mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 16:20:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256837 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #180 : četrtek, 22.01.2004 : 18:14:36 »

Hehe, ni mozno, ker je vedno pod kontrolo in ker je naucen, da ne sme stisniti. Vedno jih fase, bizgo. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #181 : četrtek, 22.01.2004 : 18:35:25 »

Citat
Hehe, ni mozno, ker je vedno pod kontrolo in ker je naucen, da ne sme stisniti. Vedno jih fase, bizgo.

če jih faše, potem je že ugriznil  Wink

Male pasme so v povprečju bolj agresivne, nevrotične, nepredvidljive in popadljive kot marsikatera velika pasma. Samo mali so, da jih brcneš stran, pa je. Pa zaradi tega niso nič boljši psi in bi si potemtakem tudi žaslužili smrt (kakor nekateri pravite)... Koliko takih pikolinkotov se je že zaletelo v mojega 40 kilskega samca in renčalo brez razloga, pa lajalo in take fore - vsaj 10 različnih primerkov (westiji, jorkširji, in podobni,...).

Psi se grizejo, mi se pa "dajemo" tukaj na forumu. Za mene ni kake velike razlike.

Drugo je, ko pes ugrizne človeka, ampak to ni razprava te teme.

pa LP vsem!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #182 : četrtek, 22.01.2004 : 18:44:21 »

Nak, on nikoli. Rencal skakal lajal itd, ugriznil pa psa se ni. Izpulil dlako? Jp, ampak to ni ugriz. Sam jih je dobil v uho, v zob oz. dlesen in v tacko.
Se pa strinjam, da znajo biti ta mali pravi hudicki (strup je v malih flaskah Wink).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #183 : četrtek, 22.01.2004 : 18:58:31 »

Dunja: mislim, da se v tem primeru motiš. Če se psi samo grickajo med igranjem, je to vredi...se zabavajo. Čim pa kak pes stvar vzame preveč resno in pride do spopada (ponavadi prej ni igre) pa lahko pride do komplikacij, če je to kaka pasma, ki ima dosti velike fizične sposobnosti.

Seveda obstajajo različni boji... petelinji ter tisti zares. Ponavadi so le petelniji, kjer je veliko oglašanja, pa mal grizenja (pes ki laja, ne grize Wink ). Vendar po izkušnji, ki smo jo imeli s prejšnim psom verjamem, da se po svetu sprehajajo tudi psi - psihoti, ki živijo le za "klanje". Seveda pa tako nezaželeno vedenje včasih lastniki ne zatirajo ali celo vzpodbujajo Angry. Tako, da so oni krivi in ne psi... Ampak v naši civilaciji je vedno bilo tako, da fašejo nedolžni  Undecided.
lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #184 : četrtek, 22.01.2004 : 20:04:08 »

Se strinjam z dunjo, da so ponavadi mali najvecji tezaki (naredijo pa seveda manj skode). Iz enega preprostega razloga. Vecina ljudi misli, da malih psov ni treba vzgajati in da so tako simpaticni ko rencijo in bevskajo. Ravno to trenutno pocne moja najmanjsa in mi se vsi na vse pretege trudimo, da bi prenehala. Falirana bokserka ali karkoli je ze danes bilo tisto, ki se je zagnalo v nas, nam pri tem ni popolnoma nic pomagala, saj sem morala psico dvignit v narocje.Angry

Citat
Koliko takih pikolinkotov se je že zaletelo v mojega 40 kilskega samca in renčalo brez razloga, pa lajalo in take fore - vsaj 10 različnih primerkov (westiji, jorkširji, in podobni,...).

Ooo, kako te razumem. Vcasih ko je ze res kriza ga komaj zadrzim na povodcu. In enkrat ko bo enega zagrabil prav gotovo ne bo sel pod injekcijo samo zato, ker je ugriznil. Ce bo moj na povodcu, kaksen malcek pa spuscen in se bo prevec sopiril, jih bo mali pac fasal. In enako velja za moje psice, ki so vse manjse rasti. Nobena nikoli ne izziva, nobena se ni nikogar ugriznila in z vecino psov se dobro razumejo. Ce pa se bodo kdaj branile in zato kaksnega cucka tudi ugriznile pa nic zato. Brez povoda pa dvomim, da bi kateri od nasih psov ugriznil. Ker pa nikoli ne reci nikoli, najvecji nosi nagobcnik kadar je spuscen (ziher je ziher). lp
Logiran

Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #185 : četrtek, 22.01.2004 : 21:04:42 »

kaja, se podpišem pod tvoj post... ko psu (že približno desetič) obvisi na dlaki, na vratu, majhna pudlica, ki zraven še renči in laja, pa je skoraj logično, da bi jo tudi najbolj vzgojen in potrpežljiv pes na svetu ( beri:naša LADY Cool Grin ) malce klofnil s "taco po betici" (jaz pa tudi najraje Grin-verjetno lastnika, ki pusti tako "malo zverino" prosto tekajočo okrog in seveda non-stop "zaganjajočo" v druge pse).
Nanook : preliva se pa iz ta velikih flašk! (strup namreč)... Grin Wink Grin LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #186 : četrtek, 22.01.2004 : 21:11:32 »

Da ne bo nesporazumov, moj je vedno na striku in vedno pod kontrolo. Zal je vecina drugih psov spuscena (mali, veliki, srednji). Kljub temu, da je bolj "mini" varianta, ga ostali "pritlikavcki" napadajo kot da bi bil velik (kar je "super" za njegov ego  Roll Eyes).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #187 : četrtek, 22.01.2004 : 21:14:08 »

tudi šit za preiskavo je v malih flaškah, hehe Grin Grin Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #188 : četrtek, 22.01.2004 : 22:11:49 »

Tosa, si predstavljam kako to zgleda! Grin Predvsem zato, ker nasa Vini pripada ravno pasmi, ki jo omenjas! In najbolj smesno je ker vecina ljudi od nje pricakuje, da bo na povodcu lajala na druge pse ali kaj podobnega v resnici pa ni nikoli privezana in druge pse ignorira. Je pa res, da odkar ima tezave z vidom koga oblaja, vendar tako od bolj od dalec in bolj iz strahu kot zaradi cesa drugega. In zato sem vedno en korak pred njo in jo raje primem, kot, da zacne bevskati, ker to preostali dve narobe razumeta. Roll Eyes In potem mislita, da je treba pomagat! Roll Eyes lp
Logiran

Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #189 : četrtek, 22.01.2004 : 22:17:53 »

kaja, to je pa "čar" tega, če imaš dva ali več psov... Kadar je katera od najinih "napadena", je druga obvezno takoj zraven. In potem si predstavljaj, kako to izgleda, ko ju imam sama zunaj, obe na povodcih......... Grin Grin Imam, po mojem, že take mišice na rokah, pa fitnesa še od daleč ne povoham... Grin Grin LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #190 : petek, 23.01.2004 : 11:45:05 »

Hehe, ni mozno, ker je vedno pod kontrolo in ker je naucen, da ne sme stisniti. Vedno jih fase, bizgo. Wink

neeeeee, Nanook, nisi me razumela. Kaj če bi TI imela velikega psa in bi TVOJ pes ubil enega drugega. Kaj bi naredila v tem primeru? Tudi ubila svojega? Ali kaj drugega?

Lp jana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #191 : petek, 23.01.2004 : 11:51:13 »

Bina, saj sem napisala, da ima moj pes prednost pred vsemi drugimi in ga mislim na vse mozne nacine braniti, popolnoma vseeno mi je, ali tehta 15kg ali pa 60.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
peterlin2
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #192 : petek, 12.03.2004 : 15:49:35 »

zdravo

Jaz bi za vsakega lastnika psa uvedel zakon, da bi moral!!! hoditi v pasjo solo (vsaj osnovno solanje se pravi socializacija psa), ker ce si res tako mocno zeli imeti psa mu tudi ne bo tezko dati se nekaj denarja za solo in da bo pes socializiran in ubogal vsaj osnovne ukaze. Se posebno pa za lastnike t.i. "napadalne" pasme. Vendar pa sem tudi jaz mnenja da se psa tudi ce je "napadalne" pasme da socializirat, sicer z malo vec truda kot mogoce kaksnega pudla, vendar se da! poznam enega dobermana ki je kot cuker in nebi nikoli nobenemu nicesar naredil. Seveda je vse odvisno od gospodarja koliko casa se ukvarja z psom in PREDVSEM ZA KAKSNE NAMENE ima psa.

Lep pozdrav,

Peter
Logiran
bagaroo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #193 : petek, 12.03.2004 : 16:09:24 »

peterlin2 mislim, da se ti bo želja v roku ene dveh let izpolnila, saj je predvideno, da bi občine z odloki (po zgledu nekaterih EU držav) uvedle obvezno osnovno šolanje psa (vključno z izpitom v urbanem okolju) in izpit za njegovega vodnika/lastnika, če živita na področju te občine!

živi bili in videli!!!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #194 : petek, 12.03.2004 : 20:29:37 »

Ja, res. Živi bili in videli.
Me prav zanima, kako bodo to izvedli.
Čeprav se mi ideja o obveznem osnovnem šolanju ne zdi brezvezna.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines