mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 11:20:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 254117 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #1695 : četrtek, 16.11.2006 : 11:23:49 »

ja Mel, imaš popolnoma prav, globa bi morala biti tako visoka, da si ta človek dolgo časa ne bi opomogel in pa seveda takojšen oduzem psov.

ma ne razumem, kaj delajo opčinske oblasti, imamo zakon, ki točno določa, kje mora biti pes na povodcu, pa se ne zgodi nič, ma res ne znajo pobirati denarja, ki jim tako rekoč leži na cesti.

samo meter vrvice in do tega dogodka ne bi prišlo in ne bi bilo nepotrebne bolečine, ki se ne more miriti z denarjem.

LP.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1696 : četrtek, 16.11.2006 : 11:46:25 »

Se tudi jaz strinjam z evtanazijo. In to v veliko primerih.

In če bi napadel mene ali mojega psa tak pes, nebi imela niti trohice sočutja, do njega. Uporabila bi vse možnosti, pa magari en velik kamen in po glavi.

Ni sočutja takrat. Takrat bi bil samo boj za obstanek in zaščito. Takrat niti ne moreš logično razmišljat.




Pa še današnja novička z obale, piše v primorskih novicah.
ROTVAJLERJA ZAKLALA PRAŠIČA
Pa še 4 kunce. Zgodilo pa se je v noči s ponedeljka na torek. Naš veterinarki inšpektor je 29-letnemu izdal kazen za 200.000 sit. Obrazložitev: nista bila pod nadzorom in nista bila cepljena in še mnaj registrirana!!!  Shocked
Policisti opozarjajo, še zlasti tiste z nevarnejšimi pasmami, da morajo biti psi ves čas pod nadzorom.

Me prav zanima, če sta res pasemska...
Krog je spet sklenjen...


 
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #1697 : četrtek, 16.11.2006 : 12:30:05 »

Se popolnoma strinjam z Mel - napad na psa + napad na človeka = evtanazija. V tem primeru.

AngSeter, zakaj se pa sprašuješ, ali sta rotta rodovniška?
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1698 : četrtek, 16.11.2006 : 12:31:59 »

evtanazija psa + lastnik psa
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #1699 : četrtek, 16.11.2006 : 12:55:58 »

Jaz se na tej strani strinjam z Žiži v delu, ki se nanaša na pol metra vrvice, ki je imela nekoč obešeno ceno 3000 ali 5000 SIT.
Rada bi pa tako kot Živc pojasnilo, kakšna je razlika med napadom rodovniškega, nerodovniškega, mešanca ali zavetiščarskega psa. Ali socializacijo in vzgojo psa v današnji družbi avtomatično oblikuje že dejstvo, od kod prihaja. Najdite mi nekoga, ki mi bo ob nakupu rodovniškega psa (pa magari pri najbolj priznanem vzreditelju) jamčil, da bo ta pes nenevaren. Jaz bom lahko samo ležala, gledala televizijo, pes bo psihično popolnoma zdrav, vseeno mi bo ali oddide na sprehod sam... Najprej pomislimo na lastnike, potem šele na psa.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1700 : četrtek, 16.11.2006 : 13:31:21 »

Močno dvomim, da kdo rodovniškega psa nebi vsaj cepil. Že zaradi lastnega ponosa ali kako bi rekla. Da če že ima psa samo zaradi pasme, da lahko reče zraven še, da je cepljen. Ugrizne te pa lahko čisto vsak pes.
Plus da agresija se deduje in ko vidim kaj mulci vse parijo, ravno zato da bi dobili bolj agresivne pse, me zvije.
Ampak na vzrejnem pregledu pes nebi smel kazati agresije. Sama upam, da takega psa iz vzreje umaknejo.

Sicer pa normalen vzreditelj tega nebi dopustil in če bi zvedu kaj se dogaja z njegovimi psi, bi jih vzel nazaj. Iz tega sem izhajala. Mogoče malo naivno, ampak takih vzrediteljev spet ni tako malo.

Plus, da mi ni všeč, da se psa brez rodovnika okarakterizira za pasemskega. Niti v pozitivnem niti negativnem.
Do zdaj so bili edini pasemski psi z rodovnikom, za katere vem da majo rodovnik, tisti bulmastifi, vseostalo pa ne. Ne mislim samo tisto, kar se bere.

Sicer je pa vzgoja neodvisna od rodovnika, ampak izključno odvisna od človeka.
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #1701 : četrtek, 16.11.2006 : 13:49:46 »

Pred dvema letoma se je v Mariboru zgodil podoben napad. Pitbull je v blizini EPF napadel 2 psa. Sosedin pudelj je z raztrganim vratom in poskodbami po celem telesu prezivel, medtem ko je kokerspanjel poginil. Kaj se je zgodilo po tem? Nic. Inspektor je nekaj hodil okoli, vendar kao nic ni mogel naredit, ker pes ni napadel lastnice. To pa samo zaradi tega, ker so vmes prisli na kraj dogodka policaji in so mojo sosedo zvlekli v avto. Tak da je zenska iz avta gledala kak ji mrcina cota psa. Si predstavljate?
Zadeva je bila objavljena v Veceru, to je pa tudi vse.
Ne vem tocno kje je ta trg Borisa Kidrica? Ce je blizu EPF, je mozno da gre za istega psa. Ampak to samo ugibam.
Jaz se v Mariboru z mojim psom res ne morem sprosceno sprehajat. Zal! :-(
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1702 : četrtek, 16.11.2006 : 14:00:03 »

Ja, žal je tako, da če gre za napad psa na psa ne morejo storiti nič konkretnega. Pač, pes je označen za nevarnega, gre v register nevarnih psov (pa še to moraš pritiskat na vurs in policijo kot malo nor) in je obvezen nositi nagobčnik (tega pa itak nihče ne nadzoruje). In lastnik bi šel lahko v civilno tožbo, ki pa stane: v času in denarju in psihi. Tako da je to vse skupaj zelo, zelo bedno.

Bi bilo pa zanimivo ugotoviti, ali je dejasnsko ta pes (oz. eden od njiju) je napadal že prej. ulpi, lahko malce povprašaš okoli?

lp,
Diana
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #1703 : četrtek, 16.11.2006 : 14:00:54 »

AngSeter, to ne spada v to temo, ampak vseeno, poglej (čeprav mislim da si že) na temo pomagajmo - link od Brite, pa boš videla, da z rodovniškimi psi ni vedno tako, kot bi si želeli. Na žalost. Pse celo tetovirajo, ko pa se objavijo številke, pa nihče ne ve, zakaj sploh gre.


Strinjam pa se v popolnosti, da pes brez rodovnika ni in ne more biti pasemski. Posledično, če se za napadalca izkaže pes, ki nima rodovnika, se lahko v medijih objavi: napad psa mešanca med .... in ..... ali pa enostavno velikanski mešanec, hudobni mešanec... KOlikor se jaz spoznam na kinologijo, vmesnega ni. Torej ali je pasemski ali pa mešanec.
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #1704 : četrtek, 16.11.2006 : 14:02:19 »

Ampak AngSeter, kdo bo kupil časopis, če boš napisala dva mešanca napadla,ogrizla.....
Če pa napišeš dva rottweilerja, bullmastifa, bullterrierja..... potem pa prodaja kar poskoči.

Tudi najin rotti je mešanec (nerodovniški), pa misliš, da koga to zanima? Vse kar jaz na sprehodih slišim je: tole je pa rotti, tega se moraš pa izogibat.

Na žalost imaš tudi paciente z rodovniškimi psi, ampak z mentaliteto - moj kuži je itak samo noter, zakaj bi ga pa cepil? Saj ne hodimo na razstave.... Cepljen pes ni statusni simbol, rodovniški pa je.

Sicer pa, ni kaj za komplicirat - se strinjam s tabo. Še posebej o načrtnem parjenju agresivcev.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1705 : četrtek, 16.11.2006 : 14:08:53 »

Pes je ali pa ni statusni simbol, kakor za koga. Tisti, ki nimajo kesa, bi pa radi, da se vidi, da ga imajo, si bodo pac nabavili fensi smensi pasmo brez rodovnika, ker je ceneje.

Cepljenje psov vsako leto s cepivom, ki uradno drzi tri leta (pustimo ob strani raziskave, ki dokazujejo se daljse delovanje), pa je zame osebno idiotizem (skoraj) brez primere. In to se "uzakonjen" zapovrh.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1706 : četrtek, 16.11.2006 : 14:32:31 »

Cepljenje psov vsako leto s cepivom, ki uradno drzi tri leta (pustimo ob strani raziskave, ki dokazujejo se daljse delovanje), pa je zame osebno idiotizem (skoraj) brez primere. In to se "uzakonjen" zapovrh.


Se strinjam več kot 1000%!!
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #1707 : četrtek, 16.11.2006 : 14:40:29 »

Poznam primer v Mariboru, lastnik ima dva pitbula, mamo in sina (pes je zdaj star eno leto, še zaenkrat igrivo razpoložen, ampak raje ne pomislim nato, kakšen bo čez nekaj časa), se seveda prosto sprehajata, prošnje in grožnje ljudi ne pomagajo, grozi celo sam, in seveda pravi, da ga njegova psa ubogata. Je pa to blizu univerzitetne. Bilo baje že nekaj pritožb, vse naletele na gluha ušesa. Ne vem pa, katera dva sta napadla včeraj... In pa, da ne pozabim, kar je najvažnejše - lastnik je neuravnotežen in verjetno z IQ-jem 10. Je pes za njega statusni simbol? Verjetno ja, z njima se počuti hmmm....močnega?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1708 : četrtek, 16.11.2006 : 14:48:32 »


Se strinjam več kot 1000%!!

Tudi jaz.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1709 : četrtek, 16.11.2006 : 14:53:39 »

Ta incident v MB je res katastrofa!!!
Stvar je vzela v roke policija in sodišče.
Tudi jaz se strinjam z evtanazijo takšnih psov.
Vendar so tu problemi in luknje v naši zakonodaji...
Psica ima doma namreč mladiče, ki so sedaj stari 14 dni.
Lastniki teh psov so druge narodnosti...
Bomo videli, kaj se bo naredilo.

Gremlin
Logiran
Strani: 1 ... 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines