mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 09:16:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 254237 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #1635 : torek, 27.12.2005 : 15:47:44 »

ja tako je.
jaz poznam primer ko je kolegičinega psa napadel odvezan pes. poškodoval mu je okolico očesa itd
Kolegica je dala ogromno denarja za zdravljenje. Nato je šla z računom do družine, katere pes je napadel in veste kaj ji je rekla tista gospa. Dobesedno--> kaj ti počneš pred mojo hišo, si spet prišla izzivat našega psa? Zgin, če ne ga bom spustila da te pogrize.
In kaj sedaj? Nič ne more, denarja za civilno tožbo nima. prijavila je sodniku za prekrške, ki pa ni ravno veliko naredil.
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #1636 : četrtek, 12.01.2006 : 21:26:24 »

Pred dobrim letom in pol sem napisala ravno na teh straneh kako me je strah zelo nevarne huskice, ki se je "izkazala" že z mnogimi napadi na okoliške psice. Takrat sem z lastnikom govorila in mu "zagrozila" s sodiščem, če bi napadel mojo psico. V tem času smo se večkrat srečali, vendar jo je ime vedno na povodcu. Danes pa je prišlo do situacije, da sta bili slučajno obe spuščeni. Čajka je drugače izjemno socializiran pes, saj se še ni zgodilo, da bi sama od sebe napadla psa. Za kraševce pravijo, da je to njihova karakterna značilnost (če v rani mladosti nimajo kakšne negativne izkušnje), da pa se znajo postaviti po robu tistemu, ki mu teži. No, danes sem videla, da taka tisočletna vzrejna zgodovina le ni nek lari fari. Spodaj sem kopirala link, kjer sem na kraševskem forumu napisala, kako je na napad odreagirala Čajka:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4728.new.html#new
Logiran
lovedog
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1637 : petek, 10.03.2006 : 21:38:02 »

V lokal ki je v našem bloku pogosto zahaja starejši moški z psom (rodeziski grebenar - upam da sm prov napisala), in ta gospod v tem lokalu čepi tudi po cele dneve, pes pa se sprehaja okoli našega bloka......

No in ta pes je na piko vzel mojega (zlatega prinašalca) in naju večkrat pričaka pred blokom,,,nekaj časa je pomagalo če sem ga nadrla pa je šel stran,,ampak naju je potem cel sprehod zasledoval.

In neko jutro mami pelje psa ven,,in naleti na tega gospoda in psa,,naš je biu privezan njegov pa ne....njegov pes se je zapodil v našega in mu že samo z enim ugrizom povzročil globoko rano (od uča do vratu).Kaj bi bilo če ga nebi neki gospod ki je kidal sneg z lopato mahnil da je spustil mojega psa.
 
Gospod ne da bi ga privezal,ali mu nataknil ovratnico,,še vedno prihaja v ta lokal in pes še vedno straši pred blokom......tega psa se boji veliko drugih lastnikov,vendar nihče ne ukrepa.......jaz imam pa tega dovolj, ker se mi zdi absurdno da se iz lastnega doma ne upam več ven z psom, zato me zanima, kaj se zgodi v primeru če jaz prijavim tega psa kot  agresivnega??

Ta gospod je prepričan da je njegov pes najbolj priden na svetu in da ne rabi niti ovratnice,,in vedno ko ga srečam se že od daleč derem naj ga prime (ker se on ponavadi takoj ko zagleda mojega psa zapodi v naju - od napada je moj vedno na povodcu ker se od takrat naprej boji vseh velikih psov in na njih renči). se gospod zasmeje in pokliče psa, ki ga sprva nikoli ne uboga , ko se začn edreti  nanj šele spremeni smer......

Tega psa se zelo bojim, moj pes je prežiel zelo grozno bolezen,,in nikakor nočem da mu pasjega veselja krati nek idiot ki ne zna poskrbeti za svojega psa (  ga privezati  ), zato vas lepo prosim da, če je imel kdo podobne izkušnje - kaj naj naredim- na koga naj se obrnem - kam naj ga prijavim???

pa še neki me zanima,slišala sem da ko psa enkrat prijaviš policiji kot agresivnega , ga baje pri drugi prijavi morajo evtanizirati --- ali je to res?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1638 : petek, 10.03.2006 : 21:40:53 »

Mislim da tako enostavno ni, ker mora priti inšpekcija, moraš imet dobre argumente za prijavo...
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1639 : petek, 10.03.2006 : 22:47:56 »

A je ta moski mogoce lovec?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #1640 : petek, 10.03.2006 : 23:52:28 »

lovedog; v Kosezah mogoče?
Logiran
lovedog
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1641 : sobota, 11.03.2006 : 20:34:17 »

v dravljah.
Logiran
lovedog
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1642 : sobota, 11.03.2006 : 20:35:19 »

ta človek ni noben lovec, starejši gospod z neverjetno visokim egom!!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1643 : sobota, 11.03.2006 : 20:35:47 »

Si ziher, da je RR?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #1644 : ponedeljek, 13.03.2006 : 18:53:15 »

Enkrat sem srečala starejšega gospoda z rodezijcem pri Koseški tržnici oz je gospod popival v lokalu, pes pa se je prosto šetkal okoli in težil ljudem in psom. Takrat sem sprehajala zlato prinašalko, ki je cuker od psa in se je ob srečanju s psom vidno podredila, pes pa mimike ni upošteval, tako da sem takrat 1. v življenju uporabila poper sprej, ki ni nevem kako pomagal, saj je pes bil odločen, da naju prežene stran. Lastnik je vse opazoval a niti trenil z očesom, cigaret je bil pač pomembnejši. V istem času je prišla mimo gospa z slepim haskijem in rekla, da se je treba tega psa močno izogibati.
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #1645 : petek, 17.03.2006 : 09:57:16 »

lovedog: pa še neki me zanima,slišala sem da ko psa enkrat prijaviš policiji kot agresivnega , ga baje pri drugi prijavi morajo evtanizirati --- ali je to res?

..mi imamo v ulici dva ovčarja, ki sta (kolikor jaz vem, morda še kakega več) čez ograjo ugriznili že dva človeka, ki sta tožila lastnika in dobesedno v prafaktorje raztrgala kokerko (ko sta pobegnila na ulico) - so njeni lastniki stvar prijavili - pa se ni nič zgodilo - tako, da dvomim, da je kje v zakonu ali v kakem pravilniku  napisano, da je obvezna evtanazija...
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #1646 : torek, 21.03.2006 : 15:00:17 »

V naši ulici je bilo ogromno število prijav čez 2 agresivna psa. Umrla sta naravne smrti v relativno pozni starosti. Policija ni naredila nič drugega kot jih 2x obiskala. Pa se nikoli ni šlo za sosedsko podtikanje, ker je okolica v kateri živim pozitivno naravnana do psov.
Po tem sodeč bi rekla, da se psa ne evtanizira ob drugi prijavi.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1647 : četrtek, 11.05.2006 : 14:06:00 »

Če lastnika prijaviš dobi kvečjemu par jurjev kazno od sodnika za prekrške.

Da pa je seskupaj še bolj absurdno imajo nekteri svoje pse zelo dobro zavarovane. Moji prijateljici je nek  lastnik motenega rotweilerja že dvakrat poravnal račun od veterinarja, ko je njegov pes napadel njenega. Vse skupaj je lepo pokrila njegova zavarovalnica!
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #1648 : četrtek, 11.05.2006 : 14:26:03 »

Ce za istega psa dobijo dve prijavi neizvanega napada je oznacen kot nevaren in more na vseh javnih povrsinah nosit nagobcnik! To pa je obstojeci zakon....ce pa kdo vodi evidenco in kaksna je pol globa ki jo je treba placati pa ne vem.
Zakaj se ne dogovorite vsi stanovalci bloka in greste v vecjem stevilu do gospoda,mu lepo poveste problem in mu podarite en mehek najlonast nagobcnik..mogoce bi pa delovalo? Pa zmenite se z gazdo lokala da mu placate vsakic en pir, ko ne bo tocil pijace gospodu ce pes ne bo imel nagobcnika Wink
Lih tako kot ideja Sad
lp
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #1649 : petek, 12.05.2006 : 17:40:20 »

Enkrat sem srečala starejšega gospoda z rodezijcem pri Koseški tržnici oz je gospod popival v lokalu, pes pa se je prosto šetkal okoli in težil ljudem in psom. Takrat sem sprehajala zlato prinašalko, ki je cuker od psa in se je ob srečanju s psom vidno podredila, pes pa mimike ni upošteval, tako da sem takrat 1. v življenju uporabila poper sprej, ki ni nevem kako pomagal, saj je pes bil odločen, da naju prežene stran. Lastnik je vse opazoval a niti trenil z očesom, cigaret je bil pač pomembnejši. V istem času je prišla mimo gospa z slepim haskijem in rekla, da se je treba tega psa močno izogibati.
Mene je prejšnji teden ugriznil odvezan pes, gospodar tega psa je en pijanec, ki se je s flašo vina čisto brezskrbno sprehodil mimo mene kot da se ne bi nič zgodlo.
Mislim da zakonodaja nima ravno dobro urejeno to kdo vse je lahko lastnik psa.
Logiran
Strani: 1 ... 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines