mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 19:30:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256950 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1110 : torek, 10.05.2005 : 23:56:08 »

Hehe Jana, spustila si pa to, da si najvecja baraba, ce branis svojega psa s solzivcem (ker so pac vsi tako zelo prijazni...), morilec, ce jih brcas, hm, arogantnez, ce zahtevas, da ima folk pse na povodcu oz. pod nadzorom in cepec, ce napol citiras Sartra. Wink Cheesy Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1111 : sreda, 11.05.2005 : 00:06:38 »

Hja, tudi eden od mojih psov je napadel in ja, tudi tu so sledile sankcije. Ampak jaz sem vedela, zakaj je napadel človeka in bila sem mu celo hvaležna  Shocked Odgovornost sem prevzela, čeprav se mi še danes zdi krivičnom  Sad

Strinjam se, da je dekle žrtev. Strinjam se, da bi psa morala biti pod nadzorom (moj je bil med samim napadom pod nadzorom, a ga iz določenih razlogov nisem ustavila in mi ni žal!).

Zagovarjam pa še vedno dejstvo, da bi morali ljudi naučiti, kako se v takem primeru obnašati. Ne zato, da se lastniki izognemo odgovornosti, pač pa zato, ker so psi del našega vsakdanjika in je to pomembno za našo varnost!

Lp, Yo
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #1112 : sreda, 11.05.2005 : 00:26:47 »

Samo moje mnenje, nimam še veliko izkušenj, nekaj so me pa psi vseeno naučili.
In sicer eno je to: pes, vsaj moj, "zavoha" človekov strah. In drugo: kriza je, če psu tuj človek grozi (z rokami zamahuje proti psu naprimer) in se pes iz strahu hoče branit.
Tako da midva prakticirava, da je privezan oziroma mora iti ob nogi ob srečanju z neznamini ljudmi. Še posebej, če mu je kdo sumljiv - če koga pozorno, z zanimanjem opazuje.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1113 : sreda, 11.05.2005 : 00:42:01 »

Se strinjam, da "smrdi". Vendar lahko tukaj doktoriramo, pa ne bomo vedeli, temvec bomo le ugibali (in po vsej verjetnosti prisli do neverjetnih ugotovitev), kaj se je v resnici zgodilo.
Neizpodbitno dejstvo je, da je za vse, kar se je zgodilo, kriv lastnik obeh psic, ne glede na to, kako je ravnalo dekle. Ali je prav naredil, ko je ubil psico, ali bi lahko kako drugace resil trenutno situacijo, ali... Vprasanje. Ker nismo bili zraven, lahko le ugibamo, kaj bi bilo, ce... bi bili mi na njegovem mesti in kaj... se je v resnici lahko sploh zgodilo.

Glede tega, koliko vemo ljudje resnic o svojih sosedih, kaj nam je znano o njihovem pocetju, imetju...
Pot do nasega doma vodi skoraj cez sosedovo dvorisce. Sosed je velikokrat zunaj, saj imajo tudi nekaj domacih zivali in vedno kaj brklja okrog hise. Na drugi strani hise je imel precej let priklenjenega nemskega ovcarja, ki ga je obcasno spustil, da se je nadivjal. Ni bil problematicen pes, le lajal je, ko si sel mimo. Nekako od lanske jeseni tega psa ni bilo vec videti. Soseda nisem sprasevala, kaj je storil z njim, bil je pa ze precej v letih in predvidevala sem, da je umrl. Ker imajo tudi majhne otroke, sem mislila, da pac drugega psa nekaj casa ne bodo imeli, saj so otroci precej "tecni", njihovo vpitje gre na jetra tako meni, kot nasim psom in vedno se igrajo na cesti. Vsi v naselju vedo, da so pri nasi hisi psi vedno bili in celo za cudake nas imajo, ker imamo po vec psov hkrati in za njihove pojme so vsi precej cudnih pasem (bokserji, doga). Po tem, ko je bokser ugriznil postarja in ko nismo veliko komplicirali pri odskodnini, nas gledajo se bolj cudno. Posebej pa za pse ve sosed iz zacetka te zgodbe, saj jih velikokrat vidi z mano. In kaj hocem povedati?
Pozimi sem prihajala domov in na sosedovem dvoriscu zagledala soseda s srednje veliko mesanko, podobno dalmatincu. Ustavila sem in ga malo izprasala. Povedal je, da je psica stara malo cez eno leto. Na moje zacudenje, kje jo je imel do sedaj, da je nismo uspeli videti, je povedal, da je sicer zaprta nad gospodarskim poslopjem. Ja, hodim mimo hise, gospodarsko poslopje je sicer na drugi strani, pa vendar nisem imela nekaj mesecev pojma, da ima novo psico. Njegovega ravnanja zagotovo ne odobravam. Kasneje se je izkazalo, da psica ni socializirana (uh, le kako bi bila), saj je ob prvem srecanju z nasimi napadla bokserko, ob drugem pa dogo. Tako smo s pasjimi seansami zakljucili se preden smo zaceli. Po tem, drugem dogodku, ki se je zgodil sredi zime, sem ga videla s psico samo nekajkrat, vendar nikoli samo ali spusceno. Kje je sicer, ne vem. Je dobro rejena, videti je, da ga za silo uboga.
In kaj bi bilo, ce bi pred nasim prvim srecanjem ta psica koga ugriznila? Tudi jaz ne bi imela pojma, da psica spada v sosedovo hiso in tudi jaz bi lahko iskala lastnika po celotnem naselju. Lahko bi se stelo, da je majhna razlika med menoj in starsi dekleta, ki je dozivelo napad - jaz imam pse in jih zagotovo opazim v svoji bljizini, ce se le prikazejo, oni najbrz nimajo psa in jih tudi drugi psi v naselju ne zanimajo prevec, ce le niso zanje moteci. Morda je bil pesjak odmaknjen od poti in oci. Podnevi se tudi lajez manj slisi, ponoci pa na vasi tako vsi psi lajajo, ce so zaprti. No, pri nas so vecinoma psi podnevi na ketnah ali v pesjakih, ponoci pa spusceni, torej tudi lajeza ni veliko.

yo, se strinjam s tabo, da je potrebno ljudi nauciti ravnanja ob stiku s psi (znanimi in neznanimi, prijaznimi in napadalnimi), pa vendar ne more nihce zahtevati od kogarkoli, da se tega mora nauciti in da mora v dani situaciji ravnati prisebno in pravilno. Seveda je tako znanje kvecjemu v dobro vsakemu posamezniku, za njegovo samoobrambo. Nenazadnje nas sredi Ljubljane ali kje drugje lahko oropajo, pa zaradi tega ne more nihce od nas zahtevati, da moramo obvladati karate ali kaj podobnega, ali nositi s seboj orozje. Ropanje je namrec prepovedano, pa tudi postaja del nasega vsakdana. Tudi napadi psov so prepovedani, pa se dogajajo. Za ropanje je odgovoren ropar, za napad psa pa njegov lastnik.
Nikakor si ne zelim ziveti v druzbi, kjer bom morala najprej poskrbeti za svojo varnost, sele potem bom lahko odsla na sprehod. Tako si jaz ne predstavljam sobivanja s psi, da bodo ljudje morali skrbeti za samoobrambo pred psi. Da tega v resnici ne bi potrebovali, lahko dosezemo samo lastniki psov in nihce drug.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1114 : sreda, 11.05.2005 : 00:56:44 »

yo, se strinjam s tabo, da je potrebno ljudi nauciti ravnanja ob stiku s psi (znanimi in neznanimi, prijaznimi in napadalnimi), pa vendar ne more nihce zahtevati od kogarkoli, da se tega mora nauciti in da mora v dani situaciji ravnati prisebno in pravilno.

itd....

Ja, Jana, te popolnoma razumem in se strinjam s tabo. A žal MORAMO poskrbeti za svojo varnost in varnost svojih bližnjih mi sami. Moja hči npr. je (upam!!!) naučena, kako odreagirati ob srečanju s psom. Ima pravico, da ima "mir" pred takimi in drugačnimi psi, vendar pa ji tega nihče ne zagotavlja. Žal.
In ja, samo lastniki psov lahko zadeve spremenimo na bolje. Žal pa vsi lastniki ne menijo tako oz. jim je za odgovorno ravnanje popolnoma vseeno...
Poglej, za našim blokom je otroško igrišče, na katerega Astrid nikoli ne bo šla. Zakaj? Ker se po Polju prosto sprehajata 2 NO-ja, o katerih se je tudi na forumih že veliko pisalo. Koljeta vse po vrsti - od psov, mačk, pa do ljudi. Imam pravico do varnosti? Jo ima Astrid? Moji psi? Odgovor je menda znan. A zaščititi se moramo sami. Tako ali drugače...
Sem nekoliko skrenila s teme, se oproščam.
Ja, odgovornost lastnikov - na katero mnogokrat ne moremo računati... žal...
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1115 : sreda, 11.05.2005 : 01:12:57 »

Še kako res.

Ampak to dekle ni bila poštar 'na ozemlju' psa ampak človek, ki je šel po cesti, kar situacijo obrne za 360 stopinj. Drugače sem se pa samo obdregnil ob 'pravljico' (ja zame je pravljica), ki so jo dali mediji. Kakorkoli že, če tej pravljici verjamem ali pa ne, vem da normalen človek s kolom ne bi mogel pobiti omenjenega psa. Če pa je morda človek psiho in neljubitelj psov, potem pa je tega zmožen, kajti pes bi ob divjem besnem napadu človeka s kolom (kakršen mora biti, da takšen pes velikosti rotvajlerja udarcem podleže!!) na žalost že prej zbežal ali vsaj uklonil ukazom lastnika, razen če je stekel ali pa bil vzgajan v izjemno agresivnih okoliščinah. Takrat bi ga pa moral tolči do smrti, ker če ne bi še napadalca, to je lastnika, napadel. Kako sta pa potemtakem bila vzgojena ta dva psa, glede na ta omenjen lastnikov poseg, se pa tudi lahko malo zamislimo. Ne vem kako se to zdi vam ampak meni to niti slučajno ni normalno. Niti malo ne, niti 0,0002 % ne. In ja kriv je samo lastnik in nihče drug!
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1116 : sreda, 11.05.2005 : 01:15:16 »

Nadaljeval sem Janin post, pa me je Yo vmes prehitela, nič hudega. Wink
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #1117 : sreda, 11.05.2005 : 07:24:30 »

Ja je pametno zvoniti po toči.Verjamem,da je lastnik ubil psa,saj v tistem trenutku je bil verjetno zelo prestrašen,prav tako kot dekle-in vsi vemo kaj je sposoben narediti človek ko je jezen, besen,prestrašen ITD.Kakor sem ga videla po televiziji,se mu je videlo,da je bil prizadet in je obžaloval dejanje svojih psov.Sem pa tudi že videla arogantne lastnike,ki so bili celo zadovoljni z svojimi agresivnimi psi četudi so koga napadli so zmeraj valili krivdo na človeka.PES IMA KOSMATE UŠESE,mislim pa da jaz svoje psičke ne bi mogla nikoli ubiti,jo imam preveč rada.Ne vem kaj bi se potem zgodilo.Upam da ne bom niiiikoli v takšni situaciji.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1118 : sreda, 11.05.2005 : 09:37:11 »

Chris, oprosti ampak tvoji odgovori so malo smešni.
Vprašam te, ali si že videl psa v polnem nagonu, pa ne ko teče za ptičom ali pa v igri z drugimi psi?

Ko sem z Ajšo začela s treningi obrambe, sem bila od lastnega psa, ki spi v moji postelji, ki je  ogromno z mano, ki je cuker od psa, ki je oh in ah...pogrižena Shocked.
To niso bili ugrizi, ki bi jih bilo treba zdravit, so bili pa vseeno ugrizi, ki so boleli, ki sem jih morala razkužiti, ki so pustili modrice.
Zakaj me je na začetku ugriznila?
Zato ker je bila v tako močnem nagonu plena, da ko sem ji jemala rokav ni registrirala okolice, ampak se je borila za svoj plen.
Bila je tako močno v nagonu, da ni slišala mojega dretja, ni zaznala mojega vonja, ni.....pa spi še sedaj v moji postelji, pa .....vse tako kot je bilo takrat.
Ko je ugotovila, da ji jaz ne bom plena ukradla, ko je razčistila v glavi, nisem bila več pogrižena.
Zakaj pišem, da sem bila pogrižena, ker tako, ko ima pes zobe na mojem telesu, govorimo o ugrizu, čeprav nikoli ni bil ugriz tako močan, da bi predrl kožo.
Torej govoriti o tem, da ti ni jasno:
Citat
vem da normalen človek s kolom ne bi mogel pobiti omenjenega psa. Če pa je morda človek psiho in neljubitelj psov, potem pa je tega zmožen, kajti pes bi ob divjem besnem napadu človeka s kolom (kakršen mora biti, da takšen pes velikosti rotvajlerja udarcem podleže!!) na žalost že prej zbežal ali vsaj uklonil ukazom lastnika, razen če je stekel ali pa bil vzgajan v izjemno agresivnih okoliščinah. Takrat bi ga pa moral tolči do smrti, ker če ne bi še napadalca, to je lastnika, napadel. Kako sta pa potemtakem bila vzgojena ta dva psa, glede na ta omenjen lastnikov poseg, se pa tudi lahko malo zamislimo
Ne branim lastnika, ne branim psov, ne branim dekleta.
Lastnik je bil kriv le toliko, da sta mu psa ušla.
Citat
Če je čistil pesjak (ob 23h zvečer - še ena nejasnost),
Kaj ti tu ni jasno? Ni malo ljudi, ki čistijo za nekatere sredi noči, za druga pa takrat, ko imajo čas oz. pridejo domov.

Kriviti dekle, da je izzvala napad .....ja pa jade.
Koliko od vas vas je že resnično doživelo napad psa, da ste lahko pametni in tukaj talate nasvete?

Nihče, tudi če je 100% naučen vseh tehnik in vark v resnični situaciji ne bo odreagiral tako, kot je bil naučen.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1119 : sreda, 11.05.2005 : 12:34:13 »

Citat
Koliko od vas vas je že resnično doživelo napad psa, da ste lahko pametni in tukaj talate nasvete?

Kaj a ti si pa Boga za jajce potegnila al kaj, ker s psom delaš trening obrambe, in potem ti je pač jasno da pes grize? A nam pa ni?

A ti bi pa svojega psa s kolom pobila al kaj? Come real.... Roll Eyes
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #1120 : sreda, 11.05.2005 : 12:39:11 »

Citat
Nihče, tudi če je 100% naučen vseh tehnik in vark v resnični situaciji ne bo odreagiral tako, kot je bil naučen
O temle res močno dvomim! Vsaj nekaj pa človek ja odnese od takega ali drugačnega učenja. Sploh pa pri stvari za katero ve, da si z njo lahko pomaga pri svoji varnosti. Pa me ne narobe razumet, seveda to ne pomeni, da lahko psi kar dirjajo in napadajo vsepovsod. Ampak včasih se pač zgodi, ni kej...
lp, kaja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1121 : sreda, 11.05.2005 : 12:56:45 »

Jana in Simi, čisto se strinjam z vama.  Doživela sem par resnih napadov psa (kot sem že napisala sem ne štejem "nedolžnih" napadov večjih ali manjših cuckov ki letajo za kolesarji, pa španjelov in čivav ki se obešajo za roke in noge tudi ne, čeprav so zelo zoprni) Lahko vam zaupam, da v primeru podivjanega psa, ko je ta paničen ali v nagonu ne pomaga NIČ, tudi to ne da obmiruješ. Če ni zraven lastnika, ti ne ostane drugega kot da se braniš. In če se hočeš ubraniti velikega podivjanega psa moraš uporabiti tako silo, da ga onesposobiš, v nasprotnem primeru ga samo še bolj razkuriš. Čisto brez slabe vesti lahko povem, da sem paničnemu nemcu nametala nekaj granitnih kock v glavo in pri tem me ni niti najmanj skrbelo, da  mu bom morda prebila kakšen sinus. Tudi me ni pretirano zanimalo, v kakšnem stanju so nosne kosti pri rotiju, na katerem sem razbila pumpo za kolo. Je bilo vredno, saj sem imela pred psom, ki je nekaj časa ustrahoval sosesko, mir za vse večne čase. Kadar pa napadeta hkrati dva močna podivjana psa ... Res ne vem, kaj lahko storiš drugega, kot da vsaj enega potolčeš. Kaj da se to ne da. Pa še kako se da, če imaš primerno krepelce pa dovolj adrenalina. Ali bi v podobni situaciji pobila svojo psico? Ne ker je dovolj lahka, da jo lahko primem za vrat in rep, jo treščim na tla in jo onesposobim ne da bi jo resneje poškodovala.
Da je lastnik "grd" ker bo dal ubiti tudi drugo psico?  Sicer mislim, da bi jo ob primernem varovanju lahko tudi obdržal in skoraj bi dala roko v ogenj, da se podobna situacija ne bi več ponovila. Po vsej verjetnosti je bila pobudnica tastara psica, tamlada ji je samo sledila. Zase ne vem, če bi še lahko gledala tako psico doma.  Če bi jo oddal v drugo okolje, bi bila po vsej verjetnosti povsem v redu. Ampak prosim lepo, kdo od vas pa bi bil pripravljen nositi odgovornost, če bi psica slučajno spet napadla?

Res pa je tudi, da je pri nas znanje o tem, kako ravnati ob srečanjih s psi katastrofalno. Ne mislim na ta konkreten primer ampak na splošno.  Če imate slučajno psa, ki je videti dovolj prijazen - koliko otrok ali staršev pa sploh vpraša za dovoljenje, če psa lahko poboža? In če že slučajno vpraša, je še najbolj verjetno, da se bo otročiček psa lotil kar pri repu. Celo se lahko zgodi, da ga bo kar s pestjo treščil po glavi, mamica pa sploh ne bo reagirala.... Sem bila kar malce šokirana, ko sem šla prvič s psico v Zagreb in me je čisto vsak mulc, ki jo je hotel pobožati prej vljudno vprašal in se tudi približal psici natančno tako kot je prav. So tej temi verjetno namenili kakšno urico v vrtcu ali šoli.
Logiran
NixEmaThai
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #1122 : sreda, 11.05.2005 : 13:04:30 »

Pes je v slovenski zakonodaji nevarna stvar in  za škodo, ki jo povzroči, odgovarja njegov imetnik, razen če dokaže, da je poskrbel za potrebno varstvo in nadzorstvo. To je neizpodbitno dejstvo in ne vaša ugotovitev.

Upam da veste, da izraz » pametovati » ne pomeni delati se pametnega. 
Oprostite, Jana ampak mislim, da bi vam tudi kakšen vzreditelj velikih psov, rekel kakšno, kajti trud, ki ga le ti skozi desetletja vlagajo v izoblikovanje družbi Nenevarnih psov, sedaj vi mečete v en koš.
Prav vaše, če že hočete pametovanje, podpihuje vse laike in nelastnike psov, da bodo še bolj zgroženi, ko bodo zagledali kakšnega. S tem ustvarjate vtis, da je vsak pes nevaren.
Poznam vsaj enega vzreditelja, ki jih pogosto pelje na sprehod in to kar več naenkrat, brez povodcev in nobeden od teh velikih psov ne bo nikoli povzročil telesno poškodbo človeku, razen, če bo kakšnemu stopil na nogo.
S takšnimi izjavami škodujete vsem lastnikom psov, ljubiteljem živali kakor tudi znanim vzrediteljem.

RES JE, DA SE TAKŠNI UGRIZI NE SMEJO DOGAJATI, ampak rešitev je globalna in ne v tem, da lastniki dajo psa na povodec, če je bolj hud na ketno, še bolj hudega v kletko, najhujšega pa pod iglo.

Problem, napadalnih psov ne gre reševati s stališča ljubiteljev in neljubiteljev živali, ker ti ne morejo nepristransko oceniti dobre rešitve, lahko le pripomorejo k temu.

Če se že potegujete za varen svet brez nasilja in brez napadalnih psov potem raje osveščajte bodoče kupce psov, da naj preverijo porekla, naj kupujejo pse z rodovnikom, zberite podpise za predlog zakona, ki ga naj sestavijo strokovnjaki.

Nikomur se ni potrebno izobraževati, kako ravnati v različnih primer, ko se zgodi nevaren  dogodek, ki povzroči škodo. Verjetno, pa je dobro imeti izkušnje iz več področji. Punca, verjetno res ne nosi nobene odgovornosti, to pa še ne pomeni, da s svojim ravnanjem ne bi mogla preprečiti ugrizov.  Ne bom se delal pametnega, ampak lahko poslušate njeno izjavo na preverjeno in jo analizirate.
Ker je škoda, ki jo povzroči pes v Sloveniji sorazmerno tako majhna, proti ostalim nevarnim stvarem, je takšen medijski linč in razna napihovanja z anketami o prepovedi nevarnih pasmem, povsem nepotrebno. Rottweiler ni nevarna pasma, je pa zelo pomembno, da se na njih ne opravlja genetski sprememb nenačrtno in v raznih štalah in garažah, potem pa prodaja pod imenom Rottweiler in da jih kupujejo ljudje, ki ne znajo delati s psom. Torej je problem pri vzreji, kasneje pa tudi pri socializaciji. 
Iz vsakega psa lahko narediš nevarno žival, predvsem zaradi napak pri vzgoji. Ene pasme imajo močnejše dispozicije oz. so bolj dovzetne za te napake, ene manj, veliko pa je tudi podedovano.
Mogoče, ampak malo verjetno je, da je bila starejša psica rodovniška. Ta, ki pa še živi, pa definitivno ni, ker rodovniški Rottweilerji imajo že cca. 3 leta dolg rep, pa še druge stvari so.
Torej ponovno se dela krivica pasmi Rottweiler.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1123 : sreda, 11.05.2005 : 13:20:40 »

Kaj a ti si pa Boga za jajce potegnila al kaj, ker s psom delaš trening obrambe, in potem ti je pač jasno da pes grize? A nam pa ni?
A ti bi pa svojega psa s kolom pobila al kaj? Come real.... Roll Eyes

Pa kaj sedaj mešaš obrambo in ugriz psa?
Če nisi razumel, je bila poanta o tem, zakaj je starejšo psico tolkel s kolom - ker je bila psica v takem nagonu, da je ni mogel ustaviti.

Debato o šolanju obrambe in ugrizu ne mislim nadaljevati tu, zato se preseli v temo, ki je že odprata.

Če bi bilo potrebno, da rešim življenje človeka, bi uporabila prvo stvar, ki mi prišla pod roko in bi bila dovolj učinkovita.
Pasja svoboda se konča točno tam kjer je načeta svoboda drugega.
Logiran
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #1124 : sreda, 11.05.2005 : 13:26:06 »

Kaj a ti si pa Boga za jajce potegnila al kaj, ker s psom delaš trening obrambe, in potem ti je pač jasno da pes grize? A nam pa ni?

A ti bi pa svojega psa s kolom pobila al kaj? Come real.... Roll Eyes
Chill out Chris  Cheesy
Eden od redkih, če ne celo edini post od Simi, s katerim se popolnoma strinjam.

LP
Igor
Logiran
Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines