mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 18:22:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256924 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #255 : sreda, 19.05.2004 : 12:10:58 »

Igis, sliši se kot dobra obramba. Sama se ne bi spomnila na skupinski boj Smiley
Tole brcanje v psa, ki je agresiven mi pa ne diši preveč. Priča sem bila napadu šarplaninca na rota ko jo je lastnik rotija kar precej skupil ko je skušal biti pogumen. Psu ni bilo nič ker jo je hitro ucvrl, fant pa je obležal na tleh in šarplaninca je imel za vratom.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #256 : sreda, 19.05.2004 : 12:15:00 »

ccc Andariell, prosim natancno preberi temo do katere link je napopala Bina spodaj. Bos videl, da je omenjeno tudi stresanje za vratno gubo. Grin

Pa kdo govori o krivdi oz. kaj ima krivda s tem? Ce mi je pes nevaren, se bom branila. Cisto vseeno mi je ali je kriv njegov lastnik, njegova babica v 2. kolenu ali pa supernova.

Ob tem bo pa ona koncala na sodiscu, samo ne v ravno ugodnem polozaju. Aplavz.  Grin Grin Grin

Citat
fant pa je obležal na tleh in šarplaninca je imel za vratom.

Ce bi imel cokolado v zepu, bi bil pa verjetno samo ob roko, bla bla bla.
Po moje bi pomagalo, ce bi psu v gobec nasprical celotno piksno solzivca ali pa deodoranta; bi ga zacelo dusiti in bi skoraj moral spustiti. Sam kaj bi bilo potem z rano? Bljak. Hvala bogu do takega incidenta pri meni se ni prislo. Poznam pa primer, kjer je bil sicer kriv otrok, stvar pa so resili s susom v glavo-pasjo, da ne bo pomote. Verjetno bi zadostoval tudi noz med rebra, samo kaj, ko ne nabiramo regrata vsak dan. Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #257 : sreda, 19.05.2004 : 12:23:49 »

Samo smejim se tvojemu smešnemu razmišljanju, ki sicer s to temo nima veliko skupnega. Tu bi tudi jaz brcal, tvoje izjave v tisti temi, katere link je objavila bina, pa so me nasmejale do solz.

Če se kdaj srečava in bo tvoj kužek slučajno prišel povohat mojega, ga bom zbrcal z bulerji ko norca. Da se ne bi slučajno stepla... Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #258 : sreda, 19.05.2004 : 12:29:18 »

Smeh je pol zdravja pravijo. Grin Grin Grin Grin

Brez skrbi, svojemu psu nikoli ne dovolim, da nadleguje tuje ljudi in pse. Sem namrec odgovorna skrbnica, torej se moras mene in mojega psa se najmanj bati. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
IgiS
gost
« Odgovor #259 : sreda, 19.05.2004 : 12:30:20 »

Igis, sliši se kot dobra obramba. Sama se ne bi spomnila na skupinski boj Smiley
Tole brcanje v psa, ki je agresiven mi pa ne diši preveč. Priča sem bila napadu šarplaninca na rota ko jo je lastnik rotija kar precej skupil ko je skušal biti pogumen. Psu ni bilo nič ker jo je hitro ucvrl, fant pa je obležal na tleh in šarplaninca je imel za vratom.

Če se bosta borila oba in če nimaš kakšne pritlikave pasme je uspeh zagotovljen. Tudi šaro nima kaj iskati in bo dobil po p***i Grin
Če pa kdo spizdi, vodnik ali pa pes pa nima več smisla in je bolje, da spizdita oba, če ne se lahko zgodi, kakor si ti napisala.
Če delaš dosledno sta vodnik in pes nepremagljiv par !
Vse to velja, če tuj pes napade sam, brez podpore svojega vodnika. Če pa napade skupaj z vodnikom je pa to čisto druga zgodba, ki ......
Kar se pa tiče špricanja psa sem zelo skeptičen, ker moraš prvo zadeti nasprotnega psa, poleg tega pa pes, ki je rojen pretepač in je v "nagonu" ne zaustavi limonin skok - bolje da narediš limonado in se odžejaš  Grin Grin Grin
Pa čim manj pretepanja želim (tudi tebi Nanook  Grin)

LP
Igor
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #260 : sreda, 19.05.2004 : 12:34:48 »

Oh, jaz sem tak ali tak pacifist (0,0008%primerov s full contactom). Grin

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #261 : sreda, 19.05.2004 : 12:54:58 »

Igis, bom preizkusila metodo če slučajno še kdaj pride do incidenta. V mojem primeru namreč Brina napadata 2 nemška dolgodlaka ovčarja. Misliš da bi z dvema uspelo?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #262 : sreda, 19.05.2004 : 13:03:04 »

Andi,
na našem sprehajališču imamo en takšen pasji parček - dva mešanca med kraševcem in še nečem velikim.
Sprehajalci s psi se ju bojijo, ker sta že napadla. Onadva pa se bojita mene in mojih dveh psov (dve suhi južini - eden manjši, drugi večji  Grin - hrti pač), ker sem odreagirata nekako tako, kot je opisal IgIs.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
bobaje
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #263 : sreda, 19.05.2004 : 13:04:05 »

Hvala za nasvete, bom ob vsakem srečanju eno varianto naredila, pa potem napišem kaj je bilo.
Žal ne vidim, kje je podobno napisano.. al sem slepa al se pa ne vidi več.
 Roll Eyes
Ko me je ta kuža jagal po polju je tudi odnehal ob moji strogi komandi MIRUJ in je prenehal z napadom za deset minut. Vpitje izven doma pomaga, na cesti pred hišo ne pomaga vpitje.
Je pa verjetno problem v njegovi psihi, ker imam doma psičko, ki je že v letih in jo je NO hodil osvajat. Sedaj ko imamo Bobaja, je enkrat prišel mimo in pričel pretep z Bobajem (star takrat 4.mesece!!!) in se je krašovka razburila pri svojih 11.letih in napadla NO, ki je poklapano odšel. Verjetno sta ga takrat razburila in sedaj vsakič sproti vrača, ko naju najde.
Spray moti mene v toliko, da ga moram imeti v žepu, da se moram pripraviti, da ga pošpricam in da bom v vsem kaosu verjento zadela svojega psa- ne pa njihovega. Najraje bi šla našpricat lastnika.
Sem še enkrat brcnila psa tako, da ga je odneslo in je odšel nazaj domov, a sedaj nikoli več ne pride počasi in previdno ampak vedno z veliko hitrostjo, pa ne morem reči, da sem prepričana, da  me ne bi ugriznil.

Hvala vsem za odgovore in pozdravčke vsem Kiss
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #264 : sreda, 19.05.2004 : 13:12:50 »

Meni se taki odgovori ne zdijo smesni, ampak zalostni. Zdaj samo se cakam, kdaj bo ljudstvo mnozicno zacelo hoditi naokrog s privezanimi godrnjavimi sceneti in sprejem v zepu in se zaganjat v vsakega pobezljanega spuscenega pesjana, pa ce je napadalen ali pa ne. Dajte ga no malo manj biksat s temi kozlarijami. Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
IgiS
gost
« Odgovor #265 : sreda, 19.05.2004 : 13:32:44 »

Meni se taki odgovori ne zdijo smesni, ampak zalostni. Zdaj samo se cakam, kdaj bo ljudstvo mnozicno zacelo hoditi naokrog s privezanimi godrnjavimi sceneti in sprejem v zepu in se zaganjat v vsakega pobezljanega spuscenega pesjana, pa ce je napadalen ali pa ne. Dajte ga no malo manj biksat s temi kozlarijami. Lp N.

Vsak, kolikor toliko izkušen vodnik vidi po obnašanju psa na 1000 m kakšen pes se mu približuje in koliko je nevaren. Nevarnih psov je mogoče 1%, tako da ni panike Agnes  Grin Grin.

LP
Igor
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #266 : sreda, 19.05.2004 : 13:40:40 »

Tudi meni se zdi zelo zalostno, da je toliko lastnikov psov, ki imajo svoje spuscene in jih nimajo pod kontrolo, ocitno?! tudi na tem forumu. Ja, zelo zalostno, da smo potem krivi tisti, ki si drznemo svojega psa zascititi na tak ali drugacen nacin, ko pa to (nekateri) celo napisemo, smo delezni lazi, podtikovanj in polaganj nenapisanih besed pod prste.

Zalostno je tudi dejstvo, da se ima toliko ljudi za ljubitelje zivali in da vzneseno vzklika kaksne krivice se godijo bla bla bla, hkrati pa negoduje, ko morajo sami upostevati svoboscine, pravice in se kaj tudi drugih ljudi in zivali. Svoboda enega se konca, ko se zacne svoboda drugega, je ocitno samo lepa zelja. In potem se folk zgraza, ko je v casopisu kaksen clanek o grozljivi pasji smrti. Roll Eyes

Opazam, da vecina sploh ni prebrala teme in bluzi kar tako v tri krasne, samo zato, da bluzi in da ima kaj za pripomnit, pa ceprav komentira nenapisano.
 
Vedno me je fasciniralo dejstvo, da toliko ljudi komentira, nihce pa ne prebere kaj sploh komentira. Mislim da mi ni potrebno razlagati, kdo pri tem izpade tak kot pac izpade. Kako ze pravi Einstein glede neskoncnosti?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #267 : sreda, 19.05.2004 : 13:42:26 »

Bluziš... Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #268 : sreda, 19.05.2004 : 13:43:23 »

Verjamem, da taki sestavki tebi in se marsikomu delajo tezave, preverjeno. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #269 : sreda, 19.05.2004 : 13:53:59 »

Vsak, kolikor toliko izkušen vodnik vidi po obnašanju psa na 1000 m kakšen pes se mu približuje in koliko je nevaren. Nevarnih psov je mogoče 1%, tako da ni panike Agnes  Grin Grin.

Razen Nanook, ki je sicer izkušena vodnica, vsaj po nasvetih sodeč, pa je njo in njenega psa vseeno presenetil popadljiv cucek na polju oz. travniku, kjer se vidi kilometre daleč (vsaj po sličicah sodeč).  Grin  Grin   Grin  Grin


Agnes,
Prav imaš. Če že opisujemo takšne in drugačne prijeme, bi bilo pametno napisati še naslednje o psih, ki naokoli  kolovratijo brez lastnika (potepinčkov):
90 % - jih bo šlo mimo nas, kot da sploh ne obstajamo
6% - se bodo približali, ker bi se radi igrali
3% - bi se malo repenčili, a ni panike glede pretepa, dovolj je že, da "zacopotaš" z nogami ali pa še to ne
1% - to je pa tisti odstotek o katerem smo razpravljali v tej in še dveh temah
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines