mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 01:29:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257080 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #840 : nedelja, 06.02.2005 : 21:43:53 »

Če pogledamo zgodovino pitbulov in Argentinskih dog, vidimo da so bili prvi narejeni za lov na divje prašiče, drugi pa za lov na pume.
Shocked Shocked


Kje pa se zgodil napad argentinca če ni skrivnost?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #841 : nedelja, 06.02.2005 : 21:56:18 »

Ni nujno da se v vsakem psu te vrste pasme prebudi napadalnost.Če ni tega vajen je to zelo malo verjetno
Tole pa ne bo čisto držalo. Mi je 9-mesečni pitt skoraj fental Tima, namreč. Pa je bila to njegova (baje) prva "pretepaška" izkušnja.

Tudi v tem primeru je bil kriv "lastnik", ki je psa spustil s povodca z besedami češ da ne bo nič, pes pa direkt v Tima, ki je bil privezan za drevo, medtem ko se je takrat 9-mesečen Dino brez vsakršnega konflikta igral s tem istim psom.(!)
Tim pa je bil privezan ravno zato, ker je bil ljubosumen in je tistega psa provociral, pa je tistemu počasi prekipelo.
Več kot očitno pa je bilo, da je tipu ugajalo, ko je bil njegov pesjan očitno močnejši, saj se sprva sploh ni zganil, če si pa dobro pogledal, je bilo očitno da uživa. Prav tako si svojega psa sploh ni upal odstranit s Tima Angry

No, na srečo Timi še vedno veselo tlači zemljo Wink, ta pes pa je žal še vedno v istih rokah, te "roke" pa celo razmišljajo še u nakupu ali argentinca, ali am. bulldoga..
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #842 : nedelja, 06.02.2005 : 22:01:38 »

Vendar če pa gledamo po resnosti napadov kjer se stvari končajo z hudimi poškodbami ali celo z smrtnim izidom pa verjetno prevladujejo prav takšne pasme.
Čakaj, govoriš o napadih na ljudi ali druge pse oz. živali?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #843 : ponedeljek, 07.02.2005 : 10:35:50 »

Lepo prosim  Angry Angry Angry

...je šlo za pitbula (mislim da ameriškega ).

Kakšna je zdaj to pasma?

Pitbul  ni zarenčal ali zalajal na mojega psa, samo prijel ga je za vrat (za tilnik). Ker ima moj kuža precej dlake ga ni dobro prijel. Ko je to začutil je odvlekel mojega psa v vodo in mu potisnil glavo pod vodo (očitno ga je skušal utopiti).

Naklep in razmišljanje? Ja, zelo pametni so ti ameriški pittbulli  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Sicer pa tudi mene zanima, kje je napadel Dogo Argentino (jbl cesta, ne argentinska doga!)

Lp, Yo
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #844 : ponedeljek, 07.02.2005 : 16:45:10 »

Desobediencia- napad Argentinske doge na mojega goldna se je zgodil v Kranju. Sedaj je od tega že približno 2 leti (moj kuža je bil takrat star 9 mesecev, doga pa menda 10). Šla sva po cesti, ki vodi na bližnji travnik iz katerega je doga pobegnila lastnici.
Argentinska doga je bila prvotno ustvarjena za lov na velike in nevarne živali ( več o tem piše tudi v reviji Moj pes št.5/2003). Argentinski vzreditelji opozarjajo, da je treba tudi zdaj , ko je doga že skoraj družinski pes, upoštevati kje je pasma nastala, zakaj so jo ustvarili. Pasma je relativno nevarna za druge pse, za ljudi pa ne bi vedela.
Kar se tiče različnih vrst pitbulov je znano, da so nevarni za pse (v splošnem ). Glede napadov  na ljudi sem v zadnjih letih naletela občasno na nekatere članke kjer se je napad psa na človeka končal z smrtnim izidom - v teh primerih je šlo vedno za pitbule. Lahko da je šlo za izjemne primere, ki so jih časopisi še napihnili - ne vem.
Yo- nisem pretiran poznavalec pitbulov, vem pa da je bil pes relativno velik, svetlo rjave in bele barve, ter imel je tipično glavo- menda je to ameriški pit bull terier. Ne vem koliko so pametni, vem pa kaj sem videla. Pes je mojega prijel na kopnem, nato pa ga je odvlekel v vodo. Tukaj ni šlo po mojem za naklep kot pri človeku, temveč bolj za nagonsko reakcijo. Včasih gledam kakšno dok. oddajo kjer levinje lovijo plen- včasih ga ubijejo tako da mu pregriznejo goltanec, včasih pa ga zadušijo. Predatorji pač nagonsko znajo ubijati.
Tega prispevka nisem napisala zato da bi kogarkoli napadala, želim povedati samo to, da imajo nekatere pasme še vedno precej killerja v sebi in se mi ne zdi prav, da si jih lahko nabavi kdorkoli- ljudje ki jih ne obvladajo ali si z njimi krepijo samozavest. Videla sem tudi že deklico staro okoli 12 let z Argentinsko dogo- po mojem so takšni psi velika odgovornost in nikakor niso za v otroške roke.
Weimi- upam, da bo v prihodnosti čim več takšnih pitijev kot jih poznaš ti.
Lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #845 : ponedeljek, 07.02.2005 : 16:47:48 »

Na, zdaj pa imam... več vrst pibulov namreč... grem si hitro še malo prebrat... Pa o argentinskih DOGAH  Angry Angry Angry tudi.

Yo
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #846 : ponedeljek, 07.02.2005 : 17:39:26 »

Videla sem tudi že deklico staro okoli 12 let z Argentinsko dogo

13 Wink

Bi se nam želela pridružiti na kakem srečanju foruma APBT (ko pač bo Grin)? Tam boš lahko spoznala še okolju prijazno argentinko Grin

Pa prosim, dajmo tule razčistit, "argentinska doga" in APBT sta po tvojem nevarni drugim psom?
S tem misliš psom istega spola ali psom nasplošno?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #847 : ponedeljek, 07.02.2005 : 18:40:04 »

No pa smo spet pri vprašanju kaj paše pod pojem "agresiven pes".
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #848 : ponedeljek, 07.02.2005 : 18:50:53 »

No pa smo spet pri vprašanju kaj paše pod pojem "agresiven pes".

Andi, naj ti odgovorim na vprašanje:

"agresivni" psi so tisti, ki imajo izrazito veliko glavo. Tako, dovolj specifično? Grin

Se pravi se nimaš kaj bati za Brina (doberman Grin) in jaz za Shivo (rottweilka Grin), ker nimata take izrazito velike buče. Grin

P.S.: Pa dajmo se že enkrat nehati vrteti v krogu in loviti lasten rep. Vsem tistim, ki se bojijo ti. agresivnih pasem, priporočam veliko čtiva v roke, preden napišete svoja pametna ugotavljanja. Roll Eyes

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #849 : torek, 08.02.2005 : 16:25:19 »

Agresiven pes je zame vsak pes, ki brez razloga napade drugega psa. Seveda je lahko agresiven pes katerekoli pasme (ne glede na velikost glave), vendar pa so nekatere pasme še bolj dovzetne za takšno vedenje(če so v napačnih rokah).
Desobediencia- ne mislim, da je vsak pitbul ali vsaka  Argentinska doga nevarna drugim psom. V šoli za pse sem srečala dogo (samčka) , ki je bil zelo prijazen do drugih psov. Tudi kadar pride do "nesoglasij" med dvema psoma sta običajno istega spola. Zaenkrat še nisem imela primera da bi se moj pes in psička (katerekoli pasme) stepla- nedavno sem celo srečala psičko pasme Stafford (tako je rekel lastnik ) z katero se je moj golden igral celo uro. Problem je v tem, da ko grem z mojim psom ven in srečam omenjeno pasmo ne morem vedeti kakšen je ta kuža in lastnik, vidim samo pasmo in to je dovolj za "alarm". Dejstvo je da nobena literatura na more pretehtati slabih izkušenj in na žalost obstaja veliko lastnikov, ki svojih psov niso socializirali (morda nekateri celo namerno)  in to meče slabo luč na celotno pasmo.
Jaz sem problem rešila tako ,da sedaj hodim na sprehod bolj zgodaj zjutraj, ko je še precej mir. Rajši sem preveč previdna kot premalo - moj pes mi je preveč dragocen ,da bi tvegala. Tiste pse, katere pa že poznam in vem da niso hudi (ne glede na pasmo)- tiste pa vedno rada srečava.
Lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #850 : torek, 08.02.2005 : 17:03:56 »

No, potem pa recimo raje, da so nekateri predstavniki teh pasem agresivni do psov istega spola Wink

Argentinska doga nevarna drugim psom. V šoli za pse sem srečala dogo (samčka)

Dogo Argentino NI doga.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #851 : torek, 08.02.2005 : 17:05:59 »

Mene ste popolnoma zmedli  Roll Eyes Shocked
O kateri pasmi govorimo? SBT, AST, APBT, dogah (KATERIH?Huh)
Nič več ne razumem?!

Yo
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #852 : torek, 08.02.2005 : 19:44:56 »

P.S.: Pa dajmo se že enkrat nehati vrteti v krogu in loviti lasten rep. Vsem tistim, ki se bojijo ti. agresivnih pasem, priporočam veliko čtiva v roke, preden napišete svoja pametna ugotavljanja. Roll Eyes

Sem se prav pošteno nasmejala, pa ne vašim postom, ampak asociaciji na ti. agresivne pasme.
Še vedno trdim, da je glavni vzrok za agresijo psa, človek.
Če ne verjamete, potem si probajte predstavljati enega prepotentnega tipčka, oblečenega v črno (po vsej verjetnosti usnjeno obleko) ki zdravi svoj ego preko psa,  ob njem pa eno podivjano in napadalno čivavo.  Grin A bi se ga bali? Ne gre,a?
Torej bo takšen človek posegel po nečem bolj konkretnem, kar bo prineslo željeno reakcijo okolice. In smo že pri pitih in podobnih pasmah, ker imajo predispozicije, so že itak ožigosani kot kilerji in bo veliko večja verjetnost, da bodo željeno napadalni, kot pa neka čivava.
Sama se sicer bolj bojim NO-jev in goldnov, ker so postali prave nadloge. V tistih nekaj primerih konflikta med mojimi in drugimi psi, so bili tisti drugi psi vedno ali NO ali golden, nikoli pa kakšen pit.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #853 : torek, 08.02.2005 : 20:13:47 »

Citat
Če ne verjamete, potem si probajte predstavljati enega prepotentnega tipčka, oblečenega v črno (po vsej verjetnosti usnjeno obleko) ki zdravi svoj ego preko psa,  ob njem pa eno podivjano in napadalno čivavo.   A bi se ga bali? Ne gre,a?

Hja, Drejci, s tem se pa zal ne morem cisto strinjati.

Predstavljajte si eno manjse, bolj drobckano "stolz, arrogant und pedant" bitjece v crnem (fake) usnjenem plascu, crnih hlacah, crnih bulerjih, crnem puloverju, s crnimi lasmi in temnimi soncnimi ocali, crno nalakiranimi nohti. V eni roki drzi digitalca, v drugi hot dog, cez ramo visi usnjena "torba" v kateri se skriva hrana. A bi se je bali? Glede na to, da si upate priti blize in se predstaviti le nekateri, zelo ocitno DA. Torej sta crnina in ledr vseeno lahko tudi zastrasujoca (ali se morda bojite cesa drugega?). Wink Grin Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #854 : torek, 08.02.2005 : 21:44:05 »

 Grin  Grin  Grin  Ni šans, da bi se te bali.
Kljub vsej tej fake in ne-fake črnini, bulerjem in hot dogu, ti manjka bistvo - ena podivjana in napadalna čivava.  Grin  Grin
Razen če nam ne boš zdaj obelodanila "kruto resnico", da je tvoj Tari ta zver, zamaskirana v čupastega tibetančka.  Grin  Grin  Grin
A še nisi pogruntala, da pesjanarji druge pesjanarje spoznamo samo po "priloženih" psih. Če nimaš psa zraven, si pa itak luft  Grin  Grin (vsaj za pesjanarje)
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines