mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 07:20:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256633 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1455 : ponedeljek, 23.05.2005 : 15:35:35 »

brez skrbi da jo bodo..... prej ko jo bojo, cenejše bo Roll Eyes. Ponavadi vse izterjajo. Cool

Sej to je najvecji problem ... ker jih od 10-ih 5 placa, 5 se jih pa pritozi, je bolje nekaj kot nic ... tistih 5 jih odnese brez kazni, od ostalih pa kasirajo - sej ni vazno na podlagi cesa!!!

Le zakaj potem enim racunajo 50.000, enim 100.000 enim pa 10.000 ... ce je pa to predpisano z zakonom???

Trapasti so pa tisti, ki placajo! Wink

Lp, Ursa
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1456 : ponedeljek, 23.05.2005 : 15:53:41 »

Ljudje božji.Pa naj vam narišemo,da o vrvicah odprite novo temo.
Če bo pa kakšen primer napada se pa oglasite ;9.

Lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1457 : ponedeljek, 23.05.2005 : 22:20:56 »

Samo kot intermezzzo, vse mstne občine v Sloveniji (vse brez izjeme) imajo odlok v katerem je eksplicitno navedeno, primer za Maribor, parafriziram, ker dejanskega besedila ne vem na pamet...na področju celotne Mestne občine Maribor,ni dovoljeno vodenje psov brez povodca....ti odloki so v veljavi že nekje od sredine 90. let (tam 1996 dalje), vendar jih do zdaj nihče ni izvajal. Ekplicitno za Tivoli, po celotnem območju Tivolija, Rožnika, Mosteca so postavljene table, ker je znak pes na vrvico, to je pooblastilo dovolj vsakemu redarju ali policistu za kazen!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1458 : ponedeljek, 23.05.2005 : 22:22:18 »

Pa se opravičujem za pisanje o temi, ki se ne nanaša na naslov...ne bom več komentirala dalje!!!!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1459 : torek, 24.05.2005 : 08:59:00 »

Temo o "vrvici" sem nadaljevala oziroma "prenesla" v temo ... Odlok o javnem redu in miru


Lp, Ursa
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1460 : torek, 24.05.2005 : 16:11:12 »

Sedaj pa jaz vračam temo "napad psa".

Zgodilo se je včeraj,okrog 19.45.Ker so sedajle v cerkvi šmarnice vsa "mularija" z mano vred rine v cerkev Roll Eyes.Zraven cerkve pa stoji gostilna z cca. 8 mesecev starim manjšim mešančkom.Spomnim se še trenutkov,ko so se ga še kot 3 mesece starega mladiča vsi bali,ker je skakal v otroke.K meni pa je vedno prijazno pritekel,pomahal z repkom in se malo pocrkljal.Včeraj pa je bil po dolgem času Shocked zopet odvezan s ketne in je letal okoli.Pa ga pokličem k sebi in previdno pobožam (ne vem zakaj sem imela čuden občutek) in nato odmaknem roko.Pa pes zarenči in skoči v mojo roko Shocked.Pa je zraven stal sin gostilničarja in rekel,da bo vsakega ugriznil samo njega in brata ne.Pa hočem oditi stran pa pes spet skoči in ugrizne Shocked.Psa jaz nisem izivala ali karkoli.Čudno pa je da ni skočil samo vame,ampak tudi v sošolca in neko deklico kasneje po napadu name.Je pa res,da je kuža zadnje čase ves čas na ketni in je odvezan le redkokdaj Sad.
Tako,da boste spet "padli" v pravo temo.Če kdo ve vzrok napada naj kar pove,da bom vedela kaj sem storila narobe

Lp
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1461 : torek, 24.05.2005 : 17:23:20 »

jaz mislim, da nisi naredila nič narobe. Pes enostavno ni več navajen ljudi okoli sebe, saj je na ketni dobil občutek napadalnosti.

Tudi jaz imam slabe izkušnje z malimi mešančki. Pri eni hiši so imeli kar tri in vedno so bili spuščeni zunaj. Ko sem šla mimo s psičko so se vsi zaganjali vanjo in komaj sem se jih znebila in prišla mimo. Zanimivo pa je, ko je bil en sam ni storil nič in je samo mirno gledal, ko sva šli mimo.
Drug podoben primer je z nemškim ovčarjem in zlatim prinašalcem, ki ju imajo pri eni hiši. Kadar sta skupaj za ograjo se oba dereta. Ko pa je vsak po svoje, (ločena) sta tiho in opazujeta. Oba se oglasita le takrat, ko zalaja eden.
Verjetno se psi med seboj spodbujajo. Mislite, če bi bili psi ločeni, da bi bili manj napadalni?  Undecided   Kot na primer tisti dve roty iz oddaje preverjeno. Ali je možnost, če bi bila samo ena, da do napada ne bi prišlo?
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1462 : torek, 24.05.2005 : 18:16:16 »

Citat
Kot na primer tisti dve roty iz oddaje preverjeno. Ali je možnost, če bi bila samo ena, da do napada ne bi prišlo?

Ne samo,da je možno,temveč je skoraj čisto gotovo!


LP Zoran
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1463 : torek, 24.05.2005 : 19:35:08 »

T.M.T., v bistvu, če si že sama dobila čuden občutek, ko si božala psa, verjemi, ga je tudi pes začutil.

Upam, da ugrizi niso bili "močni" in da nimaš kakšnih hujših ran.

Se pa bojim da se bo tema zopet sprevrgla v "kaj pa božaš psa, če si bila prej opozorjena da bo ugriznil". Huh

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1464 : torek, 24.05.2005 : 20:12:57 »

Se pa bojim da se bo tema zopet sprevrgla v "kaj pa božaš psa, če si bila prej opozorjena da bo ugriznil". Huh

Kako sem bila že opozorjena??Saj drugače je vse čisto ok,samo tistega psa se jaz ne doteknem več.Najbolj zanimivo je bilo,ko je bil pes čisto miren,potem pa kar...bum.

Ugrizi niso hudi,je le malo prask...
Problem je v tem,da je bil pes danes zopet odvezan okoli pa polno otrok.Je možno,da so ga kateri izzivali?

Lp in čim manj trenutkov "ko pes napade" Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1465 : torek, 24.05.2005 : 20:33:45 »

In  lastnik  ti  je  čisto  flegma  odgovoril , da  vse  pogrize  razen  njega  in njegovega  brata  ne?     ali  kaj? Huh   Pa  ga  imajo   še  vedno  kar  spuščenega?



Glede  otrok  pa.......... eni znajo biti  nadležni  kot  sto  hudičev Angry

Sploh tisti  tam  stari  od  8-11  ko  se  še  pred  vrstniki  dokazujejo  kdo  si  več  upa Angry.    Je  čisto  možno  da  so  psa  zdražili.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1466 : torek, 24.05.2005 : 21:16:07 »

Kako sem bila že opozorjena??Saj drugače je vse čisto ok,samo tistega psa se jaz ne doteknem več.Najbolj zanimivo je bilo,ko je bil pes čisto miren,potem pa kar...bum.

T.M.T., sem razumela, da ti je gostilničarjev sin že prej povedal da pes ugrizne vse, samo njega in brata ne.


Citat
Problem je v tem,da je bil pes danes zopet odvezan okoli pa polno otrok.


Telefon v roke in pokliči policijo. Napadalen pes nima kaj prosto hoditi naokoli, še posebej, če sem prav razumela, kjer je zelo veliko mimoidočih - cerkev itd itd.

Lp, Fortuna.

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1467 : torek, 24.05.2005 : 21:56:05 »

T.M.T., sem razumela, da ti je gostilničarjev sin že prej povedal da pes ugrizne vse, samo njega in brata ne.

Povedal je potem,ko je pes skočil vame in sem mu rekla:"Hudiča a vaš pes zdej grize?!"

Polcije pa ne bi klicala,ker ne bi rada se u to mešala...sej veste no...pri 13-ih.Enkrat je sicer že šla teta tja,ker je skakal v njeno hčerko.Če bo pa še kaj hujšega pa prec.Pa ne se sedaj kregat name (ker ne bom klicala polcijo).

Lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1468 : torek, 24.05.2005 : 22:12:12 »

T.M.T.      obstaja  varianta  anonimne  prijave.  pokličeš  113  in  lepo  poveš  da  pes  napada,  in  grize  vse  po  vrsti.    Glede  na to  kakršno  gonjo  so  mediji naredili  proti  tistim dvema  psicama  in kolikor  so  policijo  potem  še  vlačili  po  zobeh,  grem  stavit  da  se  bodo  po hitrem postopku  namalali  tam.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1469 : torek, 24.05.2005 : 23:36:11 »

Citat
Sploh tisti  tam  stari  od  8-11  ko  se  še  pred  vrstniki  dokazujejo  kdo  si  več  upa .    Je  čisto  možno  da  so  psa  zdražili.

Vse več je ljudi in ne samo mladih, ki se hočejo dokazovati. Jaz preprosto obravnavam pse kot čuteča bitja, kakor človek in jih take tudi vidim. Ne razumem kako, da človek ne dojame trpljenja psa. Tako kakor bi se človeku strgalo, ko bi ga kdo dražil, ga kam zaprl- za ograjo in bi opazoval življenje okoli sebe,..., se tudi psu. Naj se že enkrat zamislijo in postavijo v njihovo kožo in bodo razumeli in spoznali od kod vsa nasilnost psov.  Angry
Logiran
Strani: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines