mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 28.10.2024 : 11:03:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 120   Dol
Natisni
Avtor Tema: Labrador retriever  (Prebrano 207021 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #330 : sobota, 29.01.2005 : 18:57:48 »

Zanima če poznate probleme, ki se mi zdi da je kar obsežna trenutno pri pasmi labrador in sicer mislim na prhljaj.

P.S. Skywalker upam da ti bo bodoči kosmatinec stal ob strani tako kot tvoj Nero.
LP
Logiran
Kori
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 31


« Odgovor #331 : sobota, 29.01.2005 : 19:04:45 »

Astra naša Kori ga trenutno nima! Kako pa gre tvoji kužiki? Ali ga tvoja psička ima??Gotovo obstaja kakšen šampon proti prhljaju.
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #332 : sobota, 29.01.2005 : 19:40:55 »

No moja je imela probleme kakšne pol leta nazaj, potem smo prešli na prehrano (lamb& rice), na začetku smo mislila da ne bo nič pomagalo, kamlu pa smo ugotovili da je prhljaja manj pa tudi dlaka se ji bolj sveti. Poznam pa tudi primere ko so lastniki morali dajati psu dermatin tablete.
Vem da šamponi obstajajo samo ga še nisem kupila.
LP
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #333 : nedelja, 30.01.2005 : 23:28:07 »

Pozdravljeni!

Kori,tudi sam upam,da dobim novega spremljevalca in da bo ob meni vsaj toliko časa kot je bil Nero.

Prepričan pa sem,da bova prav zadovoljna drug z drugim,saj kupujem psička(psičko),ki bo verjetno zelo lepo odgovarjala mojemu karakterju.Tako kot Sky,ki si mimogrede že tudi zelo želi družbe.

Astra,tudi pri nas se je prhljaj večkrat pojavil,posebaj je bil viden na Neru,ki je bil črn.Vendar je ponavadi kopanje s kakšnim kvalitetnim šamponom zadevo vsaj začasno omililo.Problem pa je bil pri njem tudi to,da je najraje spal ob radijatorju in mu je potem izsušilo kožo.

Urša-res so zelo lepi in prijazni kužki,pri ubogljivosti je pa tako,da se je treba potruditi z vzgojo in šolanjem in je potem res odličen spremljevalec,drugače pa ti kar zna malce testirat živčke in potrpežljivost.Še posebaj samci.

LP Zoran
Logiran
Okica
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #334 : ponedeljek, 31.01.2005 : 13:34:10 »

tejcca,

kje si dobila sliko od mojega labija Oskarja z očali? Wink
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #335 : petek, 04.02.2005 : 21:07:40 »

tejcca,

kje si dobila sliko od mojega labija Oskarja z očali? Wink

slikco tvojega labija sem našla pod profili tam ko se nastavi slikca. je pa že dodana zraven ostalih slikc.
je pa tvoj labi zelo lep in me zanima ali ima rodovnik in kje si ga kupila, če ni skrivnost.
lp
Logiran
majoli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #336 : ponedeljek, 14.02.2005 : 23:18:10 »

Zanimiva zgodba;

kolegica je šla na Koroško po labradorčka. Oglas je videla v Salomoncu. S prodajalcem so se zmenili, nakar je on zamujal in jim nato na neko parkirišče, zvečer, prinesel dva mladiča - samca. Kolegica je enega izbrala, dobila dokumente in nekaj dni veselo vzgajala mladička. In naenkrat je dojela, da ima samičko. Tip ji je prodal samičko, s papirji za samčka. Zdaj jo skrbi, če je psička sploh rodovniška in če je cepljena.
Ok, res da je bila kolegica zelo naivna in da se psa tako pač ne kupuje. Samo vseeno me čudi, zakaj je rejec to naredil.

Vaša mnenja...
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #337 : torek, 15.02.2005 : 07:57:50 »

zakaj je rejec to naredil.


Mislim,da si si na večino vprašanja že sama odgovorila.

rejec

Ali še bolje preprodajalec!

Pa nočem nikogar napadati,ampak tako pač je.
Noben,ampak poudarjam,noben!! vzreditelj ti ne bo svoje mladiče pripeljal na neko parkirišče!!! Angry

Papirji(rodovnik) se seveda da preveriti.Najprej naj preveri tetovirno št. s št. v rodovniku,nato pa naj na Kinološki zvezi Slovenije preveri,če je bilo leglo prijavljeno.

Mogoče veš,pri kom je psička oz. psičko kupila?
Koliko je zanj odštela?

In pa moj nasvet:če bo ugotovila nepravilnosti pri rodovniku,naj psičko vrne prodajalcu.
Vem da bo težko,vendar bolje sedaj,kot pa kasneje imeti velike teževe z zdravjem...

Aja,pa ni toliko zanimiva zgodba,kot zelo,zelo žalostna!

LP Zoran
Logiran
Bluefish
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #338 : sreda, 16.02.2005 : 13:46:55 »

Živjo!
po kar dolgem času se znova javljam na forumu, mislim da sem bila nazadnje nekje deset strani nazaj tukaj  Wink
No naša Bela se razvija v redu in je zdrava živahna psička pri 32 kilogramih.
Sicer pa sem zasledila vprašanje s čim se radi igrajo naši psi, no Belka je totalno nora na metanje palice. Prej te uboga mogoče na peti ukaz "sedi", če imaš pa palico v roki je pa to pozornost brez primere. V prvo gre "sedi", "prostor", "krog" - edino z "na bok" jo zgrabi trma  Cheesy ampak včasih rata. Mimogrede tole so naši domači ukazi in verjamem da so šolski rahlo drugačni.
Sicer pa greva v šolo v marcu in se bova še naučili upam malo bolj mirno na povodcu špancirat, da ne bo šlo samo po zadnjih dveh. Sicer sem se pa za šolanje odločila bolj zaradi socializacije, katere ji malo manjka. Nima sicer problemov z avtomobili in raznimi zvoki ampak z drugimi psi, katerih se boji. So sorodniki kupili aljaško malamutko in Bela se je boji pa čeprav ima mala šele osem tednov in je Bela vsaj dvakrat večja od nje, kaj bo šele ko bo mala OGROMNA  Huh
Sem pa ugotovila da je bolje če se srečuje z drugimi psi ko ni na povodcu. Zadnjič smo šli na Slivnico in smo srečali res veliko psov ker je bil lep sončen dan. Ko je bila na povodcu je skakala sem in tja tako da sva se večkrat zapletli  Undecided no potem pa sem si rekla kar bo bo in jo spustila da je tekala po svoje in ni bilo nobenega problema. Večino psov je obšla v velikem krogu oz če jo je kakšen prišel povohat je odskočila potem pa firbčno nazaj prišla pa spet odskočila itd. Ljudi se načeloma ne boji. Mislim da je vedno bolje ampak v mestno gužvo pa še nebi šla z njo   Shocked

No toliko zaenkrat o naši Belki pa naprej drugič.
LP,Alenka
Logiran
majoli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #339 : sreda, 16.02.2005 : 23:15:04 »

Živjo!

Imam nove informacije in sicer: psička nima rodovnika. Tip je postavil ceno 45.000 sit, pa je potem kolegica znižala na 35.000 sit. Nakup se ni zgodil na parkirišču - tam so se le dobili. Potem jih je tip odpeljal do neke hiše, kjer je imel te psičke. Psičko je kupila v kraju Mislinja na Koroškem.
Kolegica je potem šla spet brati oglasnik in videla, da ta isti moški prodaja tudi nemške ovčarje, prinašalce in še nekaj drugih pasem.
Bila je pri veterinarju, kjer je zvedela, da psička ni stara 2 meseca ampak vsaj en mesec več. Ugotovila je tudi, da v knjižici o cepljenju piše, da je psička rojena decembra 2005. Tako, da so najbrž tudi drugi podatki v knjižici izmišljeni.
Je pa psička zdrava in je že osvojila vsa srca. Tako,da bo ostala, kjer je in je tako vsaj rešena tistih  preprodajalcev.

Zoran, hvala za odziv in lep pozdrav!
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #340 : četrtek, 17.02.2005 : 07:42:46 »

Dobro jutro!

Me veseli,da je psička zdrava in upajmo,da bo tako tudi ostalo. Cheesy

Ta tip iz Mislinje je verjetno isti,o katerem je na tem forumu že tekla beseda.Prodaja cel kup pasem,med drugim tudi "izredno kvalitetne" Dogo argentino,za ketere pa nihče na tem forumu še ni slišal,pa so tukaj ljudje,ki mislim,da se kar spoznajo. Angry

Kaj čmo?

Na žalost,se vedno najde dovolj ljudi,ki takim idiotom nasedejo.
Včasih je pač želja po psičku prevelika.

Važno je,da je psička zdrava in da jo imajo radi. Wink

Mi pa se moramo truditi,da bi čimveč ljudi prepričali v nesmiselnost takšnih nakupov.

Kadarkoli je kaj takšnega,pri čemer lahko odgovorim,sem na voljo. Wink

LP Zoran
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #341 : četrtek, 17.02.2005 : 09:55:53 »

Jp, za istega tipa gre.
Jaz bi bila na psičkino zdravje zelo pozorna....
Logiran
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #342 : četrtek, 17.02.2005 : 14:08:20 »

Ojla!

Za vse, ki želite izvedeti kaj več o labradorjih, sem našla eno super stran, kjer so predstavljeni različni tipi labradorjev, razni zanimivi članki... www.joebattsarm.com in pa prava baza vzrediteljev po celi Evropi http://www.european-labrador-breeder-list.com/html/european_labrador_breeder_list.html

Lp Manca
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #343 : četrtek, 17.02.2005 : 14:14:37 »

Vazno, da smo mi "Republic of Slovania" Wink
Logiran
Kori
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 31


« Odgovor #344 : sobota, 19.02.2005 : 16:29:10 »

Kako so lahko nekateri taki?  Cry Cry
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 120   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines