mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 04:30:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 253786 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #1875 : torek, 21.10.2008 : 19:52:43 »

ups.  sram . kot kaže so nas hoteli samo resnično opozoriti, da psov ne bi vodili na sprehod spuščenih!!
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1876 : torek, 21.10.2008 : 20:02:44 »

Off topic: kazen za sprehajanje psa brez povodca je 40 evrov.
Si prepričana? Tud jaz sem slišala še ko smo imeli tolarje, da je 100 tisoč. Lahko, da sm slišala napačno, pa vendar me zanima, če je 40 eurov zagotovo.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1877 : torek, 21.10.2008 : 22:28:25 »

40 evrov je kazen, če za svojim psom ne pobereš kakca. Če pa je neprivezan, je menda res 400! - Tako sta rekla pred kratkim policaja na konjih v Tivoliju. Kje pa to piše, pa ne vem.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1878 : torek, 21.10.2008 : 22:29:07 »

Sem prepričana, ampak samo za Ljubljano (http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042211996). Sem prehitro prej odposlala. sram Sicer pa ne vem - a to pomeni, da imajo občine različne denarne kazni za te stvari? Ker sem prej malo brskala po Odloku o urejanju javnih površin in ima v bistvu vsaka občina svojega. Huh
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1879 : sreda, 22.10.2008 : 07:49:34 »

Vsaka občina ima svojega ja, pri nas je za povodec in kakce ista kazen, po starem je bilo to 40.000 sit.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1880 : sreda, 22.10.2008 : 10:06:51 »

Eh to bi pa ja moralo biti enako obravnavano povsod. A so v kakšni drugi občini, kjer je kazen za odvezanega psa višja, psi kaj bolj nevarni?  Huh Aha torej se kazni gibljejo med 40 in 400 euri ali kako za odvezanega psa? To je pa res mimo! No pa saj se ničemur več ne morem čuditi v tej državi  Roll Eyes
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1881 : sreda, 22.10.2008 : 10:30:47 »

Tisto od 400 do 800 € je kazen za zapustitev in ne za odvezanega psa (po ZZZiv). Ce se vas pes s cipom potika brez vas kje po vasi ali mestu, vam lahko izrecejo tako kazen. Ce pa imate v parku psa spuscenega, vi pa sedite na klopci, vam lahko redar ali policaj izrece kazen po obcinskem odloku, ki velja za obcino, v kateri zivite.

Nekaj smo ze pisali na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,87.0.html, so pa stare zadeve, ki bi jih veljalo na novo raziskati in azurati.
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #1882 : sreda, 22.10.2008 : 11:01:26 »

Kazen za neprivezanega psa tam, kjer je to z zakonom določeno, je najmanj 200 eurov.....tudi če ti samo ob nepravem času pade povodec iz rok in te prava oseba za to prijavi.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1883 : sreda, 22.10.2008 : 15:23:58 »

A ima kdo doma Novice? Ravnokar sem izvedela, da sta v mojem domačem kraju dva pitbulla napadla neki avto  Huh, debilna lastnika teh bullov poznam in me zanima, kaj več o tem.  Bi si šla kupit cajteng, pa sem že na šihtu in ne bom utegnila.
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #1884 : sreda, 22.10.2008 : 15:45:08 »

Jaz sem zadnjič policaja na konjih v Tivoliju spraševala, koliko kaj pišejo kazni za psa, ki ni na vrvici, in sta mi rekla, da načeloma kazni sploh ne napišejo, razen če nekdo psa (bolje rečeno lastnika) prijavi, tako da če sklepam po njunih besedah, nevarnosti za kazen v Ljubljani sploh ni...
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #1885 : sreda, 22.10.2008 : 22:55:37 »

nevarnosti za kazen v Ljubljani sploh ni...
...na žalost...
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1886 : sreda, 07.01.2009 : 13:12:56 »

Meni se je prejšnji teden na Celjski koči zgodilo tole:
Mala in partner sta se sankala, midva z Athosom (papillon) pa sma ob strani opazovala. Malo se je igračkal z malim berncom in sem na drugi strani zagledala tudi labradorca. Poledam za sekundo stran in (očitno je labradorec takrat zagledal Athosa) že je bil pes s punco vred (ki jo je kar vlekel) pri meni. Punca ga je vlekla pa ga ni mogla za mm prestavit on mi je pa silil v Athosa (še samo sreča da ga ni napadel in je bila le radovednost). je prišla še ena punca in ga obe niso mogle odvlečt, sem ga le prijela za ovratnico in ga dvignila v zrak, da sem lahka tamalga v roke popakala.
Očitno niso bile lastnice, ali pa res ne znajo obvladovad svojga psa. če sem ga lahka jaz z eno roko ustavla one so pa obe za povodec vlekle in drsale po snegu.
V bistvu je bila komična situacija, ampak si ne znam predstavljat kako bi bilo če bi pes bil napadalen.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1887 : sreda, 07.01.2009 : 15:00:13 »

Jaz sem zadnji� policaja na konjih v Tivoliju spra�evala, koliko kaj pi�ejo kazni za psa, ki ni na vrvici, in sta mi rekla, da na�eloma kazni sploh ne napi�ejo, razen �e nekdo psa (bolje re�eno lastnika) prijavi, tako da �e sklepam po njunih besedah, nevarnosti za kazen v Ljubljani sploh ni...

Nadzor bo izvajal mestni inšpektorat, ki je tudi pristojen za izdajanje kazni in ne policija. Kazen ti bo napisal mestni redar in verjemi da bodo z veseljem pohajkovali po parkih in pisali kazni tako kot jih z veseljem zatikajo za brisalce.
Logiran
ponca
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1888 : torek, 13.01.2009 : 12:43:51 »

Toliko o sšroščujočem sprehodu s psi.
Ravno prišla sem iz sprehoda kjer sem na sprehod peljala svojo psičko in dve psički moje kolegice ker nje ni doma in me je prosila da jih malo zlaufam. Pridružila se nama je še neka druga kolegica s svojim psom. Ker živimo zraven reke polne rac so bile psičke na povodcu ena od njiju pa ja malo prestrašila race, ki so bile na potki(nič ni naredila je bila na kratkem povodcu samo raca se je vseeno vstrašila). Vljudno sva se s kolegico opravičili starejšemu paru s psičko ki je hranil race in se spustili v prijeten pogovor.
Nato pa pride gospod v poznih 30 s svojim SPUŠČENIM PSOM in me nadere zakaj ne dam svojemu psu nagobčnika če ga ne obvladam in naj ne imam toliko psov če nisem sposobna da jih mirim ker je videl da se je raca prej prestrašila. Mirno sem mu odgovorila da so moji psi na povodcih njegov pa ne in naj ga pripne in gre prosim naprej. Potem pa se je začelo - je rekel če bi bila fant bi ti ušesa zavil pička nemarna. Meni ni bilo čisto nič jasno, in sem mu ponovila da po zakonu mora biti pes na povodcu (dostikrat jih imamo na kakšnem travniku, kjer ni ne duha in sluha o ljudeh spuščene, vendar če kdo pride psi na vrvico ker se nikoli ne ve). Pa mi je zabrusil da njegov uboga in ne rabi vrvice ne pa tko kot tvoji psi smrklja razvajena.
Mislim kaj za vraga je ljudem vsi psi so bili na povodcih potem pa se nekomu ki svojega nima (ter povodca sploh ne uporablja) strga in ti uniči cel dan.

Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1889 : torek, 13.01.2009 : 14:12:20 »

kaj pa ima to z napadom psa - če se srečata nesramna vodnika in se medsebojno ozmerjata? Njegov pes menda ni niti plašil rac, niti napadel tvojih psic. Potemtakem bi povodec in predvsem nagobčnik rabil lastnik in ne pes.
Logiran
Strani: 1 ... 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines