mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 06:28:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257274 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #525 : nedelja, 10.10.2004 : 21:00:04 »

Ga ne rabiva ne jaz ne moj pes, brez skrbi. Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #526 : nedelja, 10.10.2004 : 22:27:55 »

Jaz pa mislim, da bi se vsemu temu lahko izognili ce bi bili lastniki psov malo bolj kriticni..........vsak pozna svojega psa in njegove muhe, ve koliko uboga in koliko ne in ve ali je napadalen ali ne!!! Ce bi lastniki svoje pse imeli malo bolj pod kontrolo (privezane - vsak za svojega psa dobro ve kako je z njim) bi bilo vse v redu.
Npr. moji dve psici sta izredno prijazni do ljudi, psov, psic v glavnem do vseh pa jih vseeno, ko koga srečam malo prej privežem.........za ljudi vem, da se jih blazno bojijo zaradi velikosti, pri psih pa tudi nikoli ne ves. Ko pa se pozdravijo in povohajo jih pa spustim in se veselo igrajo. Tako se mi je do sedaj, razen v enem primeru se vedno uspelo izogniti pretepom in drugim nesporazumom!!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #527 : nedelja, 10.10.2004 : 22:42:06 »

Kakšne pse pa imaš ti?
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #528 : nedelja, 10.10.2004 : 22:50:53 »

Dve nemški dogi......(sem ze napisal Grin)

Chris: hvala!!! Grin


Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #529 : nedelja, 10.10.2004 : 22:54:20 »

Matic, se cisto strinjam. Moj je vedno na povodcu, nikoli spuscen, ker si ga preprosto "ne upam" spustiti. Obcasno vlece strikec za sabo, da lahko kadarkoli gor stopim.

Mene recimo ne moti, ce do Tarona prilaufa pes s katerim se itak dobro razume oz. ga tolerira. Me pa moti (milo receno), ce prilaufa pes, ki ga se v zivljenju nisva srecala oz. pes, s katerim se bo ziher sklofal.

Desobediencia, eno sivo baby dogico pa eno crno baby dogico.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #530 : nedelja, 10.10.2004 : 23:00:29 »

Cao Nanook!!!

Dolgo se ze nismo vidl tako, da nista vec ravno baby dogici Wink!!! Sta ze kar dosti veliki, da se ju ljudje bojijo kot hudič križa sram sram.

Meni sta pa se kar premajhni Grin

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #531 : nedelja, 10.10.2004 : 23:54:41 »

Ja, res je hehe. Sem ju pa videla enkrat spomladi. Nista vec mickeni, ampak zame sta se vedno baby dogici->veliki baby dogici. Wink Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #532 : ponedeljek, 11.10.2004 : 08:30:33 »

Zdravo!

Čez en teden gremo k sodnike za prekrške. In sicer zaradi napada psa na človeka. Ni moj pes napadu nikogar ampak men dva Rottweilerja no pa pasma sploh ni važna. Ko sem 1x peljala še mlado dogo ven sta se prikazala ta dva psa, ki bi mogla biti za ograjo, ker čuvata nek poslovni objekt. In sta se zagnala proti nama, ustrašla sem se za Dreama pa sem se vrgla preko njega pri tem sem si nekako zlomila roka in psa sta  me ogrizla po nogah, mela sem praske po trebuhu. Zanima me kaj naredijo s takimi psi? Jih dajo uspavat ali kaj druga?  Huh
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #533 : ponedeljek, 11.10.2004 : 10:07:05 »

Linchaich, zakaj pa niste vložili civilno tožbo??

Beseda proti besedi ... zmaga tisti, ki ima vec denarja oziroma boljsega odvetnika ... se pravi proti "magnatorju" nimamo nikakrsnih moznosti!
Mami je sla do njih, jim povedala kaksni so bili stroski ... oziroma jim je hotela povedat ... pa so jo poslali v k**** in napodili izpred njihove hise! Dokazov ... razen nase raztrgane psicke ni bilo ... oziroma ... kako naj bi dokazali, da jo je ta pes ... ocividcev, razen nas in lastnika rotta, ni bilo!


Mene pa zanima ali imate vec tezav s spuscenimi psi ali psicami?

Vecina spuscenih je psov ... psic veliko manj (skoraj nic - na nasem koncu) ... to leti na pse "brez" lastnikov!

Pa v vecini primerov (pa ni bilo malokrat) se mi je zgodilo, da je pes (moskega spola) letel na (napadel) moji punci ...

... samo zadnjic je Aiko pitbulka napadla ... naredila ji je luknjo v glavi - direktno med ocmi ... pa psica ni bila nic kriva (vsaj v osnovi ne), ker je njen lastnik norec!!! Agresivno psico, kakrsno je sam naredil, vozi VEDNO BREZ povodca ... nikoli ni smela biti v podrejenem polozaju ... moja Lina jo je podrejala na tak fin nacin, pa ji nikakor ni pustil ... "G.. gor!!!" se je drl nanjo! No, da o vzgoji ne govorim ... on z agresijo, njegova punca pa kot bi imela plisastega psa ... "pa ne sme se to poceti, noooo ... "  pa glihkar je psa napadla ... ona pa "pa daj noooo" jo prosila, pa malo manj, kot jokala zraven, namesto da bi ji odlocno rekla NE!
Agresivno psico vozijo ven sosedovi otroci, sicer s povodcem, ampak ko psica potegne, ni vec na povodcu ... kako naj pa otrok zadrzi tako mocnega psa! Ce nimata casa, jo samo spustita ven ... jupi ... kako so eni odgovorni ... no, saj imata prav Roll Eyes ... njuni psici res nic ne bo  Roll Eyes Lips Sealed Undecided Cry ...

Ah, ... vedno pridem do tega, da so lastniki 100 x hujsi kot njihovi psi!
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #534 : ponedeljek, 11.10.2004 : 18:50:43 »

Matic, se cisto strinjam. Moj je vedno na povodcu, nikoli spuscen, ker si ga preprosto "ne upam" spustiti.

Ja moj je tudi večina časa privezan, samo ko pridem nekam na samo ga spustim!!!

 
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #535 : ponedeljek, 11.10.2004 : 19:59:45 »

Jaz jih imam pa veliko večino časa spuščeni razen ce grem med ljudi ali koga srecam na sprehodu jih zapnem. Hodim na tako super lokacijo na sprehod kjer skoraj ni ljudi tako, da lahko kuži prosto tekata naokoli.

Imam pa eno vprašanje. Tu se velikokrat SAMI prosto sprehajajo tudi trije mešanci (blizu je cigansko naselje), ki so načeloma zelo neškodljivi (tja hodim ze dve leti pa se mi se ni noben priblizal na manj kot cca. 100m) vendar pa imam se vedno vsakic, ko jih srecam malo cuden obcutek. Ali mi lahko kdo svetuje kam se lahko obrnem, da bi se uredilo, da se ti psi nebi kar prosto sprehajali okrog (ali je ta možnost samo utopična?)?

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #536 : ponedeljek, 11.10.2004 : 20:28:05 »

Zanima me ali je kdo imel primer ko je pes, ki je zasledoval njegovega psa napadel lastnika zasledovanega psa???
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #537 : ponedeljek, 11.10.2004 : 20:44:42 »

Zanima me ali je kdo imel primer ko je pes, ki je zasledoval njegovega psa napadel lastnika zasledovanega psa???

Uf.........zakomplicirano!  Ali se ti je kaj takega zgodilo!!!
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #538 : ponedeljek, 11.10.2004 : 21:29:02 »

Ojla Maticc,
100% ti lahko zagotovim, da tvojega problema s spušenimi ciganskimi psi ne boš uredil. Probaj pa boš videl? Sicer imajo pa ponavadi majhne mešančke. Ti pa le grozno bevskajo.
Jaz imam ponavadi v žepu kakšen sprej in v nahrbtniku palico, pa branim svojega psa. Ker danes se je skoraj nemogoče v miru sprehajati s psom. Na vsakem vogalu je kakšen spuščen pes brez lastnika Undecided
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #539 : ponedeljek, 11.10.2004 : 21:46:01 »

Cao Irena.

Sej se mi kar zdi ja, da je brez veze, da se sploh kaj dost trudim v tej smeri Undecided! Saj mi se nikoli nobeden ni nic hotel....se me na dalec izognejo.... ampak se vseeno ne morem znebit neprijetnega obcutka. V glavnem če poenostavim bi mi bilo bolj vsec ce jih ne bi bilo Grin

Malo počohaj Luna še namesto mene Wink

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines