mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 07:23:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 261123 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1470 : sreda, 25.05.2005 : 06:58:34 »

T.M.T. obstaja varianta anonimne prijave. pokličeš 113 in lepo poveš da pes napada, in grize vse po vrsti. Glede na to kakršno gonjo so mediji naredili proti tistim dvema psicama in kolikor so policijo potem še vlačili po zobeh, grem stavit da se bodo po hitrem postopku namalali tam.

T.M.T., kaj pa starši, če se ti bojiš klicati policijo? A je njim vseeno da okoli hodi napadalen pes brez kontrole?

Se popolnoma strinjam z Damayanti. Ko/če bo ta pes nekoč pošteno "uklal" enega otroka ali osebo, verjemi, te bo vest pekla, ker bi lahko to preprečila. Vsaj mene bi.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1471 : sreda, 25.05.2005 : 09:03:03 »

T.M.T    glede  na to  , da  si  stara  13  let..... in verjamem  , da  ti je težko  klicati  na policijo....... lahko  prijavo  rešiš  zelo  preprosto.

Napišeš  sporočilo  na računalnik,  pod  prijava  -  napišeš  točno  kje  se ta pes  nahaja,  in  incident  ki se je  zgodil  tebi(  tako kot  si  ga napisala tukaj).... in  svoja  predvidevanja.
Spodaj  pa   namesto  podpisa  enostavno  napišeš : zaradi  svojih  let  in  morebitnih   posledic   ne  želim   biti  imenovana ( pa  makar   x.y.)
Policija  mora  obravnavati  in  ukrepati  tudi  na  anonimne  prijave.

In  glede  na  to  , da  imaš  dar  pisanja Wink(  iz  postov  sklepam)  boš  pa ja  nekaj  skup  spravila.  prijavo  pa enostavno  pošlješ  po pošti....... in  zadeva rešena.

Pa  boš  imela  čisto  vest  za v bodoče  , kot  ti je  že  povedala  Fortuna.
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #1472 : sreda, 25.05.2005 : 10:16:53 »

Tako,kot so ti že svetovali,ti tudi jaz svetujem,da opozoriš lastnika psa naj ima psa privezanega,poleg naj bo opozorilo POZOR HUD PES,povej mu še,da bo slej ko prej nekdo obvestil policijo in da bo sledila kazen.

Pozdrav in brez ugrizov Majda
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1473 : sreda, 25.05.2005 : 15:23:52 »

Hvala lepa za vse te vzpodbude.Nekaj bom že zmrcvarila skupaj.
Danes je pes zopet ugriznil fanta iz drugega razreda devetletke Shocked.Fant ga ni izzival.Skratka me je tega cucka sedaj strah,čeprav se bojim le redkih psov.In danes je bil zopet odvezan!!!!Izvedela sem od sestrične,da je lastnica gostilne rekla,da sam sname ovratnico Angry.Najmlajšega sina pa sem danes videla kako je z grabljami tolkel po psu,ki je bil privezan Angry.
Ljudje niso več normalni!!!Bom sporočila kako in kaj bo.

Lp
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1474 : sreda, 25.05.2005 : 15:28:29 »

Sedaj imaš vse več razlogov, da obvestiš policijo! Pa naj kupijo novo ovratnico, če ga želijo obdržati. 
Zakaj pa naj bi najmlajšega sina  tolkel z grablami? Ali je je še majhen in naj bi se ˝igral˝ ali ga je hotel kaznovati? Groza  Angry
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1475 : sreda, 25.05.2005 : 15:44:19 »

Mali je star okoli 5 let in se mi tudi sanja ne kaj je počel.Vem pa da je bil zraven njegov dedek in ni NIČ ukrepal.Pa je pes ugriznil še malega pa je ta mirno odšel naprej.
Po vsej verjetnosti grem zvečer najprej tja,potem bomo pa videli kaj bo.Bo tako tudi vredu??

Lp
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1476 : četrtek, 26.05.2005 : 09:59:29 »

Sedaj pa jaz vračam temo "napad psa".

Zgodilo se je včeraj,okrog 19.45.Ker so sedajle v cerkvi šmarnice vsa "mularija" z mano vred rine v cerkev Roll Eyes.Zraven cerkve pa stoji gostilna z cca. 8 mesecev starim manjšim mešančkom.Lp

Ne spoznam se na cerkve , a vseeno mi je čudno? a v cerkve hodijo samo otroci ? Ni nobenega odraslega ,ki bi tudi šel v cerkev? Al so oni že prerasli take pravljice?
Ne, zdaj pa resno ...zagotovo je bil kje v bližini kakšen polnoleten,ki je vse to videl. Morda bi bilo dobro , da za začetek nekdo od odraslih reče kakšno z lastnikom gostilne. Saj gostilničarjem ni ravno v interesu s potencialnimi strankami v konflikt prihajat. In cucek mu tudi stranke odganja.
dejstvo ,da pri tej gostilni itak niso za psa in da bi bilo bolje za vse pse in za njih , da ne bi imeli psov.......... pa  pustimo to za drugo temo...
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1477 : četrtek, 26.05.2005 : 13:26:10 »

No ja z odraslimi je takole.Hodijo v cerkev z svojimi prvoobhajanci,vendar je parkirišče 50m stran od cerkve,gostilna pa 100m.Tako se odrasli zadržujejo pred cerkvijo...Nekateri otroci pa domov hodimo peš in gremo mimo gostilne.Pa saj otroci hodijo tudi k verouku in to brez staršev,ker ga imajo po šoli.Sicer je že moja teta govorila z lastnico in je rekla
da sam sname ovratnico Angry

Jaz sem tudi že rekla,da nja imajo privezanega in bomo sedaj videli kako bo Wink.
Lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #1478 : ponedeljek, 30.05.2005 : 10:49:54 »

No še en nov primer ugriza psa. Včeraj po Hrušici smo šli na Bled. Tam je bila ena ženska z otroci in nemškim ovčarjem. Nemški ovčar je zgledal prijazen. Šel je v jezero plavat za racami (kar sicer ne bi smel). Potem je bilo pa kar naenkrat eno vpitje in prepiranje... Baje se je pes strgal s povodca in ugriznil enega kopalca. On je trdil, da pes ni bil privezan, lastnica pa, da se je utrgal. Tip je baje v psa tudi metal kamne in zato naj bi ga pes ugriznil (kolk je ta zgodba verodostojna ne vem..). Ugriznil ga je v trebuh, tako da je imel krvavo rano, ampak nič hujšega. Potem se je zraven pojavil še en pameten stari in začel grozit psu s coklo (čeprav je bil na povodcu), da ga po v 5 sekundah ubil. Pes je seveda zarenčal nanj. Vsi so se prepirali in seveda takoj poklicali policijo, ki je bila v pol minute na "kraju zločina". Vse so popisali... Lastnica je imela k sreči s seboj knjižico o cepljenjih.

Uglavnem bila je cela scena zaradi tega, ker nekdo pač ne mara psov. Se strinjam, da pes ne bi smel pobegniti, ampak da mu pa mečeš kamne..halo??!!

Fora je pa še v tem, da je tip, ki ga je pes ugriznil prej osvajal to lastnico (vsaj zgledalo je tako)... Uglavnem pomoje bodo ful ful na***li...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1479 : ponedeljek, 30.05.2005 : 13:01:54 »

Tole pa je odgovor vsem, ki svetujejo naj se namesto po urbanih površinah oz "javnih" površinah , s psi  raje sprehajamo po poljih, travnikih in gozdovih:

http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,1735,65448
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #1480 : ponedeljek, 30.05.2005 : 13:56:56 »

Meni se je podobna scena zgodila pred blokom, ko je naju s psičko hotel povozit hišnik iz sosednjega bloka s kosilnico. Tyra je bila takrat stara cca. pol leta, in je bila na vrvici. Nisva nikogar ovirali, niti nisva bili glasni. Aja... stali sva na travi pred ''našim'' blokom, ampak zgleda, da to ne igra bistvene vloge. Tip je šel direkt proti nama, in to s polnim gasom!

Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1481 : ponedeljek, 30.05.2005 : 14:43:12 »

Citat
Potem se je zraven pojavil še en pameten stari in začel grozit psu s coklo (čeprav je bil na povodcu), da ga po v 5 sekundah ubil.

Ne vem zakaj je bilo potrebno psa še naprej dražiti. Nato bi moral pes uglizniti še tega pametnjakoviča. Ne rečem, da se pogovoriš, pritožiš  lastniku psa, ki te je ugriznil nepričakovano, vendar, da se pritožuješ zato ker si ga dražil. Takrat pa naj žrtev kar zapre svoj klunček.  Angry

Tako kot je meni en ˝gospod˝ zatežil, ker je moja psička lulala na sosednjem travniku, da ima doma en zelo oster nož za psa. Jaz pa njemu nazaj, da imam s seboj zelo ostro sekiro zanj.
Nato je utihnil, ker ni pričakoval od take punce takih ostrih besed. Če se gre pa za mojega psa bom pa jaz pokazala zobe, če že Šota ne.  Grin   Grrr...
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1482 : ponedeljek, 30.05.2005 : 14:51:25 »

Citat
Tole pa je odgovor vsem, ki svetujejo naj se namesto po urbanih površinah oz "javnih" površinah , s psi  raje sprehajamo po poljih, travnikih

Ja saj je bolje sprehajati  psa po polju, kakor po mestu, kjer ti drvijo avtomobili. Vendar moraš tudi na nepokošenih travnikih in poljih paziti, da te kakšen kmet ne ubesi. Seveda mu ni všeč, ko vidi psa divjati po svoji pšenici.  Shocked

Tako kakor moraš v mestu paziti na avtomobile, morav na poljih in travnikih paziti na kmete, v gozdu pa na lovce.
Sicer tistemu kmetu res ne bi bilo treba lastnico in psa kar povoziti, saj bi prišel kdo drug. Vendar kaj češ, ko je enkrat zamera in se s takim človekom ne da nič pogovoriti.

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1483 : ponedeljek, 30.05.2005 : 15:18:26 »

Tako kakor moraš v mestu paziti na avtomobile, morav na poljih in travnikih paziti na kmete, v gozdu pa na lovce.

Hm, zakaj pa ne bi (enkrat za spremembo pac) pazili na pse?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1484 : ponedeljek, 30.05.2005 : 15:35:21 »

Heh Nanook, ja saj sem mislila na pesije.  Wink

Citat
Seveda mu ni všeč, ko vidi psa divjati po svoji pšenici. 

Da ni problemov ne smeš pustit psa divjati po travi,.... in po cesti, da ga ne zbije avto. (kako pa boš pazil na avtomobile  Wink)
No s tem sem mislila, da moraš paziti na svojega psa kje teka! In biti pozoren na zapovedi kmetov in lovcev, saj boš le takrat, ko boš poznal njihove prepovedi in zapovedi, lahko usmeril in pazil na svojega psa.
 Grin

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines