mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 13:18:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256772 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #1275 : sobota, 14.05.2005 : 19:24:04 »

Jp.... pomoje jih je mel ta človek 100% pod nadzorom. Samo jih je spustil, da se socializirata Grin, pa sta glih na punco naletela Sad . In ona potem ni pavilno reagirala, ko je (prvič v življenju) vidla dva besna psa Grin, ki sta meter pred njo renčala vanjo, pa je hotela jit kar svobodno naprej Grin, in jo blo potem vse narobe, je vlila olje na ogenj  Grin Sej se ni za norčevat, sam so pa smešni tile vaši komentarji.  Grin
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1276 : sobota, 14.05.2005 : 19:36:03 »

Citat
Jaz sem se pa spomnila,kako je naš njufko zarenčal nad eno punčko.
Bilo je pa tako.Slabih 50m stran od naše hiše je en micen hribček.Gor pa ena družina zida hišo.No imajo pa 3 otroke.3 punce (12,6 in 3leta).In vedno kadar sem z Ronom na cesti,kjer se učiva se te "smrklje" začnejo dret :"Ron,Ron,Rončoo!!!!!!!Prid gor!!!!!!TTTTTT!"Pa me on pogleda in zacvili pa malo pomenca...pa ga ne spustim gor.Pa pride od njih mami pa reče:"Dej mal kužota gor prpel,d ga bojo naše tamale mal pocrkljale."No gremo po pas (pri sosedu imajo pa psico ki veedno prlaufa na cesto) in midva greva po cesti gor....Pa prideva na dvorišče pa tamali dve začneta rona,če bi temu lahko tako rekli,božat.Vlekli sta ga za dlako,pa sem rekla:"Ne ga matrat k bo ugriznu."Ni napadalen,ampak vidlo se mu je pa da mu gre na živce.Ena je šla stran,druga pa je začela lesti nanj enkrat pa....grrrrr vuf!!!Se je obrnil okrog (ugriznil ni) tamala pa u jok.Pa so se dret začel naj to zverino dam udulečem,k bo še kerga ugriznila...V 4letih je bilo to PRVIČ da je zarenčal nad otrokom .
Pa mi povejte kdo je tu kriv.Jaz,pes ali punci???

T.m.t, ne moraš pričakovati od otrok, da bodo nevsiljivo ravnali s psom. Otroci so poštekljivi, radi cuknejo za dlako in lezejo na pse, še posebno če so veliki. Tako da boš moral biti drugič bolj pozoren in malo predvidet situacijo, ki se lahko obeta.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1277 : sobota, 14.05.2005 : 22:35:56 »

Chris, kaj pomeni to poštekljivi? Roll Eyes
m.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1278 : sobota, 14.05.2005 : 22:43:54 »

Chris, kaj pomeni to poštekljivi? Roll Eyes
m.

Aha, ne poznaš te slovenske besede? Grin

Poštekljiv='navihan' , recimo da ta še najbolj ustreza, druge se ne spomnim. Cheesy
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1279 : sobota, 14.05.2005 : 22:45:38 »

hvala za prevod Cheesy Grin
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1280 : sobota, 14.05.2005 : 22:46:06 »

Saj kar se tiče otrok je vedno tako (če jih starši ne naučijo boljš); prvo psa "matrajo" polma pa pes dost in opozori, ampak seveda starši pravjo, da je pes nevzgojen, agresiven... Angry

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1281 : sobota, 14.05.2005 : 23:29:18 »

Poštekljiv otrok Wink je recimo tak, ki na obiskih stika po predalih, vlece prt z mize, poslata vse, kar recimo ne bi bilo treba, ki vtika psu (ali pa tebi Cheesy) prst v usesa, ki te vlece za lase, ceprav mu poves, da tega ne zelis, ki bo takoj potegnil psa za rep, ko mu bos obrnil hrbet, ceprav si ga ravnokar okrog uses prav zaradi tega... Obicajno so mamice takih otrok tiho, oz. pravijo "a ni navihan?" Undecided.
No, takim otrokom smo mi rekli, da so postekljivi ali stakljivi (vse staknejo in se vsega lotijo, pa cetudi jim ni namenjeno, oz. vedo, da ne smejo).
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1282 : sobota, 14.05.2005 : 23:33:06 »

aha... no, to je pa ze bolj jasno. Nadlezen pamz, torej Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1283 : sobota, 14.05.2005 : 23:33:47 »

Ce mi recemo, da je nekdo postekljiv, potem to lahko pomeni dve stvari-da hitro zakapira zadeve ali pa da ljudje hitro zakapirajo njega.
Chris, ko sem najprej prebrala, sem mislila, da ciljas na to, da ti "postekljivi otroci" ne potrebujejo 1 leta in skoraj 100 napisanih strani, da zakapirajo stvar. Lost in translation. Grin Grin Grin Grin Grin  Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #1284 : nedelja, 15.05.2005 : 00:17:36 »

Poštekljiv otrok Wink je recimo tak, ki na obiskih stika po predalih, vlece prt z mize, poslata vse, kar recimo ne bi bilo treba, ki vtika psu (ali pa tebi Cheesy) prst v usesa, ki te vlece za lase, ceprav mu poves, da tega ne zelis, ki bo takoj potegnil psa za rep, ko mu bos obrnil hrbet, ceprav si ga ravnokar okrog uses prav zaradi tega... Obicajno so mamice takih otrok tiho, oz. pravijo "a ni navihan?" Undecided.
No, takim otrokom smo mi rekli, da so postekljivi ali stakljivi (vse staknejo in se vsega lotijo, pa cetudi jim ni namenjeno, oz. vedo, da ne smejo).

No točno to sem imel v mislih! Tole je pa že skoraj razlaga za v SSSKJ! Wink

Hehe, Nanook dobra izpeljava Grin
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1285 : nedelja, 15.05.2005 : 00:45:33 »

Drugače imamo pa mi tudi eno tako poštekljivo doma, pa še dojenčka. Ta drugi se še ne zaveda psa, ta prva pa zelo! In četudi jo dobro pozna in je do nje popustljiv, moram biti ZELO previden, kaj počne z njim, samega z njo (8 let) ga pri tej starosti nikoli ne bi upal pustiti. Božat ga sicer sedaj že zna, samo ji gredo pa druge, že kar malo nevarne stvari (za psa!), po glavi. Otrok pri teh letih ne razmišlja ravno najbolj trezno. Je pa tudi ona ga cukala za dlako, še pred enim letom, pa drezala v njega z raznimi stvarmi (je bil še mladič) in ponavadi ravno takrat ko je hotel počivat. Tako da, ne biti kot 'policaj' zraven, ni šans! Včasih še vedno dobi mojo opazko PES NI IGRAČA! Včasih imamo na obisku tudi gručico otrok (rojstni dnevi ipd.), taktrat sem pa kot dva 'policaja' Grin. Tudi kakšen 'ta grob' je bil med njimi, in ga je v igri udaril, nekateri drugi so bolj bojazljivi, se hitro ustrašijo in ga odrinejo, drugi namesto da božajo, kar cufajo, nekateri se ga niti dotakniti ne upajo, čeprav miga z repom na maximum, spet drugi so bolj pogumni, pri teh je potrebno bit še posebno pozoren ali pa pri onih, ki so že od prej znani kot 'gaunerji' Cheesy. Samo moram pa reči, da otroke kar precej dobro prenaša, je vesel, kar pa še ne pomeni, da take situacije niso potrebne kontrole. Dokler je vse nemoteče za psa je ok, ko pa se to spremeni v 'drezanje' (otrok počne nekaj nezavedno, vendar je za psa moteče) v psa ali pa kar v pravo drezanje (otrok ga zavedno draži), pa se lahko situacijo kar hitro obrne, lahko pride do kakšnega šausa, s tem se pa tudi otrok ustraši.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1286 : nedelja, 15.05.2005 : 00:51:44 »

Chris, kaj pomenijo druge, nevarne stvari za psa?
Zanima me, ker imam tudi jaz punčko, staro nekaj manj kot 8 let, pa si ne znam čisto predstavljati, kaj nevarnega bi s psi lahko počela...

Lp, Yo
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1287 : nedelja, 15.05.2005 : 02:33:09 »

Chris, kaj pomenijo druge, nevarne stvari za psa?
Zanima me, ker imam tudi jaz punčko, staro nekaj manj kot 8 let, pa si ne znam čisto predstavljati, kaj nevarnega bi s psi lahko počela...

Lp, Yo

Yo, a še vprašaš hehe? Sicer tole ne spada v to temo ampak vseeno. Odvisno od otroka, saj veš, nekateri so zelo umirjeni in prizemljeni (najbrž tvoja, svaka čast), naša je bolj poštekljiva in 'živc' in se je sposobna maaaarsičesa spomnit. Nekaj sem se jih spomnil sedaj na hitro, ta hujših cvetk. Enkrat vem, da mu je ob moji nepazljivosti navezala kolebnico okrog vratu in to kar precej na trdo se je zadrgnila (ne vem ali je ona tako zategnila ali se je potem kolebnica sama) in ga vlekla po dvorišču, ona na kolesu (je ta drug konc privezala za balanco), pes je seveda moral tečt. Enkrat je nastrigla liste od ene strupene sredozemske rastline, ki se imenuje po domače Oleander, vse to je namočila v svojo posodo 'za kuhanje' in nastavila da bo pil. Sem zalotil pravočasno. Vem, da je sosedov otrok njihovi psici za ovratnico tlačil drva Shocked, najbrž od dolgčasa, že ko ji je nafilal en lep zalogaj drv za ovratnico (seveda psica komaj dihala), ga je zalotil oče. Potem lovljenje s psom, ona na kolesu, on za njo, se mi tudi ne zdi ravno varno, kar se tudi rada spomni, kot prvo lahko pes dobi tačko še prej uho (AKŠ!) me šprikle ali ketno, kot drugo lahko ona zaradi njega pade in se potolče. Ali pa tista standardna, tekanje in metanje žogice, ko se pes ful naje večerje. Tongue Tko da.....otrokom res ne manjka domišlije, samo da se majo oni fajn zato je treba nekatere kar malo bolj pod prste gledat, če jih je pa več na kupu, pa da je še pes zraven, tisto pa sploh, pa psa tud. Je pa prav zanimivo, koliko so nekateri psi strpni do otrok, do maximuma pa še naprej) ali pa obratno, nekateri hitro šavsnejo, če jim kaj ne paše. Poznam eno psico (ne živi več), drugače pasme Dobermann, ob kateri sta se oba otroka 'učila hodit', in sta celo tudi ob njeni 'pomoči' shodila, punčka je imela celo malo motoriko prizadeto in je pozno shodila, je bila psica za njo neke vrste 'pasji terapevt' , hočeš nočeš. Sta se obesila na njo in prijela za kožo, da ji jo je kar okrog zasuknil, pa so šli.... pa ni nikoli niti zacvilila ali kaj hujšega.

Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1288 : nedelja, 15.05.2005 : 08:22:39 »

Ja mate čisto prav glede "mularije".Ampak najhujši so pa pomoje tisti ki hodijo v 8.klas.Tem pa pride še kej hujšega na misel.Recimo,da grejo psa z zračno strelat Shocked.

Odvisno pa je tudi kdo izziva ali nagaja psu.Jaz sem našega strigla in sem mu 10cm šla v kožo  sram.Pa ni tud bevsknu,zacvilu ali karkol drugega naredil.Samo glavo mi je položil v naročje in me žalostno gledal.
Važno da s psom ravnaš tako kot se zanj spodobi  Wink.

Lp
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1289 : torek, 17.05.2005 : 15:12:41 »

Jaz tukaj pod "napad psa" nisem še nič napisala, ampak pravim tako, da če se človek NE boji psov, ga tudi napadli ne bodo. Tako kot berem tukaj, psi zavohajo strah, in jim najbrž res zelo smrdi.
Lahko z vami delim en primer: Pred leti sta naju s prijateljico dohitela dva psa-pasme doberman. Prijateljica, ki se tudi sicer boji psov, je postala čisto trda od strahu, ker sta se ji čisto približala. Zdelo se mi je, kot da jo bosta v trenutku napadla, zato sem jaz skočila na kolo, in stekla sta za mano. Ker se ju jaz nisem bala, me nista napadla.

Ne vem zakaj, ampak jaz se ne bojim nobenega psa. Pravi kdo:" Joj, ne dotikaj se našega psa, ker rad ugrizne nepoznanega človeka!!!", ampak jaz ga vseeno pobožam, pa četudi je na verigi. Pač se jih ne bojim. Dopuščam pa še vedno toliko prostora, da se zavedam, da me nekega dne pes lahko tudi ugrizne. Ko in če se bo to zgodilo, bom o psih govorila drugače, zaenkrat pa so mi najljubše živali in se jih nikakor NE bojim.  Cool
Logiran
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines