mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 01:24:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 255134 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1980 : torek, 24.08.2010 : 12:30:57 »

Zdej si me spomnila na razlikovanje "čudnih" pasem. Xolo in perujc. Kateri je kateri, kako se v določenih situacijah odzoveta in odreagirata? Hm... Saj sta čist glih, a nista?  pevka
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1981 : torek, 24.08.2010 : 12:37:06 »

Ne verjamem ,da si ti glavni moderator.To je enostavno nemogoče,da bi glavni moderator razmišljal na tak način.
Verjamem, da ne verjames, saj itak ne verjames prav nikomur na tem forumu in neprestano gonis neka svoja prepricanja. Da so ta prepricanja zelo enostranska in dobesedno krivicna do pasje vrste, je pa tebi itak vseeno.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1982 : torek, 24.08.2010 : 12:38:36 »

Yo,  Grin Grin
No, nas Cirneco je pa velikokrat prepoznan kot pitbull  Grin Res, ni ga cez prave poznavalce.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1983 : torek, 24.08.2010 : 12:44:05 »

No, sej Tigi je tudi zadnjič bila "tamau" staford, tako da...  bravo predaja pevka
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1984 : petek, 27.08.2010 : 10:06:35 »

Se opravicujem, ker smetim temo, ampak moram dodati se en umotvor poznavalcev.
Tisti, ki ste ze videli Taruja in Sio, boste razumeli zakaj sem se nasmejala do solz, ko sem slisala strokovno razlago.

Taru je po mnenju strokovnjakov cistokrvna chihuahua, Sia pa zelo lep bernardinec.

Pustimo malenkost, da je Taru malce prevelik Cirneco in Sia Podenco Ibicenco, ki nikako ne posega po zgornji meji standarda.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1985 : petek, 27.08.2010 : 10:43:31 »

 Grin  XXL čivava in bernardinec, ki je shujšal zaradi posledice recesije Tongue
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1986 : petek, 27.08.2010 : 12:36:00 »

Ko je bil moj Boni še mladiček in kavalirjev še ni bilo veliko v Sloveniji, je tudi mene vprašal nekdo, če je to mladiček od bernardinca.. Grin Grin  jaz sicer ne vidim kake podobnosti med mladičkom kavalirja in mladičkem berdardinca, ampak nekateri pa očitno jo.. Grin Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.348


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1987 : torek, 31.08.2010 : 12:53:21 »

Ker je mišo57 verjetno na dopustu ali pa je objavo spregledal, ga bom nadomestila Grin Wink

Belgijski ovčar deklico ugriznil v obraz
Kljub vidnemu napisu, da imajo na kmetiji v Medvodah hudega psa, in temu, da je bil pes spuščen, je na dvorišče kmetije z mamo stopila 8-letna deklica. Ko je pristopila k psu, jo je ta ugriznil v obraz.

Deklica je skupaj z mamo prišla na kmetijo, kjer družina občasno kupuje sadje. Kot poročajo Slovenske novice je na posestvu pesjak, vendar je bil tisti dan pes spuščen. Družina je, kljub temu da je bil pes spuščen in da sta pred dvoriščem na vidnem kraju obešeni tabli z napisom 'Pozor! Hud pes' vstopila pred hišo. Deklica naj bi pristopila do psa, ga prijela za glavo in mu dejala: "Moj kuža." Pes naj bi po poročanju omenjenega časnika deklico nato ugriznil v obraz in ji odtrgal del ustnice.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/belgijski-ovcar-deklico-ugriznil-v-obraz.html

Bojte se ljudi, ki ne upoštevajo prav nikakršnih pravil!
Logiran

Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1988 : torek, 31.08.2010 : 12:54:13 »

In zdej bo verjetno dobil status nevarnega psa, vedno in povsod na povodcu in z nagobčnikom..
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1989 : torek, 31.08.2010 : 12:57:38 »

Kar pa za gibanje po javnih površinah najbrž ni nič napačnega, glede na to, da je zares ugriznil.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.348


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1990 : torek, 31.08.2010 : 13:04:58 »

Skoraj zagotovo bo pristal med "nevarnimi psi", kot je izjavil tudi Emersic.

Zato pa pravim, da se je treba bolj bati ljudi kot psov. V primerih, kot je tale, povsem zagotovo. Ocitno bo treba dat na ograje kljucavnice in onemogociti kakrsenkoli vstop, ker folk preprosto ne zna brat, se manj se zna obnasat. Ce verjamemo navedbam iz clanka, potem je tole evidenten primer neodgovornega obnasanja gospe mame. Ce pise, da je nekje pes, se pac ne rine z glavo cez zid, se manj se grabi psa za glavo ... Hm ...

Na sreco verjetno nima tale mama prav nikakrsne podlage za odskodnino za hcerko. Pred leti je se slo, zdaj pa je v zakonu zascita psov in lastnikov pred posiljenimi ljudmi.

Mi je seveda hudo za deklico, da je dozivela to izkusnjo in da bo verjetno imela posledice, vendar ji bo najbrz morala mama razloziti, kaj se je zgodilo in zakaj, ce ji pac prej ni znala prepreciti pristopa k psu.

kocka, si upam trditi, da dogodek tudi za psa ni povsem nedolzen, se pa ob tem sprasujem, ali je bila ta izkusnja zanj potrebna.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1991 : torek, 31.08.2010 : 13:11:11 »

Moj komnetar se je nanašal izključno na to, da je prav, da je na javnih površinah strogo nadzorovan. Glede na vse (napisi na ograji), se tudi lastniki očitno zavedajo da je hud in meni se zdi prav, da je se preprečijo ponovni napadi.

V vseh ostalih pogledih se strinjam s tvojim pisanjem.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1992 : torek, 31.08.2010 : 13:25:00 »

Vsekakor je kriva mama. Na ograjenem dvorišču, opozorilna tabla, da pa zraven še pusti da otrok rine v psa, ga drži za glavo in mu govori "moj kuža".

Sicer me pa sploh ne čudi glede na izkušnje, ki jih imam jaz z nekaterimi mamami. Enkrat me je ena celo zelo glasno in nesramno nahrulila, ker nisem pustila, da njen otrok poboža Gala in sem si drznila otroku, ki se je približeval mojemu psu reči, da naj psa pusti in da ga ne sme pobožati. Kaj hujšega, da kaj si jaz mislim da sem, da bom njenemu otroku govorila, da ne sme pobožati psa. Da njen otrok pa psa lahko boža, če hoče in kaj, da se grem, da bom jaz govorila kaj njen otrok sme in kaj ne sme. Halo.... Saj nisem vedela več kdo ni normalen. Je šlo pa samo zato, da je že prej en otrok rinil vanj in je bil Gal že malo znerviran.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1993 : torek, 31.08.2010 : 13:28:04 »

kocka, tabla ''pozor, hud pes'' ne naznanja vedno nujno dejansko hudega psa.  Žal največkrat table, s katerimi želimo opozoriti, da je na posesti pes, vsebujejo samo ta napis, pri nas smo še precej 'švoh' s tovrstno ponudbo. Sicer me pa ne bi čudilo, tudi če bi bil pes npr. v pesjaku, da bi ob takšni mama šla hčerka rinit roko not in bi lahko spet kaj skasirala. Ne razumem, kaj je folku, da dovoli otrokom, da že s svojimi, kaj šele z nepoznanimi psi tako delajo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1994 : torek, 31.08.2010 : 13:38:33 »

Ja, pri nas imamo tako tablo in dejansko nimamo hudega psa (trenutno, smo ga pa imeli v preteklosti).
Obstajajo še table - Pozor, pes.
Mene so posebej vprašali, kakšno tablo želim.
Logiran
Strani: 1 ... 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines