mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 14:10:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 261322 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1035 : nedelja, 08.05.2005 : 09:25:29 »

Prepovejmo se lastnike Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1036 : nedelja, 08.05.2005 : 10:12:45 »

Teh malih ščenet je pa kar preveč.Pa počasi postaja,da ta mala ščeneta prehajajo v velika ščeneta.In ponavadi kar v otroške noge.Najhujše pa je pri tem,če je otrok na MOTORJU.Ja misim OTROK.Imam bratranca,ki je mlajši od mene in nor na motorje.Pa vozi čisto normalno,čeprav ima krosko.No in se sploh noče več peljati čez eno vas,ker se nekega nemškega ovčarja tako boji..Bratrančev sošolec pa je šel na urgenco zaradi tega,ker je nek "cucek" skočil pred motor in je bil na obrazu šivan.

S temi ščeneti bi bilo pa tudi dobro nekaj ukreniti...
Lp,T in R



Kolikor  je meni  jasno, je  glede  tega  že  en  zakon.   Lastnik  baje  mastno  cola,  za  prometne  nesreče Roll Eyes  -katerih  povzročitelj je njegov  pes.

Glede  krosk... in  ostalih  brenč,  in  mulčkov  ki  se  divje  podijo  po vaseh  pa......... Lips Sealed.        Grdo , da  takole  rečem   , ampak  pri  nas  bi  se tudi  rabilo  enega  takega  pasjega  ustrahovalca........ to  bi  bil  mir,  pred  hrupom,  pa  še  tamali otroci  bi  se lahko  mirno  s tricikli  vozili  po  ulicah.


Hm ..  pa  še  tale  moj  sklep...... glede  bratrančevega  sošolca,   če  bi  se  fant  pripeljal  počasi,  bi  se  ob  psu  samo  skipal  dol z  motorja.........  pri  določenih  hitrostih  so  pa  posledice  nenadnega  zaviranja   res  lahko  hujše. Wink

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1037 : nedelja, 08.05.2005 : 10:35:56 »

Kaj pa pocne otrok na motorju?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1038 : nedelja, 08.05.2005 : 10:58:47 »

Kaj pa pocne otrok na motorju?


Tole  je pa  tudi   dobro  vprašanje?
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1039 : nedelja, 08.05.2005 : 11:39:23 »

No kaj počne otrok na motorju?Vozi se.A zakaj ga ma tok mlad?Ker je tud njegov tastar nor na motorje,pa njegov dedek ma tud motor....Sej gr men tud na živce,sam...

Hm .. pa še tale moj sklep...... glede bratrančevega sošolca, če bi se fant pripeljal počasi, bi se ob psu samo skipal dol z motorja......... pri določenih hitrostih so pa posledice nenadnega zaviranja res lahko hujše. Wink

Se skipaš dol,sam kam?Na makadam!
Sicer je pa isto s kolesi,ne?

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1040 : nedelja, 08.05.2005 : 12:17:18 »

No, psi vsekakor ne smejo preganjati motoristov, pa naj bodo ti otroci ali pa odrasli, mi je cisto vseeno-pes nima kaj tezit in pika!
Se mi zdi pa skrajno neodgovorno dat mulcu v roke "motor" oz. tisto prdalico. Ponavadi se brez celade... Valda ne more nosit celade, saj ga potem kolegi se prepoznajo ne! Nek se vidi, da fura "motor".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1041 : nedelja, 08.05.2005 : 12:21:36 »

No, psi vsekakor ne smejo preganjati motoristov, pa naj bodo ti otroci ali pa odrasli, mi je cisto vseeno-pes nima kaj tezit in pika!
Se mi zdi pa skrajno neodgovorno dat mulcu v roke "motor" oz. tisto prdalico. Ponavadi se brez celade... Valda ne more nosit celade, saj ga potem kolegi se prepoznajo ne! Nek se vidi, da fura "motor".

Čelado pa nosi.Pa to zmeram.Sicer si pa zelo lepo povedala zaradi psov.

Lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1042 : nedelja, 08.05.2005 : 13:00:34 »

No  takole  glede  motorjev......

Ko  sem  bila stara 14  let  sem  dobila CTX-a (  kar  precej  za  eno  punco  z 45 kg  in  to je bilo  15  let  nazaj)    Tako  da vem  kaj  je  kroslca,  kasneje  sem  se pa  vozila  še  s čim  hujšim.   Pa  tudi  vem  kako je če  padeš,  vem  pa  kako  zgleda  če  se  skipaš.   Pa  naj  bo  to  makedam,  ali pa  alsvalt,  pa  tudi  v kak  graben  sem  pikirala.(  da o poškodbah, ne razlagam.......  jih  predobro  poznam, kakšne so  pri  določenih padcih)  Pa  čelado  so  mi tudi  kupili,  samo  takrat  je bil  Billy  Idol   in ... pa  njegov  stil  frizure  (  čelada  jo je pa  pomečkala)..... govorim  na splošno  ,( ne samo  za ta  primer)   tolk  o čeladah.  Pa ni danes  pri  določenih  čisto  nič  drugače....... čelado  na komolec,  da se  vidi....... Wink  točno  tako Nuki. Cool

Res  je tudi,  da psi  nimajo  kaj  skakat v kolesarje in v motoriste,  pa tudi  za  avtomobili  se nimajo  kaj  zaganjat...........   ampak  nekateri  to počnejo.... in  previdnost  na cesti  je tudi  to, da  moraš  biti  pripravljen  na  nenadne stvari, ki se ti  lahko  zgodijo,  pa  naj  bo  to pes ki prileti  na cesto, otrok, kolesar,  stare  mame..........  ni  važno  kaj.

Kot  udeleženec v prometu  moraš  biti  pripravljen  na vse. (  če imaš  izpit  za  motor, katerega  pa lahko  opraviš  ob  določeni  starosti)

Zato  sem  pa  podprla  Nanook   pri  vprašanju,  kaj ima  delat  otrok na motorju. 

 
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1043 : nedelja, 08.05.2005 : 15:53:56 »

Ja Damayanti si pa kar po pravici povedala  Smiley.Glede čelade,bom pa povedala to kar je mali sam rekel:"Mam čelado zato gor,ker se še ne mislem ubit pa nočem da mi tastar teži!"Sem pa tud sama pikerala dol s tiste kroslice tko da HVALA BOGU,DA SEM MELA ČELADO.

Psi pa se ne zaganjajo samo za kolesarji,motoristi,avtomobili....ampak ti skačejo celo pod konja Angry.In potem se sosedi...derejo za teboj ko konj psa enostavno nabaše v gobec.Nič pa jim ni mar za jahača,ki lahko vsak trnutek-tako kot z motorja-pikidera na tla.Samo da so poškodbe lahko še hujše,ker te konj lahko potepta.
Pri bratrancu (temu s krosko) so dali svojega psa uspavati,ker je ves čas tekal za avtomobili in poštarjem Wink.

Skratka upam da bi bilo takšnih ali drugačnih dogodkov čim manj.
Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1044 : nedelja, 08.05.2005 : 16:12:59 »

Vsaj eden, ki nosi celado. Tu naokrog je velika vecina "wannabe motoristov" brez (da kolesarjev ne omenjam), poleg tega pa niti furat ne znajo, saj najraje s susom pridrvijo direktno mimo tebe.
Jahaci-vecina okej. Nekaterim bi pa ocitno krona z glave padla, ce mimo cloveka (z ali pa brez psa, ki pa je absolutno na povodcu) ne bi sli v "galopu" in/ali kasu, ampak v hodu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1045 : nedelja, 08.05.2005 : 17:45:47 »

T.M.T   ....  Ti  povem,  da je tale  tvoj  tamal  redek  primerek. Grin


Mene  najbolj  pogrebe  , to,  ko nekateri  lastniki, svojih  psov  ne vzgojijo.
Ker  če je pa  pes  mešanček,  ali  pa  manjši,  ali  pa  brez  rodovnika(  ne  govorim  za vse),  potem  pa  šole  in  vzgoje  ne rabi Angry Angry.  Slabo  luč  pa  meče  na vse  pse,  pa še  na lastnike  zraven.   

Velikokrat  je pa za obnašanje  psov  kriv  marsikateri  mimoidoči( razno razni  pametnjakoviči).
In  še  tale  incident  izpret  10  dni.    Z    znancem  sva  šla   v hribe,  jaz  z našim  divjakom  on pa s svojo  psičko.(  psička res  uboga in zna  vse)

In  se  vrneva  iz  hriba  se ustaviva,  še na njihovem  vikendu  in  pijemo  kavico  lepo  zunaj(  nimajo  nič  ograjeno,  ampak  se  vidi  meja),  in  sprehajalci...... namesto   po  poti  (  50  korakov  okoli)  oni  lepo  čez  njihov  vrt.....  nikomur  nič,  najprej  fotr  potem  še  dva  otroka  in  mama  za njimi(  naša četica  koraka).....  normalno  psička  pokonci  par  korakov  proti  njim  in  laja  na njih. 
Nakar  se je  desc  "  fotr"  razpištolil,  kaj  se  cucek  dere in ga  podil " marš  domov",  pograbil  kamen  in   vrgel  proti  psici.(  psica je  popenila  na fertik.....)
Na  srečo... ampak  na srečo  so  bili  domači  zraven  , da so  jo  odpoklicali.
In  potem  ko  so  mu obrazložili,  da  se  psica dere  ker  "ona je doma"  je pa  izjavil........  "  vsa ta  popadljiva  ščeneta  bi  bilo treba  pobit"

Jaz  sem  samo  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed,  pa  imam  zelo  dolg  jezik  pa  hitro  mi prebije........ ampak  v tem  primeru  pa  ... no  comment.

Pa  če  bi takega  pametnjakoviča  vprašal    glede  napada  psa.............  v tem  primeru........ 100%  je kriv pes.  Popadljiv Roll Eyes   Tongue




Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1046 : nedelja, 08.05.2005 : 19:00:35 »

Damayanti:
Glede dolgega jezika sem jaz pri 13 strup Grin.Pač povem tist kar mislim-sem enkrat eni z boksarko (je v enem postu že opisana Roll Eyes ) rekle,da če psice ne bo mela na štrik ga bomo počl.In ona vsa jezna pač kaj pa misliš da si?Ja pismo in psica pride na dvoriše,ti šavsne 3mesece starega psa in fant njene hčerke se pride dret kaj nimamo psa privezanga Shocked.Mislem no....

Glede bratranca sem pa ravno z njim debatirala.Pes sploh ni skočil PRED motor ampak na NJEGA.Ma mal krosko zbito,ker je pogrnu.Pa kaj čmo???Mo pse strelal?Jah  Tongue...

Lp
Logiran
Blue
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #1047 : nedelja, 08.05.2005 : 20:14:11 »

Skratka moj zaključek, dokler smo vsi lastniki psov prepričani, da je naš kuža najbolj priden in sladek in 100% ne bo nobenega ugriznil, se bodo takšne stvari dogajale.

Točno to, nekateri mislijo, da njihov pes ne bo nič naredil, njihov ljubček pa že ne. Ravno v tem je problem. Jaz se zavedam, da moja psica, lahko ugrizne ko najmanj pričakujem. Zaenkrat (nasrečo) sploh ne zna branit, včasih nekaj grozi nazaj, ko gre zares, ampak ugriznila pa ni in tudi nočem, da do tega pride. Napadla pa na srečo tudi ni nikoli. Ampak ali je to zagotovilo, da pa nikoli ne bo?
Ampak, ali se vam ne zdi, da če jo bodo znova in znova napadali, da bo tudi njej enkrat živc počil in rekla "Dost imam!" in vrnila. In kaj bo potem, punci bo postalo všeč, ker je pa le nekaj dosegla, da se jo je drugi pes ustrašil. In kaj potem?
Zato sploh nočem, da do takšne izkušnje pride. Jaz vskočim v igro, že če vidim, da se moja malo čudno vede, pa vsi pravijo kaj mi je. Ampak želim preprečit najhuje!
Če bi se vsi zavedali, da ne morejo pogledat v misli svojih psov in da nikakor ne morejo vedet kaj si pes misli in da pri psu ne morejo nikoli nič pustiti naključju, potem bi bilo ...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1048 : ponedeljek, 09.05.2005 : 13:06:52 »

Blue: ali ti je že kdaj prišlo na misel, da bi bila zato, da jo stalno napadajo lahko "kriva" tudi tvoja psička? Nič ne provociram, ampak nekateri pasji nesrečniki so tako nespretni v komuniciranju z drugimi psi, da se jim stalno dogajajo "nesreče". Ponavadi so za to krivi pretirano zaskrbljeni lastniki, ki svojemu psu iz strahu ne dovolijo, da bi se naučil komunikacije z  psi, ki niso ravno najbolj prijazni. Vem, da je to včasih zelo težko, vendar bi bilo zlasti pri "bojnih" psih še posebej potrebno. Ti psi so namreč zaradi načrtne selekcije izgubili sposobnosti komuniciranja, ki so pri večini psov prirojene.  Moje mnenje je, da so se tega kot mladiči sposobni naučiti. Dobro socializiran pes se namreč zna izogniti spopadu z grozečim psom, ne da bi se pri tem kaj posebno ponižal.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1049 : ponedeljek, 09.05.2005 : 13:50:34 »

Jaz  sem  bila  do  parih  dni  nazaj  trdno  prepričana , da je  moj pes  totalna  šleva.   Ker se  je vedno  ko,  mu je kdo  grozil  odmaknil.

Par  dni  nazaj  na sprehodu  sem  bila  pa  presenečena.  Do naju je prišel  nek  NO ( pes)  in   očitno  je mojega  damsterja  zamenjal  z psico  ali je pa  imel  samo  homo-s.  nagnjenja.  Dami  je   dobesedno  ponorel  kazal  zobe  renčal  in  skočil  v psa.... jaz  pa   Shocked

Srečen  konec, je  bil  verjetno  samo  zato   ker  se je  NO  po  neuspelem  sexualnem  podvigu  odmaknil.

Presenečenje  je pa  bilo.  Konec  koncev  le  ni taka  šleva
Logiran
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines