mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 04:59:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 253992 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1770 : ponedeljek, 12.05.2008 : 11:59:26 »

Mi je pa žal za vašega kosmatinca in mu želim čimhitrejše in čimboljše okrevanje!
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1771 : ponedeljek, 12.05.2008 : 12:32:35 »

Ika, da bi to kdo naredil moji huskyci, ga definitvno prijavim, pa tudi če plača vse stroške brez oklevanja. Najbolj na jetra mi gredo lastniki psov, ki ne reagirajo dovolj hitro. Jaz bi še lastnika z metlo naklestila. Njegov pes je napadalen in nima kaj sam okoli neprivezan laziti.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1772 : ponedeljek, 12.05.2008 : 12:33:57 »

A še to sem videla v petek iz okna pisarne. Sem slišala lajež in renčanje in pogledam ven in je en basset taval okoli brez lastnika in napadel moškega, ki je privezanega peljal svoje pitbulla na sprehod. Lastnik je z brco odgnal psa.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1773 : ponedeljek, 12.05.2008 : 13:22:20 »

ne jaz ga ne bom pustila pri miru samo zaradi plačila. sem mu sama povedala, kaj lahko naredim v tem primeru, ampak da se bom zaradi tega da je vsaj zdaj naredil kaj je prav, zadržala. ampak da v primeru,da ga kdorkoli od nas spet vidi,da se takole sprehaja, pa bo drugače.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1774 : ponedeljek, 12.05.2008 : 13:33:38 »

No srčno upam, da jmu bo lekcija služila.

Kako se kaj Sky drži?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1775 : ponedeljek, 12.05.2008 : 13:35:12 »

Ja, samo naslednji "podvig" je lahko za nekoga usoden.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1776 : ponedeljek, 12.05.2008 : 20:08:16 »

Ne mislim čakati samo na podvik,dosti je da ga kjerkoli v bližini vidim,da se sprehaja s spuščenim.

Sky je hvalabogu super,glede na stanje v soboto.normalno živahen,nagajiv.oko je že čisto vredu,samo malo krvavo ima okoli.tako da sem si res oddahnila. je pa vprašanje kako bo zdaj reagiru na take večje pse.ker danes na veterinarski je bil en nemški ovčar in ko ga je Sky vidu je ratu ful živčn in začer renčat.no saj je že prej tako odreagiru na določene pse ki mu niso bili všeč,ampak zdaj pa res nikoli ne veš. veliko pomaga to da živi s tremi samci (od babice mešanec in kraški ovčar in pa od mojega foxterrier).pa se vsi ful zastopijo.
najbolj ganljivo je bilo,da ko je bilo napada konec,je babičin mešanček (ima ful rad Skyja) šel k Skyju in mu vse rane nežno prelubčkal. Smiley
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1777 : ponedeljek, 12.05.2008 : 21:07:58 »

Ika, tudi Čipa je napadel nemški ovčar in je po incidentu renčal in šavsal proti vsakemu psu, ki je bil vsaj malo podoben NO. Sedaj, po enem letu, se že igra s psom, ki je velik in kosmat, ostale sprejema pogojno. Velike in kosmate. Na nemce pa še vedno renči, ali pa se enostavno naredi, kot da ga ne vidi. Torej, taki dogodki pustijo travmo, samo čas in potrpežljivost jo lahko omilita ali odpravita. Pa te ne strašim, verjetno je že to velik plus, da živi z drugimi samci. Jaz sem po tem dogodku začela hodit na kraje, kjer je veliko psov, seveda postopoma. Da je videl da niso vsi nevarni in da mu ni treba renčat iz strahu (kar je bilo itak vedno Fuj, ne sme).
Upam, da se bodo rane zacelile, oboje. Notranje in zunanje.
LP
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #1778 : petek, 27.06.2008 : 23:38:10 »

Prijateljičino yorkico je pred enim tednom napadel rotvajler. Yorkica je bila spuščena, rot privezan. Yorkica je precej poškodovana, veterinar pravi, da ima srečo, da je sploh še živa, manjka ji del kože (od sredine hrbta do repa), potrebno bo presajevanje kože... Lastnik rota je sicer prvi dan še spraševal za psičko, ponujal nekaj denarja za zdravljenje, potem si je pa premislil (zdaj pravi, da nima denarja, spreminja zgodbo - da je yorkica napadla rota...). Prijateljica potrebuje nasvete - naj prijavi (komu?), ali je smiselno tožiti (glede na to, da je yorkica bila spuščena)...
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1779 : petek, 27.06.2008 : 23:41:32 »

Če je bila psička spuščena mislim, da nima kaj zahtevati od lastnika  rotweilerja. Žal. Sami smo odgovorni za svoje pse.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1780 : petek, 27.06.2008 : 23:52:30 »

Se ne strinjam! Seveda ni prav, da je bila yorkica spuščena, toda doleti jo lahko samo denarna kazen zaradi tega. Še vedno ostaja dejstvo, da jo je rot razmesaril. Ob tem se mi poraja vprašanje, pod kakšno kontrolo ga ima lastnik, če je bil na povodcu.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1781 : sobota, 28.06.2008 : 00:21:00 »

Tukaj bi se dalo debatirati. Seveda je veliko odvisno od okoliščin. Npr. Imamo prosto spuščenega yorkija, ki se požene v dominantnega rotija na povodcu. Že en rotijev ugriz lahko razmesari malega yorkija.  Roti ga sploh ne rabi ugrizniti, pa ga lahko močno poškoduje. Krivda je popolnoma na strani yorkijevega lastnika.

Drug primer. Yorki se sprehaja, mimo pride popadljiv roti, plane na yorkija, lastnik mu ni kos, ga ne uspe zadržati ( morda ga preseneti). Krivda je na obeh straneh. Vprašanje pa je, če lahko zahteva kakšno povračilo  stroškov. To bi kak pravnik znal povedat.

Priznam, tudi meni se je že zgodilo, da je moja spuščena psica planila v psa na povodcu. Če bi jo le ta poškodoval, ne bi zahtevala ničesar. Zavedam se svoje napake, pse poskušam imeti 100%pod kontrolo. Če niso 120% poslušni, jih ne spuščam z vrvice, razen tam, kjer vidim kilometre v vse smeri.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1782 : sobota, 28.06.2008 : 07:05:15 »

tina g. se strinjam s teboj...

Mi smo že imeli situacije..ko smo si samo oddahnili, da se ni nič zgodilo.
Primer samo naš Blink, ki je zmeraj na povodcu. Pa se je manjši pes  zakadil vanj..lajal, renčal..se zaganjal...moj mož je seveda vlekel Blinka nazaj..koliko je lahko...Blink na srečo ni reagiral....Lahko pa bi. In ne bi potreboval veliko...da bi poškodoval malega psa...
Žal je pač tako, da se moramo mi s tavelikimi umikat...in včasih celo bežat..pred tamalimi, ki so spuščeni... (Lastniki  spuščenega psa se celo velikokrat smejijo...)

Pred par dnevi smo bili z malo dobermančico na sprehodu ...(travniki, gozd)...ko nam nasproti prideta dva psa..en velik  in en mops...In kaj naj? Dobermančica seveda na povodcu. Jaz sem že videla črno...
Nič prijazna nista zgledala. Mož se začne nekaj dret..tavelik pobegne..mali mops pa se začne zaganjat v dobermančico, ki se je strašno ustrašla in cvilila, kot da bi jo kdo tepel....(prva negativna izkušnja)...No..naenkrat pa  začnejo lastniki teh dveh spuščenih  psov iz daljave klicat....oni so lepo sedeli v travi daleč vstran. ( SRAM VAS NAJ BO!)

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #1783 : sobota, 28.06.2008 : 07:29:16 »

hja, meni in mojemu shih tzuju, ki je bil takrat še mladiček, se je pred l10 leti zgodilo v nekem kampu v Sloveniji, da ga je napadel potepuški nemški ovčar oz. njemu podoben pes. Moj pesko je bil privezan in sva šla pomit posodo - ona zverina se je pa prosto sprehajala po kampu. Kr nikogaršnja. Uprava kampa je samo skomigala, da nič ne morej narest, pes ni njihov, lastnika ne poznajo, blablabla.....jaz pa od šoka nisem težila prav dosti, poskrbela sem za mojega srčka in smo spokali in se nikoli vrnili. alo - kaj pa, če bi namesto mojega kužka napadel kakšnega otroka?!
Če bi se mi to zgodilo danes - bogami, se me ne znebijo takole zlahka!! Eni ljudje so pa res totalno neodgovorni, fuj in fej, nimam kaj dost več pripomnit.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1784 : sobota, 28.06.2008 : 09:18:23 »

Imejte pse pod kontrolo, pa ne bo treba tu gor spraševat. Če yorki ni bil privezan, je krivda pač na strani lastnika yorkyja. Pika!
Ko jaz peljem ven Laylo, je vedno na povodcu in pod kontrolo. Ker ji ne zaupam. In imam dan za dnem frke, ko jo mirim in preprečujem p*******e, ko se vanjo zaletavajo razni yorkyji, maltežančki, pudeljčki... Ja, če samo skoči na katerega od njih, jih lahko poškoduje. Če pa bi odreagirala, pa vemo, kakšen bi lahko bil rezultat. Navadite se, da je tudi manjše pse treba imet pod kontrolo. In da ni avtomatično "kriv" pes, ki "nevarno" zgleda!
Logiran
Strani: 1 ... 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines