mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 23:15:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Uničevanje stanovanja
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uničevanje stanovanja  (Prebrano 50429 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #60 : nedelja, 30.10.2005 : 15:03:33 »

Kakšno kletko pa imate? Ker se mi zdi res nenavadno, da jo lahko pes kar tako uniči  Shocked?
Logiran
petka
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #61 : nedelja, 30.10.2005 : 20:42:52 »

Kletko smo kupili v trgovini v Ljubljani, je jeklena (mislim) in zložljiva (potovalna), namenjena je pa za precej večjega psa kot je naš, tako da bi v resnici morala zdržati še kaj več. Špice je v bistvu zlomil pri spojih, potem sem kupila mrežo in žice ter stvar nekako zakrpala in je sedaj notri. Če bo zdržala, pa ne vem. 
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #62 : nedelja, 30.10.2005 : 21:12:54 »

poskusite dati v kletko kakšno kost iz kože, ki zna kar lepo zamotiti psa, če rad gloda to, ali pa kong. več kot očitno je, da mu je dolgčas. morda bi ga najprej pustili samega za 5 min in ta čas počasi podaljševali. glede na to, da so zdaj počitnice ... in tud popoldan se lahko cela družina za nekaj časa umakne -ali?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #63 : nedelja, 30.10.2005 : 22:37:16 »

Kletko smo kupili v trgovini v Ljubljani, je jeklena (mislim) in zložljiva (potovalna), namenjena je pa za precej večjega psa kot je naš, tako da bi v resnici morala zdržati še kaj več. Špice je v bistvu zlomil pri spojih, potem sem kupila mrežo in žice ter stvar nekako zakrpala in je sedaj notri. Če bo zdržala, pa ne vem.

Paleta za pol-izdeljke.  Konta obrnjena.  Neuničljiva zadeva in še  precej prostorna Wink Smiley
Logiran
kalči
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #64 : sreda, 07.06.2006 : 12:50:40 »

Pozdravljeni,
imam ogromen pereč problem.....11 mesec. stara nemška ovčarka pogrize vse...stole, mize, metle, čevlje, smetišnice.....karkoli ki leži lahko prosto... ja ni stvari, ki se je ne loti.....če pa umaknem vse zadeve, se pa spravi na fasado ali zid..betonska tla skoplje.....in danes mi je hudič uničil še vrata...spraskala jih je in zgrizla kolikor se je dalo.

Pes ni osamljen, ima družbo, dejstvo je, da grize tudi ko je v družbi...kako naj preprečim? Probala sem na lep način na grd...ne prime se je ...pes je totalno out...pa je sploh ne razumem...gibanja ima neomajeno čez dan...spuščena je 20 ur na dan.....hodi na celodnevne terene za vikend....tudi med ljudmi je vedno....nam se bo zmešalo, ker je res nenomralno že vse uničeno okoli hiše.....kaj svetujete?

Slišala sem, da menja tudi ta čas zadnje zobe, pa da je to razlog? In koliko časa bo to trajalo, oz. če se sploh da preprečit? Nora je na žoge in igrače......in sem ji to za dva meseca ukinila, da ne bo tisti "grizenje ekeft" nonstop....sploh ne vem več....pomagalao ni nič..

Pa pes je pametnen...izredno dojemljiva, poslušna, uboga..ampak to ji pa ne morem izbiti iz glave.....

POMOČ...prosim.....
Logiran
kalči
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #65 : sreda, 07.06.2006 : 13:27:39 »

Pozdravljeni,
imam ogromen pereč problem.....11 mesec. stara nemška ovčarka pogrize vse...stole, mize, metle, čevlje, smetišnice.....karkoli ki leži lahko prosto... ja ni stvari, ki se je ne loti.....če pa umaknem vse zadeve, se pa spravi na fasado ali zid..betonska tla skoplje.....in danes mi je hudič uničil še vrata...spraskala jih je in zgrizla kolikor se je dalo.

Pes ni osamljen, ima družbo, dejstvo je, da grize tudi ko je v družbi...kako naj preprečim? Probala sem na lep način na grd...ne prime se je ...pes je totalno out...pa je sploh ne razumem...gibanja ima neomajeno čez dan...spuščena je 20 ur na dan.....hodi na celodnevne terene za vikend....tudi med ljudmi je vedno....nam se bo zmešalo, ker je res nenomralno že vse uničeno okoli hiše.....kaj svetujete?

Slišala sem, da menja tudi ta čas zadnje zobe, pa da je to razlog? In koliko časa bo to trajalo, oz. če se sploh da preprečit? Nora je na žoge in igrače......in sem ji to za dva meseca ukinila, da ne bo tisti "grizenje ekeft" nonstop....sploh ne vem več....pomagalao ni nič..

Pa pes je pametnen...izredno dojemljiva, poslušna, uboga..ampak to ji pa ne morem izbiti iz glave.....

POMOČ...prosim.....
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #66 : sreda, 07.06.2006 : 16:21:45 »

Hmmmm, da bi psicka menjala zobke pri 11-ih mesecih? Ne vem, no, nasi je zadnji mlecni zobek izpadel v 3. mesecu starosti, vsaj kolikor jaz vem.
Dvomim, da bo nehala gristi, ker ste ji pobrali igracke, saj so igracke tisto, kar naj bi kuza grizel. Ko se je nasa mrcina hotela fizicno znesti nad kaksno stvarjo, ki ni bila njena, smo ji preprosto rekli "NE!!!", ji dali njeno igracko (ponavadi kaksno vrv za grizenje ali zogico, da bi se drugace zamotila) in jo veselo hvalili, ker je izpustila zadevo, za katero nismo hoteli, da jo unici, in se namesto tega lotila svoje igracke. Zelo hitro je dojela, kaj je njeno in cesa ne sme gristi.
Verjetno iz dolgcasa ne grize, mogoce je to zanjo igra, tako da je po mojem najboljsa moznost, da ji cimprej vrnete igracke - vsekakor bo manj skode, kot ce vam celo hiso zdemolira.
Pa veliko srece!
Logiran
kalči
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #67 : sreda, 07.06.2006 : 22:30:20 »

Hvala za odgovor...igrače ima nazaj...že nekaj časa....ne pomaga... sram..saj jo tudi mi vzgajamo z NE pa Fuj in podobno...vendar vpričo nas potem izpade angelček.... Roll Eyes...u glavnem...malo sem narobe napisala...zobje naj bi ji še rasli ne izpadali mlečni...ne vem ...upam da bo minilo...ker bi mogla jo imet pod kamero in babyfonom, da bi slišala še NE takrat ko nikogar ni. Wink

Hvala, če pa ima še kdo kak predlog, kar na dan z njim.

lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.360


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #68 : sreda, 07.06.2006 : 22:45:27 »

kalči, nocem biti tecna, vendar bi vseeno prosila kratek pregled vsebin tega foruma, potem pa morebitno odpiranje novih tem, ce ne bo kam vtakniti aktualnega vprasanja.

Hvala.
Logiran

Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #69 : sreda, 07.06.2006 : 23:37:18 »

hm..eno je druzba, drugo pa je ukvarjanje s psom. Ce se ukvarjas s psom (igras) med tem, mislim, da nima casa gristi pohistva. Ker je ze prestara, da bi ji se rastli zobje- mislim, da se morajo vsi zobje menjati in zrasti do 7 meseca starosti, po mojem izsiljuje pozornost. Ste poskusali se full igrat z njo in jo zmatrat do onemoglosti? Ko je pes onemogel po mojem nima casa razmisljati o drugem kot o spanju. Resnicno predlagam ene tri ure aktivnega ukvarjanja (sprehod, igra, tek) in bo zaspala ko klada.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #70 : četrtek, 08.06.2006 : 12:06:09 »

Obstaja pa tudi sprej. Jas sem ga kupil, samo tezko povem kolko je ucinkovit, ker imam psicko drugace v boksu, je pa bila v hisi ko se je gonila in sem samo tam posprical. Drugace pa je sprej nenevaren, ima samo grenak okus zaradi katerega pes naj nebi grizel in lizal določene dele pohistva. Lahko se uporablja celo pri poskodbah psa, kadar si pes ne sme lizat doloceno mesto, takrat z njim pospricas okoli rane (ne na rano) in pes naj se ne bi lizal.
Drugace pa v trggovinah za zivali obstaja ogromno podobnih zadev, videl sem celo neke ploscice ( za te sem slisal da nimajo ucinka) in drugih izdelkov. Malo preglej Smiley

Lp
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #71 : ponedeljek, 12.06.2006 : 21:12:41 »

Kalci, ce zdaj prav razumem, problem nastane, ko je mrcinica sama? V tem primeru ji je vsekakor dolgcas, in ce nima kaj poceti, si bo pac sama nasla zaposlitev  Undecided Mi nasima napolnimo zogo s piskotki in briketki (fina zadeva, votla plasticna zoga, iz katere ob kotaljenju padajo priboljski, zraven pa se ene cudne zvoke pusca - ena mrcina se igra z njo, druga pa veselo priboljske pobira), pustimo prizgan teve (npr. animal planet vedno gledata / poslusata ali pa kaksne risanke - vsekakor nekaj dinamicnega in z raznovrstnimi zvoki), igrac imata pa toliko, da sploh vec ne vesta, s katero bi se igrali... Tudi za vaso boste zagotovo nasli kaj, kar jo bo zamotilo, ko vas ni  Cheesy
Logiran
mj
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #72 : petek, 16.02.2007 : 12:59:50 »

Živjo!

Verjetno že prevečkrat prežvečena tema, vendar ne najdem odgovora za moj problem. Kako odvadit psa, da ti ne uničuje stanovanja ko te ni doma? Tega ne počne, ko smo doma, ko pa nas ni, pa naredi stanovanje tako kot da bi vdarila bomba. Vse razmetano, zgrizeno ... in ko pridemo domov, se dela, kot da ni nič narobe. Ko je z nami je najbolj pridno in ubogljivo bitje ... Če je imel kdo podobne izkušnje in jih je rešil, prosim za nasvet
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #73 : petek, 16.02.2007 : 14:58:18 »

Po vsej verjetnosti: ločitvena tesnoba
ali pa pač tak hud doilgčas...  Tongue

Psa je treba postopoma navajat na to, da je sam. Najbolje je, da nikoli ne ve kdaj boste zginli in za koliko časa.
Najprej se zgine za malo časa, se vrne, pa morda spet gre... Lahko kar v copatih, lahko se obujete in se vrnete takoj, drugič malo kasneje, pol morda spet malo prej... in tako naprej.

Odhajate brez slovesa in tudi, ko se vrnete psu ne posvečajte večjih pozornosti, vsaj dokler se ne umiri.
To mora bit nekaj čisto normalnega, brez kakega cirkusa.

Ko vas ni je bolje psa pustiti v manjšem prostoru, kjer ne more narediti večje škode. Zraven naj ima razne igračke za žvečenje, tudi votle igračke, katere lahko nabašemo z briketi, kruhom, pašteto... Bilo čem kar je psu všeč in se mu bo zdelo vredno dobit ven Wink
Preden za dlje časa odidemo, je priporočljivo psa peljat na utrudljiv sprehod, tako, da bo res utrujen in malo dlje pospal.

Puščanje psa recimo v predsobi, morate tudi navajat.

Nič ni samoumevno.

To je v bistvu zelo na kratko in splošno. Za kaj več je vedno potrebnih veliko več informacij plus, da so včasih težave bolj specifične narave in potrebujejo strokovnjaka.

Kaka knjiga o vzgoji psov bi vam sigurno prišla prav.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #74 : petek, 16.02.2007 : 15:05:23 »

A kletke je navajen?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Uničevanje stanovanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines