mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 04:28:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257207 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #540 : ponedeljek, 11.10.2004 : 22:04:58 »

Maticc Luna bom počohala Wink Hvala. Ti pa počohaj malo dvoji dve lepotički. A je prav.
Veš jaz imam tudi vedno slab občutek. Sprehod naj bi bil nekaj lepega, pomirjajočega,...
Jaz tega občutka nimam več odkar sta mi dve ovčarki do smrti raztrgali mojo prvo psičko. Sedaj ne grem nikamor več brez palice in spreja. Tako je pač to.
Vse sem že pretuhtala kaj bi naredila, da bi bili lastniki psov bolj odgovorni. Pa nič ne pomaga. Huh

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #541 : ponedeljek, 11.10.2004 : 23:11:11 »

Citat
Zanima me ali je kdo imel primer ko je pes, ki je zasledoval njegovega psa napadel lastnika zasledovanega psa???

Ce prav razumem-mene in mojega psa zasleduje en pes, ki potem napade mene. Ja, se je (recimo) zgodilo, v primeru tega psa-prvic, zadnjic, nikoli vec. In ne, nisem ga ubila, se dotaknila se ga nisem.

Irena, samo se bulerje si daj gor pa en crn leder plasc, pa si lahko moja dvojnica.  Grin Grin Grin

Opazam, da se krog "morivk" veca, hehehe. Kater sprej pa uporabljas?

PS: Sozalje za psicko. Cry

PS2: Ko se ze vsi cohate-se v mojem imenu vse precohat prosim! Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #542 : ponedeljek, 11.10.2004 : 23:50:27 »

Citat
Irena, samo se bulerje si daj gor pa en crn leder plasc, pa si lahko moja dvojnica.    

Ali pa Morticia Adams  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #543 : torek, 12.10.2004 : 09:45:51 »

Mamo dve-eno z dooooolgimi pa eno s kratkimi lasmi. Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #544 : torek, 12.10.2004 : 10:52:43 »

Nanook, uporabljam kar sprej za lase. Najprej sem si mislila kupiti poprov solzilec pa mi je nekdo predlagal sprej za lase. Češ, da je solzilec prepovedan.
Nisem ga še nikoli uprabila a občutek, da imaš nekaj v žepu je boljši.
Palica pa je nepogrešljiva. Z njo sem nekaj let nazaj rešila mojega drugega psa (križanca z ovčarjem). Zato jo vedno in povsod vzamem s seboj. Včasih pomaga že to, da jo samo pokažem spuščenemu psu, ki misli napasti. In si potem premisli.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #545 : torek, 12.10.2004 : 12:20:39 »

Našega boksija je v nedeljo napadel samec doge argentine, naš se mu je takoj podredil, tako da ni bilo nič hudega, mi je pa lastnik povedal, da so bokserji norci brez ugriza, da to ve iz razstav, no pol se je opravičil in sva se lepo pogovorila, sam tist norc mi pa še ne gre iz glave- vem, da ni angel hi hi .
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #546 : torek, 12.10.2004 : 12:45:15 »

joj rem, v prihodnje se probajte izogniti srečanjem s takimi psi. Pomisli kaj bi se zgodilo, če se tvoj bokser nebi takoj podredil... Shocked
Verjameš mi lahko, da bi krajšo odnesel prav on.. (dolge čeljusti in močan ugriz kot jih ima argentinka)...
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #547 : torek, 12.10.2004 : 12:50:01 »

Rem, ti si očitno imel še 'srečo' - moj pes pa je v nedeljo v gozdu, kamor hodiva na sprehod, ni imel.  Pa naju ni napadla neka 'ubijalska' pasma, pač pa čisto navaden spuščen z-mešanec, ki se je pripodil iz megle (lastnik je bil očitno vsaj pol kilometra stran, glede na čas ki ga je porabil da je prišel do mesta napada), ter se zakadil v mojega psa (ta je bil poleg mene in pod kontrolo). Kljub temu, da se je moj pes vrgel na tla  ter se mu podredil, ga je še kar napadal. Lastnika seveda ni bilo od nikoder. Moj pes se mi je nato iztrgal ter pobegnil, pa tistemu degeneriranemu cucku očitno  še ni bilo dovolj, ker se je zakadil za njim.
Na vso srečo sem svojega psa dobre pol ure kasneje našla doma (kaj vse se bi mu lahko pripetilo pri brezglavem begu skozi hosto, kjer so jame precej pogoste, in med nendzorovanim prečkanjem ceste, ki loči hišo od gozda, raje sploh ne razmišljam) .

Rezultat: šivanje dveh ran (ena na prsnem košu in to prav tam, kjer je bil pes enkrat že poškodovan, druga na stegnu), visok račun za veterinarja (nedeljska tarifa) in moji totalno uničeni živci.

In lastniki napadalnega psa: na vprašanje, ali bodo krili veterinarski račun, toliko da se mi niso režali v obraz (kaj ga pa 'rabte pelat' mal ga namž'te pa bo!' -sej njihov tut  dostkrat pride pogrižen nazaj, pa mu še nikol ni n'č b'lo)!
Skratka-  oni se sploh ne čutjo krive. Kaj se sploh razburjam, a ne?

Očitno bom morala  psa, namesto da se 'zafrkavam' z učenjem poslušnosti (le kaj ti koristi obvladljiv in socializiran pes, ko pa se po svetu prosto sprehaja cel kup pasjih 'zmešancev'), peljati na tečaj obrambe, ker očitno rabi, da mu nekoliko spodbudim 'ubijalski' nagon že zaradi njegove lastne varnosti (samoobrambe). Pa naj se sliši še tako tragično.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #548 : torek, 12.10.2004 : 13:24:47 »

Saj je strah šele potem za menoj prišel, lastnik psa -  bil je odvezan, je tudi takoj pritekel, tako da je bilo samo valjanje po tleh in renčanje, naš sirotek se je sam postavil na noge, šel na povelje sedi in čakal, nič ga nismo bozali in pomilovali, tako so nam naročili v šoli, ker se baje razpolozenje lastnika, prenaša preko dlake na psa, zato naj se psa v kritičnih situacijah, ko smo razburjeni ne dotikamo. Zaenkrat je vse vredu, normalno se vede do drugih psov.Drugič bomo delali ovinke, sam kaj ko bi se naš z vsakim igral Shocked
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #549 : torek, 12.10.2004 : 13:34:38 »

Kirka ali se kuza dobro zdravi, se je ze srečal z drugimi psi, najbolj pomembno je da obdrzi pes pozitiven odnos do drugih psov. Lepo se pocrklajta, da se čimprej pozdravita.
Res je veliko neodgovornih lastnikov.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #550 : torek, 12.10.2004 : 13:41:42 »

Kirka!

Mislim, da lahko naredite se kaj vec, kot le prosnja za povnitev stroskov! Preberi si celotno temo, pa bos nasla koristne nasvete!

Pa pocohajte svojega psicka! Upam, da bo z njim vse v redu!

Rem - enako velja za vasega pseta ... cohanje ... zdej, ko niste vec razburjeni! Wink
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #551 : torek, 12.10.2004 : 13:49:10 »

Ja napadi psov so pri nas zelo pogosti, ker je najpopularnejša pasma v naši četrti Celja pit bull in samo, da je čim bolj napadalen, baje imajo tudi pasje boje. Starša sta en večer sprehajala westija in kar naenkrat priteče pit bull in naš začne lajat pes ga je pa zagrabil za vrat in z njim delal kot coto. Nakar priteče lastnik in se moj oče začne dret na njega pa vse kar zraven paše mu je pa lastnik reku: "dej bot raj tih, da ti ne bom js psa pojedu". Ja in nakar pride ena starejša gospa z boksreko mimo in reče tu pa jaz ne grem mimo ker je vaš pes napadaln...in pol je naš wesi izpadu napadaln...No pa to še ni vse...okoli hiše imamo ograjo in psi so čez dan lahko zunaj...in kar naenkrat skoči za ograjo nek čudn mešanc razrga mojga psa in gre domov. Klical smo lastnike naj da privežejo ali karkoli, ker pes tava okrog in je razgrizel že veliko psov.
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #552 : torek, 12.10.2004 : 13:50:27 »

aja pozabla sem napisat, da lastniki niso privezal psa in pes se še kar prosto sprehaja. Aja pa napada tudi ljudi.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #553 : torek, 12.10.2004 : 13:53:49 »

aja pozabla sem napisat, da lastniki niso privezal psa in pes se še kar prosto sprehaja. Aja pa napada tudi ljudi.

Asja, klicite policijo VSAKIC, ko ga "srecate" odvezanega - ne pod kontrolo!!! Le tako se bo lahko premaknilo na bolje ... ce ne bo nihce naredil nic ... bo tako ostalo!
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #554 : torek, 12.10.2004 : 14:07:16 »

Včasih so se po našem kraju klatili trije potepuški psi. Črn pes, rjava psica le kratek čas pa podhranjena bernardinka ali pa mešanka z bernardinko. Črni pes je sedaj v Zonzaniju, se mi zdi. Ker so ga našli pri nas, pa še črn je in njegove velikosti. Ampak na srečo so vsi bili prijazni. Se pa po našem naslelju ves čas sprehaja slep NO, sicer izredno lep a že star. Pa še nisem videla, da bi komu kaj storil. Mogoče je, ampak nič ne vem o tem
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines