mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 27.06.2024 : 11:47:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 46   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Staffordshire Terrier - čvek  (Prebrano 112887 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Kamikaze
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 14


« Odgovor #120 : sreda, 23.03.2005 : 21:04:45 »

Se povsem strinjam z Jano in Yo!
Cena je nekako nenormalna...Če gledaš tak: Kdo bi te hotel prodat svoje
čistokrvne AST za 30000 razn preprodajalci Huh
Takih ljudi je vedno več in to ni vredu Undecided
Tak da pazite!!
Logiran
Dete
gost
« Odgovor #121 : četrtek, 24.03.2005 : 14:08:31 »

..in tisti, ki se ga želijo čimprej znebiti, ker ni cepljen, razglisten itd (velenje scena)
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #122 : četrtek, 24.03.2005 : 15:15:00 »

..in tisti, ki se ga želijo čimprej znebiti, ker ni cepljen, razglisten itd (velenje scena)

In seveda primorska...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #123 : četrtek, 24.03.2005 : 21:42:22 »

Ne pozabi na Zasavje. Tukaj ima vsak mali drekec pekec (tole bo verjetno slo skozi cenzuro  Grin) psico s katero stepa mladice! lp
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #124 : petek, 25.03.2005 : 18:05:26 »

Ima kdo od vas AST-ja, posvojenega iz zavetišča?
Logiran
Kamikaze
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 14


« Odgovor #125 : petek, 25.03.2005 : 20:03:11 »

Ne...V bistvu nimam še psa. Nameravam pa kupit psičko pasme AST. Wink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #126 : nedelja, 27.03.2005 : 10:15:32 »

Kaja, mi imamo tudi čedalje več takih drekcev pekcev Huh Cool
Logiran
Neuro
Igor Hebib
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #127 : torek, 29.03.2005 : 01:06:41 »

Izredno zanimiva se mi zdi razlika v "življenski dobi" v opisu pasem, med APBT in AST. Od dveh do štirih let, naj bi bila APBT doba višja.

Seveda je vsak pes individualen, a vseeno se mi zdi takšna razlika v opisu življenske dobe, skoraj identične pasme - zanimiva.
Logiran
Neuro
Igor Hebib
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #128 : torek, 29.03.2005 : 02:08:02 »

Ne pozabi na Zasavje. Tukaj ima vsak mali drekec pekec (tole bo verjetno slo skozi cenzuro Grin) psico s katero stepa mladice! lp

Tole v Zasavju presega vse meje...polno nesocializiranih in "strange" APBT-jev. Prejšnji teden je nek osebek, dal pariti svojo psico ( starost 1,5leta), skotila je 4 mrtve mladičke in sama komaj preživela...in "nikom ništa"
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #129 : torek, 29.03.2005 : 09:57:01 »

Neuro, ocitno bi se midva zelo stekala! Wink lp
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #130 : sreda, 30.03.2005 : 23:48:46 »

Naj napišem še sama en primer, ki me je danes, ko sem šla v trgovino kupit konzerve za mojega kuštravca, precej s tira vrgel. V to trgovino so namreč prišli eni trije, ki so tisti dan dobili psa staforda. Jaz normalno radovedna, vidim neko miniaturno štruco, ki spi v puncinem naročju. Prepričana, da bo to nekaj malega, ki bo tudi bolj malo ostalo vprašam kake pasme je to. In mi reče staford. In sledi šok. Ja kolko pa je te star in mi odgovori, da baje mesec in pol. Če je ta pes star mesec in pol sem jaz pecikl. Ta kužek (samec) je bil velik tak nekje za eno malo čivavo (malo krajši in bolj buckast) s krajšimi nogami. Tisti kuža je mel okrog (na oko) eno kilo. Mogoče kako deko več, kaj dosti pa ne. Tu potrebujem vaše mnenje - kako velik naj bi bi staford samec pri 8 tednih. In če se vam zdi da bi lahko bi ta toliko star?
Moja bela ima sedaj ko je odrasla 22 kil (res da je pasme samojed vendar vseeno s podobnimi kilažami) in je tehtala pri 8 tednih slabe 4 kile. Ta kuža pa se je še zibal ko je hodil, tako da je spominjal na bolj 5 tednov starega mladiča ali pa še manj. V glavnem bil je strašno miren - ves čas kar smo bili tam je samo spal in tu pa tam malo pokukal. To se mi zdi malo sumljivo, glede na to da je bil pravkar oddan od mame in da je te ljudi prvič videl. Seveda kje so ga kupili niso hoteli povedat. Je pa rekel fant, da so baje nehali zizat (tak jim je rekel vzreditelj), ker jim psica več ni dovolila ker je bila že cela opraskana. Hrano pa jih je s hrano za odrasle pse.
V glavnem midve z trgovoko sva jim topo priporočali naj grejo k veterinarju da ga temeljito pregleda in naj ga na začetku hranijo še z tem mlečnim pripravkom za dohranjevanje.
V glavnem pesek je luškan in cort vendar tako hudo majhen, da me je kar groza.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #131 : sreda, 30.03.2005 : 23:58:22 »

Smaček pri osmih tednih naj bi imel okoli 7 kg. Moj jih je imel skoraj 9, psička pa okoli 8...Svašta, lahko poveš kaj več, da probamo zvrtat kdo to prodaja...Na sumu imam enega idiota, ki je ravno sedaj oglaševal leglo...
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #132 : četrtek, 31.03.2005 : 19:53:45 »

Pravzaprav se motim pri teži svoje psičke. Mislim, da je mela nekje slabih 5 kil. V glavnem bila je precej zajetna. Ene 3-4 take pse kot je bil tale za eno mojo Belo, ko je bla stara 8 tednov.
Kaj več skoraj ne vem povedat, bom pa vprašala prodajalko ko naslednjič pridem v trgovino, da vidim če so kaj rekli. V glavnem vsi trije so bili precej zmedeni in niso imeli pojma kaj imajo. Ko sem rekla vsa v šoku, da je ta pes absolutno premajhen so kar nehali odgovarjat na vprašanja. Ko sem fanta vprašala kje ga je kupil, je samo nekaj zmučkal in nič pametnega povedal. Je pa to v Mariboru, vendar ne vem kje so ga oni kupili. V glavnem meni se je zdel tak kot, da je star ene 4-5 tednov največ. V glavnem imel je še zelo nestabilne tačke. Taki mali debelušček, ki se še fejst opleta med hojo.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #133 : petek, 01.04.2005 : 13:55:57 »

Mene pa nekaj zanima. Verjetno je bilo to tudi ze omenjeno na forumu, vendar nisem zasledila... Kaksen znacaj imajo vasi psi? So prijazni do vseh, tudi do psov istega spola, ali imate tezave z agresivnostjo? Veliko se govori o tem kako tezki so ti psi za vzgojo in da znajo biti naravnost nemogoci. Moram reci, da sem videla ze veliko psov te pasme in so bili cisto prijazni, videla pa sem ze tudi nekaj takih, ki so bili naravnost podivjani. In so se kljub nagobcniku se vedno zaletavali v druge pse. Igra tukaj pravilna vzgoja res najvecjo vlogo, ali je odvisno tudi od tega kaksni so bili predniki mladicev? Sama imam namrec briarda in ne prenese ostalih samcev. Pa smo ga ves cas pravilno vzgajali in vozili med druge pse. Zdaj sem izvedela, da so skoraj vsi samci v  tem leglu agresivni. Potem verjetno le ni vse odvisno od pravilne vzgoje, ali pac? Kako je s tem pri tej pasmi?
lp
 
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #134 : petek, 01.04.2005 : 14:40:37 »

Od česa je to odvisno se lahko debatira ure in ure, jaz podpiram teorijo, da obnašanje psa temelji tudi na genetiki...

Karakter samcev je ponavadi zelo težaven, hočeš, nočeš...Ljudje si zapisarjo oči, samo samce znajo bit po večini kar agresivni do drugih psov. Seveda se najdejo tudi lepe izjeme.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 46   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines