mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 22:17:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 261646 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #555 : torek, 12.10.2004 : 14:37:24 »

Na žalost trenutno ne morem narediti nič in to iz več - hm- razlogov. V nedeljo me je sicer močno imelo, da bi poklicala policijo in zadevo prijavila (lastniki psa so namreč znani). Pa so mi - prvič doma to prepovedali, ker je to manjša vas in se bojijo, da bi nas potem domačini grdo gledali (hja, kaj vse smo pripravljeni pogoltniti  za 'dobre' odnose s sosedi);
drugič - edina priča dogodka sem jaz (v našem gozdu zaradi medvedov ravno ne mrgoli sprehajalcev - čeprav se je izkazalo, da niso nevarni medvedje, pač pa podivjani psi in njihovi neodgovorni lastniki), lastnik drugega psa se je uspel prikazati šele takrat, ko sta psa že izginila v gozd - in ni nič videl  Angry.
In tretjič - po možnosti bi na koncu rekli, da je napadel moj pes, ker je pač večji in menda zato zgleda bolj 'nevaren' (tipičen predsodek, zaradi katerega smo okoli hiše že pred časom samo zaradi psa postavili ograjo - da se ja ne bi kdo počutil ogroženega zaradi našega psa. In tako je naš pes menda edini v vasi, ki se ne sprehaja prosto po vasi in seveda gozdu- in posledično seveda tudi nima nobenih izkušenj s pretepanjem).

O povračilu stroškov pa lahko  (moja ocena na podlagi 'poglobljenega' pogovora z lastniki psa) seveda tudi samo sanjam!  

No, naslednjič bom bolje pripravljena na tovrstna 'srečanja' - in če tega psa samo še enkrat zalotim spuščenega brez nadzora, bo posredovanje policije še najmanj, s čimer se bodo morali ukvarjati njegovi kvazi lastniki.

No, mojega pesjanarja smo  'pokrpali', pridno je  antibiotike, rana na prsnem košu, ki je  zašita, je sicer obupno otečena, pod kožo se mu očitno nabira kri (upam, da je to normalno Undecided in se bo pozdravilo), rana na stegnu pa izgleda nekoliko bolje. Glede psihičnih posledic bomo pa še videli. LP  

PS
 Mojo mamo je skoraj kap, ko je pes v nedeljo ves oklan in  penast sam pritekel dom (nikoli prej se še ni vrnil s sprehoda brez mene) - in je že
pomislila na najhujše - da me je namreč napadla kakšna žival. Skratka bila je totalna panika. Nauk: nikoli več brez telefona v hosto!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #556 : torek, 12.10.2004 : 15:18:15 »

Kirka, si prepričana, da se napad ne bo ponovil in bo tvoj kužek še bolj pogrižen?

Poglej, ko sta mojega psa napadla 2 NO tudi ni bilo prič - le jaz. Enostavno, ko sem rešila Brina, sem poklicala policijo in nemudoma zahtevala nekoga v modrem na prizorišču dogodka. Seveda sem jih čakala in čakala, ker za žival pa ja ni vredno vklopit sirene. No in smo šli na sodišče, pa čeprav moj pes ni imel nobene fizične poškodbe ampak samo psihične, ki jih bo imel žal celo življenje.
No, da ne rečem, da je tipa izučilo. Psa sta še vedno občasno spuščena tako da ne hodimo blizu njih. Teden po razpravi na sodišču sta psa še enkrat napadla Brina (jaz neumna sem mislila, da jim lahko zaupam), dan zatem pa še mladiča švicarskega planšarja. Lastnik mladiča je vložil civilno tožbo, toži ga za popolno povračilo veterinarskih stroškov in še nekaj denarja.
V nekaterih primerih se splača, nekateri ljudje pa očitno radi visijo na sodiščih.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #557 : torek, 12.10.2004 : 15:57:48 »

Irena, legalno je vse, kar kupis v trgovini in dobis zraven racun. Jaz imam "solzivec" (tako mu jaz pravim), dobila oz. kupila z racunom, cena ca. 2000sit. Je fino, ker je mickan.
Sem ga menda samo enkrat uporabila. Ko me je pes naslednjic zagledal, sem dala samo roko v zep, pa je sel stran (ne bi o lastnici, ki se kar trdi, da je njen ful prijazen...). Palic je k sreci pri nas kar nekaj ob poti. Ce ni palice, so krasne tudi noge. Ali pa marela. Pa kaksna prometna cesta-ali bo psa avto zbil, preden do tebe prilaufa ali ga bo pa lastnik prijel. Tu pride zelo prav Celovska.

Kirka, drzimo pesti, sapice, perutke in plavutke, da pesjan cimprej okreva. Za v prihodnje pa priporocam kaksno obrambno sredstvo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #558 : torek, 12.10.2004 : 16:22:58 »

pol te pa Nanook fenta, ker ji image kradeš (razn bulerjev) Grin
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #559 : torek, 12.10.2004 : 16:23:42 »

sori, ni quote na Chrisa "pobral not". O ledru in črnini
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #560 : torek, 12.10.2004 : 18:03:34 »

Nanook ali je prišlo kaj spreja tudi nate oz. tvojega psa. Z vetrom. A ni ta zadeva zelo, zelo močna.
Jaz se enkrat spomnim, da je moj ati v kleti iz firbca čisto malo pritisnil na solzilec pa sem bila jaz v svoji sobi tri štuke višje in čisto na drugi strani vsa solzna. Dihati pa tudi nisem mogla, ker je bil občutek tak kot da imam ježa v nosu.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #561 : torek, 12.10.2004 : 19:11:37 »

Glede obrambe..Kolegica svojega že kar starega stafforda skoraj ne upa več sprehajati, razen z bejzbolskim kijem, in to zaradi raznoraznih spuščenih psov ki se med šetnjo zaganjajo vanj..Ko psu poči film je pa nevarna pasma, ja Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #562 : torek, 12.10.2004 : 19:15:50 »

Irena, tale moj ni tista zelo zelo mocna varianta; tista je nelegalna, kakor so mi rekli.
Spreja je bil delezen le napadalec, malo je kihal, se bolj pa se je ustrasil zvoka.

Alti, z bulerji!  Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #563 : torek, 12.10.2004 : 21:08:13 »

Ce prav razumem-mene in mojega psa zasleduje en pes, ki potem napade mene. Ja, se je (recimo) zgodilo, v primeru tega psa-prvic, zadnjic, nikoli vec. PS2: Ko se ze vsi cohate-se v mojem imenu vse precohat prosim! Grin
Ja natanko tako, zanim me ali ima kdo prav tako psičko za katero hodi 98% samcev pa čeprav se ne goni(100% ziher). Kaj narediti v takem primeru??
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #564 : torek, 12.10.2004 : 21:38:00 »

Se ti to dogaja Shocked Huh
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #565 : torek, 12.10.2004 : 21:46:43 »

Linchaich,
 našega pesota čohamo trije, kakšno ugodje- razburja se pa ponavadi le eden Wink
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #566 : sreda, 13.10.2004 : 08:21:53 »

Zgolj v vednost: sem v vcerajsnjem dnevnem casopisu prebrala novicko (v crni kroniki), d aje nekje na primorskem spet nek pobegli mesanec poklal enega kuzka, ki je bil na vrvici...   Angry  Lips Sealed
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #567 : sreda, 13.10.2004 : 08:44:06 »

Se ti to dogaja
Ja tudi to se dogaja JennyK meni se je zgodilo da je pogegli mešanec zasledoval mojo psico, ko pa se ga hotela odstraniti se je zakadil vame ( nisem ga ne brcnila ne udarila) Shocked
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #568 : sreda, 13.10.2004 : 08:49:53 »

... zanima me ali ima kdo prav tako psičko za katero hodi 98% samcev pa čeprav se ne goni (100% ziher). Kaj narediti v takem primeru??

Ja, pri nas je tako ... Lino imajo prav radi, samo je taka fajn punca, ki pop****, ce ji pes v rito rine, in se kmalu spelje stran ... razen kaksen procent ne in moram potem jaz pokleknit, kakor da bom kamen vzela ... pa prec letijo! Wink Grin


Ce prav vem, se solzilce dobi v ribiskah trgovinah, sem pa 100 %, da tudi na bolsjem trgu ... mislim, da 1000 SIT/kom !
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #569 : sreda, 13.10.2004 : 12:30:32 »

Mi imamo pa takega psa, da leti za vsako fračo opravi genikološki pregled, potem se pa igrata,
pol ko jo enkrat prevoha, ji blizu repa ne gre več, v glavnem so punce kar prijazne, včasih ga pa katera napizdi, da je joj :Pmal se umakne in ponovi vajo, včasih mu drugič tudi uspe,da dirkata kot dva norca Grin
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines