mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 08:22:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257368 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #675 : četrtek, 09.12.2004 : 11:16:36 »

Ninka1 in.... če je še komu v pomoč - Veterinarske inšpektorje je najpametneje klicati zjutraj okoli pol osmih ali pa med tretjo in polčetrto uro popoldne (vmes so večinoma na terenu). Prijavo je možno poslati tudi po faxu 420 45 70.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #676 : četrtek, 09.12.2004 : 11:22:13 »

Jaz osebno, sem  še vedno mnenja, da vsak lastnik ni primeren za vsako pasmo.Jaz osebno sebe ne smatram primerno za lastnika take pasme.Pa ne mislim s tem samo pitbullov , saj so tukaj še drugi psi s bolj dominantnim karakterjem. Pa tudi to, ....ne predstavljam si , da bi bila lastnik nekega psa ki ima lahko 60 kg, ker všasih je treba takega psa tudi zadržat.  A ne?

Ko sem se jaz odločala za setra sem se najprej vprašala, ali mu bom zmožna nudit kar potrebuje od 3 urnega gibanja, do lovske šole, pravilne prehrane in  nege....... šele potem , ko sem to razčistila, potem smo pa mladička pripeljali.

Morali bi uvesti nov zakon za bodoče lastnike: najprej en pregled pri kakšnem psihiatru, da ugotovi naš karakter in naše sposobnosti potem pa   vse ostalo.
Mogoče   pa tudi to bo čez kakšnih 500 let. Grin
Logiran
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #677 : četrtek, 09.12.2004 : 11:26:51 »

Dajte se malo brzdat s takimi idiotskimi izjavami...

Sorry, sem pač mnenja, da so danes vse kazni tako mile, da se ti bolj splača biti baraba pa kriminalec kot pa odgovoren državljan.

Sem za stroge in visoke kazni za vse možne kršitve zakonov. Pač smo ljudje taki, da nas edino strah drži nazaj.

Če sem zato idiot, tudi prav. Tongue Včasih se tudi meni zdi idiotsko, da upoštevam pravila in zakone namesto, da bi jih kršila (parkirni listki izvzeti - jih dobim ampak jih ne plačujem Cool ). Tako ali tako ne bi bila kaznovana, ker bi me ščitile vse mogoče pravice in konvencije.

V Ameriki (land of freedom and bla bla) je vsa stvar prišla že tako daleč, da imajo v nekaterih večjih mestih posebno policijo, ki preiskuje zanemarjanje in mučenje živali. Če ne skrbiš za svoje živali kot je treba, ti jih pa vzamejo. Pri nas pa... POPOLNOMA NIČ.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #678 : četrtek, 09.12.2004 : 11:32:25 »



V Ameriki (land of freedom and bla bla) je vsa stvar prišla že tako daleč, da imajo v nekaterih večjih mestih posebno policijo, ki preiskuje zanemarjanje in mučenje živali. Če ne skrbiš za svoje živali kot je treba, ti jih pa vzamejo. Pri nas pa... POPOLNOMA NIČ.

O  samo tega ne!  malo pomisli kolk nivih azilov bi potem moral naredit.
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #679 : četrtek, 09.12.2004 : 11:33:29 »

Citat
Saj pravim, če bi bilo čisto tako, kot je napisala, potem v tej vasi vsak dan šprica kri v potokih....In nikjer ni napisano kakšne poškodbe je dobil njihov pes. Sploh pa nekih pretiranih poškodbmlad APBT ne more povzročiti.

No, tudi če je to res, poglejmo na stvar še z druge plati.......

MLAD Pitbull (ali podobna pasma) napada pse po vasi.......morda res kakšnih resnih poškodb ne more narediti.....kaj pa, ko bo ta pes odrasel??? Lahko bi bil cel cukrček (če bi mu le lastnika zamenjali za nekoga, ki zna z njim delati kenede Wink Grin Grin Grin)! Lahko postane pa vaški klavec, ki bo z svojo močjo povzročal RESNE poškodbe!!!! In zelo je verjetno, da se bo tako končalo!! Ker, če že mlad napada pse verjetno ne bo šlo na bolje!!!

Ne vem kako lahko v tem dotičnem primeru kdo brani tega psa in opravičuje njegove napade.....sploh pa s tem, da so bile poškodbe blage!!!! Ni važno, bile SO!!!!! In ne govorite mi, da je VSEGA kriv lastnik!!!!! Zakaj pa potem moji dve nista napadli še nikogar (ne človeka ne psa/psice)?? Pa nisem nikakršen izkušen lastnik!!! To sta moja prva psa v življenju!!! Očitno sem tako nadarjen za vzgojo psov Grin Grin!!!

ninka1

Upam, da boste problem kar najbolje rešili!!! Drugače pa bulerje obut Grin Grin Grin Grin!!! Mislim pa, da bi policija v tem primeru, ko imate vse dokumentirano skoraj morala nekako posredovati!!! Pa potrudite se, da dobite veterinarsko inšpekcijo in upajte, da bodo tudi oni kaj ukrepali (poleg policije)!!!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #680 : četrtek, 09.12.2004 : 11:42:45 »

No, no, jaz nikogar ne zagovrajam, sploh pa ne takih lastnikov...Je pa res, da bi gleda na napisano situacijo in tole napadanje, policija posredovala takoj - če bi le kdo poklical.

Pa še nekaj o zakonu. Če sta bila psa spuščena, sta kriva lastnika - OBA!! Ne glede na to, ali se je to zgodilo na javnem ali privatnem zamljišču!!

Mogoče bi tudi jaz rad videl, da bi imel zakonsko pravico sam obračunat s človekom, ki hodi po naši zemlji in me moti na zasebnem zemljišču. Po drugi strani pa je prav, da je tako...

In res je - tega psa je treba ustavit, oziroma kaznovat lastnika, pravim samo, da se p večini izkaže, da nobeden ni angeleček. Če je bil bulldog privezan, se bom opravičil...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #681 : četrtek, 09.12.2004 : 11:47:26 »

O  samo tega ne!  malo pomisli kolk nivih azilov bi potem moral naredit.

Ja, boljš da crkujejo od lakote in bolezni po cestah, a ne?
Mislim...

Yo
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #682 : četrtek, 09.12.2004 : 11:50:50 »

Citat
Pa še nekaj o zakonu. Če sta bila psa spuščena, sta kriva lastnika - OBA!! Ne glede na to, ali se je to zgodilo na javnem ali privatnem zamljišču!!

Andariell

Ali te prav razumem? Torej, če imam jaz doma na dvorišču (za ograjo) psa spuščenega in tuj pes (ni bistvena pasma!!!!!) pride na dvorišče in mojega psa napade ter ga poškoduje, jaz lastniku psa, ki je napadel ne morem nič??

To me resno zanima, ker sem mislil, da v tem primeru sploh ni dileme kdo je kriv!!!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #683 : četrtek, 09.12.2004 : 11:54:27 »

Točno tako! Se sicer zna nekaj komplicirat glede tega, oz. bolje rečeno - imaš moralno prednost in premoč, samo ne boš nikoli zmagovalec...

Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #684 : četrtek, 09.12.2004 : 11:55:06 »

AJa, čisto točen glede ograje nisem, no...če pa si brez ograje, pa bodi kar siguren, da je tako...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #685 : četrtek, 09.12.2004 : 12:00:05 »

Ja, boljš da crkujejo od lakote in bolezni po cestah, a ne?
Mislim...

Yo

Ti pa tokoj znoriš , samo , da slišiš besedo azil. izjava je bila   mišljena na njen citat o ameriških zakonih.  Pa ne govorimo o  tistih  psih iz ceste.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #686 : četrtek, 09.12.2004 : 12:02:28 »

O  samo tega ne!  malo pomisli kolk nivih azilov bi potem moral naredit.

Za to izjavo tudi meni ni jasno, kaj si hotela povedat...
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #687 : četrtek, 09.12.2004 : 12:02:34 »

Citat
AJa, čisto točen glede ograje nisem, no...če pa si brez ograje, pa bodi kar siguren, da je tako...

No to sem si pa jaz očitno čisto narobe predstavljal!!! Na srečo moji dve nista nikoli sami zunaj, ker je tudi pri nas kar nekaj samostojnih sprehajalcev Grin!!

Hvala za poduk!!!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #688 : četrtek, 09.12.2004 : 12:04:05 »

Ti pa tokoj znoriš , samo , da slišiš besedo azil. izjava je bila   mišljena na njen citat o ameriških zakonih.  Pa ne govorimo o  tistih  psih iz ceste.

Jaz znorim, če slišim besedo azil? Tole mi lahko malo razložiš oz. te prosim, da mi razložiš.
Psi s ceste ali pa kateri drugi, npr. tisti iz citata:

Citat
V Ameriki (land of freedom and bla bla) je vsa stvar prišla že tako daleč, da imajo v nekaterih večjih mestih posebno policijo, ki preiskuje zanemarjanje in mučenje živali. Če ne skrbiš za svoje živali kot je treba, ti jih pa vzamejo. Pri nas pa... POPOLNOMA NIČ.

Torej je samo zato, da ni treba zgraditi dodatnih azilov bolje, da lastniki še naprej zanemarjajo in mučijo živali. Mislim...

Yo
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #689 : četrtek, 09.12.2004 : 12:14:47 »

   YO .   Kdo je pa to izjavil! ?  Včasih malo prehitro sklepaš ali pa narobe razumeš. Vsaj mene, imam prav občutek , da me imaš na piki.
NIHČE ni proti temu, da se zavrženim živalim pomaga ( vsaj iz moje strani!)
NIHČE ni za to , da  določeni lastniki neodgovorno ravnajo z svojimi psi.

To kar sem sem pa napisala, je bilo pa mišljeno, glede na  stanje neodgovornih lastnikov pri nas, s tem  mislim ,  vseh tistih , ki imajo svoje  kužke na ketnah, in v 2X2 pesjakih, do tistih ,ki se ne brigajo za njih, pa do tistih ki mislijo kolk  skrbijo za njih( britje do gole kože in pipsanje z laki-PRETIRANO, da ne bo spet pomote)

No sedaj  pa seštejmo 1+1  pa dobimo rezultat........ zdaj pa    Koliko dodatnih zavetišč bi potrebovali v tem primeru.

Logiran
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines