mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 01:45:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 46   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Staffordshire Terrier - čvek  (Prebrano 112962 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #240 : sreda, 20.02.2008 : 20:13:19 »

Toia, očitno nisi prebrala niti ene teme, ki smo ti jo svetovali. Tale Shark je očitno zelo priden dečko in je naštepal že štiri legla mešancev. Če pes nima rodovnika, ne more imet rodovniških mladičev. Res je, da nimam čisto in popolnoma nič proti mešančkom, ko so že enkrat na svetu, jako mi pa pokrov dvigne neodgovorno in zavestno štepanje le teh. Če želiš imeti leglo po reglcih, je potrebno imeti:
-rodovniško psico z veljavnim vzrejnim dovoljenjem
-rodovniškega psa z veljavnim vzrejnim dovoljenjem
-prijaviti leglo in opraviti vso papirologijo, da psi dobijo rodovnike

Kaj vse je potrebno za pridobitev vzrejnega dovoljenja za tvojo pasmo, ve pristojni vzrejni referent. Če pa vseeno misliš parit svojo psico z nerodovniškim psom in zavestno spraviti na svet še toliko mešancev, pa ne pričakuj simpatij in podpore na tem forumu.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #241 : četrtek, 21.02.2008 : 18:53:09 »

aja in kako ima Shark potem lahko za sabo že 4 svoja legla Huh??
Z lepim se hvalite  Roll Eyes A kako to? Tvoji sorodniki so pač eni veliki dvoriščni šteparji mešancev, katerim gre samo za denar. In ti greš po njihovih stopinjah...  Roll Eyes  Shark je pa po mojem mnenju zrel samo za kastracijo in nič drugega.

Ti pa psico steriliziraj, boš s tem še največ dobrega naredila. Pa malo se seznani z ogromno problematiko zapuščenih psov tipa bull po zavetiščih, mogoče ti bo pol kaj več jasno.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #242 : petek, 22.02.2008 : 17:48:37 »

Toja, sem ti ze na sosednjem forumu povedala zakaj ni dobro parit psice, pa se ena druga forumasica se je oglasila, ampak seveda nisi odpisala od takrat cisto nic. Nevem zakaj je potrebno se eno nerodovnisko leglo, ze tako je po svetu prevec revckov ki iscejo domove prav zaradi takih kot si ti, ki parijo, nakoncu pa mladice ki jih ni uspelo oddati vrzejo na cesto ali zavetisce. Psico daj sterilizirat pa bo. Ker res ni potrebe po se enem leglu, in to mesancev ki jih bos najbrz prodajala po kar visokih cenah. Pusti vzrejo komu drugemu ki ima vec soli v glavi kot ti, in se zna stvari lotiti kot je prav.
Za svojo psico sploh neves ce ima kaksne dedne bolezni, ker psica nima rodovnika, kolikor vidim po slikah psicka izgleda bolj tako tako... In res nevem zakaj bi morala taka psica postati mamica mladickom samo zato ker si se ti pri svojih 15 ali koliko si pac stara spomnila da bi pa imela mladicke.. Ah dej no dej.
Tudi jaz sem se v takih rosnih letih, imam jih 16 in pol, ampak mam najbrz vec pameti v glavi kot ti glede vzreje in podobnih stvari.
In ja tudi sama imam namen pariti mojo Jolly, ampak samo v primeru da bo vse stimalo, sele potem se bo stvar izpeljala.. kot je treba seveda. Ne mislim rinit z glavo skozi zid, kot to nameravas ti.
Nevem a ne dojemas, ne znas brat, al kaj, ampak ce bi si samo par stvari prebrala bi videla da nima smisla to kar imas namen naredit. Malce se vprasaj ce je res potrebno se eno NERODOVNISKO leglo, in vsa skoda pasmi ki jo bos naredila..
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #243 : petek, 22.02.2008 : 17:55:24 »

Aja pa se to, malce pobrskaj po internetu in si poglej tipicne predstavnike pasme.. Bos vsaj videla kako izgleda pravi Amstaff. Ker glede na to kaj imas doma in s kaksnim psom mislis parit, nimas pojma kako naj bi pravi Amstaff izgledal.
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #244 : petek, 22.02.2008 : 23:54:13 »

In psi v ostalih 4 leglih so mogoče napol gluhi in najbrš parjeni naprej in to prenašajo tudi na potomce...prečudovito stvar ste naredili, res.  Roll Eyes
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #245 : sobota, 23.02.2008 : 01:00:30 »

In psi v ostalih 4 leglih so mogoče napol gluhi in najbrš parjeni naprej in to prenašajo tudi na potomce...prečudovito stvar ste naredili, res.  Roll Eyes
Tocno tako.. genetika ni ravno neka mala stvar, s katero se lahko dobesedno slepo zajebavas..
Logiran
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #246 : sobota, 23.02.2008 : 11:16:29 »

Šarkovi mladići so bili in so zdravi.

In zakaj Pupa ne bi bla podobna amstaffu?Huh Angry
Logiran
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #247 : sobota, 23.02.2008 : 11:17:32 »

pa sm gledala slike amstaffov pa je ista...aja pa btw puppy je še in ma še baby face...
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #248 : sobota, 23.02.2008 : 11:30:39 »

toia,
prosim, da pri pisanju uporabljas vsaj priblizno knjizno slovenscino.
Hvala
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #249 : sobota, 23.02.2008 : 11:33:45 »

Pa kako TI ves, da so Sharkovi mladici res zdravi? (s tem mislim na mozne skrite dedne bolezni?)
Glede na to da ima eno oko modre barve, je ze to resna pasemska napaka, si lahko mislis kako je z ostalimi geni ki so jih mladici podedovali.

Glede Pupe.. ista vsekakor ni, lahko je enaka Wink, ampak se to ni in je na tvojo zalost le priblizek pasme.. (ja, za to je pa krivo to da nima rodovnika..).
In ja vem da ima se baby faco, jo je imela vcasih moja tudi ves Smiley

Evo ena slikca od Jolly ko je imela 5-6 mesecev ..


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.342


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #250 : sobota, 23.02.2008 : 11:37:43 »

Draga Toia., ne glede na to, kaj ti mislis, je ameriski stafford terier lahko izkljucno samo tisti, ki ima rodovnik in ki tudi sicer ustreza standardu za ameriske stafford terierje, zato ne trosi tukaj neumnosti. Nisi strokovnjak za pasmo, se najmanj pa imas razciscene pojme, kaj bo nastalo iz parjenja kombinacije, o kateri nakladas, kot se tudi ne zavedas nevarnosti za tako producirane mladice mesance.

Preberi standard na http://www.fci.be/uploaded_files/286gb97_en.doc.

S tem zakljucujem tvoje pisanje o ameriskih staffordih in parjenju tvoje psice. Sporocila, v katerih bos pisala o parjenju, bodo izbrisana.
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #251 : sobota, 23.02.2008 : 11:37:55 »

Moon je super napisala, Toia, in ima čisto prav. Bravo, Moon.

Vzreja je resna reč. In za prijetnim videzom in karakterjem se skriva mnogo več, kot je pa videti na prvi pogled. Lahko pride na plan pri tem psu, lahko pa šele pri njegovem vnuku. In resni vzreditelji poskušajo tveganje bolezni in napak zmanjšati. Kdor pa pari s psom, ki ima že na prvi pogled napako, je pa neodgovoren štepar.

Puppa je podobna amstaffu, ni pa amstaff, če nima rodovnika.

Ker očitno nimaš pojma o stvari in se niti toliko ne potrudiš, da bi prebrala in razumela reči, ki ti jih že nekaj časa serviramo na pladnju, te v dobro psov prosim, da ne pariš.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #252 : sobota, 23.02.2008 : 13:14:01 »

v redu v redu, sej razumem...sam pač sem še povedala zraven.

sam men se zdi drugače pupa čisti amstaff...samo pač nima kupiranih ušesov, ker ni več dovoljeno.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #253 : sobota, 23.02.2008 : 13:51:43 »

Lahko se tebi zdi da je ja, ampak dejansko ne more bit ker nima papirjev - torej ni potrdila da je cistokrvna oz. pasmeska.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #254 : sobota, 23.02.2008 : 13:52:37 »

sam men se zdi drugače pupa čisti amstaff...samo pač nima kupiranih ušesov, ker ni več dovoljeno.

pes, ki ima rodovnik = predstavnik neke pasme
pes, ki rodovnika nima = mešanec

Je dovolj jasno?
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 46   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines