mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 12:12:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Strani: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 120   Dol
Natisni
Avtor Tema: Labrador retriever  (Prebrano 205706 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1470 : torek, 17.02.2009 : 19:55:11 »

Ah cukerček!!  Kiss Kiss

1. slikica mi je kraaasnaaa Kiss Cheesy
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1471 : torek, 17.02.2009 : 19:57:21 »

To pa je prava črna. Lepa je  Smiley
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #1472 : torek, 17.02.2009 : 20:30:07 »

Fuul lepo ime za tako luštno psičko Cheesy ! Tista črno-bela slika Kiss Kiss .... SUPER JEE!
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1473 : četrtek, 19.02.2009 : 14:34:10 »



Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1474 : četrtek, 19.02.2009 : 14:38:50 »

Amm.. a je rada na snegu??  Huh

Joj kako je lepa.. te dolge noge.. Cool Kiss (meni se zdijo dolge, ker je Bella napram njej tako micena Wink Wink )
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1475 : četrtek, 19.02.2009 : 14:42:16 »

Cisto se ji zmesa na snegu..nekaj casa hodi, pa pol kar zacne divjat, pa kar naenkrat vtakne glavo v sneg (kot noj) Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1476 : četrtek, 19.02.2009 : 14:44:26 »

Jaaa to "nojevsko" početje pa poznamo tudi mi..
Je treba miške zasute pod snegom reševat..  Roll Eyes Tongue Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1477 : četrtek, 19.02.2009 : 15:00:28 »

Uau, beautiful Zara  Kiss Kiss Kiss tako graciozno izgleda  Shocked ful je lepa  Kiss Koliko je pa stara ?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1478 : četrtek, 19.02.2009 : 15:04:30 »

Stara je leto in pol Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1479 : četrtek, 19.02.2009 : 15:19:23 »

Mlada  Smiley  Kiss
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1480 : četrtek, 19.02.2009 : 15:52:33 »

Alexy, a se meni samo zdi-sem dobila občutek,da je tvoja Zara manj čokata in okrogla od večine labijev.

Meni so sicer zelo všečni psi, bi si jih pa želela malo višje in ne tako "zavaljene".
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1481 : četrtek, 19.02.2009 : 16:05:31 »

Jap, Zara je suhec. Wink

Meni bajsasti labiji niso vsec, zato sem ful vesela, da je taka kakrsna je Smiley

Kar se pa visine tice..na sosednjem forumu je bila debata na to temo.. standard za samice pravi, da je plecna visina 54-56 cm. V vzrejnem pravilniku, ki je v veljavi pise, da je dovoljeno odstopanje do 2,5 cm gor in dol. V praksi pa tudi psice z 51 plecne dobijo vzrejno, posledica tega je, da so labiji vedno nizji, na vedno krajsih tackah..
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #1482 : četrtek, 19.02.2009 : 18:25:12 »

Samo to bom rekel: kdor ideala ne doseze z genetiko, ga poskusa z hrano...
To pa je tudi vse, kar je za dodati na temo zavaljeni/koncstitucijsko ustrezni psi.

In NE, tudi meni niso vsec zavaljeni psi.

Zgornji trditvi se navezujeta. Kdor me bo razumel me bo pac razumel...  Roll Eyes


Drugace pa dalec od tega, da je en pravilnik kriv, da so labiji vedno nizji.
Mi smo eden izmed redkih fenomenov, ki dajemo tak povdarek na plecno visino. V tujini pozabite na to, da bo kateri vzreditelj povedal koliko cm ali incev ima njegov pes. Njemu dol visi za cm in ince.  Huh
Plus tega, ce malo pogeldamo Labradorce v Angliji in jih primerjamo po posameznih regijah, bodo opazne velike razlike. Pa pustimo zdaj tip in pa osebni pogled vzreditelja na idealnega labradorca. Razlike se pojavijo zaradi nacina dela v katerega se pes vkljucuje oz. visina, teza, ce hocete tudi sirina, je odvisna od tega v kasknih pogojih dela pes. Isti labradorec, pa ce je mocne ali svoh konstitucije, ne bo morel enako dobro opravit isto delo (prinasanje) v razlicnih regijah.
Lahko dobrega field trialerja postavimo v skotska lovisca pa bo zmrznil. Tacike ga ne bodo nesle. Prej ga bo lastnik nostil domov na hrbtu, ker se bo razbil, ko se bo z vso nemo pognal ces skale. Tacike bodo pokale kot treske v kaminu.
Se pa bo tam odlicno znasel pes "trdne" konstitucije.
Ce pa ga postavimo v npr. Yorkshire, kjer v dolocenih delih prevladujejo same nizine, ga bo en field trialer nascal v nulo. Se lahko ta pes samo vsede in opazuje kaj za ena stvar siba sem in tja.  Tongue

Tako da ni vse crno in belo. Edina prava odlocitev je da se vsakemu vzreditelju pusti moznost, da sam vzreja v svojih okvirih. Ce nekomu stima premocna konstitucija, mu pac stima. Bo sam najebal, ko bo pes pri 10 letih dela odpovedal.

Treba je omenit tudi sodnike. Kot povsod, jih velika vecina gleda s stalisca svojega ideala. Napaka!
Lahko ima pes 10 BOB-jev, ko bo pa enkrat prisel k pravemu sodniku, ki bo gledal psa s stalisca funkcionalnosti pri delu, bo pa pogrnil.
Standard je OKVIR, ki obsega OSNOVNE karakteristike posamezne pasem. Ce hocete tako, veleva samo to, kar Labradorca locuje od npr. Flata.
Napisan je z namenom funkcionalnosti in ne "lepote". Dokler konstitucijsko pes ustreza standardu, so ostalo vse finese, ki so prepuscene svobodni izbiri vzreditelja...

Se enkrat, ni vse crno in belo. Naj vsak dela po svoje.

In ce se se navezem na te famozne centimetre...

Pa kaj ce ma psica 51 plecno? Ce je "vzreditelj" tolko zabit, da ne zna parit, bo zajebal se tako odlicno psico z 55cm plecne.
Ce bo znal pravilno parit, se tistih par centimetrov "pod standardom" ne bo nikjer poznalo.


Pa se "moje" vietnamsko prase.

Soulpatcher's Amazing Glow oz. AS  Wink





Pa lep pozdrav, Marko

P.S: Sasha, Zara je pa prav fletna na teh zadnjih fotkah  Wink

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1483 : četrtek, 19.02.2009 : 18:55:36 »

Vsekakor se Popo najbolj spozna na labradorce, bi pa dodala, da sama plečna višina nič ne pove o sami "čokatosti" psa. Lahko je pes z nižjo plečno čisto OK in ne bo imel kratkih tac, ker so odločilni proporci. Se pravi, nižji pes mora biti tudi ustrezno krajši, pa ne bo dajal vtisa, da ima prekratke noge.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1484 : četrtek, 19.02.2009 : 19:23:14 »

popo moje mnenje glede delovne/razstavne linije poznas in ga ne mislim spreminjat. Pa ne mislim tule se enkrat nacenjati te teme. Zame obstajata in bosta obstajali dve liniji labijev: delovna in razstavna. V tujini so ze lepo locene. Verjamem pa, da se nasim vzrediteljem ta delitev ne dopade najbolj, saj to pomeni, da bi dejansko morali kaj delati s svojimi psi, ne pa samo opraviti PNZ in tekmo.

Naslednjega psa bom kupila z namenom, da bo delala, in ko sem iskala po tujini so odpadle vse psarne, ki vzrejajo "show" linijo. Mi prav nic ne pomeni koliko BOB-jev pa CACIB-ov ima pes, bolj mi pomenijo delovne titule.

Poleg tega je pa v nasi kinologiji in po pasemskih klubih toliko ene svinjarije, da itak ni nic cudnega, da bo slo pol pasem k vragu.

Bi bilo pa zanimivo narediti eno raziskavo pa povprasati veterinarje, kaksni se jim zdijo labradorci, ki jih obravnavajo, z veterinarskega stalisca, pa kaksne instruktorje v pasjih solah, da naredijo primerjavo kako suh ali pa bolj "mocan" labi prenasata napore na treningu, pa pri katerih prihaja do vec poskodb..


Logiran
Strani: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 120   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines