mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 09:35:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 254247 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1650 : petek, 12.05.2006 : 18:45:43 »

Zanimivo, da sploh nima, glede na to, da je pes smatran kot nevarno orožje ali nekaj takega... Lips Sealed
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #1651 : petek, 12.05.2006 : 19:51:06 »

Zato se pa pol dogajajo napadi in na koncu smo krivi vsi lastniki psov! To me se najbolj jezi Angry
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1652 : petek, 12.05.2006 : 19:52:35 »

res je...
blesavo... Huh
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #1653 : sobota, 13.05.2006 : 18:15:04 »

Na našem koncu pa se obvezno sprehaja nekaj psov, katerih lastniki so mnenja, da je zadostna skrb za psa, če ga zvečer nahranič, ga imaš ponoči notri, zjutraj pa ga spustiš na celodneven samostojen sprehod
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #1654 : petek, 09.06.2006 : 13:37:25 »

Meni je ta logika nekaterih tudi zanimiva. Odkar sem se preselila iz mesta v bolj vaško srenjo, tudi zvečer opažam pse, ki so čez dan lepo na dvoriščih za ograjo, kako se sami sprehajajo tudi po glavnih cestah Lips Sealed Nimam pojma, kaj je v glavah teh ljudi...
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #1655 : petek, 09.06.2006 : 14:03:01 »

Jaz pa živim sredi Ljubljanskega naselja... Blizu sta 2 OŠ in ena srednja. Ko se kaj zgodi je pa vedno kriv pes in ne lastniki...  Angry . Za nekatere bi prav rada izvedela čigavi so in jim na vrat obesila policijo  Angry .
lp
T.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #1656 : petek, 09.06.2006 : 14:12:28 »

če bi sprejeli zakon, da lahko prosto gibljivega psa in še posebno brez nadzora, odpeljejo tako kot napačno parkiran avto in bi morav lastnik za vrnitev psa odšteti kar precejšnji znesek, bi bilo tega veliko veliko manj.Resnici na ljubo , bi najbrž kakšen pes ostal v zavetišču , ampak tak,ki sploh ne bi prišel po njega si ga tako ne zasluži, seveda kazen bi pa moral plačati.

LP
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1657 : petek, 09.06.2006 : 15:11:55 »

Žiži, se podpišem!!!
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #1658 : petek, 09.06.2006 : 18:33:55 »

Tudi jaz se podpišem. Dober predlog.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #1659 : četrtek, 14.09.2006 : 09:07:27 »

Mene pa zanima kaj bi naredili oz. kako je treba postopati, če pride do pretepa med vašim in še enim psom? Ali ne posegate vmes, da je ne bi še vi skupili? Ali zagrabite svojega psa in ga odvlečete? Kako potem svojega psa kaznujete? Na kakšen način?
To vse ob predpostavki, da sta oba psa spuščena.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #1660 : četrtek, 14.09.2006 : 09:25:37 »

WildAngel, jaz ti ne morem pomagati, na žalost, ker moja psica ni spuščena razen v izjemnih primerih, ko jo peljem za ogrado bližnjega šolskega igrišča, ko tam ni nikogar.
Če pa srečava kakšnega nepripetega psa oziroma psico (v mojem primeru je to bolj konfliktna situacija, ker imam tudi sama psico),  imam za to vedno s seboj dodatni povodec, s katerim "nepridiprava" privežem na bližnjo oviro. Vem, da s tem tudi sama nekaj reskiram, ampak zaenkrat me še nobeden ni ugriznil. Potem peljem Aisho domov in se vrnem na mesto "zločina", da odpnem gnjavatorja.
V mojem primeru je to tudi seveda veliko lažje, ker moja rotweilerka nosi nagobčnik, torej kaznovanje ne pride v poštev.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1661 : četrtek, 14.09.2006 : 10:02:36 »

Meni se je že nekajkrat zgodilo, da ga je pes pretepel. Če spuščen pes pridirja do njega in se ne moreva nikamor umaknit, ga spustim. Zaenkrat ni nič pomagalo. Moj pes leži na tleh in čaka, da  a bomo rešili. Vedno je potem lastnik odvlekel svojega psa dol z mojega. Sanja se mi ne, kako bi lahko zaščitila svojega psa pred psom,ki ne bi imel lastnika zraven (oz. če lastnik ne bi odreagiral).
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1662 : četrtek, 14.09.2006 : 11:10:08 »

To je pa tako težko posplošit...
Vsak pes je drugačen. Presodim po njegovem obnašanju.
Do zdaj je bilo tako, da če sem psa srečala na zanj nevtralnem območju sem ga pregnala sama.

Pri prejšnji psici sem tudi neko debelo labradorko za kožo zagrabla in jo vrgla kake dva metra daleč, ko se je mimo mene zalaufala proti moji.

Če pa sem naknadno opazila, da je kaka hiša zraven in da je pes velik in močen sem se s svojim umaknila.
Enkrat nam je tako priteku nasproti tibetanski mastif. Počasi ritensko, nikoli nisem pokazala hrbta, ampak ga tudi nisem izzivala in se malo sklonjeno odmikala. Bi kar ostal tam vertjetno in nebi napadel, je pa prej pritekla tudi lastnica in ga prijela, da smo lahko šli mimo. Je bila to edina pot. Pa opravičla se je tudi.
Če pa je pes spuščen pa zbeži kot puščica Wink
Noben je ne ujame.
Če bi se pa naš samec s kom prijel bi pa rabila pomočnika. Vsak svojega za zadnje tace in hop, narazen Wink
Ali pa bi se samo odmaknila...

Mam pa tudi poper sprej, ki ga pa še nikoli nisem rabila in v bistvu niti s sabo vzela...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1663 : četrtek, 14.09.2006 : 11:20:08 »

Doslej mi je še vedno uspelo napadalno približajočega psa pravi čas opazit, tako da sem ga sama pregnala. Ponavadi so to večje psice mešanke, ki že od daleč hitijo v prah mlet mojo pritlikavo psico, ki jih ponavadi niti ne opazi, dokler niso že čisto blizu.  Roll Eyes

Skratka, do zdaj mi je še vedno uspelo, da sem se postavila vmes med mojo psico in bližajočo se zver, se drla, mahala, grdo gledala beštijo, psovala... Izgleda da odlično psujem, ker so se doslej te beštije premislile in niso izvedle napada do konca.  Angry Grin

Če bi šlo zares... Verjetno bi brcala napadalko/ca v vamp. Vsekakor si pa je treba nabavit peper sprej, da mi ne bo treba tako psovati. Špric beštiji v gobec, pa je. (Pa še njenim lastnikom....)  Cool Cry
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #1664 : petek, 29.09.2006 : 13:07:58 »

Kako bi pa v mojem primeru naredila,ko imas malo mocnejsega psa in potrebujem eno nogo pred drugo zaradi ravnotezja in obe roki da drzim vrvico?Jaz nikakor ne morem vmes skakati.
Logiran
Strani: 1 ... 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines