mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 17:12:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256880 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1200 : četrtek, 12.05.2005 : 15:47:46 »

Agnes:
starejši ljudje se radi derejo nad mlajša.Kaj hočeš?In enkrat on nadere tebe naslenjič pa sam dela napake.
Najbolje da ta sprehod pozabiš in še naprej uživaš v njih Wink.

Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1201 : četrtek, 12.05.2005 : 15:55:49 »

Imate potem vi sploh kdaj, kje pse odvezane? Če ja, kje?
Pri nas je pa tako:
Če peljeta starša Berota na sprehod, je spuščen (ker njiju pač bolje uboga). V gozdu je vedno spuščen, ker ne uhaja. Če ga jaz peljem na sprehod, je na povodcu, ker me ne uboga in ker ne mara samcev. Zvečer ga na travniku spustim (ker je verjetnost, da koga srečam= 0%).
Bina je spuščena samo na travniku. Drugje je privezana. Aja, pa preko travnika pelje vaška pot, tako da ne mečkave trave Wink

Lp Jana
Logiran
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #1202 : četrtek, 12.05.2005 : 15:56:38 »

 Grin Grin Cheesy Cheesy Angry Angry
http://www.mobisux.com/tabla/showflat.php?Cat=&Board=mobi4&Number=1834759&page=0&view=collapsed&sb=5&o=14&fpart=1
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #1203 : četrtek, 12.05.2005 : 17:36:43 »

        Ojla!

   Uf, ste se pa razpisali!!!
  Simi, odgovarjam na tvoja vprasanja, potem pa napises, da zgleda vse ne stima, kot bi moglo. Halo! Preberi vse se enkrat! Tudi sama pravis, da imas pse spuscene tam, kjer ves, da nikomur ne skodujes in nikogar ne motis. Ne vem, a je kaksna razlika eden ali dva psa, ali pa vec psov. Se pravi nekdo z enim lahko- drugi z vec psi pa ne!!!
  Spustite pse po travniku- ok! Saj verjetno ne boste verjeli, ampak moji morajo hodit po poti, dokler ne pridemo do gozda. Torej, tudi kmetom ne delamo skode!
   Ne lovimo gozdnih zivali, ce jih slucajno srecamo! Edina skoda, ki jo naredimo, je ta, da povaljamo ves mah, kar ga raste v gozdu. A to lahko?
  Prosim vas, dajte se umirit. Noben ne spusca psov in vsi ste ful pridni, potem v drugem poste , se je eden zastrupil, drugi si je porezal blazinice ( na neznani stvari, ker lastnik seveda ni bil blizu, da bi videl na cem) , tretjega je morala odgnat stara mama, cetrti je lovil srno........... bla, bla, bla,......
  Govorite o svobodi. Kje se neha?  Ce preberete te poste, boste videli, da je vi sami nekaterim sploh ne dovolite! Kaj pa svoboda psa?  A ima lahko malo svobode , da se zlaufa? Ocitno ne in vsi vasi psi, se mi hudo smilijo! 

   Cao-Slavi
 
   
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1204 : četrtek, 12.05.2005 : 17:55:03 »

Jaz sem pa po prebiranju postov končno ugotovila, kaj delam narobe  Shocked
Od zdaj naprej bom vedno, ko srečam trapastega psa, ki si upa napadat trop, svoje pse spustila s povodcev. Če so nekateri psi tako trapasti, jih bo pa pač to izučilo  Tongue
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1205 : četrtek, 12.05.2005 : 18:05:04 »

Slavi, Slavi, kaj je pa to? Nas je ihtica zagrabila? Lepo pocasi pa po pameti. Najprej preberi tudi ti se enkrat, potem pa pljuj in pihaj. Ampak, naj ti pomagam.

Ne vem, a je kaksna razlika eden ali dva psa, ali pa vec psov.

Em, Slavi, ne razocaraj me no. Kaj ze tvori vec psov (beri od dva naprej)?

Slavi, domaca naloga. Ali je tole:

tretjega je morala odgnat stara mama

ekvivalentno temu?

situacija: Redik lezi v sencki in zveci palico, Dark je na prostoru, jaz s hrbtom obrnjena stran stejem korake (pac hocem naredit odpoklic), babica hodi proti meni
konflikt: babica se zacne dret, da bi morali biti psi doma ali pa vsaj na ketnah, nikakor pa ne na Gradu, kjer se ona sprehaja. Da ona trpi, ker se boji psov zaradi napada RW.

Pa se tole.

Govorite o svobodi. Kje se neha? Ce preberete te poste, boste videli, da je vi sami nekaterim sploh ne dovolite! Kaj pa svoboda psa? A ima lahko malo svobode , da se zlaufa?

Ja, Slavi, jaz jo dovolim cisto vsakemu in cisto vsem. Spostujem dejstvo, da nekateri ne marajo psov, da se jim gnusijo, da se jih bojijo. Zato se sprehajam po zgoraj omenjenih nekoliko bolj odmaknjenih travnikih. Lahko pricakujem, da bom imela tudi jaz tam mir in da se bodo tudi meni nepasjeljubci umaknili na civilizirane potke in pustili mene uzivati v miru, kjer bom imela lahko svoja psa spuscene, da se poigrata, in da mimogrede se kaj potreniram? Upam.

Pa se neko razmisljanje ob tem. Primer, zaradi katerega je ta debata sploh nastala, je dvignil v javnosti mnogo prahu in mnogo negativne nastrojenosti proti vsem psom. Na nas pa je, ali bomo dokazali nasprotno ali bomo ta custva se stopnjevali. Nasa modrovanja na forumu prav gotovo ne bodo nic doprinesla k temu, ce v konkretnih situacijah ne bomo odreagirali mirno, trezno in prijazno. Z ihtavostjo in prepricanjem, da imamo vedno prav in da je nas pes car, ne bomo dalec prisli. Doma je kuza lahko car, zunaj je pa pac se vedno samo pes. V urbanem okolju mora biti cim manj motec. Pa basta. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Chris
gost
« Odgovor #1206 : četrtek, 12.05.2005 : 18:16:19 »

Imate potem vi sploh kdaj, kje pse odvezane? Če ja, kje?

Nikoli v mestu, nikoli v domačem ali katerem koli naselju, na njivah, parkih, pešpoteh, nikoli pri hoji v hribe, nikoli v lovišču (ja tudi tja hodima) ampak samo na dveh mestih. To je okrog hiše z ograjenim vrtom in v 150x150m neobljudenem gozdu in travniku, ki se nahajata natančno 3m za hišno ograjo, kjer včasih srečamo 2 sosedi s svojima psicama, se povohajo, 2,3 rečemo in gremo dalje, ostalih ljudi in psov tam v 15letih od kar imam pse nisem srečal! Drugod ga vedno vodim na 7m flexitu, kjer ima cca 7-14m prostora, kjer teka, voha in srečuje druge pse, če mu jaz to dovilm (če se mi zdi varno). Relacij, kjer se pogosto nahaja kakšen 'nezaželjen' pes se tudi, ko je moj na povodcu striktno izogibam, ali pa človek, ki ne mara psov. Ko je na povodcu, ne dovolim da sili v ljudi, takrat ga pridržim 'na krajše' in počakam da gre oseba mimo. Če ga pa želi božat pa ni poblema, sem vesel.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1207 : četrtek, 12.05.2005 : 18:20:37 »

Pa lahko rečem, da odpoklic obvlada 100x bolje, kot pa večina psov, ki jih brezvestni lasniki, polni samih sebe, sprehajajo brez povodca po mestnih parkih in sličnih 'placih'.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1208 : četrtek, 12.05.2005 : 18:30:51 »

Citat
Pa se neko razmisljanje ob tem. Primer, zaradi katerega je ta debata sploh nastala, je dvignil v javnosti mnogo prahu in mnogo negativne nastrojenosti proti vsem psom. Na nas pa je, ali bomo dokazali nasprotno ali bomo ta custva se stopnjevali. Nasa modrovanja na forumu prav gotovo ne bodo nic doprinesla k temu, ce v konkretnih situacijah ne bomo odreagirali mirno, trezno in prijazno. Z ihtavostjo in prepricanjem, da imamo vedno prav in da je nas pes car, ne bomo dalec prisli. Doma je kuza lahko car, zunaj je pa pac se vedno samo pes. V urbanem okolju mora biti cim manj motec. Pa basta. Lp Neza

Še kako res. Samo potem se pa ni treba nad starejšimi ženskami bunit, ki so 'peketale' okoli grada, kot praviš. Preprosto pridžiš psa (če že tako oh in sploh obvlada odpoklic Roll Eyes recimo....), da majčkeno 'navidezno' povečaš varnost, ki jo je morda ženska takrat pričakovala(ja nekateri se bojijo psov), hkrati pa še dokažeš da imaš psa pod kontrolo. Pa ima zadeva lep konec.
Tako je pa najbrž ženska razmišljala, huh, še po tako neobljudeni poti sem šla v naravo, pa sem srečala eno domišljavo lastnico z izpuščenima psoma, ki me je ignorirala. Brez zamere, samo delaj potem tako, kot praviš....
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1209 : četrtek, 12.05.2005 : 18:39:14 »

Še kako res. Samo potem se pa ni treba nad starejšimi ženskami bunit, ki so 'peketale' okoli grada, kot praviš. Preprosto pridžiš psa (če že tako oh in sploh obvlada odpoklic Roll Eyes recimo....), da majčkeno 'navidezno' povečaš varnost, ki jo je morda ženska takrat pričakovala(ja nekateri se bojijo psov), hkrati pa še dokažeš da imaš psa pod kontrolo. Pa ima zadeva lep konec.

To je vse cisto res, kar pravis. In tako tudi ravnam, ce se sprehajam po nekolikance bolj obljudenih poteh in srecam neznane ljudi in neznane pse oz. pse, s katerimi se ne maramo. Brez skrbi. Ampak k ilustracijo k spodnjemu citatu:

Sicer je bil pa najvecji hec v tem, da se je, potem ko me je nadrla, obrnila in mirno odsla nazaj in peketala dalje po sprehajalni poti.

Naj dodam, kar sem prej pozabila. Zenska je prisla s poti (od koder se nas je videlo) do nas cez cel travnik, vpila name in ker se jaz nisem hotela skregat z njo, se je obrnila in odsla nazaj, od koder je prisla. Mislim, da se ni hotela samo v miru sprehajati. Ali se je pa samo meni tako zdelo.

Brez zamere, samo delaj potem tako, kot praviš....

Ni zamere, Chris, delam tako, kot pravim. Ob prvi priliki gremo pa na pivce, da kaksno recemo v zivo. Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #1210 : četrtek, 12.05.2005 : 18:47:20 »

   Kaksna ihta in pljuvanje??? Saj vam samo ves cas dopovedujem, da smo nemoteci za druge ljudi in druge zivali. A je to tako tezko razumet in verjet?  
  Je pa tako, da spusceni ali nespusceni- ce bi bili nevarni , bi bili v vsakem primeru. Jaz se nisem srecala 60 kilske zenske, ki bi lahko zadrzala na povodcu 60-70 kilsko dogo. Nemogoce!  Jo pa ni ovratnice ( kovinske), ki bi zadrzala to moc.  Torej, se veliki psi sploh ne smejo sprehajat?
  Agnes- sorry,ce sem te prizadela, ampak stara mama mi je prisla na misel, ker je bila praj omenjena.
  
  Yo- Zdaj ti govorim cisto resno. Psi so zelo pametna bitja. Zato prej napadejo tiste, za katere se jim zdi, da jih bodo lazje "premlatili". In ni lazjega, kot je pa to pes, ki je omejen z povodcem.  Pri takih pretepih pride do vecjih poskodb, kot pa , ce sta oba psa fraj. Velikokrat si psi ze z mimiko in gibi  pokazejo, kateri je mocnejsi in se pretep konca se prej, preden se je sploh zacel.  Ko pa je pes zavezan , je pa to nemogoce.
Potem je pa se ena velika napaka, ki jo delajo lasniki napadenih psov. Vpijejo, mahajo, vlecejo psa stran...... s tem napadalca se bolj spodbujajo, svojega psa, pa naredijo se bolj ranljivega. Pes nima pojma, kaj se dogaja, ker lastnik vpije in maha. Hkrati pa se ne more postavit v pozo s katero pove napadalcu, kaksen je njegov znacaj in njegova moc.
   Pa da ne bo spet kdo uzaljen, ni misljeno provokativno - ampak treba je malo vec vedeti o psih in njihovem vedenju. To, da imamo enega psa in ga peljemo na sprehod ( na povodcu) je pa cisto premalo.

    Cao-Slavi

   Cao-Slavi
  
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1211 : četrtek, 12.05.2005 : 19:11:01 »

Kako zmatram Tarija, ki je na povodcu. Simpl. Vzamem 10m strik, rukzak, daljnogled, fotoaparat, Collinsa (knjiga o pticah) in pa se en 2m strik (ker lazje to drzim, ko greva cez cesto oz. ob njej) in jo mahneva do Crnuc in nazaj-PES. Ob Savi. Pri tem delava ovinke...hodiva ca. 6 ur. Pa je zmatran. Pa je na povodcu, cel cas. Aja, star je 9 let.
LP
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1212 : četrtek, 12.05.2005 : 19:49:55 »

Samo potem se pa ni treba nad starejšimi ženskami bunit, ki so 'peketale' okoli grada, kot praviš. Preprosto pridžiš psa (če že tako oh in sploh obvlada odpoklic Roll Eyes recimo....), da majčkeno 'navidezno' povečaš varnost, ki jo je morda ženska takrat pričakovala(ja nekateri se bojijo psov), hkrati pa še dokažeš da imaš psa pod kontrolo. Pa ima zadeva lep konec.
Tako je pa najbrž ženska razmišljala, huh, še po tako neobljudeni poti sem šla v naravo, pa sem srečala eno domišljavo lastnico z izpuščenima psoma, ki me je ignorirala. Brez zamere, samo delaj potem tako, kot praviš....


situacija: Redik lezi v sencki in zveci palico, Dark je na prostoru, jaz s hrbtom obrnjena stran stejem korake (pac hocem naredit odpoklic), babica hodi proti meni

Lep dan, Neza


Pa lahko rečem, da odpoklic obvlada 100x bolje, kot pa večina psov, ki jih brezvestni lasniki, polni samih sebe, sprehajajo brez povodca po mestnih parkih in sličnih 'placih'.

Chris, počasi. Od ljudi zahtevaš strpnost, sam si pa zelo površen in ne strpen.
Preberi še enkrat kaj je pisala Neža in kaj ji "očitaš" ti.
Napisal si, da tvoj pes obvlada 100X bolje odpoklic kot pa večina psov.....pohvalno, a lahko te piknem in ti rečem, seveda če gledaš tiste, ki ga ne obvaldajo.  A se na to ne obesi!   
Tokrat resnično pohvalno, da si pri lovskem psu naredil odpoklic, a verjetno si ga tudi ti vadil na popolnoma isti način kot Neža svojega lovskega psa, le mogoče s to razliko, da si ga delal iz sedi in ne s prostora. Ker si rekel, da hodiš tudi v lovišča si mogoče lovec in lovska kinologija dela odpoklic s sedi (ker imajo prostor - down ločeno in iz ležečega položaja pes ne sme nikoli vstati in oditi, zaradi divjadi, ki jo s tem dvigne). Športna kinologija pa dela odpoklic s prostora in Neža ga je delala po šolsko.
Skupno obema odpoklicema pa je, da se oddaljiš od psa da se pes iz povelja ne premakne, dokler ga ne odpokličeš
Mogoče te je tole zmedlo v prehitri vnemi odgovarjanja in ugovarjanja Neži.

Počasi. Ker bomo kmalu prišli skupaj do istega.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1213 : četrtek, 12.05.2005 : 19:53:31 »

Psi so zelo pametna bitja. Zato prej napadejo tiste, za katere se jim zdi, da jih bodo lazje "premlatili". In ni lazjega, kot je pa to pes, ki je omejen z povodcem.  Pri takih pretepih pride do vecjih poskodb, kot pa , ce sta oba psa fraj. Velikokrat si psi ze z mimiko in gibi  pokazejo, kateri je mocnejsi in se pretep konca se prej, preden se je sploh zacel.  Ko pa je pes zavezan , je pa to nemogoce.
Potem je pa se ena velika napaka, ki jo delajo lasniki napadenih psov. Vpijejo, mahajo, vlecejo psa stran...... s tem napadalca se bolj spodbujajo, svojega psa, pa naredijo se bolj ranljivega. Pes nima pojma, kaj se dogaja, ker lastnik vpije in maha. Hkrati pa se ne more postavit v pozo s katero pove napadalcu, kaksen je njegov znacaj in njegova moc.
   Pa da ne bo spet kdo uzaljen, ni misljeno provokativno - ampak treba je malo vec vedeti o psih in njihovem vedenju. To, da imamo enega psa in ga peljemo na sprehod ( na povodcu) je pa cisto premalo.

Niti ne. Mi smo to dojeli že pri prvem psu. Je bil mali pudeljček, pa jo je kljub temu v konfliktih z drugimi psi bolje odnesel, če je bil odvezan, kot če smo ga mi ščitili. Tako kot praviš, ga skoraj niso napadali, ker se je z mimiko, gibi znal "zmeniti". Wink

Kar se tiče travnikov in polj pa... Če vam je to všeč ali ne, lahko te površine prav vsi uporabljamo, če pri tem ne povzročamo škode. In gazenje po visoki travi vsekakor je povzročanje škode. O pasjih kakcih bi se dalo pa razpravljati. Ne vem, če ne bi za okolje nastala skoraj večja škoda, če bi vsak od nas prav vsak pasji drekec pospravil v polivinil vrečko .
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1214 : četrtek, 12.05.2005 : 21:15:34 »

Simi  Roll Eyes A si dumb al ja  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines