mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 13:22:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256778 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #1245 : petek, 13.05.2005 : 21:34:53 »

živjo!
no, drugače sem nova pri tej temi in sem čisto slučajno prišla nanjo.
tudi mojega psa je pred parimi tedni napadel nemški ovčar, ampak je na srečo sedaj vse uredu z njim.
ubistvu sem pa hotela samo dodati k tvojemu postu, Igor, to, da se mi zdi fino, če bi svojega kužota vseeno peljal k veterinarju. mislim, ker mi smo tudi najprej imeli pomisleke, potem pa je na koncu staknil dve drenaži. pa tudi sam veterinar nam je rekel, da je bilo dobro, da smo ga pripeljali, ker nekateri lastniki tega ne naredijo, ker mislijo, da je rana samo površinska.
sicer je odločitev seveda tvoja, jaz sem samo podala svoje mnenje.
upam, da bo s pesekom vse ok.
Lp,
Ana
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1246 : petek, 13.05.2005 : 22:18:33 »

Se pravi, če bi imel ata privezanega, bi ga pes prebrnil s kolesa, da bi blo kr joj, sej zato ga pa ni mel, pametno Grin No mogoče bi bil pa vsaj tvoj pes cel in brez psihičnih posledic. Sem ziher, ata ga je imel 100% pod kontrolo....dokler ni zagledal vaju Grin

Ja nič Igor, bo treba nabavit še ene 4 pse, da se bojo v tropu okrog sprehajal, pa bo vse ok Grin al pa ga malo bolj socializirat, da se bo znal bolje sporazumevat s psi in bo spodvil rep in zbežal, ko bo videl napadalca Grin, sam zato ga moraš pa spustit, pa še napadalec se bo manj močnega počutu Grin

Malo šale Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1247 : petek, 13.05.2005 : 22:51:12 »

Uf, ocitno sva imela s Tarijem sreco. Ob Savi nisva srecala nobenega psa se mi zdi, precej dalec je sicer cofotal en labi, to je bilo pa tudi vse. Aja, pa enega nudista je Tari nadrl. Cheesy

Chris  Grin Grin Grin Grin Grin.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1248 : sobota, 14.05.2005 : 10:02:25 »

Zdej se že na nudiste spravlja? Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin....

Jaz sem se pa spomnila,kako je naš njufko zarenčal nad eno punčko.
Bilo je pa tako.Slabih 50m stran od naše hiše je en micen hribček.Gor pa ena družina zida hišo.No imajo pa 3 otroke.3 punce (12,6 in 3leta).In vedno kadar sem z Ronom na cesti,kjer se učiva se te "smrklje" začnejo dret :"Ron,Ron,Rončoo!!!!!!!Prid gor!!!!!!TTTTTT!"Pa me on pogleda in zacvili pa malo pomenca...pa ga ne spustim gor.Pa pride od njih mami pa reče:"Dej mal kužota gor prpel,d ga bojo naše tamale mal pocrkljale."No gremo po pas (pri sosedu imajo pa psico ki veedno prlaufa na cesto) in midva greva po cesti gor....Pa prideva na dvorišče pa tamali dve začneta rona,če bi temu lahko tako rekli,božat.Vlekli sta ga za dlako,pa sem rekla:"Ne ga matrat k bo ugriznu."Ni napadalen,ampak vidlo se mu je pa da mu gre na živce.Ena je šla stran,druga pa je začela lesti nanj enkrat pa....grrrrr vuf!!!Se je obrnil okrog (ugriznil ni) tamala pa u jok.Pa so se dret začel naj to zverino dam udulečem,k bo še kerga ugriznila...V 4letih je bilo to PRVIČ da je zarenčal nad otrokom Shocked.
Pa mi povejte kdo je tu kriv.Jaz,pes ali punci???

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1249 : sobota, 14.05.2005 : 10:33:01 »

Hehe, ne ne, samo oba sva se ga (upraviceno) ustrasila, je bil skrit za enim grmovjem. Aja, zakaj sva midva ravno tja rinila? Ker sva iskala krastace in enega ptica.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1250 : sobota, 14.05.2005 : 10:48:41 »

Citat
Aja, zakaj sva midva ravno tja rinila? Ker sva iskala krastace in enega ptica.

 Grin Grin Grin

Citat
krastace in enega ptica.

Aja,a tako se zdej temu reče? Cheesy Cheesy Cheesy


LP Zoran
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1251 : sobota, 14.05.2005 : 11:29:12 »

nejbolj da svojmu na glavo montiraš policisko sireno,d bojo vedli d gre tvoj pes....al pa policija Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #1252 : sobota, 14.05.2005 : 11:55:40 »

Mene pa zanima kaj bi naredili, če bi vaš pes ugriznil nekoga izmed vaših družinskih članov ali vas? Saj ne, da bi se pri nas to zgodilo, samo danes smo se pogovarjali in oči je rekel, da bi v tistem trenutku peljal psa pod injekcijo...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1253 : sobota, 14.05.2005 : 12:05:01 »

Skywalker- Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin ZLOBA, PACEK! RES sva iskala krastace oz. dvozivke! In pticka. Pa nisva nasla ne enega ne drugega hehe, sva nasla enega sesalca. Iskala sva tole! Wink

TMT-Ne razumem??

WildAngel-pojma nimam. Verjetno odvisno od okoliscin. Moj (se) ni ugriznil, prijazen je do vseh ljudi (oz. jih ima na ignore), izjema je ena oseba.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #1254 : sobota, 14.05.2005 : 12:13:04 »

jaz tudi ne vem... odvisno..če bi nekoga ugriznila, ampak ne preveč, je sigurno ne bi mogla dat kar uspavat (pomoje bi jo pobasala in šla od doma, da je ne bi oči). Če bi pa nekoga pošteno pogrizla in poškodovala, pa to kar brez razloga...ne vem no...odločitev bi bila vsekakor težka (če bi sploh pripadala meni), ampak zaupala ji pa najbrž od takrat naprej nikoli več ne bi...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1255 : sobota, 14.05.2005 : 12:28:16 »

Mene pa zanima kaj bi naredili, če bi vaš pes ugriznil nekoga izmed vaših družinskih članov ali vas? Saj ne, da bi se pri nas to zgodilo, samo danes smo se pogovarjali in oči je rekel, da bi v tistem trenutku peljal psa pod injekcijo...
Hja, pri nas so tudi to vedno govorili, ko je pa pes zares mene ugriznil, smo mu pa skozi prste pogledal Wink Pomembno (vsaj zame) je vzrok, zakaj pes ugrizne. Mene je ugriznil, ker smo dobili novega zajčka in je mislil, da ga mora varovati pred mano. No, tega psa imamo še vedno, zajca pa prav tako Cool Pes je spoznal, da jaz zajčku nič nočem, sprejel ga je za družinskega člana in sedaj je vse OK. Res pa je, da rana ni bila velika, ker sem jaz pravilno reagirala (nisem vlekla roke iz njegovega gobca, ampak sem obmirovala).

Lp jana
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1256 : sobota, 14.05.2005 : 12:35:54 »

Citat
RES sva iskala krastace oz. dvozivke! In pticka. Pa nisva nasla ne enega ne drugega hehe, sva nasla enega sesalca

Aja! Cheesy  Pol pa O.K.! Wink


Citat
sva nasla enega sesalca

Dobr,da nista bla dva! Grin Grin Grin


Citat
Mene pa zanima kaj bi naredili, če bi vaš pes ugriznil nekoga izmed vaših družinskih članov ali vas?

Dobro vprašanje!
Veliko sem že razmišljal o tem,ampak preprosto ne vem! Sad

Odvisno od okoliščin v katerih bi do ugriza prišlo.


LP Zoran
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1257 : sobota, 14.05.2005 : 12:39:40 »

Zdej se že na nudiste spravlja? Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin....

Jaz sem se pa spomnila,kako je naš njufko zarenčal nad eno punčko.
Bilo je pa tako.Slabih 50m stran od naše hiše je en micen hribček.Gor pa ena družina zida hišo.No imajo pa 3 otroke.3 punce (12,6 in 3leta).In vedno kadar sem z Ronom na cesti,kjer se učiva se te "smrklje" začnejo dret :"Ron,Ron,Rončoo!!!!!!!Prid gor!!!!!!TTTTTT!"Pa me on pogleda in zacvili pa malo pomenca...pa ga ne spustim gor.Pa pride od njih mami pa reče:"Dej mal kužota gor prpel,d ga bojo naše tamale mal pocrkljale."No gremo po pas (pri sosedu imajo pa psico ki veedno prlaufa na cesto) in midva greva po cesti gor....Pa prideva na dvorišče pa tamali dve začneta rona,če bi temu lahko tako rekli,božat.Vlekli sta ga za dlako,pa sem rekla:"Ne ga matrat k bo ugriznu."Ni napadalen,ampak vidlo se mu je pa da mu gre na živce.Ena je šla stran,druga pa je začela lesti nanj enkrat pa....grrrrr vuf!!!Se je obrnil okrog (ugriznil ni) tamala pa u jok.Pa so se dret začel naj to zverino dam udulečem,k bo še kerga ugriznila...V 4letih je bilo to PRVIČ da je zarenčal nad otrokom Shocked.
Pa mi povejte kdo je tu kriv.Jaz,pes ali punci???

Lp
Če smo že pri otrocih;
malo prej sem bila na kavici (seveda s svojimi zvestimi mrcinami Wink ) na terasi nekega lokala.
Tamal kuža zataknjen pod stol, starejša psica meter stran ob zidu (brez vrvice-kako sem neodgovorna kaj Grin ) na prostoru.
Pa se za sosednjo mizo usede mlad par z 1leto starim otrokom. Otrok se je dal na vse štiri in se namenil Oxi. Mati je vprašala, če jo gre lahko pobožat. Nisem želela, da jo boža, ko je psička na prostoru (lahko bi zarenčala, ker ima na prostoru svoj mir-neugodno bi bilo zame sram, pa še mati otroka bi me potem grdo gledala Roll Eyes ).
Rekla sem, ne, če je na prostoru, se vstala in s psičko prišla do otroka. Ves čas sem bila zraven, ker se nikoli ne ve, kako bo otrok kužka ''božal''. (lahko ga pocuka za uho, kuža pa ima čisto slučajno vneto uho- rezultat?! Undecided Undecided )
Po božanju sem se vrnila na svoj stol, psička pa na svoj prostor.
Malo kasneje pri srečanju tega otroka in mojega leto starega zmešanca, je otrok dobil nekaj poštenih francozov. Poudarjam-pes je bil na vrvici, mati pa se je smejala kakšnega lupčka je dobil tamal Grin Gledala sem samo, da ne bi slučajno pesjan ''radodarno'' skočil na otroka in ga podrl.

Moj pogled na tuje otroke in pse je takšen, da sem vedno ZELOOOOO pozorna kako otroci božajo mojega psa. Opazujem psa, ali mu čohljanje odgovarja ali ne...
Občudujem tiste starše, katerih majhni otroci vedo kaj lahko počnejo s psom in česa ne, ter, da niso vsi psi enako tolerantni in dobrodušni.
Jaz pri svojih psih vem, kateremu lahko brez skrbi pustim, da se mu otrok približa in kateremu ne Wink

LP
Teja
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1258 : sobota, 14.05.2005 : 12:44:54 »

Da se vrnemo na temo- napad psa Grin
Včeraj sem si ogledala posnetek Preverjeno o tistih dveh RW.
Nič mi ni bilo jasno Lips Sealed
Stavila bi, da sta bili psički brez velikih stikov z drugimi ljudmi, brez prave vzgoje in socializacije...
 
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1259 : sobota, 14.05.2005 : 12:54:45 »

Nanook:smem biti firbčna zakaj sta iskala dvoživke?Mislim folk je dandanes zblojen.Imam brata starega 16 let in on je nor na rožice!!!!Rožice!!!!Celo sobo ima kaktusov,različnih mesojedk....Sedaj je kupil tarantelo...
Slučajno gojiš dvoživke?

WildAngel:
Jaz bi.....ne vem Sad.Jaz ga ne bi dala pod inekcijo.Odvisno od okoliščin.Poznam pa veterinarja,ki je dal uspavati kraševca,ker je zarenčal nad njim Shocked.Meni se to zdi mal preveč kruto...

Teja:
Ko je pes zarenčal,je sedel čisto ob moji nogi in se naslanjal name Cool.Bila sem zelo pozorna in sem tamalo 3x opozorila naj neha.In po tisti izkušnji mala še vedno prileze k nam na psa Angry.Mislim no!Kje imajo ljudje,čeprav otroci,meje?
Pa vseeno.Sem bila kriva jaz?Lahko pa dam gor slikice kako 7mesečni otrok sedi na našem kužotu Wink.
Logiran
Strani: 1 ... 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines