mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 13:15:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256765 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1170 : četrtek, 12.05.2005 : 13:07:46 »

Kaj je pa narobe s takimi ljudmi, ki imajo boljši občutek, ko vidijo psa na vrvici in NE spuščenega? Kako pa naj človek ve, da je pa pes, ki je spuščen, socializiran in vzgojen? Sej mu ne piše na čelu. Jaz pa se na take ljudi ne jezim ali ne brijem norca iz njih.
Pač ima vsake strahove - utemeljene ali ne. Saj je vseeno. In tudi sicer je to dolžnost lastnikov, da so odgovorni do okolice in soljudi, mar ne?
Jaz imam trikilskega ščenetka, ki je prijazen, da bolj ne bi mogel biti. Pa jo vseeno na obljudenih, frekventnih poteh, dam na vrvico. Zakaj? Zato, ker se zavedam ravno tega, da vsi pač niso navdušeni nad psi. Ali se ga morda bojijo; pa čeprav je majcen. Poleg tega pa je tudi res, da od samega veselja sem ter tja tudi zaprosi kakega čohljanja od mimoidočega...
Pač poskušam ravnati kar se da odgovorno. Kot je že nekdo napisal: moja svoboda sega natanko "le" do svobode sočloveka.

Kje pa si videla, da sem napisla ,da je z njimi kaj narobe Shocked? Napisala sem, da se jim ognem Cool.

ko pa si že ravno omenila: Res pa je , da so neosnovane fobije bolezen, ki jo je treba zdraviti. Kadar je strah pretiran in neosnovan ni dolgoročna rešitev v odstranitvi objekta,ampak v zdravljenu osebe. Kar pa se mene seveda ne tiče. Jaz se pač samo umaknem in s tem osebo rešim trenutnega nelagodja.Kako in če bo kdo reševal svoje psihične težve pa ni moj problem.
Pa še to: nadeni psu kratko vrvico in nagobčnik in pojdi med ljudi. Doživela boš paničen strah celo od ljudi, ki se psov drugače sploh ne bojijo Shocked.....
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1171 : četrtek, 12.05.2005 : 13:11:40 »

Hehe - moj pes z nagobčnikom?!?  Grin  Grin  Grin
Vse lepo in prav:  imate svoja mnenja in čisto prav je tako. Vendar pa je moje osebno mnenje: v urbanih okoljih naj bodo psi na vrvici. Pika.
Aja: strah NI isto kot fobija.  Wink
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1172 : četrtek, 12.05.2005 : 13:12:22 »

Slavi zadnjič, ne govorimo o tebi in o tvojih psih...

Notri si padla kot primer, kako lahko lastniki razumejo določene izjave vzrediteljev in temu primerno potem to prenašajo naprej na druge in na svoje pse.
Če si pa to osebno vzela, pa le ni vse tako čisto, kot zatrjuješ.

Tudi jaz imam svoji dve odvezani na točno določenih mestih, ne zato ker jima ne zaupam, ampak zaradi okolice. Pa živim lahko rečem da v gozdu.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1173 : četrtek, 12.05.2005 : 13:32:05 »

Citat
Pa še to: nadeni psu kratko vrvico in nagobčnik in pojdi med ljudi. Doživela boš paničen strah celo od ljudi, ki se psov drugače sploh ne bojijo

Ja, res je Simi. Čim ima pes nagobčnik, mislijo, da je nasploh nevaren in popadljiv, pa četudi je mucka.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1174 : četrtek, 12.05.2005 : 13:38:11 »

Ja, res je Simi. Čim ima pes nagobčnik, mislijo, da je nasploh nevaren in popadljiv, pa četudi je mucka.

Deteljica, ne Simi! Wink

Lp, Ursa
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1175 : četrtek, 12.05.2005 : 13:42:43 »

Mislim da je letelo name.  Wink 
Mislim da to psihološko čisto drži. Ampak moj pes z nagobčnikom...  Grin  Grin Shocked
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1176 : četrtek, 12.05.2005 : 13:47:40 »

JennyK nauči se brati.  Roll Eyes
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1177 : četrtek, 12.05.2005 : 13:49:51 »

O-tej!  Cheesy
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1178 : četrtek, 12.05.2005 : 13:51:26 »

JennyK, mislim koga farbaš?? Najprej rečeš, da sama verjameš, da je za to kriva vzgoja in okolje psa. Istočasno pa meni pametuješ, da sta ta dva psa bila pravilno vzgajana in odraščala v pravilnem okolju. Namreč to lahko sklepam iz tega, ko si zanikala mojo trditev. Si konstantno dvoumna, a sploh veš kaj govoriš? Daj raje si najdi drugo temo za smetit!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1179 : četrtek, 12.05.2005 : 13:52:09 »

Vendar pa je moje osebno mnenje: v urbanih okoljih naj bodo psi na vrvici. Pika.
Aja: strah NI isto kot fobija. Wink

Urbanem okolju? kaj pa je definicija urbanega okolja? Vse kar je v občinskem planu označeno kot zazidljivo, vse kar je na karti označeno kot naselje ? Vse kar je v bližini hišna številaka naselja? Goto naseljeno območje ? kako gosto?
Vidic npr meni,da je PST urbano območje.
Ali je mestni gozd urbano območje ? ali je park urbano območje?
Urbanistično gledano ja.
Kaj je kar ni urbano območje?
Ti povem?
Gozd. V gozdu morajo biti psi obvezno na vrvici.Divjad itd. Pa še koga lahko srečaš ,ki se psov boji in ker je edini,ga bo pes zagotovo šel pogledat.
Kaj je kar ni ne gozd ne urbano območje ? Njiva, pašnik, travnik. Po kmetijskih površinah se psi ne smejo sprehajati, še najmanj odvezani.Pleg tega so vse te površine privatne, tako da skladno s kapitalizmom itak nimaš dostpa ne ti , ne tvoj privezani pes.
Kaj je kar ni ne urbano, ne gozd, ne kmetijska površina?
to so linijski prometni objekti kot so avtocete, železnice itd. Mislim ,da ni varno po njih sprehajati se.
Ostane ti še nekaj kamnolomov ipd.
Povej torej kje naj se po tvojem sprehajajo psi odvezani, ne da bi kršili katerega od predpisov?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1180 : četrtek, 12.05.2005 : 13:58:07 »

Citat
da imamo problem samo z enim psom- ang.koker spanjel

Slavi, ne! Problem imate s s psom po imenu 'nevemkako'. Mislim a res ne kapirate?!
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1181 : četrtek, 12.05.2005 : 13:58:26 »

Po eni strani se hudujete na ljudi, ker rinejo v vaše pse in jih božajo, hranijo,....
po drugi strani pa sedaj čisti odpor, in argument,  da če je pes na povodcu je pa videti nevaren in se vas ljudje izogibajo.
Tukaj sta dve skrajnosti, ki ne gresta skupaj.

Če že hočemo biti pikolovski, pa bodimo.

Zakaj imam spuščene ? Poleg tega da sem pri tistih ,ki ne verjamejo dase privezan pes spehodi kot neprivezan, opažam  da so privezani bolj nadležni in tudi bolj nevarni kot neprivezani. Dolgoročno, ker so manj socializirani.

Kaj ni stvar socializacije tudi psa navaditi na vrvico?
Vpliv vodnika je tisti, ki ga naredi nedležnega in agresivnega.....




Kratkoročno pa zadeva izgleda takole: 1. če so moji psi odvezani hodijo po zelenici in ne po poti (npr PST)  ter so tako najmanj nekaj m stran od sprehajalcev, jih nič ne motijo in se jih ne dotikajo. 2.Kjer so na pločniku ali na poti ker ni druge možnosti se spretno izogibajo vseh in ne pride do stika.
2a. Če so privezani, zavzamejo precejšen del poti, poleg tega z vrvicami zasedemo še dodaten del. 3. Vrvice se navijajo okoli sprehajalcev, ker so ti blizu jih psi povohajo, v glavnem so bolj v napoto.
Ker je citat kot zaključena misel oz. je obrazložitev zakaj je imeti bolje pse spuščene  ga nisem razbijala, ampak določene dele citata oštevilčila.
1. S tem, ko jih imaš obdevane, ne zbujaš strahu in nelegodja v ljudeh, otrocih, drugih psih, ki se psov bojijo?
Na javnih površinah, naj bo pes na povodcu.

2., 2.a Tukaj nekaj ne štima. Pod 2 govoriš, da se spretno izogibajo vseh in ne pride do stika, pod 2a pa če so privezani, zavzamejo precejšen del poti. Tukaj nekaj ne štima. Če jih imaš spuščene so najmanj nekaj metrov od sprehajalcev, zakaj se ne odmakneš, ko jih imaš privezane?
Mi kot lastniki smo dolžni poskrbeti, da ne posegamo v svobodo drugih s tem, da se umaknemo.

3. Tukaj se pa ni nič več logično. Najprej govoriš o tem, da imaš pse pod kontrolo, a tukaj s tem ko govoriš, da  se vrvice se navijajo okoli sprehajalcev, ker so ti blizu jih psi povohajo, podereš vse o tem, da svoje pse obvladaš. Ker s tem stavkom čisto plastično lahko razumem to, da tvoji psi ne znajo hoditi na povodcu, ali pa jih ti ne znaš voditi.
Da o tem, da pri spuščenih ne prihaja do stika, ker se jim spretno izogibajo, ko so pa na povodcu pa jih ovohavajo, pa raje ne bom več iskala razloga, da potrdim tvojo trditev, da naj bodo psi odvezani.

Lahko samo še enkrat napišem, da na javnih površinah naj bodo psi na povodcih.

Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1182 : četrtek, 12.05.2005 : 14:04:46 »

Deteljica: cool, nisem definirala kaj je urbano okolje; s tem sem mislila vse površine, kjer je frekvenca ljudi, prometa velika. To je to.
Chris - oprosti, ampak pojma nimam, kje sem JAZ napisala, da sta bila psa pravilno vzgajana oz. odraščala v pravilnem okolju!??!?! Mislim da se nikjer nisem samozanikala.
Sicer sem pa vsa svoja prepričanja že spisala v prejšnjih postih in ne bom več smetila teme, prav?  Wink  Dajem prostor globjim in intelektualnejšim odgovorom.  
Zbogom!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1183 : četrtek, 12.05.2005 : 14:12:54 »

Kako se vede krdelo, kadar je napaden en član? Lahko ti povem za svoje:
Noben normalen pes ne bo napadel krdela, psice same pa  nikogar ne izzivajo, ker jim je pomemben samo rang znotraj krdela. Zadnji dve leti ni bilo niti najmanjšega incidenta na nevtralnem ozemlju s tujim psom. Naj omenim par precej starih:

- starejši gospod je med vojno na Hrvaškem prišel sem k sorodnikom in s seboj pripeljal psičko, hrvaško hrtico, precej veliko, belo s črnim monoklom, izjemno čisto, niti v najhujšem blatu si ni umazala niti dlakce. Ta sicer zelo simpatična psička je imela eno težavo - nikakor se ni znala sporazumeti z drugimi psi. Tako je  prav prijazno pritekla do mojih psic in jih zelo jasno povabila v igro (sprednji konec na tleh, rit v zraku...), ko pa so psice odgovorile na enak način, je  zagrabila najbližjo in jo kar močno ugriznila. rekla sem jim, naj jo pustijo in gredo naprej, kar so tudi storile, čeprav se je pošastka še nekaj zaganjala in ščipala. Naslednjič so se ji v širokem loku izognile, ampak zlomek pasji je pritekel za njimi čez pol polja. Spet jih je prav prijazno vabila v igro in spet so ji nasedle. Ko pa je hrtica spet zgrabila eno od psic, sta jo drugi dve gladko podrli po tleh, potem pa so jo vse tri valjale po blatu. Bilo je videti zelo grdo, ampak pri hrtici je bil hudo ranjen samo ponos, pa očitno je bila hudo nesrečna, ker je bila blatnasta od glave do repa, luknje pa ni imela nobene. Potem je bil mir pred njo.

- zelo majhna histerična jazbečarka je dobila piko na moje psice. Ker  smo šli večkrat po cesti mimo njihove hiše (psice so bile tam še privezane), se je navadila, da se je skrila nekam v grmovje, potem pa, ko smo šli mimo skočila med privezane psice in grizla (kljub majhnosti je enkrat uspela eni psici razparati veko) mojim psicam ni ostalo drugega, kot da jo ignorirajo in gredo čim hitreje mimo. Ampak enkrat se je mala vražička zafrknila. Nenadoma je priletela  iz koruze, ko so bile moje psice že spuščene in se zakadila vanje. Takrat so jo vse tri valjale po tleh, tamala pa se je histerično drla in še naprej grizla. Skratka, za pogledat totalna katastrofa.  Ko smo jih spravili narazen (najtežje je bilo odstraniti tamalo, ki se je zaganjala še potem, ko so bile moje že lepo privezane in pri miru), so imele moje kar nekaj luknjic, tamala pa je bila sicer čisto mokra od sline in blata ampak cela. Lastnica, ki se je od nekod vzela, ko je bilo v bistvu že vsega konec je bila seveda na smrt prestrašena in se še zdaj grdo drži na mene, na psičko pa vseeno precej bolje pazi. Po pravici povedano, ta "pretep" bi lahko preprečila, če bi psice pravi čas poklicala, pa jih nisem, ker mi je šel mali hudiček na živce in sem hotela da dobi lekcijo. Nisem pa pričakovala, da bo zlomek grizel še potem, ko bo že na tleh.

-deklica je redno vodila na sprehod močno in zelo zoprno kraševko. Nikoli je sicer ni spustila s povodca, vendar jo je komajda obvaladala. Psica se je zaganjala in hlastala za vsakim mimoidočim, kljub temu jo je punca začela voditi s kolesom. Kar kmalu se je zgodilo, kar se je moralo zgoditi. Moje psice so bile spuščene in so se zoprnici na široko ognile, tako kot vedno. Ko smo bili že precej naprej, je kraševka vrgla punco po tleh, se ji strgala iz rok in skočila direktno vame. Moje psice so jo podrle na tla in ji niso pustile da bi mrdnila, dokler jo lastnica ni privezala. Nobena psica jo ni ugriznila, kljub temu je kraševka nekaj časa šepala, očitno se je udarila pri padcu. Punci pa očitno ni bilo pomoči, še vedno jo je vodila s kolesom.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1184 : četrtek, 12.05.2005 : 14:16:39 »

Njiva, pašnik, travnik. Po kmetijskih površinah se psi ne smejo sprehajati, še najmanj odvezani.Pleg tega so vse te površine privatne, tako da skladno s kapitalizmom itak nimaš dostpa ne ti , ne tvoj privezani pes.

To ne drži. Četudi je v zasebni lastnini ima vsak (tudi človek s psom) pravico do neškodljivega prehoda. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines