mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 12:24:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 254135 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1755 : sobota, 26.04.2008 : 18:53:08 »

Zdaj, ko imam vec kot enega cucka, lahko odgovorim, da jih zagotovo ne bi pospricala s pepper sprejem (pac una zadeva, ki se kupi v stacuni) kot to sicer storim z zoprnimi neznanimi psi, definitivno bi pa padle klofute.

a s pepper sprejem je "ok" pošpricat napadalca? meni je oče večkrat rekel, naj ga nosim sabo, meni se zdi pa to precej kruta metoda, samo če dobro pomislim... ali bo napadalec mojega ali pa jaz napadalca s šprejem... ponavadi z napadalci fizično obračunavam in sebe ob tem spravljam v nevarnost (kar je tudi trapasto)... lp, maja
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1756 : nedelja, 27.04.2008 : 09:09:23 »

Jah, moj namen ni biti ok do napadalca, ampak prepreciti, da bi ta kaj storil mojemu psu . Ce moram zato uporabit pepper sprej, ga pac bom.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1757 : nedelja, 27.04.2008 : 09:39:59 »

Jah, moj namen ni biti ok do napadalca, ampak prepreciti, da bi ta kaj storil mojemu psu . Ce moram zato uporabit pepper sprej, ga pac bom.

imaš prav! sprej bo od danes naprej hodil z mano Smiley
lp, maja
Logiran
kazan
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #1758 : ponedeljek, 28.04.2008 : 12:26:32 »

Res nisem vsega brala, zato sem morda zgrešila. Sprašujem se, kaj storiti če se pes strga s povodca in napade drugega brez vidnega povoda.

S hčero sva se vračali s sprehoda z našim kosmatincem (cca 35 kg). Ker sva nekaj pred nami videle starejšega moškega s psom, mislim da je bulterier, sem dala našega v poleg. Onadva sta se ustavila pri prehodu za pešce, zato smo mi cesto prečkali nekaj prej. Bili smo nekje na sredi, ko se je v našega psa kar naekrat zagnal, še malo prej čisto miren bulterier. Možak je obležal na cesti. Pes - napadalec pa je našega zagrabil pod ušesom in za vrat in ni spustil. Hči ga je potegnila stran za njegov povodec. Možak je počasi vstal in psa prevzel.
Končalo se je tako, da sem moškeg spraševala če je on v redu, potem pa tekla domov za hčerko in našim psom. Peljali smo ga k veterinarju, da mu je oskrbel ugriz in nam dal antibiotike.

Nekaj dni kasneje sem slišala, da je isti pes napadel nekega psa v naši ulici na njihovem dvorišču. Napadeni je bil privezan pred hišo. Med ravsanjem sta strgala verigo. Napadeni je bil hudo ranjen.

Potem sem možakarja videvala zunaj brez psa. V petek pa ponovno s psom. Zdaj me je strah. Možak psa očitno ne obvlada. Pesje močan in napadalen - brez za naše, človeške oči vidnega vzroka.

Kako ukrepati?

mama od forumašice
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1759 : ponedeljek, 28.04.2008 : 12:51:42 »

Če je možakar dojemljiv za sugestije, mu lahko priporočiš uporabo haltija, s katerim bo svojega psa  obvladal. Če ne, pa prijava, da se psa vpiše v register nevarnih psov.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1760 : ponedeljek, 28.04.2008 : 14:07:15 »

Nagobčnik bi bil po moje boljši. Če ne gleda okrog, ga pes vseeno lahko preseneti.  Undecided

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1761 : ponedeljek, 28.04.2008 : 14:08:00 »

Pa obvezno prijavit!!!
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1762 : ponedeljek, 28.04.2008 : 14:09:23 »

Pa obvezno prijavit!!!

se tudi jaz pod to podpišem!!!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1763 : ponedeljek, 28.04.2008 : 15:07:59 »

Nagobčnik je zanič. Isto se mu lahko pes strga, nagobčnik si lahko sname (v petšopih še nisem videla nagobčnika, ki bi bil vsaj približno varen), če je dovolj težak in hiter lahko naredi precej škode tudi če ima gor nagobčnik.

Prijavi ga pa lahko tisti, ki mu je naredil škodo, če želi. Po rekla kazala sistemu ne gre.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1764 : ponedeljek, 28.04.2008 : 16:24:45 »

Ja strah vsakega lastnika, ki ima okolju prijaznega psa. 13 let ga že pazim pred ugrizi. Nekajkrat smo bili zelo blizu.
Kam pa prijavite mačko, ki napade vašega psa  Cheesy  A nagobčnik za mačko tudi obstaja  Cool
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1765 : sobota, 10.05.2008 : 23:40:03 »

tudi nam se je zgodilo...
Še vedno sem v šoku in bo še trajalo.
moj husky je pri mojem očetu,ker je tu najbolj navajen, kjer sem prej živela. ravno ta vikend sma s tamalo tukaj. danes zjutraj smo počasi vsi prilezli ven iz hiše na sonček. Moj Sky je bil zunaj privezan in naenkrat zaslišim da psi lajajo (ima še babica dva) pogledam na travnik in vidim nemškega ovčarja, kako opazuje Sky-ja. sem mislala da je sosedov in se najprej zaderem: boš šel domov! nič...
se prikaže lastnik ga pokliče, v tistem pa pes zašprinta proti Sky-ju. jaz sem mela tamalo v rokah,nisem mogla nič odreagirat.je pa od očeta žena takoj pograbla metlo in letela proti njima ter začela udarjat po psu.pes nič, čeprav je tisto metlo 3x zlomila na njemu.je priletel še stric, pograbu najbližji kol in začel mahat po njem, nič, pes še kr cotu.naš se je pa ful v povodec zapletu in ni mogu kej velik. prileti moj oče in so 3-je tolkl po psu,on pa kot da je iz železa. lastnik pa stoji in gleda-se ga ni upu prjet. vsi panični.mala joka, jaz se derem: brcn ga! Sky se dere od bolečin, vsi udrihajo po psu, pa nič... se moj stric obrne proti hiši in se že zažene po nekaj močnejšega. jst že neštetokrat ponovim: primte svojga psa! in ga le lastnik prime za vrat, potem je pa spustil.
mislim groza in šok za vse. najbolj pa za Skyja- štiri globoke rane na taci in razklano oko.
ja je lastnik vsaj rekel da bo poravnal račune. sem rez takoj šla k vetu in on je tud po 2 urah prinesu denar za prvi pregled in bo še plačal za ostalo. samo kaj mi to pomaga, ker najhuje je , da je poškodba na očesu tako huda, da bo verjetno oslepel.cel dan smo mu dajali kapljice na vsako uro, jutr zjutraj pa takoj spet pregled.ker bojo lahko več povedal,ko bodo kapljice umirile oteklino. pes totalno v šoku,že cel dan sploh iz koče ne pride. v bistvu v šoku smo vsi.
res brez besed....
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1766 : sobota, 10.05.2008 : 23:45:10 »

Sem ti že rekla danes, da mislim na vas in držimo vse pesti in šape, da se sky zliže brez trajnih posledic Undecided ! Držite se!  Kiss
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1767 : nedelja, 11.05.2008 : 02:30:10 »

Ojoj.. groza. Cry
Ika žal mi je da se je to zgodilo. Undecided
Boste lastnika prijavili?

Upam, da bo s Skyem use ok in da nebo posledic.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1768 : nedelja, 11.05.2008 : 10:13:14 »

joj danes so novice dobre. z očesom je fuuulll boljše.tako da ni več nobenega straha.danes ga lahko že normalo odpre.včeraj je pa rez izgledalo grozno,ker ko je mal odprl oko,je bilo vse čudno zamaknjeno notr.
tako da je izven nevarnosti.ne šivanje ni bilo potrebno.jutri grema spet po inekcijo,pa kapljice in kremo dobiva skos v oko.sem si res oddahnala.
človeka poznamo,je tak samotar z veliiiko denarja. je tako že včeraj več dal kot je znesel račun.
bom za enkrat počakala s prijavo.če se bo pa še kdaj s spuščenim tule šetu, pa se ne bomo šli več tako lepo. že velik mi pomeni,da je včeraj takoj sam prišel in ga je zanimalo če je s Skyjom vse vredu in da je imel na skrbi da je poravnal račun. vsaj vest ima,ko pa nekateri ko bi kar šli, pa se zajebavi sam.
Drugače pa Sky se je po vsej moči branu,sam ko ga je oviralo ker je bil privezan.od babice mešanc je pa samo opazoval.sej če bi bil pa naš kraški ovčar spuščen bi pa lahk blo hudo.
sam men ni blo jasn kolk so premlatli tistega psa,pa ni odnehu.sej mi ga je bilo žal,sam vsem je blo najbolj važn da rešmo Skyja.
jaz sem bla tak v šoku,da polovico sploh ne vem kaj se je dogajal.
je pa oči rekel,da ko se je Sky zapletu in padu na hrbet, pa ga je tisti ped zagrabu za kolk in trebuh,je mislu da mu bo vse razparal.hvala bogu samo da imajo huskyji tak gost kožuh,ker drugače bogve kako bi se končalo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1769 : ponedeljek, 12.05.2008 : 11:58:54 »

Zakaj bošpa počakala s prijavo? Samo zato, ker je kril stroške? Pa bo tudi psa imel pod kontrolo ali?
Logiran
Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines