mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 17:23:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256910 krat)
0 članov in 20 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #1125 : sreda, 11.05.2005 : 13:31:54 »

Chill outa se naj Simi.

Citat
Res ne vem, kaj lahko storiš drugega, kot da vsaj enega potolčeš. Kaj da se to ne da. Pa še kako se da, če imaš primerno krepelce pa dovolj adrenalina. Ali bi v podobni situaciji pobila svojo psico? Ne ker je dovolj lahka, da jo lahko primem za vrat in rep, jo treščim na tla in jo onesposobim ne da bi jo resneje poškodovala.

 Grin Grin
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1126 : sreda, 11.05.2005 : 13:32:05 »


Če se že potegujete za varen svet brez nasilja in brez napadalnih psov potem raje osveščajte bodoče kupce psov, da naj preverijo porekla, naj kupujejo pse z rodovnikom, zberite podpise za predlog zakona, ki ga naj sestavijo strokovnjaki.



Iz vsakega psa lahko narediš nevarno žival, predvsem zaradi napak pri vzgoji. Ene pasme imajo močnejše dispozicije oz. so bolj dovzetne za te napake, ene manj, veliko pa je tudi podedovano.
Mogoče, ampak malo verjetno je, da je bila starejša psica rodovniška. Ta, ki pa še živi, pa definitivno ni, ker rodovniški Rottweilerji imajo že cca. 3 leta dolg rep, pa še druge stvari so.
Torej ponovno se dela krivica pasmi Rottweiler.


Meni pa tedva odstavka prav nič ne gresta skupaj!

1)  A pes dobi z  dobrim poreklom (beri: rodovnikom)  garancijo za neagresivnost?
2) Mislim da je ravno ne/vzgoja najpomembnejši razlog za agresijo.  Z nepravo paritveno kombinacijo se res lahko agresija deduje, ampak osebno mislim, da pa ni to primarni vzrok za agresijo! Mislim da je dejavnik okolje in vzgoja mnogo pomembnejša.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1127 : sreda, 11.05.2005 : 13:33:13 »

Citat
Debato o šolanju obrambe in ugrizu ne mislim nadaljevati tu, zato se preseli v temo, ki je že odprata.

Jaz?? Shocked
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1128 : sreda, 11.05.2005 : 13:36:00 »

Meni pa tedva odstavka prav nič ne gresta skupaj!

Mislim da je dejavnik okolje in vzgoja mnogo pomembnejša.

Ah kje, pes je videl plen, in je tako popenil, da je napadel, bil je pa v takem zagonu, da ga je lastnik s krepeljcem Cheesy enkrat po glavi in je pes izdahnil. Cheesy
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1129 : sreda, 11.05.2005 : 13:39:50 »


Oprostite, Jana ampak mislim, da bi vam tudi kakšen vzreditelj velikih psov, rekel kakšno, kajti trud, ki ga le ti skozi desetletja vlagajo v izoblikovanje družbi Nenevarnih psov, sedaj vi mečete v en koš.
Prav vaše, če že hočete pametovanje, podpihuje vse laike in nelastnike psov, da bodo še bolj zgroženi, ko bodo zagledali kakšnega. S tem ustvarjate vtis, da je vsak pes nevaren.

Vsak pes, ne glede na poreklo in veliost je potencialno nevaren



Poznam vsaj enega vzreditelja, ki jih pogosto pelje na sprehod in to kar več naenkrat, brez povodcev in nobeden od teh velikih psov ne bo nikoli povzročil telesno poškodbo človeku, razen, če bo kakšnemu stopil na nogo.
S takšnimi izjavami škodujete vsem lastnikom psov, ljubiteljem živali kakor tudi znanim vzrediteljem.


Ker si že ravno v prvem stavku opredelila kaj pes je, je tudi zakon glede psov zelo jasen, da morajo biti psi na povodcih.
Takšno ravnanje kot ga opisuješ tu je skrajno neodgovorno, sploh pa če se sprehaja po javnih površinah, kjer so ljudje in druge živali.
In vsekakor Jana dela manjšo škodo - no ona jih s svojimi prispevki ne dela, ker vseskozi povdarja točno to, česar bi se morali vsi lastniki živali zavedat.
Če kdo tukaj ne ravna prav je to vzreditelj, ki ga omenjaš. Ko se bo njemu to zgodilo, bo tudi njegova pasma na tapeti.






RES JE, DA SE TAKŠNI UGRIZI NE SMEJO DOGAJATI, ampak rešitev je globalna in ne v tem, da lastniki dajo psa na povodec, če je bolj hud na ketno, še bolj hudega v kletko, najhujšega pa pod iglo.


Če se že potegujete za varen svet brez nasilja in brez napadalnih psov potem raje osveščajte bodoče kupce psov, da naj preverijo porekla, naj kupujejo pse z rodovnikom, zberite podpise za predlog zakona, ki ga naj sestavijo strokovnjaki.




In kako ta vzreditelj, ki se s ponosom sprehaja s tropom odvezanih psov ozavešča bodoče lastnike?
Ni važno oz, vprašanje ni v rodovniku, poreklu,.... lastniki smo odgovorni za svojega psa, ki ga moramo imeti tam kjer so ljudje na pvoodcu.
Zakaj ogrožamo ljudi s spuščenimi psi, pa četudi le ti do sedaj še niso bili napdalni?
S kakšno pravico si lastniki psov dovolimo posegat v svobodo tistih, ki psov ne marajajo, se jih bojijo. S kakšno pravico jih hodimo naproti z odvezanim psom?

Sami lastniki smo si krivi, da nas imajo tisti, ki psov nimajo pol kufer. No roko na srce, tudi sama sem zelo nestrpna do neodgovornih lastnikov.
Logiran
NixEmaThai
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #1130 : sreda, 11.05.2005 : 13:55:40 »

Ne, ne dobi nobene garancije ampak, veliko manj verjetno pa je, da bo že po naravi agresiven, če bodo predniki v redu. Socializacija pa je vsekakor ključna, kakor tudi pri ljudeh.

Uspelo ji je vzrediti takšne pse, da bo vsak nov lastnik lahko brezskrben.
Ko kupiš psa pa ne veš čigav je,j e možno, da ti tudi socializacija in veliko truda ne bosta pomagala.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1131 : sreda, 11.05.2005 : 14:04:24 »

Ah kje, pes je videl plen, in je tako popenil, da je napadel, bil je pa v takem zagonu, da ga je lastnik s krepeljcem Cheesy enkrat po glavi in je pes izdahnil. Cheesy

 Roll Eyes
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1132 : sreda, 11.05.2005 : 14:05:15 »



Uspelo ji je vzrediti takšne pse, da bo vsak nov lastnik lahko brezskrben.



Oprosti s temle tvojim stavkom zaključujem ....

Doker bodo to govorili ljudje, ki imajo pse in to celi več...
Razorožila si me, priznam sram
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1133 : sreda, 11.05.2005 : 14:07:00 »

Uspelo ji je vzrediti takšne pse, da bo vsak nov lastnik lahko brezskrben.

Ja, itak. Lepo vas prosim, eno je obvladovanje enega psa, drugo pa vprašanje, kako lahko ti isti psi odreagirajo na nepredvideno situacijo - saj vendar tvorijo trop!
Ne, res je ne bi rada srečala. Pa tak vzor bodočim lastnikom njenih mladičev...
Logiran
NixEmaThai
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #1134 : sreda, 11.05.2005 : 14:10:58 »

OK brezskrben, če bo ravnal z njimi normalno.  Ti pošljem naslov pa se prepričaj!!
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #1135 : sreda, 11.05.2005 : 14:16:48 »

                   Ojla!

    Vidim, da se govori o meni. Ja, jaz sem tista posast, ki se sprehaja s celim tropom psov. In to brez povodcev. Z vrta gremo cca. 100 m po asfaltu, potem pa zavijemo na kolovoz in proti gozdu.  Pa srecamo tudi druge pse in ljudi, vcasih pa celo konje.
   A ne mislite, da je trop tudi takrat , ko imamo doga piknik in so vsi psi odvezani Huh??

  Cao-Slavi
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #1136 : sreda, 11.05.2005 : 14:19:11 »

      No, sem med tem casom pisala. Ni treba vec naslova.
  Trop bi bil verjetno se bolj nevaren na domacem terenu. Pa k nam lahko pride na vrt cisto vsak pes, ali psica- brez problemov.

   Cao-Slavi
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1137 : sreda, 11.05.2005 : 14:20:32 »

Slavi, pa se ti se nikoli ni zgodil noben incident.
Se nikoli ni prislo do napada, pretepa.

Tukaj vsi sedaj iščejo oz. pričakujejo napad psa na človeka.

Vsak napad psa ali na drugega psa ali na drugo živo bitje, človeka se smatra kot napad.

To da je govora o tebi, vem šele sedaj Wink
In še vedno ne spreminim svoje izjave ki sem jo sedaj, ko bem kot kaže dala o tebi.
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #1138 : sreda, 11.05.2005 : 14:29:01 »

      Z vsemi psi, ki jih srecujemo se vec ali manj poznajo. Ce pa vidim, da je kaj novega, se pa umaknemo v gozd ali pa gremo v drugo smer.
   Ce bi pa napadli kakega psa , bi ga pa verjetno takrat , ko pride na njihov vrt.  Ta, je njihov teritorij- pa vsakega sprejmejo brez problemov.
   Yo- mogoce smo pa ravno zaradi moje vzgoje in pa vzgoje bodocih lastnikov, edina pasma , ki ima lahko piknik z 50-timi odvezanimi psi ( vecinoma doge, pa tudi nekaj drugih pasem vedno pride).

   Cao-Slavi
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1139 : sreda, 11.05.2005 : 14:41:58 »

Prav vaše, če že hočete pametovanje, podpihuje vse laike in nelastnike psov, da bodo še bolj zgroženi, ko bodo zagledali kakšnega. S tem ustvarjate vtis, da je vsak pes nevaren.
Poznam vsaj enega vzreditelja, ki jih pogosto pelje na sprehod in to kar več naenkrat, brez povodcev in nobeden od teh velikih psov ne bo nikoli povzročil telesno poškodbo človeku, razen, če bo kakšnemu stopil na nogo.
S takšnimi izjavami škodujete vsem lastnikom psov, ljubiteljem živali kakor tudi znanim vzrediteljem.

Sem se morala nasmejat ob tem navedku. Ker spet razumemo napisano vsak po svoje.
Laiki ne bodo nic zgrozeni, ce bodo videli psa, pa naj bo le-ta velik ali majhen, hud ali povsem prijazen - ce bo z njim tudi njegov lastnik in v primeru, da 100% odpoklica nimamo (cesar nima vsaj 95% lastnikov), da bo ta lastnik na eni, pes pa na drugi strani vrvice. Vse druge fore o tem, kako prijaznega psa imamo in kako ne bo nikomur nic naredil, pa po moznosti se to, da bi se rad igral z nasim psom ali celo z nami, je pa res podpihovanje odpora proti psom.
Ne boste verjeli, temvec jaz na sprehodu ne prenasam dobro drugih psov, ki silijo v nase. Sploh ni vazno, koliko so prijazni in kako so pripravljeni na igro. Ce se ob srecanju ugotovi, da sva "za igro" pripravljena tudi lastnika in da je teren primeren, potem je na sporedu igra. Je pa po cestah ogromno lastnikov, ki se jim zdi povsem normalno, da smo me takoj za vsakrsno igro. Torej, kdo gre komu na jetra in kdo koga "posiljuje"?

Vem, katerega vzreditelja in katere pse imas v mislih. Njihov lastnik tocno ve kaj dela. In sprehaja se s tropom psov ze nekaj let po ustaljenih poteh in tam, kjer pse precej dobro poznajo - no, prepricana pa sem, da obicajno pse poklice, prime..., ce je kje kaj nenavadnega - smo bili celo skupaj na sprehodu v urbanem okolju, zato ne govorim v tri dni. Pa ena razlika je med tem vzrediteljem in marsikaterim od nas - avtoriteto ima neizmerno. Ne bos verjela, tudi nad mojo psico.
Kljub vsemu napisanemu (in znanemu) pa zagotovo tudi ta vzreditelj ne zaupa psom povsem in brezpogojno, zato je vmesavanje tega primera na tak nacin malo otrocje. Lahko se oglasi sam.

Pa se nekaj - ni vazno, ce je "tak velik pes" tako izjemno prijazen, da "ne bo nikoli povzročil telesne poškodbe človeku, razen, če bo kakšnemu stopil na nogo". Dovolj je, da na sprehodu sreca mamico z otrokom (miroljubnim, seveda) in se na hitro obrne ter z ogromnim (in storastim) telesom zbije otroka po tleh. Nobeni zobje ne bodo vkljuceni, otrok pa bo lahko zelo poskodovan, zagotovo pa zelo prestrasen. Kdo bo kriv za to? Mamica, ki je sla po sprehajalni poti? Otrok, ki je sel ob njej? Nas pes, ki ga je nekaj zmotilo, da je naredil hiter obrat, ob tem spregledal otroka, ker je zagledal nekaj bolj zanimivega in ob tem otroka podrl? Po vase sigurno eden od teh treh in zagotovo ne lastnik, ki je zaupal svojemu psu.

NixEmaThai, ker ste novinka, bom spregledala tole:
Prav vaše, če že hočete pametovanje, podpihuje vse laike in nelastnike psov, da bodo še bolj zgroženi, ko bodo zagledali kakšnega. S tem ustvarjate vtis, da je vsak pes nevaren.
...
S takšnimi izjavami škodujete vsem lastnikom psov, ljubiteljem živali kakor tudi znanim vzrediteljem.

Če se že potegujete za varen svet brez nasilja in brez napadalnih psov potem raje osveščajte bodoče kupce psov, da naj preverijo porekla, naj kupujejo pse z rodovnikom, zberite podpise za predlog zakona, ki ga naj sestavijo strokovnjaki.

Na tem portalu se ze 4 leta in pol zavzemam za boljse ravnanje s psmi na vseh podrocjih. Predvsem na tistih, ki so omenjena v citatu.
Jaz svoj boj bijem z vzdrzevanjem tega portala, vi pa svojo resnost dokazite z idejami in dejanji, ki ste jih nameravala naprtiti meni - osvescajte ljudi, delite prave informacije (prava je, da mora biti pes na povodcu, kar pise v zakonu) in seveda, zbirajte podpise za predlog zakona in poiscite ter placajte strokovnjake, ki ga bodo spisali.

Pa brez zamere. MojpesForum ni samo tema o napadih psov ali tema o rotvajlcih.
Logiran

Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines