mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 09:38:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 254249 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1620 : ponedeljek, 26.12.2005 : 11:39:45 »

Meni pa se zdi cisto logicno, da je kriv tisti pes, ki ugrizne.
Kar se psa tice.
(Se opravicujem za primerjavo z ljudmi, ampak jaz recimo ne pretepam ljudi, ki mi tezijo Grin)

Kar se lastnika tice, pa je bilo itak ze n-krat povedano Wink
Logiran
Butterfly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #1621 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:31:52 »

Tisti pes, ki PRVI ugrizne..ker, ce se stepeta oba, ponavadi oba grizeta... (ali pa sta tako oba kriva..  Smiley )
Samo to se mi pa ne zdi glih najbolj... saj, ce bi ti clovek tako tezil, kot eni psi tezijo drugim, bi ga pa vsaj klofnila ali pa kaj takega  Grin Cheesy..pes tudi vecinoma samo savsne po takih 'tezakih' a ne  Huh
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1622 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:35:11 »

Ja, ki prvi ugrizne, pardon.

OK mogoce bi ga pa res klofnila Cheesy Ampak ce bi mu povzrocila telesne poskodbe, bi bila po zakonu jaz kriva. To, da ga klofnes, ker ti tezi, se ne steje kot samoobramba, po mojem Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1623 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:39:59 »

Ja, samo predstavljaj si, da si evnuh in da te poskusa en 2x vecji clovek posiliti...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1624 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:41:24 »

Dobro... zdaj smo se v "motnih vodah", posilstvo se malo drugace obravnava pri psu in pri cloveku...

Ampak sem si predstavljala in se posteno nasmejala Cheesy
Logiran
Butterfly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #1625 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:46:34 »

Ja, samo predstavljaj si, da si evnuh in da te poskusa en 2x vecji clovek posiliti...

 Cheesy Kruto  Grin samo se vseeno nekak podobno pasjemu življenju...  Tongue
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1626 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:52:11 »

Tisti pes, ki PRVI ugrizne..ker, ce se stepeta oba, ponavadi oba grizeta... (ali pa sta tako oba kriva.. Smiley )
Samo to se mi pa ne zdi glih najbolj... saj, ce bi ti clovek tako tezil, kot eni psi tezijo drugim, bi ga pa vsaj klofnila ali pa kaj takega  Grin Cheesy..pes tudi vecinoma samo savsne po takih 'tezakih' a ne  Huh
Kako se pa ve in dokaže, kdo je prvi ugriznil? Huh Huh
Ponavadi pri pretepu oba grizeta, ja, ampak pri mojih sedanjih dveh se ob psu, ki je skočil v mojega, to še ni zgodilo, mogoče ravno zaradi tega, ker ko je moj napaden, se sama posvetim napadalcu Cool in moj sploh nima razloga, da bi grizel nazaj, se umakne, hvalabogu.  Kar se mojih ljubčkov tiče, sem kot medvedka, ki brani svoje mladiče Grin Grin   ok, malo zašla s teme sram

Imaš pa prav, normalno socializiran pes ne bi smel po težaku več kot šavsniti. Za moje pojme imam jaz to pri sebi in svojih psih to poštimano in kadar pride do tega, da ima moj pes dovolj, začne z opozorili, da ima dovolj, je na meni, da jaz prosim lastnika ''tečke'', da psa umiri ali pa svojega psa umaknem. Ker če bi se maltretiranje nadaljevalo, ne morem trditi, da bi moji srčki samo še šavsnili Grin Wink   Moja logika je, če ne želimo lukenj, opazujmo svoje pse in pravočasno ukrepajmo proti težakom Wink   

Je pa napad psa brez nadzora lahko zelo grd, v primeru, da lastnika ni v bližini in se tvoj pes ODZOVE na napad. En sam ločevati 2 grizlija  je kar... za kakšno priznanje poguma Grin Grin Grin Wink
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #1627 : ponedeljek, 26.12.2005 : 18:02:16 »

Po moje je kriv tisti pes, ki ni na povodcu čeprav ni psa prvi napadel... pes ki prvi ugrizne po moje ne bi smel biti kriv saj ga je mogoče drugi pes prvi napadel ampak se je pač spretno izmaknil in tako prvi ugriznil napadoječega psa  Huh
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1628 : ponedeljek, 26.12.2005 : 18:08:31 »

In zato, ker ljudje ne želijo komplicirati, zopet ne bomo izvedeli kako se zgodba v takem primeru konča. Angry

Teja, kako je s tisto psico? Ali že kaj veš? So znanci prišli do veterinarja, so se oglasili pri lastniku psice, ki je napadla? Kaj so se zmenili?...

Sama sicer v takšni situaciji še nisem bila, lahko pa rečem da bi najbolj pokasiral pes napadalec in pa seveda jaz. Ker bi se, tako kot Teja, spravila na napadalca z vsem možnim. Pa me naj potem lastnik tistega psa toži, ker sem jaz, človeško bitje, branila svojega štirinožca. Angry

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #1629 : ponedeljek, 26.12.2005 : 19:06:14 »

Kdo je prvi ali drugi ugriznil se tako ne da dokazati. torej ostane samo še to kdo je bil odvezan in kdo ne. torej po vsej logiki je odvezan pes krivec za pretep. Če bi bil privezan pretepa ne bi bilo. Slediti bi morala ogromna gromozanska kazen lastniku odvezanega psa, samo tega v sloveniji ne bomo videli. Ah... zato se moramo pa sami zmeniti med sabo. Če gre lepo je super, če pa ne... Pa malo manj super.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1630 : ponedeljek, 26.12.2005 : 19:51:34 »

fortuna Cheesy Kiss

s psico je vse ok, rano, katero sem prepustila strokovnim rokam Grin Wink se je šivalo. Je normalno živahna, edina ''čudna'' stvar je, da je cela povita v mrežo Roll Eyes  Grin

Na srečo ni hujšega. Stroški še niso znani, bodo ob naslednjem obisku vet. Roll Eyes   Jaz sem jim povedala par stvari, sedaj pa je na njih ali bodo kaj ukrenili ali ne, definitivno pa se bodo pri lastnikih tiste psice oglasili. Kako bodo zrihtali, ni moja stvar. Če bi bila na njihovem mestu, bi bila pri lastnikih psice, ki je napadla že isti večer Tongue


ok,
eni pravite, da je ODVEZAN PES kriv, drugi pravite, da je kriv pes, ki UGRIZNE, ne glede na to ali je privezan ali ne.
Zanima me KDO je kriv v primeru:
1. pes privezan ob lastniku ugrizne mimoidočega, odvezanega psa. Mimoidoči, odvezan pes ni povzročil niti praske, je pa pošteno skasiral od privezanega psa, ki ga ni in ni spustil.
SKRBNIK ODVEZANEGA PSA je prepričan, da mora skrbnik psa, ki je ugriznil povrniti stroške zdravljenja. Skrbnik, čigar pes je ugriznil, sicer na povodcu, se povračilu stroškov le smeji, torej ne želi sodelovati.


2. pes na povodcu ugrizne psa, ki ni na povodcu. Ironično- psa, ki je ugriznil, ravno takrat nima na povodcu lastnik, ampak oseba, katere odvezan pes je bil ugriznjen.
torej, lastnik psa je ravnal neodgovorno, ker je dal povodec s svojim psom nekomu, čigav pes je odvezan. Neodgovorno je ravnal tudi ta, saj je vedel, da se psa ne obožujeta, a je vseeno za nekaj minut sprejel varstvo.
V tem primeru je SKRBNIK ODVEZANEGA PSA zopet prepričan, da mora skrbnik, čigar pes je ugriznil, a bil privezan povrniti stroške zdravljenja.
Na srečo do vet. računa ne pride, vendar je bil ta lastnik psa, ki je ugriznil, za razliko od zgodbe št 1 pripravljen povrniti stroške zdravljenja, ker je nejgov pes pač povzročil škodo.

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1631 : ponedeljek, 26.12.2005 : 19:59:04 »

navedla sem 2 primera, ko je privezan pes povzročil škodo.
V primeru mojih znancev pa je odvezan pes povzročil škodo. Če prav razumem vse skupaj;
če so lastniki psice, ki je napadla fer, bodo povrnili stroške. v nasprotnem primeru, če ne želijo plačati, brez civilne tožbe tudi ne rabijo...
Iz tega vsega logično sklepam, da se gremo lahko kar hočemo, če želimo plačati škodo, jo bomo, če ne želimo, je pač ne bomo. Potem preostane samo še tožba.
Zanimivo, zanivimo.

Jaz vse manj razumem, z izjemo tega, da lahko vsak dela kar hoče.
Logiran
Butterfly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #1632 : torek, 27.12.2005 : 00:03:42 »

Jaz vse manj razumem, z izjemo tega, da lahko vsak dela kar hoče.

Enako..  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1633 : torek, 27.12.2005 : 14:54:47 »

Ponavadi lastnika psov, ki se stepeta točno vesta kdo je kriv in če sta fer se lahko zmenita. Če ne je pa načeloma vedno kriv tisti, ki je odvezan, ne glede na to, kateri prvi napade. Glede na to, da imam psice več ali manj vedno spuščene, vem, da bom za vsako p... sama kriva. Moje psice itak ne bodo nobenega poškodovale, če jih bodo pa dobile pa ne bom nikomur jokala. To tveganje vzamem v račun kot ceno za to, da imam psice spuščene. Zaenkrat so jih dobile samo takrat, ko so bile privezane ali pa od tujega psa na domačem dvorišču. To je takrat, ko se niso mogle (ker so bile privezane) ali ko se niso hotele (doma) umakniti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1634 : torek, 27.12.2005 : 15:25:15 »

ok,
eni pravite, da je ODVEZAN PES kriv, drugi pravite, da je kriv pes, ki UGRIZNE, ne glede na to ali je privezan ali ne.
Zanima me KDO je kriv v primeru:
1. pes privezan ob lastniku ugrizne mimoidoèega, odvezanega psa. Mimoidoèi, odvezan pes ni povzroèil niti praske, je pa pošteno skasiral od privezanega psa, ki ga ni in ni spustil.
SKRBNIK ODVEZANEGA PSA je preprièan, da mora skrbnik psa, ki je ugriznil povrniti stroške zdravljenja. Skrbnik, èigar pes je ugriznil, sicer na povodcu, se povraèilu stroškov le smeji, torej ne želi sodelovati.

Hm, kako lahko privezan pes ugrizne mimoidocega, ce ta ni prisel blizu? Ce pa je prisel tako blizu, da ga je un lahko zagrabil, je jasno krivda na strani odvezanega oz. njegovega lastnika.
Ce pa je privezani ful potegnil in se zakadil v odvezanega in ga lastnik ni mogel zadrzat, potem bi bila krivda  bolj na strani privezanega (oz. lastnika).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines