mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 04:32:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257218 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #510 : nedelja, 10.10.2004 : 18:52:59 »

No tud z kakšnimi psi se razume, ampak jih je zelo malo!
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #511 : nedelja, 10.10.2004 : 18:57:49 »

moja se drugače razume s samicami brez problemov z samci pa tudi, ravno zato me jezi da imajo nekateri spuščene pse,ki se ne razumejo z obema spoloma, lahko bi jih vsaj pripeli in greš lepo mimo pa se ne bi dogajalo kaj takega.
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #512 : nedelja, 10.10.2004 : 19:01:16 »

moja se drugače razume s samicami brez problemov z samci pa tudi, ravno zato me jezi da imajo nekateri spuščene pse,ki se ne razumejo z obema spoloma, lahko bi jih vsaj pripeli in greš lepo mimo pa se ne bi dogajalo kaj takega.
Ja mene tudi to pojezi! Jest mam Rondota pripetega, ko pa pridem nekam kjer vem, da ni psov ga spustim! Za tiste pse, ki se pa razumejo z obema spoloma so pa zaradi mene lahko spuščeni!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #513 : nedelja, 10.10.2004 : 19:03:23 »

Ja, lepo bi bilo, ce bi bili psi spusceni/privezani v skladu s svojo stopnjo poslusnosti-stopnjo prilagojenosti...utopija, zal. Roll Eyes
Tako so pa vsi najbolj prijazni in najbolj ubogljivi na tem svetu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #514 : nedelja, 10.10.2004 : 19:10:39 »

Mene pa zanima ali imate vec tezav s spuscenimi psi ali psicami?

S psicami? I wish..
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #515 : nedelja, 10.10.2004 : 19:15:05 »

Itak da s psi. Hm, kje sem že prebrala članek  Huh Samci na bi se tepli fer, psice pa ne poznajo fair play-a in grejo do konca.
Se strinjate? Meni nekako ne gre skupaj. Ok razumem, da pri psih vlada matriarhat in da je psica tista, ki odloča s kom bo parjena bla bla bla. Kakor sem jaz uspela svojega psa opazovati, mislim da bi se tepel dokler ne bi obležal na tleh. Sploh ko se je stepel z rottom, mislim, da nobeden od njiju ni imel namena kakorkoli odnehati.
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #516 : nedelja, 10.10.2004 : 19:16:07 »

Zgodilo pa se mi tudi to da sem lastniku rekla če bi   lahko prosim pripel psa pa se je sam smejati začel Huh Huh ali pa ga je imel na flexiju pa ga je kar pustil da je pes hodil kakor ga je bila volja, včasih so nekateri prav lahkomiselni.
LP
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #517 : nedelja, 10.10.2004 : 19:22:42 »

Kakor sem jaz uspela svojega psa opazovati, mislim da bi se tepel dokler ne bi obležal na tleh.


Moj je isti, tepel bi se čeprav bi vedel da je šibkejši!
Šel bi do konca!
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #518 : nedelja, 10.10.2004 : 19:36:00 »

To je pa pasji ponos ha ha
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #519 : nedelja, 10.10.2004 : 19:54:38 »

Ja psi so bolj pretepaški oz. več je psov takšnih kot pa psic, vsaj mislim. Samo... npr. če ti pes prvi skoči v kakšnega nič hudega slutečega psa, pa ga boš menda ja okregal!! Saj tudi to spada k vzgoji, da se v pse ne skače! Se mi zdi, da mnogi največjo napako delajo prav tukaj, ko to jemlejo kot 'ah saj to je normalno, saj je vendar pes'. In takšno popuščanje pripelje, da se ti rodi pretepač, netoleranten do drugih psov. Če pa ga ti vedno in vztrajno okregaš, bo pa vedel, da nekaj tukaj ni ok, se mi zdi  Huh Roll Eyes  To sem ravno zadnjič doživel, ko smo se pri veterinarju srečali z enim psom, mislim da je bil pitbull. Je gromozansko šavsnil proti mojemu, kar proti glavi, še dobro da je bil pripet, ko sta se malo od daleč (ampak res je bilo z 1 metra) hotela povohati, moj pa se je samo obrnil in ignoriral. No in lastnik temu ni posvečal večje pozornosti, če pa bi ga okregal.... Grem stavit, da mu bo pri naslednjem bližnjem srečanju s kakšnim psom isto naredil ali pa še kaj huje.

Lp
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #520 : nedelja, 10.10.2004 : 20:10:15 »

No, jaz pa imam napadalnega psa do samcev-večine samcev, zato je vedno na vrvici. Pomankljiva vzgoja v mladih časih, slabe izkušnje+ dominanca in naše naznanje. Včasih vidim, da gre proti nama pes, brez vrvice(ali z vrvico), takrat pač rajši grem v drugo smer in ne vem zakaj drugi ne bi storili enako.Mi je pa res neprijetno sprehajanje, težko obvladljivega psa-na napakah se učiš, žal mi je pa našega psa-ker je on potegnil kratko-vedno mora bit na vrvici.

Šele zdaj sem  nekako zvedla, da sta oba njegova starša dominantna.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #521 : nedelja, 10.10.2004 : 20:11:29 »

Hehe, ja, pri nas je problem kar z obojimi-psi in psicami. Pa se mi vedno bolj dozdeva, da so psice se hujse.
Pretep do smrti-verjetno ja, samo mislim da ni moj tisti, ki bi se tepel. Grin

Chris, japajade. Ce jaz mojega okregam, je vse skup se slabse, saj misli, da "lajam" z njim. Je cisto odvisno od psa, ki nama prihaja naproti. Ce mojega ignorira ali se hoce z njim igrati, je vse ok (recimo)-razen ce je velik; takrat je moj bolj "rentacevsko" razpolozen, ker se ga boji (in se skriva za mano). Ce se hoce pa tudi un (ali una) tepsti, potem pa...Jelena, brani me.  Grin Roll Eyes
Zato pa pravim, da naj pripnejo psa, samo kaj, ko me ne poslusajo. Moj je naceloma cisto flegma, ce ga pustijo drugi psi pri miru. Ce ga pa ne, pa pac zarenci in zalaja. Kaj pa tezijo, mone.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #522 : nedelja, 10.10.2004 : 20:33:18 »

Chris, malo težko je kregati psa, ki je agresiven zaradi strahu recimo. Se mi ne zdi pametno. Moj je bil do enega leta in pol kul. Lahko se je igral s psi in psicami. Dokler ga niso samci začeli napadati. Pika na i je bil napad dveh NO. Od takrat naprej vsakič ko srečamo psa naredi grbo čez cel hrbet, psu se pazljivo približa in če pes zarenči naj bi ga stolkel. Nikoli pa ni letel na psa z namenom da bi se stepel. če je prišlo do pretepa je bilo vedno iz igre. Npr pri sosedoven rottu. Najprej se je hotel igrati in ko je videl da ne bo nič je začel okoli psa poskakovati (prednje tace na tleh, rit v zraku). Rott pa se ni imel namena poditi okrog in fight je bil tu.
Vsak dan preklinjam tista dva ovčarja Sad
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #523 : nedelja, 10.10.2004 : 20:33:24 »

Pri nas pa niti ni več problemov z odvezanimi psi in psicami. Pred kakšnima dvema, tremi leti je nekdo imel eno pitbulko (oz psičko tega tipa), vedno odvezano, sam pa je posedal po lokalih. Angry Ta psička je Witty enkrat hotla napasti, ampak se je tik pred napadom nečesa ustrašila in se obrnila in zbežala. Ampak tiste pitbulke že dolgo nisem videla, mogoče so jo uspavali, ali pa je ne spuščajo več ven, tako da nevem kaj je z njo.

Sem pa ugotovila, da je ohlapna vrvica pri srečanjih z drugimi psi čudežna. Witty je po tistem srečanju z tisto pitbulko, postala napadalna do drugih, še posebej majhnih psov. Najprej je z nadrejenim položajem prišla do njih, jih ovohala, potem pa začela kazati zobe in renčati. Ugriznila ni nikoli, ker sem jo vedno "odvlekla" stran. Ko sem jo prvič pustila, da se je "spoznala" s psom in vrvica ni bila napeta, ni bilo niti sledu o renčanju. Za piko na i pa sem jo čisto tako, nežno, poklicala in je ubogala. Cheesy Od takrat pokaže kakšen zob samo še kakšnemu samcu, ki jo preveč nadleguje (beri: hoče naskočiti). Aja, pa pudljev ne mara. Od kje ji to pa nevem.

lp, rina
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #524 : nedelja, 10.10.2004 : 20:57:49 »

Citat
malo težko je kregati psa, ki je agresiven zaradi strahu recimo.

Se strinjam. V tem primeru pa kar h pasjemu psihologu.

Citat
Ce jaz mojega okregam, je vse skup se slabse, saj misli, da "lajam" z njim.

Pa v tem primeru tud Grin
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines