mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 01:31:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 263394 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1365 : petek, 20.05.2005 : 09:50:35 »

No, pa se tole o ketni. Ker je ocitno zelo popularna. Kdaj lahko govorimo tem, da je ketna svoboda oz. da ketna predstavlja svobodo. Takrat, kadar ni nobene druge moznosti kje imeti psa. Ko je pac ketna tisti del oz. meja, ki psu preprecuje poseg v svobodo nekoga drugega. Takrat je po moje smiselno govoriti o ketni kot o svobodi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1366 : petek, 20.05.2005 : 10:15:22 »

Ste mogoče pomislile, da v teh n-tih straneh kršite svobodo bralcev in potencialnih razpravljalcev, ker jim niti ne pustite s svojim vstranjnim zagovarjanjem svojih svoboščin da izrazijo svoje mnenje?
Kaj ni svoboda tudi takrat, ko nekdo drugače razmišlja?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1367 : petek, 20.05.2005 : 10:20:47 »

Citat
To kar tukaj pisemo je kar nekaj - svoboda je svoboda - definicijo se iscem!


Jaz cakam na odgovore. Kdo doloca, kaj je dovolj svobode? Je mar edina svoboda, ki je kao dovolj, tista, pri kateri pes prosto leta naokrog? In to pes, ki ne uboga in s svojim letanjem naokrog ogroza sebe, divje zivali ter okolico?

Citat
Hmmm .. zakaj potem v nekaterih parkih pise Pse na vrvico - ce naj bi bilo to po vase samoumevno??? Zakaj pise .. vstop nezaposlenim prepovedan - zato, ker se kjerkoli drugje lahko sprehajate, edino tam ne - tako kot pes ne (brez vrvice) v parku kjer pise pse na vrvico!

Ker je nekaterim potrebno narisati. Jap, na tablah je velikokrat tudi narisano-precrtan pes ali pa pes na strikcu.
Verjetno pa trkajo na dobro staro zdravo pamet in odgovornost posameznikov-lastnikov psov. Ampak ni nikogar doma...

Citat
Aja, sprasujes "Kje pise, da pes na fleksiju ni svoboden" Jaz te pa sprasujem ... kje pise, da je??? Malo je potrebno tudi logiko uporabljati! Ker ce je odgovor na tvoje vprasanje NIKJER, potem trdis, da je odvezan pes ozrioma brez fleksija svoboden! Ce je odgovor tam in tam .. potem to po tem in tem "zakonu" drzi!!!

Res je, zelo malo pravzaprav.
Jaz vas sprasujem, "Kje pise, da 5m fleksi ni svoboda gibanja?". Roll Eyes

Citat
Se vedno me tudi zanima "Ali je pes, ki brez vrvice tudi slucajno ne more biti pod nadzorom, prilagojen na bivanje v urbanem okolju oz. kateremkoli okolju, v kolikor ne govorimo seveda o kakem domacem vrtu (ograjenem)?"

Torej, ce te prav razumem, na zgornje odgovarjas z "da"?

Citat
Sem ze odgovorila!

Aha, torej je odgovor da? Svasta. In potem se folk se sprasuje, zakaj ljudje ne marajo psov, zakaj so obcinski odloki ponekod tako strogi, zakaj prepovedujejo pasme, zakaj prepovedujejo dostop psov tja in tja..

Citat
Ok, ko si se ze spravila na sportnika! Da si bos lazje predstavljala, pa naj bo to navaden smrtnik, ki pristane na invalidskem vozicku! Kako bi mu bilo? Uzitek, ne? Pa saj ga vozijo na Smarno goro, pa na morje, pa ne vem kam se, zgleda, da mu NIC ne manjka!

Jaz se nisem spravila na sportnike, omenjala si jih ti, primerjava se mi zdi totalna bedarija, zakaj, sem pa ze napisala.
A ga majo na striku?  Grin Grin Grin
-ker ni vsak pes invalid, ceprav lastniki menijo, da bo skripnil, ce naredijo tri korake vec.
Dodajam pa se, morda bodo pa oni skripnili, ce naredijo tri korake vec. Grin Grin Grin

Citat
Sem prepricana da tvoj pes ne bo NIKOLI tako "zlaufan" kot moji, vazno, da je na vrvici po ne vem katerem zakonu - no ja ... po tvojem "zakonu"!!!
In ne trpi, ker se ne sprehodi, ampak ker se ne "zlaufa"!!! Sprehajata se obe ogromno, pa ce bi se cel dan sprehajala z njima ne bi bili tako zmatrani kot ce cel dan spusceni letata - je tako?

Ne, temu se rece odgovorno skrbnistvo in zavedanje tega, kaj pomeni imeti psa in zavedanje tega, da niso vsi ljudje ljubitelji psov, da moj pes spuscen tudi slucajno ni pod toliksnim nadzorom, da bi mu lahko privoscila prosto tekanje kar vsepovsod, da se svoboda mojega psa konca tocno tam, kjer se zacne svoboda drugega psa/cloveka/divje zivali/X, in tako dalje. Je pa res, da imam jaz IZREDNO visoke standarde glede tega, kaj je to primeren nadzor oz. kdaj lahko pri nekem psu smatramo, da je pod toliksnim nadzorom, da lahko prosto teka naokrog.

Glede na to, da ti mojega psa ne poznas osebno, ne ves kako se sprehajava, se nikoli nisi bila z nama na sprehodu in ga verjetno nasplosno poznas samo preko interneta, prosim, da se komentarjev o njemu vzdrzis. Jaz sem, po drugi strani, ze veckrat imela priloznost videti khm khm "nadzor", ki ga imas ti nad svojima psickama, pa svojega mnenja ne bom napisala, ker verjamem, da tega ne zelis brati.

Citat
- svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;

Tako je, primerno zivali, glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomacitve. Tale del pa kao ni pomemben al kako? Spuscen pes, ki ni odlicno poslusen, nima zagotovljene svobode glede na svojo (vrsto, pasmo, starost,...)prilagoditev in udomacitev. Ker pac ni tako prilagojen, da bi lahko naokrog tacal prost.

Citat
Ste mogoče pomislile, da v teh n-tih straneh kršite svobodo bralcev in potencialnih razpravljalcev, ker jim niti ne pustite s svojim vstranjnim zagovarjanjem svojih svoboščin da izrazijo svoje mnenje?
Kaj ni svoboda tudi takrat, ko nekdo drugače razmišlja?

Nak, saj jih nisva zvezali in preprecili dostop do racunalnika in interneta, prav tako pa jim nisva izbrisali pomnenja oz. zmoznosti pisanja. Se pac ne strinjamo, ni ne prvic ne zadnjic. A je torej svoboda to, da drug drugemu kimate in se trepljate po ramenih ter pravite "Se strinjam."? Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1368 : petek, 20.05.2005 : 10:37:11 »


Nak, saj jih nisva zvezali in preprecili dostop do racunalnika in interneta, prav tako pa jim nisva izbrisali pomnenja oz. zmoznosti pisanja. Se pac ne strinjamo, ni ne prvic ne zadnjic. A je torej svoboda to, da drug drugemu kimate in se trepljate po ramenih ter pravite "Se strinjam."? Grin Grin Grin

Moja svoboda je, da sem se svobodno odločila, da berem in pišem na tem forumu, ki je namenjen pasjim zadevam
Zaradi n-tih strani filozofiranja o svobodi, je ogrožena moja svoboda, do branja in sodelovanja na pasjem forumu.
Zaradi kršenja moje svobode me boste prisili zapustiti ta forum oz, temo o napadu psa.
Kaj ni to hudo poseganje v mojo svobodo?

Pa ne mi sedaj:  nisva zvezali in preprecili dostop .....izbrisali pomnenja oz. zmoznosti pisanja.  To je nova tema, ki govori o oblikah prisile Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1369 : petek, 20.05.2005 : 10:37:33 »

 Smiley Ma, Nanook, ti si že dolgočasna. Wink
Imaj svojega psa privezanega, nihče ti ne brani, če se tako najbolje počutita. Cool.
P.S.:
Obstajajo pa tudi 10m fleksi Grin Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1370 : petek, 20.05.2005 : 10:39:12 »

Ni konca ne kraja (na vprasanje moram zgleda odgovoriti z vprasanjem)... zato se enkrat citiram tole!

Zdej se pa ne mislim vec "prerekati" s tabo in vam podobnimi, ker ne bo konca ... do njega smo namrec ze prisli ... pse na vrvico samo ob prometnih cestah, pa se to LE tiste, ki bi LAHKO OGROZALI promet in pesce!
Pes naj bo kod kontrolo ... ne "vrvicino" ampak naso!!!

PS: Nobenemu ne preprecujem, da bi povedal svoje mnenje ... pisem le svojega! Wink

Zdej se pa odpravljam iz "te" teme (sem povedala ze vse, vprasala tudi!) ... se oglasim, ko bo kaj na temo napad psa ali pa kaj drugega pametnega napisanega! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1371 : petek, 20.05.2005 : 10:41:53 »

Nak, vidis, tvoja svoboda ni ogrozena, kajti nihce ti je dejansko ne krati. Nihce te ne sili v branje tem, kjer se kresejo mnenja, to delas popolnoma prostovoljno in lahko kadarkoli nehas. Svobode-brati/ne-brati ti nihce ni odvzel. Prav tako te nihce ne sili v to, da zapusti forum. Tudi ta odlocitev je popolnoma tvoja in popolnoma svobodna. Razen v primeru, da te Jana flikne s foruma, vendar to stori takrat, kadar prekrsis meje svobode na tem forumu, a je tako.
Kadarkoli lahko zapustis temo, k temu te ne sili nihce. Nasprotno pa ti nam kratis svobodo, ce nam prepoves debatiranje o svobodi. To lahko stori edino Jana.

Zadeva, o kateri se pogovarjamo, je pa se kako pasja in zelo pomembna in mislim da bi bilo prav, da si vsi pridete na jasno glede svobod in tega, kje se kaj zacne/konca.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1372 : petek, 20.05.2005 : 10:47:40 »

Citat
Ma, Nanook, ti si že dolgočasna. 
Imaj svojega psa privezanega, nihče ti ne brani, če se tako najbolje počutita. .
P.S.:
Obstajajo pa tudi 10m fleksi 

Zalostno, da se vam zdijo tako pomembe zadeve dolgocasno. Zalostno, pa vendar ne presenetljivo hehe.

V izogib nesporazumom pa tole:

Se opravicujem, ce je kdorkoli od vas dobil obcutek, da me kakorkoli skrbi za vase pse. Ker me ne. Mene zanima izkljucno in samo moj pes (in se nekaj drugih), kaj pa vi pocnete z vasimi, mi je pa popolnoma vseeno. Seveda lahko debatiramo o tem kdaj in kje imeti spuscene pse in tako dalje, ampak nikar si ne domisljajte, da me ob tem skrbi za vase pse. Zaradi mene jih imate lahko spuscene ob avtocesti in se spilate "prinesi zogico na drugi strani". Ne gre za mojega psa in mi je popolnoma vseeno, kaj pocnete s svojimi-saj niso moji. Ce bi bili moji, bi nonstop ponavljali "ordnung und disciplin'". Grin jk Mojega psa nikoli ne bo na piknik/srecanje, z izjemo morda dveh, kjer pa itak vem, kateri psi bodo in jih v tejle temi mislim da ni. Tako da glede tega ni panike spljoh. Cool.

Sicer pa...po pricakovanju brez odgovorov. Tudi to marsikaj pove. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1373 : petek, 20.05.2005 : 10:56:34 »


Kadarkoli lahko zapustis temo, k temu te ne sili nihce. Nasprotno pa ti nam kratis svobodo, ce nam prepoves debatiranje o svobodi. To lahko stori edino Jana.



Nuki, zaštrikala si se v vehamentnem zagovarjanju svobode.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1374 : petek, 20.05.2005 : 10:57:44 »

Cemu, saj sem ti ravnokar napisala, da te nihce ne sili k temu ali ti preprecuje da bi brala temo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1375 : petek, 20.05.2005 : 10:59:27 »

Vsak  ima svoje mnenje glede svobode  svojega psa... in  vsak  dela  po  svoji presoji.

Morate  pa upoštevat   tudi  dodatne faktorje  ,niso  vsi  psi v mestih....   in prav tako  niso  vsi  na vaseh.

To  se pravi  svoboda psa  naj bo  tudi  prilagojena  okolju v katerem  pes  živi......  pes   sredi  mesta  ne  more   brezglavo  dirkat kjer  mu je volja, in psu  sredi travnika na vasi  ni potrebno biti na povodcu.

Pa  neglede  koliko  tukaj osveščate punce, sveta  ne boste spremenile..... vedno  se bo našel  nekdo  ki ne bo po vaši  volji(  a se strinjate).

Vedno  bodo ljudje  , kateri se bojijo  psov.... tisti  ki kljub opozorilom  rinejo v vašega psa...... otroci  ki vreščijo.......   Skratka    škoda  živčkov  .

Odkar  sem jaz na svetu, je še vsako leto  koga  pes  ugriznu,  ga meduza opekla, ga je avto  povozil,........   Hudirja, mene  je enkrat  celo  cvergel (  mini petelin Grin)napadu,  pa labod  na Bledu  tudi.



Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1376 : petek, 20.05.2005 : 11:07:34 »

Ja koncno nekaj oprijemljivega. Smiley

Citat
To  se pravi  svoboda psa  naj bo  tudi  prilagojena  okolju v katerem  pes  živi......   

Tu bi jaz se dodala, da naj bo svoboda psa prilagojena tudi psu in njegovi stopnji vzgoje, nadzora, ter nenazadnje lastniku.

Mi je popolnoma jasno, da ima vsak svoje mnenje, hvalabogu, si predstavljate dolgcas, ce temu ne bi bilo tako. Wink Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1377 : petek, 20.05.2005 : 11:19:35 »




Mi je popolnoma jasno, da ima vsak svoje mnenje, hvalabogu, si predstavljate dolgcas, ce temu ne bi bilo tako. Wink Cheesy

Nuki a ni zdajle sezona izpitov...samo dobronamerno opozorilo, da zaradi zagovarjanja svobode ne pozabiš na obveznosti, ki jih imaš na faksu. Saj veš tisto o ponavljaju.
Ker se ti zna zgoditi, da bo tvoja svoboda hitro zelo okrnjena....saj veš, če ne delaš v rokih je še več ponavljanja...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1378 : petek, 20.05.2005 : 11:24:09 »

Tu bi jaz se dodala, da naj bo svoboda psa prilagojena tudi psu in njegovi stopnji vzgoje, nadzora, ter nenazadnje lastniku.







No  tega  jaz  namenoma  nisem  napisala,  in sicer  zato, ker ( nažalost še vedno) 50 % lastnikov  svojih  psov  ne vzgoji.  Kaj  šele  , da  bi sebe.

Nekje  (pa ne vem točno kje)  sem  celo  prebrala  neko  mnenje  in sicer je bilo  takole   "  pes naj bo pes in ne neka socializirana  pokveka".
        Evo  toliko  o vzgoji psov  in njihovih lastnikov,  na takole  izjavo........ Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed  (  bi  pripopala tistega smajlija  ki bruha  pa ga nimam  v repertoarju)


Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1379 : petek, 20.05.2005 : 11:27:06 »


...
Ok, zakona ne krsim, tako da bosta moji punci se naprej spusceni!
Je tukaj kdo, ki je ze dobil kazen za odvezanega psa in po katerem clenu so mu napisali kazen???
...

Pred dobrim mesecem so policaji v Tivoliju delili položnice lastnikom psov, ki so bili odvezani (psi, ne lastniki)... Kazen je bila baje kar visoka... Ne vem, po katerem členu zakona so jim to napisali, mi pa pride na misel Odlok o cestnopormetni ureditvi Mestne občine Ljubljana, 36. člen/2. točka (da morajo biti psi na javnih površinah- kar Tivoli je- privezani). Ampak to je že bolj domena mestnih redarjev, kot pa policije... Domnevam pa, da se je kakšna "tetka" pritožila na policijo, da njenega vnučka preganja horda odvezanih, besneče slinastih cuckov, in so prišli malo zaslužit v Tivoli (verjetno so se sklicevali na kršenje javnega reda in miru- evo, tetka ni imela miru, pa je lastnik fasal položnico)...
Logiran
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines