mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 09:27:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 263679 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Blue
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #1050 : ponedeljek, 09.05.2005 : 14:01:04 »

Vem, da je to včasih zelo težko, vendar bi bilo zlasti pri "bojnih" psih še posebej potrebno.

"Bojnih" psov? Lanabela, samo eno vprašanje? PA SI TI NORMALNA?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1051 : ponedeljek, 09.05.2005 : 14:13:20 »

...vendar bi bilo zlasti pri "bojnih" psih še posebej potrebno. Ti psi so namreč zaradi načrtne selekcije izgubili sposobnosti komuniciranja, ki so pri večini psov prirojene.

"Bojnih" psov? Lanabela, samo eno vprašanje? PA SI TI NORMALNA?

Tukaj se bom pa še jaz malo vmešala  Roll Eyes
Včeraj sta prišli v konflikt ravno Layla in Blue (AST in AST). Zakaj, mi je približno jasno.
Zdaj pa replika;
Bojni psi? Če bi bilo res tako, danes ne bi obedve z Blue crkljali nepoškodovanih psic. Verjetno se niti pogovarjali ne bi  Cool Zadeva se je končala tako, da smo pse ločili, Layla je bila nekaj časa privezana, potem pa sta bili spet obe spuščeni in sta se igrali z ostalimi psi.
Glede nesposobnosti komunikacije - pa še kako komunicirajo - odkar imam Laylo sem pravzaprav nad njihovo sposobnostjo komuniciranja (vključno z mimiko obraza) naravnost presenečena.

Lp, Yo
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1052 : ponedeljek, 09.05.2005 : 14:55:29 »

Damayanti:
Sem podobno presenečenje doživela tudi pri Ronu.On se je nekaj časa zelo bal drugih psov,ker sta ga bokserka in nemška ovčarka ugriznili.Enkrat pa je v tisto bokserko skočil in smo jih vlekli narazen.
Vsi psi se znajo braniti...

Lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1053 : ponedeljek, 09.05.2005 : 15:16:00 »

Damayanti:
Sem podobno presenečenje doživela tudi pri Ronu.On se je nekaj časa zelo bal drugih psov,ker sta ga bokserka in nemška ovčarka ugriznili.Enkrat pa je v tisto bokserko skočil in smo jih vlekli narazen.
Vsi psi se znajo braniti...

Vsi psi enkrat psihicno dozorijo in takrat se pac ne pustijo vec sekirat. Takrat je treba pac jovo na novo vzpostavljati avtoriteto in paziti, da ne postane prevelik pretepac. Lp N
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1054 : ponedeljek, 09.05.2005 : 15:24:48 »

Ko smo ravno pri komuniciranju; moj ima tudi probleme s tem, bi lahko rekla.
Namreč je - vsaj meni se tako zdi - precej dominanten do drugih psov. Čim zagleda drugega psa se postavi v tako držo, da zgleda vsaj za pol višji kot sicer pa rep totalno v zrak in gremo v akcijo. Na začetku se z drugim psom ovoha in do tukaj je ponavadi še vse ok, potem pa poskuša psa naskočit (samo nima homo-nagnjenj, da ne bo kdo mislil, hehe). In tukaj sta potem dve možni posledici: Ali drugi pes ponori (sicer se mi to zelo redko zgodi) ali pa preprosto pobegne ob prvi možni priliki in se vse konča brez izgredov. Enkrat se mi je celo zgodilo, da se je drugi pes dobesedno vrgel na hrbet pred mojim. Sicer pa Šado do drugih psov nikoli ni napadalen, ampak le "šef na prefinjen način".
Druga težava je pa še ta, da ga drugi pes napade, že med ovohavanjem (to je tudi precej pogosto). Mislim, ne ravno da ga napade, ampak se agresivno odzove oz. da Šadu vedeti, da ne bosta prijatelja. V takih primerih se moj odzove s cviljenjem, čeprav še vedno ohrani dominantno držo.
Sicer se jaz ne bojim, da bi kdaj prišlo do pretepa, v katerega bi bil udeležen moj pes, ker v petih letih še ni pokazal zob nikomur (niti drugemu psu), všeč mi pa ta odnos z drugimi psi tudi ni.
Ampak, kaj hočemo, tako je.

Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1055 : ponedeljek, 09.05.2005 : 15:39:58 »

Vsi psi enkrat psihicno dozorijo in takrat se pac ne pustijo vec sekirat. Takrat je treba pac jovo na novo vzpostavljati avtoriteto in paziti, da ne postane prevelik pretepac. Lp N

Glede pretepača mislim da ni/ne bo panike.To je blo pred cca. 3leti.

N3wfka:
Glede drže...Naš se tudi postavi tako in začne cviliti,ko zagleda psa.In začne okoli tebe skakati kot bi se hotel z drugim psom igrat.V njem se skriva večni mladič...

Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1056 : ponedeljek, 09.05.2005 : 15:43:39 »

"Bojnih" psov? Lanabela, samo eno vprašanje? PA SI TI NORMALNA?

Če si opazila je besedica bojni v narekovajih.  Ker danes to niso več, nekoč pa so žal bili. Pa če se zaradi tega rudi na glavo postaviš. Kar se pa tiče komunikacije z drugimi psi -  tvoji to očitno ne gre najbolje, sicer ne bi bila stalno tepena. Sem napisala tudi, da se lahko naučijo, torej po mojem lahko tudi "bivši bojni pes" čudovito komunicira z drugimi -če mu to omogočimo.

Kar pa se moje normalnosti tiče, to že dolgo nisem več, če sem sploh kdaj bila, zato tvojega kričanja ne jemljem za žalitev.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1057 : ponedeljek, 09.05.2005 : 16:12:51 »

Da se ne bodo nase drage dame pogrizle med seboj, vam prilagamnadaljevanje zgodbe o rotvajlerjih in decvi. Pa mirno morje in zivcke, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1058 : ponedeljek, 09.05.2005 : 16:16:55 »

Da se ne bodo nase drage dame pogrizle med seboj, vam prilagamnadaljevanje zgodbe o rotvajlerjih in decvi. Pa mirno morje in zivcke, Neza



 Grin Grin Grin......   A je  dečva  še  v  bolnici?  A  kdo kaj ve?   In kaj je sedaj  z  tistim  psom......?

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1059 : ponedeljek, 09.05.2005 : 16:37:37 »

Mene tud zanima glede punce,ampak sedaj je še mene začel dajati firbec.Zakaj?Samo zakaj?Zakaj sta napadla,zakaj policija ni prišla....?

Pa kaj,če bi mene napadel pes?Raje sploh ne razmišljam....

Lp,T in R
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1060 : ponedeljek, 09.05.2005 : 17:00:39 »



In kaj je sedaj z tistim psom......?



Eden je mrtev, ker ga je lastnik lastnoročno potolkel s kolom do smrti. Grozno. Takšni ljudje nikoli ne bi smeli imeti psa!!!
Logiran
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #1061 : ponedeljek, 09.05.2005 : 17:49:04 »

Blue: ali ti je že kdaj prišlo na misel, da bi bila zato, da jo stalno napadajo lahko "kriva" tudi tvoja psička? Nič ne provociram, ampak nekateri pasji nesrečniki so tako nespretni v komuniciranju z drugimi psi, da se jim stalno dogajajo "nesreče". Ponavadi so za to krivi pretirano zaskrbljeni lastniki, ki svojemu psu iz strahu ne dovolijo, da bi se naučil komunikacije z psi, ki niso ravno najbolj prijazni. Vem, da je to včasih zelo težko, vendar bi bilo zlasti pri "bojnih" psih še posebej potrebno. Ti psi so namreč zaradi načrtne selekcije izgubili sposobnosti komuniciranja, ki so pri večini psov prirojene. Moje mnenje je, da so se tega kot mladiči sposobni naučiti. Dobro socializiran pes se namreč zna izogniti spopadu z grozečim psom, ne da bi se pri tem kaj posebno ponižal.

Wtf......
Logiran
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #1062 : ponedeljek, 09.05.2005 : 17:54:04 »

Če si opazila je besedica bojni v narekovajih. Ker danes to niso več, nekoč pa so žal bili. Pa če se zaradi tega rudi na glavo postaviš. Kar se pa tiče komunikacije z drugimi psi - tvoji to očitno ne gre najbolje, sicer ne bi bila stalno tepena. Sem napisala tudi, da se lahko naučijo, torej po mojem lahko tudi "bivši bojni pes" čudovito komunicira z drugimi -če mu to omogočimo.
Kar pa se moje normalnosti tiče, to že dolgo nisem več, če sem sploh kdaj bila, zato tvojega kričanja ne jemljem za žalitev.

Bravo. Cool Angry
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #1063 : ponedeljek, 09.05.2005 : 19:08:34 »

Po eni strani se kar strinjam z Lanabelo, me pa zanima kako se lahko pes izogne napadu. Vprašanje je mišljeno za Lanabelo.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1064 : ponedeljek, 09.05.2005 : 19:57:46 »

Po eni strani se kar strinjam z Lanabelo, me pa zanima kako se lahko pes izogne napadu. Vprašanje je mišljeno za Lanabelo.

Pes stisne rep med noge pa je.Evo Cool.Ma če si sredi napada ne vem...

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines