. In če do takrat ni nobene prijave, se na žalost nič ne zgodi. Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2088 : sobota, 15.12.2012 : 18:40:27 »

Prijavi. Imaš naslov in ime psa, na osnovi tega bi jo morali najti.  Ker če je ne boš, se enkrat ne bo končalo brez posledic - mogoče ne zate, ampak za koga drugega. In če do takrat ni nobene prijave, se na žalost nič ne zgodi. Undecided

Kaj pa vem. Pes je bil privezan, ona je šla v hišo, midva sva slučajno šla mimo. Hočem reči, da ne vidim razlogov za domnevo, da je neodgovorna lastnica, ker lahko še tako paziš, pa se ti zgodi. A če se že zgodi, potem se vsaj pozanimaj, ali so bile kakšne posledice tega.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2089 : sobota, 15.12.2012 : 18:55:24 »

Aja, sem spregledala to, da je bil privezan... Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
qwxy
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #2090 : nedelja, 16.12.2012 : 20:21:38 »

Pozdravljeni!

Naj še jaz pristavim svojo čašico ...

Nas so napadali že triktar v zadnjih 6ih letih ... od tag sem 2x pokasirala jaz, ker sem ščitila svoje bonbončke, 1x pa jo je sočasno z mano pokasiral eden od mojih dveh psov, in sicer s strani kraškega ovčarja. Na sprehod ne grem več brez solzivca, čeprav ga še nikoli nisem uporabila. Imam pa opaženih kar nekaj psov, ki imajo potencial, da napadejo, a se lastniki za to ne brigajo in jih imajo spuščene.

Ko takole prebiram zgodbe in razmišljam (zgolj sanjarim), se sprašujem, kdaj za hudiča bo čas za spremembe. Psa ne bi smel imeti vsakdo, niti ne katerega koli, in sicer tako za dobrobit živali, kot tudi ljudi. Saj se vsi vemo koliko psov trpi bedo in koliko je takih, ki so psihično down in za svet nesigurni. Za moje pojme bi vsak človek, ki bi želel psa, moral skozi določene teste in tečje, saj bi se le na tak način obvarovali pred tem, da se s psmi počne kot z drekom na cesti (govorim seveda o neodgovornih lastnikih)... potrošnim materialom. V vsako vas ko me zanese pot so kmetje, ki imajo pse samo za to, da jim lajajo pred hišo, vredni jim niso nič.

Vem in zavedam se, da bi s tem stroški padli tudi na vse tiste, ki ste skrbi in se trudite za dobrobit svojih, pa mogoče tudi drugih (tudi na mene). Vendar bi bil zame denar (ki bi ga bila pripravljena plačati) povrnjen že če bi videla, da se je za pse situacija obrnila na bolje. Moje mnenje je, da so določene reči vredne denarja in to so med drugim tudi vesela pasja življenja, manj napadov in bolj brezkrbni lastniki na sprehodih s svojimi ljubljenci.

 
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2091 : ponedeljek, 17.12.2012 : 10:21:44 »

Si prijavla?
Logiran
qwxy
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #2092 : ponedeljek, 17.12.2012 : 19:52:31 »

2x sm prijavila, prva ga še zmer spušča, čeprav je mastno plačala ... druga pa po novem lepo vozi psa na vrvici.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2093 : ponedeljek, 17.12.2012 : 23:14:38 »

Če ima prva prijavo ugriza paše pes pod  nevarne. V grobem to pomeni, da mora biti povsod na vrvici in z nagobčnikom, spuščen je pa lahko šele za 1,8 m visoko ograjo. Prijavi vsakič, ko je spuščen, tudi če ni napada. Prej ali slej se bo denarnica dovolj stanjšala (so višje kazni kot za "navadne"). Očitno nekatere ne izuči nič drugega. Pa naj taki vplačujejo v skupno blagajno  Evil
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2094 : torek, 26.02.2013 : 18:31:04 »

Kot je videti, je bila obveščena policija, menda naj bi imeli posnetek.
Ni posnetek iz tujine.

Ljudem s slabim srcem odsvetujem ogled.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K8Sf2k9PieY#!

Na novo naložen posnetek:
http://www.dailymotion.com/video/xxszww_psom-nagobynike_news#.US0eGDfJHId
Logiran

No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2095 : torek, 26.02.2013 : 18:43:59 »

Drugače gre za tale dva psa s katerima je imela izkušnju tudi ena moja prijateljica, a se je takrat končalo brez pretepa. Vsi psi, tudi od prijateljkice so bili spuščeni v naravi, prijateljica je svojega odpoklicala, lastnica DA svojih ni mogla odpoklicat iza nobeno ceno ...
http://www.dominvrt.si/clanek/priden_pes/rio-in-neon.html
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2096 : torek, 26.02.2013 : 18:45:47 »

Aja, drugače pa mislim, da je napaka tako na strani privezanih DA in njune lastnice, kot na strani spuščenega psa in njegovih lastnikov. Žal, tu noben ni nedolžen, če se mene vpraša.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2097 : torek, 26.02.2013 : 18:49:38 »

ZP je bil (menda) po besedah snemalca na začetku privezan, potem pa ga je lastnica spustila, ker se je ustrašila..
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2098 : torek, 26.02.2013 : 18:53:38 »

Videoposnetek je avtor nastavil kot "zaseben", zato ga ni več moč videti. Sem ga "ujela" malo prej na FB in me je še zdaj groza Sad Upam, da se tole ne bo končalo brez sankcij.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2099 : torek, 26.02.2013 : 18:55:10 »

Snemal ga je fant od moje kolegice. Citiram njene besede : ''S kužanom je vse ok, dobil je nekaj šivov (vsaj kolikor mi je znano), ampak so ga že pripeljali domov, tako da jo je na koncu konec kar dobro odnesel.''
Logiran
Strani: 1 ... 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines