mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 20.08.2024 : 19:40:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257883 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #1830 : petek, 18.07.2008 : 13:35:34 »

Moja izkušnja, ki sem jo tudi opisala na forumu je čisto nasprotna. Možnost, da bo napadla neka podivjana krvoločna zverina je minimalna, zelo pogosto pa se pomerita mimoidoča sicer čisto mirna psa.

Vseeno se mi zdi bolje imeti psa na povodcu, s tem si vsaj nekaj prispeval k varnosti. Če bi bila oba na povodcu, bi ju pa sploh lažje ločili. Glede poseganja pred gobec, pa vsekakor ne bi priporočala; gospa, ki je to naredila, jo je skupila, sicer malenkost, ampak je okrivila mojega psa, ker da ima njen večje zobe (in bi bila luknja večja). Bi se še lahko sekirala, pa se mi ni bilo treba, ker je bil moj na povodcu, njen pa spuščen.

Sem pa brala, da če se psa zravsata mora vsak od lastnikov svojega prijeti za zadnje tace in jih dvigniti. To baje psa umiri. Nikakor se ne posega v bližino zob, saj te lahko tudi lasten pes pomotoma ugrizne. Kako to v praksi zgleda, pa ne vem.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1831 : petek, 18.07.2008 : 13:48:41 »

Izgleda kot totalna zmeda in vidiš bolj malo  Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1832 : petek, 18.07.2008 : 14:03:40 »

Hja, odvisno od tega, koliko se jih stepe...
Načeloma pa vedno začneš od zgoraj. Tazgornjega zgrabiš in dvigneš - najbolje za kožo na hrbtu in rep (pri zelo velikem se bolj obnese, če ga zgrabiš za ušesa) - in treščiš stran. Po možnosti tako močno, da mu ne pride na misel nadaljevati boja. Potem odluščiš naslednjega in tako naprej, dokler ne prideš do dna kupa. Vleči narazen jih ne smeš, ker lahko povzročiš grde raztrganine.
Ali te lahko ugrizne lastnen pes ali pa ne je odvisno od tega, koliko se je pes sposoben kontrolirati med spopadom. Nekaterim se "naredi rdeče" in samo grizejo, ni važno koga ali kaj. Drugi se tudi med spopadom zavedajo kaj počnejo, pazijo koga ugriznejo, koliko in kam.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1833 : petek, 18.07.2008 : 14:04:22 »

Pri vseh pasjih ravsih in napadih nisem nikoli svojih psov spustila z vrvice in zaenkrat smo se brez ugrizov. In tudi v prihodnje bom kar lepo drzala strik v roki, ker nimam namena vlect svojih psov izpod avtomobilskih koles ali pa jih iskat, ker bi mi mogoce od strahu pobegnili. To pisem za tamali dve psici, ki se ne bi mogli branit, ce pa bi spustila iz vrvice samca v zelji, da se z napadalcem zmenita sama, sem pa prepricana, da bi nasprotnika fajn obgrizel. Pac ne prenese, da se nanj kdo repenci. Ne mislim reskirat, da se zravsata, ker bi jih tezko dobili narazen.

Sem mnenja, da s tem, ko pse ne spustim z vrvice zmanjsam moznost ugrizov. Zakaj? Zato, ker dokler jih imam fizicno pod kontrolo, ubogajo mene, pa se lazje jih zascitim en meter stran od mene, kot dvajset.  Smiley Brez vrvice bi nastal kaos. lp
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1834 : petek, 18.07.2008 : 15:06:06 »

Moje izkušnje so pa ravno nasprotne. V 20 letih nisem imela niti enega primera, da bi kakršen koli tuj pes napadel katero od mojih psic (starejšo od dveh mesecev) na nevtralnem terenu (beri na sprehodu), kadar so  spuščene. Pri privezanih je bilo pa že vse sorte. Zlasti radi se spuščeni vaški cucki obešajo mojim na noge kadar tečejo privezane ob kolesu.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1835 : nedelja, 20.07.2008 : 19:45:50 »

Lanabela, ampak tvoje psice, kolikor lahko prebrem, niso "problematicne", se znajdejo same, kajne? Smiley Moj samec pa bi ziher usekal nazaj, ce bi le imel priliko, sploh, ce bi mu blizu prisel kaksen od tistih, ki se redno zaganjajo vanj. In sem prepricana, da bi to storil tudi odvezan, samo posledice bi bile hujse. Za tamali dve pa se bojim, ker sta majhni. Se mi je ze preveckrat zgodilo, da ju je kaksen pes med normalno igro grdo pohodil ali povaljal in sta se hoteli umakniti. V teh primerih sta sicer vedno na ukaz prisli k meni, ceprav sta se ustrasili. Kako bi se ustrasili ob napadu, pa raje ne pomislim. Verjetno bi poskusali zbezati. Zato ju vedno privezem, ce se nam bliza nepoznan pes. lp
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1836 : nedelja, 20.07.2008 : 20:00:13 »

Ja seveda, sem rekla, da velja samo za dobro socializirane pse. Kakorkoli problematični so za na povodec. Tudi moja Betka, ki ni povsem zanesljiva, je ob srečanjih z drugimi vsaj na poleg, če že ne privezana.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1837 : četrtek, 24.07.2008 : 19:44:44 »

sicer ni bil napad, ne dvomim pa v pravo klanje, če bi pes ušel nadzoru Shocked

ravno sem se vrnila s sprehoda z ninočko, s katero smo se s štirimi psi še ustavili na igrišču. Pa so prišli otroci, ker so hoteli čohat pesjane in trije izmed njih so se hvalili s svojo 8 mesečno buldoginjo...
Jaz pa kot jaz, sem predlagala, naj psičko pripeljejo na igrišče (optimist sem upala na pasjo igro Tongue )...

Pripeljal jo je 9-letnik, oziroma bolj sta ''prisurfala'' in že takoj sem videla, da ne bo običajno spoznavanje pasjih prijateljev Roll Eyes
Psička je bila namreč hudo dominantna, upam si izustiti agresivna.
Ker sem bila čisto paf sem svoje spustila z vrvice in prosila fantka, če lahko psičko prevzamem. Nekako nisem želela tvegati, da se psička izmuzne iz fantičevih rok.
Moji psi so hvalabogu ugotovili, da se jo je bolje izogibat in so se držali bolj kot ne stran od nje.
Še vedno sem bila optimist, da je to le tista začetna ''agresija'' pri spoznavanju z novinci. Pa ni bila Tongue

Psico sem počasi približevala vsakem psu posebej, a glej ga zlomka...
Sta se vohala s Tayosom, psica kar naenkrat skoči...
Do Oxe jo sploh nisem pustila, ker je Oxa na veliko ''bežala'' od nje, Maika bi hotela podrediti do amena, če bi ji pustila je izgledalo, kot da hoče ležat na njem Angry
Potem sva z ninočko na povodcih ''sprobali'' še njenega psa (samec) in to psico, je čez nekaj sekund prav potuhnjeno ''skočila''.

ob takšnih štorijah se resno zamislim kako lepo je socializiran moj trop (in ob enem trkam Wink ), ker je bila tam gruća otrok, pa malo starejših ''košarkarjev'', pa odvezan pes v bližini... Roll Eyes

sprašujem pa se kakšen starš da tako problematično psico (ki ima verjetno že sedaj več kil kot otrok Huh ) otroku v varstvo na igrišče med množico psov?!
šokirana. sicer bolj nad obnašanjem 8-mesečne psice, ampak saj je vseeno Tongue
mislim, da je potencial za ''zrast čez glavo'', če ji to že ni uspelo.

pa lep dan želim Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1838 : četrtek, 24.07.2008 : 19:47:48 »

Se je za vprašat, ja. Sem pa osupla tudi nad tvojimi eksperimenti. Testirat neznano psico, brez vodnika, ki bi jo lahko obvladal, v gruči psov in otrok....  Shocked
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1839 : četrtek, 24.07.2008 : 19:54:03 »

sprašujem pa se kakšen starš da tako problematično psico (ki ima verjetno že sedaj več kil kot otrok Huh ) otroku v varstvo na igrišče med množico psov?!

Če v našem naselju lahko cca 30kg mulček, ki vadi vaje karateja ob bližnja grmovja in drevesa, sprehaja 2 ODRASLI NEMŠKI DOGI - ODVEZANI (A je itak vseeno, tudi če bi bili privezani, ne bi mogel naredi nič), pa so bili opozorjeni tako starši kot vzrediteljica, potem je bil to še zelo mili primer. Enim je resnično vročina scvrla možgane.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1840 : četrtek, 24.07.2008 : 19:55:31 »

Se je za vprašat, ja. Sem pa osupla tudi nad tvojimi eksperimenti. Testirat neznano psico, brez vodnika, ki bi jo lahko obvladal, v gruči psov in otrok....  Shocked
raje sem sama vzela psico v roke, kot jo pustila v rokah 9-letnika. kdo bi mi zameril Wink

lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1841 : četrtek, 24.07.2008 : 20:05:24 »

Vseeno je nespametno tujo agresivno psico voditi do drugih psov. Če sem prav razumela otroci niso sami od sebe rinili z buldoginjo v tvoje pse, ampak so jo pripeljali šele na tvoj predlog. če bi se eksperiment slabo končal, bi bila krivda tvoja.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1842 : četrtek, 24.07.2008 : 20:21:28 »

Vseeno je nespametno tujo agresivno psico voditi do drugih psov. Če sem prav razumela otroci niso sami od sebe rinili z buldoginjo v tvoje pse, ampak so jo pripeljali šele na tvoj predlog. če bi se eksperiment slabo končal, bi bila krivda tvoja.

očitno mi na žalost nihče ni povedal, da je psica pri svojih rosnih 8 mesecih pravi psihopat.

krivda pa ne bi bila moja. pika.
zakaj že? od kdaj sem sama odgovorna za tuje otroke, pa naj ne zveni nesramno.
npr. imam agresivnega psa, nekdo me izzove če si ga upam pripeljat. jaz ga pripeljem, ker sem nespametna Grin, pes naredi pokol... kdo je kriv? tisti, ki me je izzival mogoče?
s tem, da jaz teh otrok nisem izzivala Roll Eyes
niti nisem izvajala nobenega eksperimenta Tongue

ne vem potem zakaj pri znancih ne pustijo tamale ven same z irsko hrtico Roll Eyes
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1843 : četrtek, 24.07.2008 : 20:23:29 »

To je isto, kot če bi jaz katerega od mojih psov spustila ven z mojo hčerko. Mislim, halo?Huh
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1844 : petek, 25.07.2008 : 12:42:10 »

Ja, otroka se  ne spušča samega ven s psom, sploh ne s takim, ki ga ne obvlada. Ampak: otroka si sama povabila, naj psico pripelje (ali pa sem jaz vse skupaj narobe razumela). Videla si, da otrok psice ne obvlada in da je psica agresivna do drugih psov. Namesto da bi otroka poslala domov ( in  po potrebi prijela psico ter jo peljala vsaj do roba igrišča), si psico sama vodila do svojih psov. Kar se načeloma ne dela. Problematičnih psov ne vodiš do drugih psov ampak, če že hočeš delat neko socializacijo, imaš problematičnega psa stran od drugih in počakaš, da sam poskuša vzpostaviti kontakt. In odvisno od vedenja problematičnega psa kontakt dovoliš ali pa ne. Pa še to na varnem mestu, kjer ni vsepovsod polno majhnih otrok.
Logiran
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines