mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 23.06.2024 : 21:13:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Uničevanje stanovanja
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uničevanje stanovanja  (Prebrano 50073 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #90 : sobota, 22.09.2007 : 20:07:35 »

Dajte se pred dodajanjem kalcija v kakrsnikoli obliki, prej pogovorit z veterinarjem ... Se lahko naredi fino "stalo", ce se ga dodaja malo na pamet (btw, lizanje in grizenje stene ni isto kot kopanje lukenj v steno).
m.
Logiran
pero
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #91 : sreda, 16.04.2008 : 11:36:43 »

kužka imam letos prvič v življenju. star je devet mesecev in je pasme maltežan. približno do ene ure popoldne preživlja z mano, potem pa je približno do šestih sam, ker imam popoldansko službo. do pred dvema tednoma to ni predstavljalo nekakšnih težav, zdajle pa opažam, da v tem času ko me ni zgrize vse kar mu pride pod zobe (od podloge za lulanje, zadnjič je našel surov krompir in ga je zgrizel do neprepoznavnosti, do svoje posteljice). nobena težava ne bi bila v tem, če ne bi on teh stvari raznesel po celem stanovanju, tako da je čiščenje teh prostorov resnično dolgotrajno. upam, da mi lahko kdo svetuje v zvezi s tem, saj je mogoče še dosti majhen za odpravo takih težav. hvala
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #92 : sreda, 16.04.2008 : 11:44:17 »

Predlagam ti, da preden greš v službo odstraniš tiste stvari, ki jih rad grize in, ki so na njegovi višini. Ponudi mu kakšno kost ali kaj podobnega, kar prodajajo v trgovinah za živali. Če ga kdaj vidiš, da grize kaj, kar ne bi smel mu to odločno prepovej.
Veliko uspeha.
lp Teja.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #93 : sreda, 16.04.2008 : 11:57:33 »

Psa daj v boks. Zaradi njegove varnosti predvsem.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #94 : sreda, 16.04.2008 : 12:23:02 »

Pero, kletka.
Nima smisla pospravljati in odmikati pohištva in ostalih predmetov. Poleg tega ti lahko navajenost na občasno bivanje v kletki zelo koristi pri vožnji z avtomobilom, dopustu, obiskih, čuvanju pri kaki drugi osebi in podobno. Je pa potrebno privajanje na kletko izvajati postopoma in ob tem ne misliti, kakšen revež je pes, ko je v njej - psi jemljejo (pravilno naučeno) kletko povsem drugače kot ljudje. Wink

lp, Katarina
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #95 : sreda, 16.04.2008 : 14:34:58 »

Pero,

mi smo našega psa na začetku omejili na dva prostora in sicer kopalnico in hodnilk, kjer imamo ploščice (zaradi lulanja). Kakšne večje škode res še ni naredil morda tudi zato, ker sem mu vedno predno smo odšli od doma, dala kakšen priboljšek za kratenje časa. Če ne drugega, mu dam kakšno celo jabolko in se z njo kar precej zamoti.  Smiley Kar se tiče podloge za lulanje, je tudi naš kuža ne prenese in jo kr "scefra", če jo vidi, zaradi tega rajši uporabimo časopisni papir.   Cheesy

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala.  Wink
Držim pesti, da bo tole obdobje vašega maltežana čimprej mimo.
Logiran
jasnarene
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #96 : torek, 03.06.2008 : 15:51:29 »

--------------------------------------------------------------------------------
Oglašam se z enim problemom. Moj pudeljček je bil star aprila 1 leto. Spal je v predprostoru. Ni bilo problema, dokler ni izumil odpiranja vrat. Nato se je prosto gibal po celi hiši in nas cele noči budil. Na kar smo mu pred vrata dali masiven stol. Nekaj časa je bil mir, potem je pa neko noč cel stol raztrgal, tako, da se je že lotil lesa. Nato smo ga dali spat v kurilnico. Tam je pa skoraj dobil živčnega. Trgal je vse, kar mu je prišlo pod zobe in skoraj celo noč jokal. Res se mi je zasmilil in smo mu dovolili, da spi zraven nas. Pa mu zopet ni dal mira. Celo noč je hodil iz sobe v sobo in nas s taco budil. Potem se še je pa polulal in pokakal. Ne vem kaj naj naredim, da bomo zopet imeli mirne noči? Če mi lahko kdo pomaga s kakšnim nasvetom se mu že v naprej zahvaljujem.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #97 : torek, 03.06.2008 : 15:59:32 »

Kaj pa če ga zvečer fejst zmatrate z igro in doooolgim sprehodom?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #98 : torek, 03.06.2008 : 21:19:07 »

Ocitno fant izsiljuje. Jaz sem ugotovila, da ce imam Billija v sobi, potem me budi celo noc. Navadila sem ga da spi v svojem boksu, v racunalniski sobi in ni nobenega problema. Je parkrat zajokel, potem pa ugotovil, da s tem ne pride nikamor. Vas je ocitno ugotovil, da se z vztrajnostjo dalec pride in bo to tudi nadaljeval. Probajte ga zapreti v sobo, ki ima v vratih kljuce, tako da ne bo moral odpirati vrat in ne podlezite jokanju in izsiljevanju  Smiley....
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #99 : torek, 03.06.2008 : 22:24:27 »

Enim pomaga se prizgana televizija.
Hehe, pazite, da jih ne zasvoji  Cool. Naša mlajša psica je tv-frik. Gleda poročila, oddaje o živalih, formulo in vse ostalo  Lips Sealed. Pa ''komentira'' tudi. Starejša psica jo pa samo zviška gleda med njenimi tv akcijami  Roll Eyes.
Na začetku je vedno, ko se je kaj podilo čez zaslon, laufala v drugo sobo (na nasprotno stran stene) in čakala, da se tisto pripodi do nje  Grin. Najbolj je pa hecna, ko pridemo na obisk kam, kjer imajo lcd ali plazmo. Oči naredi takrat take:  Shocked in lop s prednjimi tacami na podstavek. Jo moramo prav stran podit od televizije... sram
Še najbrž ni pogruntala, da je ''samo tv''.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #100 : petek, 13.06.2008 : 10:18:49 »

Tej temi se lahko tudi jaz pridružim...naša Naya je stara sedaj 8 mesecev, vendar jo razganja 100/uro. Uničila je Gizmotu (mačku) cel praskalnik, pogrizla vso peno iz kavča, nato se še polulala na kavč, pogrizla vse superge, ki jih je moj fant pustil zunaj in bitka se še nadaljuje...vendar po predlogu veterinarke Sabine Stariha - Pipan, ki je dermatologinja in pasja psihologinja, da se zapre psa v prostor kjer ne more uničiti nič, ona je proti boxom in se s tem ne strinja...tako je edina rešitev, da se psa zapre v kopalnico, se mu pusti vse "žvakote" ali "kongote" in nekaj igrač.

Ko pridemo domov imamo psa v prostoru kjer se mi nahajmo pod našim nadzorom, če pa pes še ne uboga na povelje "prostor" potem se ga da na vrvico in se ga priveže na predmet, ki ga ne more s seboj potegniti.

Meni to deluje pa vendar še vseeno pri moji prisotnosti jaz nimam z njo problemov, medtem ko mene ni doma in da je pes brez nadzor in da slučajno fant še spi mu naredi totalni kaos. Tako da jo moram zapreti v kopalnico dokler se on ne zbudi in ji potem odpre vrata in se ukvarja z kužkom.

Vselej se moramo ukvarjati z kužkom ko le imamo čas, ko ga nimamo ga moramo zaposliti.

Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #101 : petek, 13.06.2008 : 10:33:56 »

Lexy kako se pa manjsa kopalnica razlikuje od vecje kletke?

Sori ma tu pa res ne vidim logike..
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #102 : petek, 13.06.2008 : 10:38:12 »

Ja ne vem kako? To pravi moja veterinarka, jaz nimam izkušenj z boxom, k sreči jaz imam veliko kopalnico z velikim oknom 135x160 cm. Verjetno nekateri vsaj, ko jih poslušam psa v bloku zaprejo tudi na balkon, tisti kateri imajo hišo so na vrtu ali podobno...Zakaj je pa dr. Stariha - Pipan proti kletkam, ti pa svetujem, da je najbolje če njo pokličeš na kliniko in vpršaša *****.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #103 : petek, 13.06.2008 : 10:41:00 »

No, pa saj ni treba vedno slepo verjeti veterinarjem  Smiley

Ce vprasas kaksnega drugega ti bo pa rekel da je box super..

V kopalnici pa samo pazi, da ti ne pride do kaksnega sampona, mila, itd..pa sej to itak ze ves Wink
Jaz moje ne bi nikoli puscala v kopalnici, ker bi se mi spravila ploscice glodat (ja ubrisana je Roll Eyes), pa ves wc papir bi morala poskriti pa se kaj bi se naslo Grin
Mi je pa kletka tudi super zato, ker jo bom imela sabo ko bomo sli na morje, pa da tam ne bo nobenih tezav Cheesy
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #104 : petek, 13.06.2008 : 10:45:07 »

Aja ja tega dostopa nima do šamponov, ker vem kaj šamponi vsebujejo koliko tenzidov itd...ker le delam v kozmetični industriji, res nebi dovolila psu , da pride do šamponov, samo sam šampon ni kritičen, kot so lahko čistila, ki so še človeku zdravju škodljiva (Xn - oznaka na embalažah), kako ne bi bili tudi psom...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Uničevanje stanovanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines