mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 09:21:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256678 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1395 : petek, 20.05.2005 : 16:56:40 »

Sapienti sat. Hvala, izvedela sem dovolj. Sploh je bilo pa tebi namenjeno vprašanje, ne pa komentar. Èe bi psa poznala, bi ga lahko komentirala. Ker ga pa ne poznam, paè vprašam. Èemu pa taka reakcija, pa tudi ne vem. Amen. Lp Neža

Slabe izkusnje, pa ne moje, zaenkrat. Zato pac ze za vnaprej napisem, kar se da nadolgo. Vec pa (na forumu ali pa kje drugje) mislim razpredati o tem.

Citat
Problem nastane, ko nekateri psi sicer razumejo signale, ki jih daje moj (da mu ni do igranja in naj ga pustijo pri miru), vendar se ne odstranijo, ampak napadejo. Smo že parkrat skakali vmes.

Res je. Ocitno imava podobne tezave. Tudi mojega napadejo, ne vsi seveda, ampak nekaj pa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1396 : petek, 20.05.2005 : 16:57:38 »

Tam se mi je pomotoma zbrisal en ne-se pravi ne mislim razpredati o tem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1397 : petek, 20.05.2005 : 18:00:01 »

A je mogoče nekdo nekomu na žulj stopil?Huh  Roll Eyes

Pazte samo, da ne bo prišlo do kakšnega napada oz. pretepa  Grin  Grin in potem do sprobavanja raznih "100% metod", ki so tako lepo opisane v tej temi  Tongue saj veste bulerji, pa solzivec, hmmm nagobčnik, 5 meterski flex in podobna navlaka...  Tongue


Pa kako vam rata, da vašega psa napadejo pred vašimi očmi???
Jaz imam na naši sprehajalni trasi točno naštudirano, kateri psi niso družba za moja ščeneta, ob katerih urah in kje lahko pride do srečanja s temi nebodigatreba in takrat sta moja psa pač privezana, jaz si pa dobro očistim moja očala in se spremenim v "oko sokolovo". Presenečenj ni, če pa zavoham, da bi lahko do tega prišlo, se preventivno dobro zderem na lastnika tistega psa. Če lastnika ni, potem dam oba psa na poleg in strumno zakorakamo direktno proti srboritežu. V mojem primeru so bili kar trije srboriteži - en tak "luškan" trio velikih mrcin, ki je teroriziral in napadal vsakega psa, ki je prišel mimo, dokler ni srečal nas. Mi imamo mir, ker kadar nas zagledajo, jo naglo pobrišejo nazaj čez potok in samo bevskajo z varne razdalje. Pa da ne bo kdo mislil, da imam na drugi strani povodcev kakšne strašne kerozince, ne, ne... imam le dve "šlang baletke"  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1398 : petek, 20.05.2005 : 18:45:25 »

Tudi jaz imam nastudirano kateri psi niso za mojega, ampak ne bos verjela, ti psi niso na povodcu, ne ubogajo lastnika in pikirajo direktno v mojega, pa cetudi s 100m. Z nekaj izjemami imam zadnje case sicer kar mir, edino ta teden sta bila dva incidenta. Lastnikov nikjer, oba psa pa direkt v mojega (en dan eden, drug dan drugi). Sele potem se je primajal (pri drugem) lastnik, pri prvem je pa samo stal in buljil.

Pa mislim da nisem edina, ki ima take izkusnje in da je marsikdo ze dozivel kaj podobnega.

Je to res tako tezko razumeti?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1399 : petek, 20.05.2005 : 19:03:16 »

Sabina, Nanoook... Zakaj nam ne pojasnita, kako to, da se vajina psa nočeta igrati in nočeta pasje družbe? Sta se vidve kar sprijaznili s tem? Sta jih skušali kdaj prepričati v nasprotno?Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1400 : petek, 20.05.2005 : 19:12:37 »

Marjetka, sem ze odgovorila glede tega: "Glede na to, da pa zelo radi zaidete na osebni nivo in se predvsem (potanovem; spet?) zelo radi vtikate v mojega psa, kakih podrobnejsih informacij ne mislim talati. Nekaj sem sicer o tem ze pisala, pa pobrskajte."

Zakaj je temu tako (da ne mislim talati informacij), pa ne bom razlagala na forumu.

Drejci, prvi del tvojega komentarja sem pa spregledala, se opravicujem. Torej ne, nihce mi ni stopil na zulj, ce si s tem mislila seveda mene, kar pa menim da si, ker sem ti jaz pred casom in to zeloooo, uporabila sem pa tocno ta izraz in verjamem, da se jeza ni polegla in se verjetno tudi nikoli ne bo.

Da nadaljujem-nimam zuljev, ker nosim cevlje, ki so mi komot in me ne zulijo, tako da mi tudi na zulj nihce ne more stopiti. Presenetilo me je edino to, da sem pac spoznala hm "pravi obraz" nekaterih forumasev. Nic drugega. Ampak saj veste-bolje preje kot pozneje. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #1401 : petek, 20.05.2005 : 19:16:08 »

Pes ki ne sprejema družbe ostalih psov je pravi čudak........
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1402 : petek, 20.05.2005 : 19:25:45 »

No, Nanook, mene to res zanima, brskat, kje točno si to omenila se mi pa ne da, ker imaš le tam čez dva taužent sporočil gor... Smiley

Me pa res že precej časa zanima, če se pri takih vase zaprtih psih samotarjih res ne da nič ukrenit, da bi se malo razvedrili, se poigrali in podružili z drugimi psi. Sem že spraševala lastnike s podobno težavo o tem, pa so bili vselej nekako osorni in odgovora do danes še nisem dobila.Sad
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1403 : petek, 20.05.2005 : 19:27:28 »

Jaz nic ne povem, zal.  Lips Sealed Wink Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1404 : petek, 20.05.2005 : 19:32:45 »

Nanook: Zakaj? Shocked
              Zdaj si predstavljam, da sta morala najmanj k pasjemu psihiatru.  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1405 : petek, 20.05.2005 : 19:34:41 »

Oh kje pa, zakaj je moj pes tak kot je sploh ni nevemkaj, razlog, zakaj ne mislim povedati, ne tici v temu, zakaj je tak kot je, ampak nekje drugje. Ampak o tem res ne mislim na forumu.  Lips Sealed
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #1406 : petek, 20.05.2005 : 19:39:11 »

Marjetka,
jaz ti lahko odgovorim samo za svojega psa. Zelo dobro se razume z babičino mačko, vsemi mopsi, določenimi višavci, šar peji in tudi z nekim hrtom sta se ok ujela. Do drugih psov pa je precej nezaupljiv odkar ga je pri starosti 6 mesecev napadla nemška ovčarka. (Od strani je priletela z nekega dvorišča, ga pograbila, dvignila v zrak in začela stresati.)

Glede na to, da se do sitega naigra že s tistimi, ki sem jih naštela prej, ne vidim nobenega razloga, da bi ga prepričevala, da naj bo vsak pes njegov najboljši prijatelj in ga tako ponovno izpostavljala potencialnim ugrizom.

Nič nimam proti temu, da spoznava nove pse (se z njimi povoha itd), če so tudi ti psi na vrvici, kar pomeni, da lahko oba lastnika odreagirava ob morebitnem renčanju in preprečiva napad. Verjetno veš, da mopsi vedno nekaj 'godejo', oziroma glasno dihajo, kar večini psov ni najbolj simpatično. In namesto, da bi šli stran, nekateri napadejo. Izkušnje so me naučile, da je bolje, da prvi stiki potekajo pod nadzorom.

LP
Sabina
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1407 : petek, 20.05.2005 : 19:39:30 »

Zakaj pa misliš, da se konkretno zderem na lastnika??? Čista šok terapija  Roll Eyes!!! Do sedaj je bila reakcija lastnikov še vedno enaka. Začeli so klicati svojega psa in če to ni pomagalo, so naglo začeli letati za svojimi ljubljenčki, da bi jih ujeli in se s tem rešili mojega prelestnega dretja. S svojim letanjem, pa so svojega psa zmedli in preusmerili njegovo pozornost na sebe. In medtem, ko sta se ona dva šla varianto "Tom&Jerry" smo se mi lahko mirno oddaljili.

Ja, pravzaprav res težko razumem. Drugih psov se ne bojim in to moji psi zelo dobro vedo. In če se že nakaže čudna situacija, se vsi trije narepenčimo proti intruderju. Saj poznaš tisto - v slogi je moč. Pali, ti rečem.



Oh, Nanook, daj nehaj... enkrat sva to že dali skozi. Vzela sem te takšno kot si (kot te pravzaprav berem), brez zamere in jeze zaradi nekih predpotopnih in davno pozabljenih razglabljanj na nevemveč katero temo. Zdaj boš pa ti surlo vlekla in spoznavala pravi obraz forumašev. Hehehe...
A ko pa ti pikaš in opletaš s koprivami po drugih, a potem je pa vse v najlepšem redu? Ja, ninja, nekak slabo mi zgledaš danes  Grin  Grin  Grin  Grin

Ne bom ti razlagala na koga je letel tisti žulj, če si se pa ti spoznala v tem...  hja, tudi prav.  Da si ti meni nekoč napisala enako, se ne spomnim, ker se mi očitno ni zdelo tako pomembno, da bi šlo v moj spominski trezor. No, tebi se očitno je...

Sicer sem ti pa obljubila, da ko prideš v moje vidno polje, ti skočim v naročje, kljub fake ali nefake črnini in bulerjem, da ne boš rekla, da se te bojim ali izogibam.  Grin  Grin

Taliko za intermezzo, zdaj pa naprej o napadih tako in drugače.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1408 : petek, 20.05.2005 : 19:48:07 »

 Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Zrelost? Svasta, res.

Drejci, sem ze napisala in bom se enkrat, da mi je popolnoma vseeno kaj pisete o meni. Trenutno cakam, da se kdo pojavi s kako afero. Grin Ne bi bilo prvic. Wink
Vendar pa ce pozorno preberes, bos videla, da se jaz se vedno ukvarjam o napadih psov, svobodi, skratka o psih in da nimam nikakrsnega namena pisariti o kakem forumasu. Ampak to je ze druga zgodba, kajne. Wink Saj se se spomnis tiste, da bo potrebno za debato z mano pristopicljati malce visje. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1409 : petek, 20.05.2005 : 19:54:12 »

da se vajina psa nočeta igrati in nočeta pasje družbe?

tale je bila pa bedna.Se ti z vsako,čisto vsako osebo razumeš ok??Po pravici povedano se jaz ne.In s katero se skregam in si zmečava v faco vse kar je mogoče.Pa ljudje se tudi pretepajo??Daj malo pomisli.Moj se tudi ne zastopi z vsakim psom,čeprav v nikogar ne skoči.

tukaj maš razlago še z moje strani in lp
Logiran
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines