mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 03:09:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 120   Dol
Natisni
Avtor Tema: Labrador retriever  (Prebrano 199945 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #90 : ponedeljek, 15.12.2003 : 19:37:53 »

ojla!

Mene pa zanima kaj je sedaj s slikcami od vašga piknika? kdaj bodo na ogled?

Malo pozno a vendarle (precej slik se je izgubilo, te si bile pri meni)
http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=180

Pa se to
http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=179

Hvala Jana
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #91 : torek, 16.12.2003 : 14:27:23 »

Meggy,

Laiko sem peljala k veterinarju, pa me je kar malo razočaral. Res sem bila ob par jurjev, povedal ni pa nič pametnega. Pretipal jo je, potem pa ni vedel niti tega, a je breja, a je namišljeno breja, a ima vnete mlečne žleze, celo o tumorjih je govoril. V glavnem, ven sem šla jezna. Minevajo tedni, seski so iz dneva v dan bolj v redu, psica se obnaša normalno, zredila se še vedno ni nič. Predvidevam, da so jo samo mal hormoni zmešal.

Mary: kar se tiče labradorcev, ti jaz lahko povem samo najlepše možne stvari. Moja je ful prijazna in pametna, z lahkoto se uči, precej je poslušna in pa nezamerljiva. Daje mi občutek, da sem njen kompanjon vedno in povsod. Non stop je pozorna name, kaj delam, kam grem, ali oblečem lepe hlače ali oblečem morda trenirko, ...
Z njo sem zaenkrat vadila samo poslušnost pri privat inštruktorici, čedalje bolj pa razmišljam o reševalskih šolah. Pa ne zato, da bi s psom reševala svet, ampak predvsem zato, ker z njo nekaj moram delat, drugače bom zatrla njen značaj. Imam občutek, da bi bila to za njo največja sreča. Samo da se nekaj dogaja, da kam greva, da se igrava,... Ful sodeluje in komaj čaka, da lahko izpolni kakšen ukaz.

Imajo pa labradorci tudi eno grozno lastnost: POŽREŠNOST! Ful je treba pazit na psa, ker požre vse kar vidi. Poleg tega non stop fehta. Če mene vprašaš, jo je to nemogoče odvaditi.

Za legla in psarne ne vem, to raje vprašaj Smrčka, on je bolj na tekočem.
Drugače pa s to pasmo ne moreš zgrešiti. To so najbolj prijazni kužki na svetu.

Lp, Maja
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #92 : torek, 16.12.2003 : 16:12:39 »

Hvala, Maja!
Sedaj sem se že odločila, tudi leglo imam že izbrano, tako da samo še čakam, da moja kužika prileze na svet!  Roll Eyes (baje bo to okoli 4. januarja). Komaj že čakam!
Lp
Aja, lahko pa pomagate izbrati ime za psičko. Predlogi so dobrodošli.
Bye
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #93 : torek, 16.12.2003 : 16:22:36 »

Joj Mary, blagor ti!
Se pravi boš kužka imela nekje marca. Moja je stara 10 mesecev, pa je še vedno tok trapasta.

Spremljaj jo vsak dan posebej, ker te lušne kepice tako hitro rastejo, da jih komaj slediš. Naša je tudi po kilo na teden dobivala gor. Zdej je pa že cela baba (ampak samo po zunanjosti).
Kakšne barve pa bo tvoja lepotička?

Hm...ime? Aika, Loni, Luna, Bella, Sugar, Tanaja, ...

Bom še malo premislila.

Lp in sporoči, ko jo dobiš.
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #94 : torek, 16.12.2003 : 16:49:54 »

Živjo!
Ja, dobim jo marca, komaj čakam.
Kašne barve pa je tvoja psička?
A lahko vprašam, kje si jo kupila, če to ni skrivnost.
Bom sporočila, ko bo mala prilezla na svet!  Grin
Lp  Wink  
Bye
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #95 : sreda, 17.12.2003 : 08:40:35 »

Živjo Mary,

moja je črne barve, ime ji je Laika, stara je 10 mesecev in je živ hudič!
Našli smo jo po oglasniku, in sicer je iz Dupleka pri Mariboru. Njena mama je rodovniška psica (imamo vse papirje in družinsko drevo), oče pa žal ne. Oče je bil sosedov labradorec, črne barve in je očitno prišel malo v vas. Skotilo se je 11 bombic, vse črne po fotru (mama je namreč rumena). Na žalost leglo ni bilo rodovniško.
Mislim, da smo jo dobili od zelo prijazne in skrbne družine in ki so vsi jokali, ko smo jo odpeljali.
Ko je bila stara 4 tedne, smo prišli samo na ogled. S sestro sva se takoj zapičile v Laiko, ker je bila najbolj živahna in pretepaška. Potem nama je tudi ta gospod povedal, da je njegova najljubša in da jo bo prišparal za naju.
Ko smo 4 tedne kasneje prišli po njo, sicer ne vem, če smo dobili isto psičko, za ziher sem pa videla solzo na gospodovem obrazu, ko smo jo dali v avto.

Drži pa, da ko smo brskali po Oglasniku, da smo naleteli na vse sorte. V mislih imam preprodajalce in pa uvožene psičke. Zato smo še posebej pazili, da smo psa kupili pri čisto navadni družini, ki je ljubeče skrbela za mladiče.

Kaj pa tvoja? Bo imela rodovnik? Jo boš vzela v kakšni psarni? Barva?

Lp, Maja
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #96 : sreda, 17.12.2003 : 15:08:19 »

Hay, Maja!
Jaz bom psičko vzela pri neki gospe, ki ima psičke čisto ljubiteljsko. Sicer sem najprej hotela kupiti psa iz psarne Tylah, pa so rekli, da spomladi ne bodo imeli mladičkov. sram Sem jih šla že pogledat in najprej sem hotela enega vzeti kar takoj, ampak sem se premislila, saj nisem imela še nič pripravljeno. Potem sem iskala, kje bodo imeli leglo in od moje mami bivši sošolec ima mamo, ki bo imela leglo. Cheesy Psički so čistokrvni, so pa tudi brez rodovnika. Barve bo po vsej verjetnosti črne, če pa ne bo v leglu črne psičke pa rumena. Ubistvu mi je za barvo vseeno.  Roll Eyes

Lp+ še veliko uživanja s tvojo Laiko Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #97 : sreda, 17.12.2003 : 15:12:21 »

Mary, Laika eno samo vprašanje:

Mogoče veš zakaj psički nimajo rodovnika?

Pa ne odgovoriti, samo ker ne od staršev nima...v temu primeru se prosim vprašajte dalje, zakaj pa oni nimajo rodovnika? In tako dalje...

Mary premisli malo, nato pa si prosim preberi "Priporočila SKR ob nakupu mladiča", ki se nahajajo tudi na mojpes.net ali pa na domačih straneh kluba.




Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #98 : torek, 23.12.2003 : 13:11:14 »

Sirtaki,

tako kot sem rekla: od Laike mama ga ima, za očeta pa ne vem. Lahko, da ga tudi ima, lahko pa da ga nima.
Meni se nikoli ni šlo za rodovnik, papirje in razstave, saj imam psa zaradi sebe. Mislim, da v tem leglu za nobenega mladiča niso pridobivali rodovnika.
Drugače ti pa rodovnik pove tudi to, da pes ni "pridelan na farmi", uvožen ali kaj podobnega, ampak, da ima verodostojno zgodovino in družinsko drevo. Tega strahu sem se pa znebila takoj, ko sem spoznala družino, od katere sem psičko vzela.

Sirtaki, mislim, da bo vse v redu, Mary naj se pa odloči, kakor pač sama želi. Zase vem, kaj želim imeti od psa in to sem tudi dobila.

Hvala za opozorilo in nasvet.

LP, Maja
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #99 : torek, 23.12.2003 : 14:10:06 »


No sej Laika, drzim pesti, da recimo mama od tvoje ni imela kake resne tezave zaradi katere ni dobila vzrejnega dovoljenja....

Namrec se mi poraja vprasanje zakaj niso sli delati vzrejni pregled z njo, ce je imela rodovnik.
Stroski? Larifari, se cepljenje za steklino in kuzne bolezni je drazje... Mogoce pa ima tezko displazijo? Ali pa znacaj fali na celi liniji (plasna, agresivna...)?

Je pa res, da ce imas rodovnisko leglo moras mladice cepiti in poravnati ostale stroske (se vedno ne pride vec kot 10.000 na mladica).

Tako da postavljam dve teoriji, ena SIGURNO drzi, in mi je po pravic vseeno ali s tem koga užalim ali ne:
1. psica ne izpolnjuje pogojev za pridobitev vzrejnega dovoljenja in s tem njen lastnik prevdsem zdravstveno ogroza njene potomce
2. lastnik je prevec skrt, in vidi v mladicih izkljucno zasluzkarstvo...

Druge variante enostavno NI.


LP

Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #100 : torek, 23.12.2003 : 14:56:36 »

Kaj pa če se je zgodil ups, med rodovniško labradorko z narejenim vzrejnim pregledom in premladim rodovniškim labradorjem? Shocked

Pa ne spet načet debato o mešancih, rodovniških, istopasemskih in ne vem še kakšnih psih. Cool
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #101 : torek, 23.12.2003 : 15:02:43 »

Sirtaki,

torej je vsak pes brez rodovnika zgrešen pes in na dobri poti, da je ali bo bolan oz. ima zgrešen karakter.
Če pa mladiču ob rojstvu urediš papir, pa seveda velja ravno obratno.

No, sama nisem ravno tega mnenja. Mislim, da ni vse v papirjih. Že prej smo imeli čistokrvno pudljico brez rodovnika. Živela je 11 let in se pri tej starosti še noro igrala. Na žalost jo je zbil avto.

Sedaj imamo labradorko, ki se obnaša tipično za labradorca. To mi je potrdila Simi, s katero delava poslušnost in pa Smrček. Največjo potrditev pa dobivam od same psice, ki mi izkazuje vse tisto, kar od nje želim - s papirji ali brez!

Torej, če bi tudi ljudem podeljevali kakšne papirje, bi to bilo zagotovilo, da človek ne bo zbolel npr. za rakom?

Druga stvar: ko kupiš psa, ali si sigurna, da papir pripada prav temu psu, ki ga držiš v naročju. Če te nekdo hoče naplahtati, te tudi bo.

Tretja stvar: družina, od katere smo psa kupili živi zelo skromno in je tem mladičem izkazovala toliko ljubezni, da sem s toplim občutkom s kužkom odšla domov. Niti sledu o zaslužkarstvu. Poleg tega so vsi mladiči bili cepljeni, hranjeni s hrano Hills Puppy, pa še zagotoviti smo jim morali kar nekaj stvari, preden smo psičko odpeljali. Vsekakor jim ni bilo vseeno, kam kuža gre!

Maja
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #102 : torek, 23.12.2003 : 15:23:50 »

Hay! Cheesy
Jaz se strinjam z Majo!
Pes s papirji lahko prav tako kot pes brez papirjev zboli za boleznijo. Res da je pri psu s papirji manjša možnost za kakšno dedno bolezen, a tudi to ni nujno.
Je pa res, da če ti nekdo na vsak način hoče prodati bolnega psa, bo naredil vse, da bi ga prodal tudi psu priložil papirje, ki v resnici ne bodo njegovi. Undecided
Sama bom psičko (brez rodovnika) kupila pri gospe, ki ima psičke ljubiteljsko in ne zaradi zaslužka. Ima ogromno pogojev in s tem kaže da psa ne bo dala kar komurkoli. Z vsakim, ki mu da psa pa sklene tudi pogodbo, da če ugotovi, da za psa ne skrbijo dobro, ga lahko vzame. Smiley
Lp


Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #103 : torek, 23.12.2003 : 15:49:34 »

V bistvu mi je čisto vseeno ali imate ali ne pse s papirji, ampak ne čez nekaj mesecev ali let po forumih javkat, da imajo kako hudo dedno bolezen ali pa imate težave z značajem ok?

Sicer pa ne mislit, da ne poznam situacije pri retrieverjih v SLO, redko kdaj se pohvalim, da sem ena redkih, ki imajo dejansko vpogled v stanje in ve kake težave imajo labradorci pri nas. In lahko mi verjamete, da so moja opozorila na mestu... Laika vprašaj Smrčka, če ga že omenjaš kot referenčno osebo.



Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #104 : torek, 23.12.2003 : 15:55:24 »

Kaj pa če se je zgodil ups, med rodovniško labradorko z narejenim vzrejnim pregledom in premladim rodovniškim labradorjem? Shocked

V temu primeru meni lastnik psice odpade kot vestna oseba...
Simple as that.

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 120   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines