mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 18:55:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolki  (Prebrano 88583 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #225 : sobota, 18.03.2006 : 13:26:17 »

Sicer grem v ponedeljek z dr. Zorkotu po mnenje in verjetno na rtg, pa vseeno bi želela slišati še kakšna mnenja.
Prejšnji vikend je na sprehodu Brin med tekom nenadoma močno zacvilil in se usedel, naprej pa odšel šepajoče. Po prbl 50 m je očitno bolečina popustila in pot je nadaljeval popolnoma normalno. Po prihodu domov je šel spat za prbl 1 uro, ko pa je želel ustati nikakor ni šlo. S prednjimi tačkami se je probal dvigniti, zadnji del pa mu je visel postrani. Potem je zaspal nazaj in zvečer, ko se je prebudil od mrtvih, je sicer vstal, vendar s težavo. Naslednji dan je bilo vse po starem, nikakršnih težav pri hoji, vstajanju, uleganju. Kljub temu, da je vse zgledalo ok, sem ga prejšnji teden bolj šparala in vodila samo na povodcu.
Danes sem ga spustila, toliko da vidim kakšno je stanje in po prbl 100 m je zopet začel šepati na zadnjo desno nogo, ki se mu je fajn tresla in ko je stopil na tla ni uporabil cele šape, temveč samo prstke. Zdaj je sicer zaspal in še ni probal vstati, glede na njegov položaj pa vidim, da ni normalen. Mišice na hrbtu sem mu močno pretipala, vendar ni videti, da bi ga bolelo. Desno nogo se mu ne upam obračati v kolku, bom raje prepustila strokovnjaku.

A vas to na kaj spominja mogoče? Sicer naj pasma ne bi bila močno podvržena displaziji, pa vseeno me mislim da upravičeno skrbi.
Logiran
Bordojec
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #226 : sobota, 18.03.2006 : 13:40:56 »

Zdravo! Koliko pa je star pes? Če še je mlad lahko gre za vnetje pokostnice, kar ni tako nevarno in je pogosto pri odraščajočih psih. Starejši psi pa po navadi nimajo problemov s tem, lahko je pa tudi vnetje kakšnega živca. V najslabšem primeru pa je lahko displazijo. Imajo starši od tvojega psa slikane kolke?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #227 : sobota, 18.03.2006 : 13:59:39 »

Je že odrasel; 3,5 let.
Ja imajo slikane kolke vsi predniki in je vse A ali B.
Logiran
Bordojec
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #228 : sobota, 18.03.2006 : 14:07:02 »

Displazija je lahko podedovana ali pridobljena...se je dosti gibal, ko je bil mali oz. je mel kakšne večje napore kot mladič?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #229 : sobota, 18.03.2006 : 14:10:33 »

Hm ne vem kaj se smatra pod težek napor. Mlad doberman je kot navita ura, nisem ga pa nikoli silila v treninge, vendar sem se prilagajala njegovim zmožnostim. Nikoli pa ni hodil po stopnicah.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #230 : sobota, 18.03.2006 : 14:50:28 »

natrgana vez? presipnjen zivec?
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #231 : sobota, 18.03.2006 : 15:37:22 »

Andi: tole,da ni mogel vstat je isto kot je bilo pri Rini.Namreč prejšni vikend smo bli na Rogli,kjer je bilo snega več kot dovol.Seveda je norela po minimalno pol meterskem snegu.Gor je bilo še vse uredu,ko pa smo prišli domov in je spala celo popoldne so se začele težave.Iz prostora se ni mogla pobrat(s prednjimi tacami je poskušala dvignit zadnji del). Naslednji dan je zadnjo nogo(prav tako desno) težko premikala in proti večeru začela šepat. V sredo smo šli do vet. in ugotovili da ima nategnjene kolenske vezi. Zdaj ima za začetek 10-dnevni počitek in dobiva Rimadyl. Po treh dneh je že čisto normalna(normalno vstaja,se useda..),ampak jo bomo do sobote še vseeno čuvali.
Se je pa Rina tudi težko ulegala(na desni bok),prav tako se ni mogla normalno usest na rito,je mogla spodvit levo ali desno nogo in se počasi usest.

lp
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #232 : sobota, 18.03.2006 : 16:36:56 »

Andi, tvoj opis me spominja na nategnjeno kolensko vez.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #233 : sobota, 18.03.2006 : 17:20:42 »

Hvala, zdaj sem dobila že več takih mnenj o nategnjenih vezeh. Rincy; kako pa je vet prišel do tega zaključka?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #234 : sobota, 18.03.2006 : 20:02:00 »

Ok spet sem v dvomih. Prebrala sem temo o vezeh pa se nekaj ne ujema; Marjetka je napisala, da so težave pri krčenju in raztezanju kolena. Sem ravnokar probala, vendar pes ne trzne, le noga se mu začne trest. Je pa res, da ta bumbar ne pokaže najraje bolečine, predvidevam pa, da mora to zelo boleti in da bi skušal nogo vsaj izmakniti. Drugo; fortuna je napisala, da med premikanjem v ležečem stanju cvili, Brin pa se stalno skuša namestiti v drug položaj; najraje pa je na hrbtu ali na boku čisto raztegnjen. Me preseneča, da se brez problemov uleže na desno stran, kljub temu, da ga ta stran boli in prej je celo rundo (kakšne 3 ure spal na njej).
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #235 : sobota, 18.03.2006 : 21:29:03 »

Do tega je prišel tako( kot je napisala marjetka) da ji je razgibaval nogo in vsakič ko jo je v kolenu premikal je zajokala.Ne znam drugače razložit. Zdaj je pri vseh gibih že normalna in nič ne trza.

lp
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #236 : nedelja, 19.03.2006 : 12:28:06 »

andi, jaz tudi tega nisem sama opazila pri krcenju in raztezanju, ampak je to odkril veterinar. Tudi Odi ni nic javkal ob tem, ker tudi on skoraj nikoli ne pokaze, da ga boli. Se pa vse drugo ujema, vkljucno s tresenjem tace.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #237 : ponedeljek, 20.03.2006 : 11:45:02 »

Niso vezi, niso kolki, ni hrbtenica, pač pa vnetje pokostnice Sad Dobili smo Rimadyl, v četrtek pa če ne bo izboljšanja, naredimo rtg.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #238 : ponedeljek, 20.03.2006 : 11:49:45 »

Andi, pri odraslem psu Shocked Uf, tega pa ne slišim dostikrat Undecided No, vseeno bolje vnetje pokostnice kot pa vse ostalo... A še kaj šepa?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #239 : ponedeljek, 20.03.2006 : 11:58:24 »

Je bil tudi Zorko začuden, sploh ker v mladosti ni imel nobenega vnetja. Smo pa precej časa iskali vzrok, taco je obračal na vse možne načine, pes pa ni niti trznil. No na koncu pa je le spustil iz sebe prodoren krik.
Šepa še seveda, večinoma na taco sploh ne stopi ampak jo drži v zrak.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines