mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 09:24:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256691 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1410 : petek, 20.05.2005 : 21:10:10 »

Ne, ne razumem se z vsemi, ampak po večini nimam težav. Tudi roke ne bi dvignila nad nikomer, razen v samoobrambi. Wink Moj pes je podoben.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1411 : petek, 20.05.2005 : 21:13:16 »

Sabina: Hvala za odgovor. Tvojega sem si narobe predstavljala. Torej se druži s psi, samo okus ima izbran.  Grin
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1412 : petek, 20.05.2005 : 21:32:46 »

Nanook,
Višji nivo? Ne vleci me za jezik, da se ne bom razpisala o psihološkem profilu ljudi, ki radi povdarjajo svoj "višji nivo"  Grin  V glavnem, želim ti obilo uspeha ob stopicljanju do željenega nivoja.
Eh ja...
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1413 : petek, 20.05.2005 : 21:50:54 »

Tudi jaz imam nastudirano kateri psi niso za mojega, ampak ne bos verjela, ti psi niso na povodcu, ne ubogajo lastnika in pikirajo direktno v mojega, pa cetudi s 100m. Z nekaj izjemami imam zadnje case sicer kar mir, edino ta teden sta bila dva incidenta. Lastnikov nikjer, oba psa pa direkt v mojega (en dan eden, drug dan drugi). Sele potem se je primajal (pri drugem) lastnik, pri prvem je pa samo stal in buljil.

Pa mislim da nisem edina, ki ima take izkusnje in da je marsikdo ze dozivel kaj podobnega.

Je to res tako tezko razumeti?


Za vse tiste, ki se vam to nenhno dogaja. Ste morda iskali vzrok tem napadom na ravno vašega psa v vašem psu?
Mogoče pa vaš pes ne zna ravno komunicirat z drugimi.
Do vseh napadov pride zaradi napačne komunikacije, tako pri ljudeh kot pri živalih.
Kje tiščijo vzroki za napačno komuniciranje je težko na pamet reci. Če se vrnemo zopet nazaj na napad dveh rotik. Mogoče je pomanjkanje socializacije privedlo do napada. Mogoče nista komunicirali z neznanimi ljudmi in sta ju zato napadle, ker jim je bilo to tuje. In napad je najboljša obramba.
Morda je dekle napačno odreagiralo, jima je dalo napačno informacijo in prišlo je do komunikacijskega šuma, ki je bil povod do napada.

Tudi pri napadih psov med seboj je vedno problem v napačni oz. neusklajeni komunikaciji. Kaj je vzrok da do tega pride.. v prvi vrsti izogibanje v mladosti psom,  ali pa druženje z starejšimi psi, ki so mlajšega psa naučili komunikacije, ki jo mladiček še ni razumel. Razlogov je ogromno, a to je tema ki paše v vzgojo mladega psa.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1414 : petek, 20.05.2005 : 22:02:20 »

Drejci, izvoli, ne bi bila prva "analiza". Grin Grin Grin Ampak ti vsaj ves, da zivim v Sloveniji (in ne na Floridi ali v Kanadi Wink).

Simi, jap, in kriv je do te mere, da dolocenih psov ne mara in nanje zarenci oz. se jih boji (vem od kje izvira strah). S tistimi, ki so mu vsec, se pa krasno razume.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1415 : petek, 20.05.2005 : 23:22:46 »

Citat: Nanook , Danes ob 18:45:25
Tudi jaz imam nastudirano kateri psi niso za mojega, ampak ne bos verjela, ti psi niso na povodcu, ne ubogajo lastnika in pikirajo direktno v mojega, pa cetudi s 100m. Z nekaj izjemami imam zadnje case sicer kar mir, edino ta teden sta bila dva incidenta. Lastnikov nikjer, oba psa pa direkt v mojega (en dan eden, drug dan drugi). Sele potem se je primajal (pri drugem) lastnik, pri prvem je pa samo stal in buljil.

Pa mislim da nisem edina, ki ima take izkusnje in da je marsikdo ze dozivel kaj podobnega.

Je to res tako tezko razumeti?



Ne razumem kje se s svojimi psi sprehajate, da pride do toliko incidentov??
Ta teden sva bila s Tayosom v LJ. Z vsakim kužkom, ki je bil spuščen se je odlično razumel. Srečal se je tudi z mnogimi (tudi 2 staforda Wink ) na vrvici. Nobenih problemov.
Samo eden je za svojega psa rekel, da ni najbolj prijazen in ne ve kako bo kuža reagiral. Temu primerno tudi nisem imela nikakršne želje, da bi se moj kuža z omenjenim psom ''pozdravil''.
Pri napadu tujega psa na mojega pa sem brez milosti Angry
Na srečo sta se do sedaj Oxa in Tayos vedno umaknila napadalcu, zato vedno sama odstranim oziroma zadržim napadalca do lastnikovega prihoda-lepo ali pa grdo Grin. Ker lastniki psa, ki napade nimajo pojma kaj storiti-Nanook ima v tem prav Roll Eyes   

Se pa podpišem pod post Simi Wink

Še ena zanimivost-
danes zjutraj sva srečala žensko z boxerko in buldoginjo. Boxerka je na Tayosa pokazala zobe, ko smo si bili vzporedno. Lastnico sem vprašala, če ni prijazna. Če je samček, je v redu, je rekla. Pa sem opazovala Tayosa- odmaknil se je par metrov stran in tam čakal, da neham klepetat Grin  Bila sem izredno začudena, saj je Tayos živi ''norec'', ko zagleda drugega psa, saj bi VSAKEGA povohal in se z njim igral. Začudeno sem ga opazovala in prišla do sklepa, da se je boxerki, ki mu je pokazala zobe enostavno ''odpovedal'' Smiley Nič mi ni bilo jasno, ker se je zgodilo prvič, da kužka ni želel spoznat. Pameten kuža Wink Cool

LP
Teja
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1416 : petek, 20.05.2005 : 23:38:35 »

Iz teme "Zelo zabaven sprehod":

Citat
MISSA, sprehajam se v okolici IMP-ja (nasproti Mercator Centra, le na drugi strani proge), po poljih za IMP-jem, ki so locirana nekak med Celovsko cesto in Nemsko cesto oz. med Skofijsko gimnazijo in Savljami in pa po Celovski. V kolikor se sprehajas s psicko, ki je nonstop odpeta, ne uboga na klice, ce kje vidi kaksnega psa in na rencanje in lajanje odgovori z napadom, potem res prosim, da se naju izogibas. To velja tudi za vse ostale. Muchas gracjas.

Klik. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1417 : sobota, 21.05.2005 : 07:07:33 »


Za vse tiste, ki se vam to nenhno dogaja. Ste morda iskali vzrok tem napadom na ravno vašega psa v vašem psu?
Mogoče pa vaš pes ne zna ravno komunicirat z drugimi.




S temle  citatom  se pa  zelo strinjam.


Jaz  opažam pri mojem psu,( pa  sigurno  nisem edina) da določene navade  pobira po meni.

Velikokrat  sem  že srečala, neko  gospo, z malim mešančkom.  Pa  vam povem  mali je totalen histerik( tako  kot  babnica).
Ženska je dobesedno znana po tem  , da se z vsakim zapne (  ne  pozabite  živim na vasi, vsak za vsakega vse ve.... Wink),  že njen  način  goverjenja  je antipatičen.   Ravno tako se obnaša njen pes....... napaden je bil pa že  malo-morje krat.... pa vedno je on prvi začel.   Star je približno  ravno toliko  kot  naš pes.... in ko smo imeli(  v lastni privat organizaciji ) igralne urice na bližnjem travniku,  je  bil  njen pes  vedno  povod, za "Šunder".   Moj  se sicer  odmakne, ko vidi  da je "gusto"  ampak  njen  pes  pa ni  in ni odnehal  bevskal in renčal  je v vsakega psa....... no pa smo jo napotili v pasjo šolo.... pa  so  jo  tudi  tam izobčili(  zaradi nje , ne zaradi  psa)

Ko  sva začela  midva  hoditi  v malo  šolo  smo imeli  nekega  brak jazbečarja,  bal  se je vsakega  psa(  lastnik  pa se je vedno  držal  nekje na obrobju  in  bolj  zasebe).  In  ko se je lastnik  klimatiziral,  se je tudi  brak..... kasneje  je bil  glavni  akter v vsaki igri.

In  še  enkrat  res  se strinjam  z Simi.....  Meni je  že  zdavnaj  jasno  da  je pes  odraz  vodnika v družbi.  Saj ne rečem  nekateri  psi  pač ne marajo  družbe... ampak  se  mi zdi  še vseeno  da pes  kljub vsemu  rabi druženje  z svojo  vrsto.
Če  jih  pa  stakne   med  igro.... ja  bog  pomagej... jih  pa... zastonj  jih ne... pa drugič ne  bo več  gnjavil. Pa tudi  tisti  ravsi  med  igro  niso  tako  hudi  kot  pri  direktnih napadih. 
Nazadnje  ko  sva bila  med večimi  psi... je  moj Damster  rinil  v  nekega   psa  in  verjemite , mu je  tisti pes   sam  pokazal  kaj si  misli o njem....... (  pa  ni  bilo pretepa)potem je pa  nehal.  Pa  bi se jaz  lahko preklala z  zmerjanjem  in odstranjevanjem... pa ne bi nič pomagalo. 
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1418 : sobota, 21.05.2005 : 18:23:52 »

Torej, po vašem je pes, ki je spuščen (da ni na povodcu) in ga ima lastnik pod kontrolo (tako kot so vaši Wink ), se pravi, da ga uboga točno tako kot lastnik hoče, svoboden pes, nek drug, ki je pa magari na 100m povodcu pa ni. Hmmm?

Če že govorimo o svobodi, je potem sobovoden samo pes, ki ga lastnik zvečer brezvestno spusti ven, da se prosto sprehaja, kot je in tam kjer je njemu volja, sam pa gleda večerno zabavnoglasbeno oddajo. Hmmm.....?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1419 : sobota, 21.05.2005 : 18:29:44 »

Tukaj nekaj ne štima. Ali vas psi nič ne ubogajo, ali pa ste brezvestni lastniki zvesti večernemu sporedu. Grin Kajti ubogljiv pes, ki je pod 100% kontrolo in teka okrog brez povodca, na žalost ni svoboden, ker je na NEVIDNEM povodcu, ki je med njim in lastnikom.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1420 : sobota, 21.05.2005 : 18:32:08 »

Samo vprašam.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1421 : sobota, 21.05.2005 : 18:37:48 »

Pa da še povem povzetek  (smešnih) izgovorov zakaj ste rekli ne povodcu:
- je nevaren, ker ga lahko povozi avto, še posebno na povodcu imenovanem flexi
- če ga napade pes, lahko dobiš hude poškodbe od povodca, sploh od flexita
- če bo na povodcu, ga bo pes še hitreje napadel, ker bo videl, da je nemočen
- moj bo še hitreje skočil v tujega psa, ker se bo počutil močnejšega
- ljudje se ga bodo bali, ker so psi na povodcih videti nevarni
- pes na povodcu ovira ljudi na sprehajalni poti
- ker ne bo svoboden

Pa najbrž sem kakšnega še pozabil Grin
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1422 : sobota, 21.05.2005 : 19:28:50 »

Kajti ubogljiv pes, ki je pod 100% kontrolo in teka okrog brez povodca, na žalost ni svoboden, ker je na NEVIDNEM povodcu, ki je med njim in lastnikom.

Delno res ni.  Grin Ma je treba upoštevati, da komand v času, ko je pes spuščen, ne zlorabljamo in jih uporabljamo samo takrat, ko se pokaže potreba. V vmesnem času lahko skače levo ali desno, kakor mu igra srce, počne tisoč in eno vragolijo, ki si jih na flexiju (bodisi peš, ob kolesu ali rolerjih) ne bi mogel privoščiti.

Strinjam se v vsem, kar ste povedali o odgovnosti lastnika in tudi vrvica je pri nas kar pogosto v uporabi. S svojim pisanjem želim samo opozoriti na to, da se del odgovornosti lastnika za prijetnost svojega psa napram drugim skriva tudi v spoznanju, da je pes bitje, ki si rabi vsakodnevno pretegniti ude na svoj naraven način. To lahko stori samo, če je spuščen. Odgovornost lastnika pa je, da upošteva vse okoliščine in za pasje divjanje poišče pravo lokacijo. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1423 : sobota, 21.05.2005 : 19:38:56 »

Je pa tule en haklc-namrec, kaj je za psa naravno. In ali je to, kar je za psa naravno, hkrati tudi sprejemljivo v danasnji cloveski druzbi. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1424 : sobota, 21.05.2005 : 19:59:49 »

Na lastniku je, da najde način, da bo sprejemljivo. Skratka, lahko svojega psa vseživljenjsko vzgoji, izšola in prilagodi, tako da bo prijeten za kakršnokoli okolico, ali pa se z njim umakne v samoto.
Logiran
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines