mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 12:09:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256734 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #150 : nedelja, 07.12.2003 : 16:21:48 »

Citat
Daj mi ti nekaj razloži:
Zakaj pri nas nekoč labradorka, ki je bila vzgajana mogoče še bolj trdo kot Aik ni nikoli pokazala kakršnekoli agresije, zmeraj je imela blage igre (vedno je tečnarila s predmeti, da jih je bilo treba metati), imela je blage kretnje ...
A posplošuješ labradorce??
Pa mi TI razloži kako to, da je labradorec; šolan, lastnik ni nikoli dvignil roke nad njim, družaben... ugriznil otroka (bila priča) ??!
No?!

Citat
Medtem kot beauceron, je bil pa vzgajan s še večjo ljubeznijo, v družinskem krogu, a ima kljub vsemu zelo grobe kretnje, grobo igro, rad vleče za vrv, rad laja na druge, rad se stepe z drugim psom ...
Veliko je možnosti:
1. nedosledna vzgoja
2. nepravilen pristop (nepravilna vzgoja)
3. nadpovprečna nagnjenost k čuvanju (ali čemu podobnemu)
itd...

Citat
Zdaj mi pa ti povej, kater bi lažje obklal človeka? In zakaj?
Ker moja teorija je, da vzgoja le 50% pripomore k agresiji, vse ostalo je pasma sama.
Kateri bi lažje obklal človeka?
Misliš ali labradorec ali beauce?
Posledice bi bile pri beauceronu hujše (teoretično)
Mislim, da si pri procentih FALIL!!! Pošteno povedano!
Tudi če bi bili določeni nekakšni procenti (xy% vzgoja, xx% okolje, xz% geni...) ne bi bili nikoli enaki tudi med enakimi pasmami!!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #151 : nedelja, 07.12.2003 : 16:54:40 »

Pzorko, samo tole: odloci se ze ali je vas pes prijazen ali ne, ali je primeren za zacetnika ali ne, ali je ubogljiv ali ne. Ker v vsakem novem postu zanikas kar si napisal v prejsnjem (mislim tudi v drugih temah). lp
Logiran

Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #152 : nedelja, 07.12.2003 : 17:08:45 »

Tomo, od lastnice ast-ja sem dobila informacije da je po standardu zaželjen škarjast ugriz, kleščastega se tolerira in se ga NE diskvalificira.


Prav mozno, ja. Standarda za AST nisem imel ze dolgo v rokah. Torej je stvar pri AST in APBT enaka: ugriz je praviloma skarjast. Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #153 : nedelja, 07.12.2003 : 17:11:22 »

Pzorko, samo tole: odloci se ze ali je vas pes prijazen ali ne, ali je primeren za zacetnika ali ne, ali je ubogljiv ali ne. Ker v vsakem novem postu zanikas kar si napisal v prejsnjem (mislim tudi v drugih temah). lp

Ce je pa menda imel v soboto tekmovanje v debatiranju pa pac mora mal trenirat, kenedele? In kot pravi sam, svoje gnat naprej. Pa karkoli ze to je, ane? A se vam to ne zdi deja vu v preobleki? Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #154 : nedelja, 07.12.2003 : 17:15:21 »

Zakaj pri nas nekoč labradorka

Ah pzorko, se toliko novega o psih te caka...
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #155 : nedelja, 07.12.2003 : 18:44:10 »

Pzorko, samo tole: odloci se ze ali je vas pes prijazen ali ne, ali je primeren za zacetnika ali ne, ali je ubogljiv ali ne. Ker v vsakem novem postu zanikas kar si napisal v prejsnjem (mislim tudi v drugih temah). lp

1. Včasih tako prijazen, da me kar preseneča, včasih pa tudi ne.
2. Za začetnika mislim da ni primeren, čeprav ga lahko tudi vzgoji.
3. Ubogljiv je, poleg pa ne zna dobro. Predvsem odpoklic ima fenomenalen.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #156 : nedelja, 07.12.2003 : 18:51:56 »

Citat
A posplošuješ labradorce??
Pa mi TI razloži kako to, da je labradorec; šolan, lastnik ni nikoli dvignil roke nad njim, družaben... ugriznil otroka (bila priča) ??!
No?!

Pač en primer med sto drugačnimi. S psom je moralo biti nekaj hudo narobe.

Citat
Veliko je možnosti:
1. nedosledna vzgoja
2. nepravilen pristop (nepravilna vzgoja)
3. nadpovprečna nagnjenost k čuvanju (ali čemu podobnemu)
itd...

Sanjaj. Nič od tega! Pasma je pasma! Že pri mladiču se vidi, kater ima bolj grobe kretnje in igro.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #157 : nedelja, 07.12.2003 : 19:50:15 »

ma daj pzorko, nehaj že klaftrat neumnosti! Sam sebi si kontradiktoren!

Malo premisli in si popredalčkaj svoja stališča in menja. Pri debatnem krožku ti bo to še kako prav prišlo... pri psu pa še bolj.

LP
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #158 : nedelja, 07.12.2003 : 21:54:32 »

Citat
Pač en primer med sto drugačnimi. S psom je moralo biti nekaj hudo narobe.
Joj pzorko!! Angry
S psom ni nič hudonarobe, kot si se izrazil.
A te mogoče zanima, da ta labradorec ni edini primer, kjer sem bila priča?! No, da potolažim tvojo dušico, bila sem priča tudi ugrizu zlatega prinašalca (spet otroka)
(Hehe, moram biti pa res čudna oseba, da v moji prisotnosti psi otroke grizejo  Grin Roll Eyes   Wink Wink  )

Citat
Sanjaj. Nič od tega! Pasma je pasma! Že pri mladiču se vidi, kater ima bolj grobe kretnje in igro.
Hvala, sanjala bom čez nekaj ur. In to sladko!! Cool
Nehaj s tem, pasma je pasma, BLA BLA...
To je res, da se pri mladičku že lahko vidi, da bo dominanten... (npr. moja Toya je že kot majhna zganjala dominanco nad drugimi psi...)
Ampak oprosti; kako moraš reči ''nič od tega'', če pa SAM navajaš, da STE naredili napako- primer je hoja poleg.
Zamisli se malo nad sabo! Če pa želiš preizkušati svojo sposobnost debatiranja pojdi na tak forum! Ne pa da tukaj podajaš v enem postu nekaj, v drugem pa nekaj čisto drugega...
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #159 : nedelja, 07.12.2003 : 23:00:19 »

Teja,

edina huda napaka je bila poleg, pa če pravite, da je še upanje, je še bolj super.

Sicer pa ... je to naš pes. Važno, da smo mi zadovoljni z njim, da nas ne komandira in izvaja terorja nad nami (sicer ga včasih tudi  Cheesy ) in da je kljub vsemu super pes!
Logiran
turbos474
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 15


« Odgovor #160 : sreda, 17.12.2003 : 21:03:28 »

Grega-ta 1 pa ni in ni in ni ....
Nima jajc, še njegov pes jih ima samo za vzorec.
Tožba je vložena, zdaj pa čakamo.
Mogoče me bo pa njegova mami tožila za to izjavo.
Logiran
reksi
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #161 : četrtek, 22.01.2004 : 13:54:09 »

Po moje je potrebno takega psa takoj odstraniti (ubiti) ne glede na pasmo ali kaj vem kaj. Dajmo enkrat se nehati slepiti. Pes je pes, žival in če je nevarna, do kogarkoli, mora proč.  Tako nekako govori zakon in še bolj naravna logika. Pustmo ob strani "psiho" lubi bogec. Živali nimajo psihe...tudi ljudje ne....zmislili so si jo psihologi. Živali imajo nagon in tisto kar so si priučile..al pa smo jih strenirali. Moti me, da čedalje več lastnikov psov gleda na to žival kot na osebo..kot na človeka. Pes je domača ŽIVAL. Če nima gospodarja ne more (v današnjem času ) obstajati. Ne sme. Kot riba, če nima vode. Če je gospodar nesposoben, ne sme imeti psa. Kdo bo potegnil ta kratko se ve.Žal.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #162 : četrtek, 22.01.2004 : 14:05:52 »

Citat
Po moje je potrebno takega psa takoj odstraniti (ubiti) ne glede na pasmo ali kaj vem kaj.

Ja, seveda...Kako bolana izjava!!! Kaj delaš na tem forumu?
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #163 : četrtek, 22.01.2004 : 14:11:45 »

Ojoj, Reksi... po tvoji izjavi bi morala jaz letos ubiti 8 mesečnega NO, ki je nepričakovano napadel mojo psičko?
Seveda sem bila jezna, ogorčena in še in še...ampak ne toliko na pesjana kot na lastnika...koga naj torej ubijem?  Shocked Shocked

LP, maj
Logiran
reksi
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #164 : četrtek, 22.01.2004 : 14:23:27 »

Maj.....Smiley psa jasno. Seveda ga je treba spraviti, ker ima zanič gospodarja. Pa mi povej, kako bi reagirala okolica, če bi ta i nemški ovčar namesto tvoje psičke napadel dojenčka, ki bi mu pač ne bil všeč, al pa bi se mu zdel nevaren..ker je sirotek le komaj 8 mesečni bogi psiček..ki pač še ne ve...itd..
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines