mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 26.10.2024 : 01:45:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 120   Dol
Natisni
Avtor Tema: Labrador retriever  (Prebrano 206905 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #270 : sobota, 18.12.2004 : 22:07:33 »

Majoli a se tvoja boji avtov ko si v bližini ceste ali tudi ko stojijo na miru, moja se boji avtobusov ki se peljejo mimo gre kar rikverc.
Glede vode je pa moja en poseben primerek malo zmeden pa bo e šlo Wink v vodi najraje stoji samo do trebuha ko pa bi morala zaplavati jo zagrabi panika in začne mahati z tacami kot da bi hotela poleteti Grin (leteči pes), se mi pa zdi da je bila v prejšnem življenju verjetno mali pujsek saj zelo rada teče po blatu in blatnih lužah. Ja se mi zdi da se zadnje čase veliko več ljudi odloča za prinešalce.
LP
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #271 : ponedeljek, 20.12.2004 : 00:28:07 »

Majoli pozdravljena!
Ja,sem že kar veliko slišal o psarni Boltvinski in moram povedati,da prav nič ni bilo dobrega.Večkrat sem že tudi opazoval g.Bolto na kakšni razstavi ali vzrejnem pregledu in raje sploh ne komentiram.Žrtve pa so potem nedolžni kupci,ki pri takšnih "vzrediteljih" kupijo svojega prijatelja.
Zanimivo je,kako vsi govorijo samo rodovnik,rodovnik,rodovnik.kaj pa nam rodovnik pomaga v takšnem primeru? Angry
Čeprav,ne me narobe razumet,nisem za nekontrolirano razmnoževanje nerodovniških psov,žalostno je le,da vsaj pri teh "popularnejših" pasmah rodovnik ne zagotavlja prav ničesar.
Na žalost pa ni vsak kupec,ko kupuje svojega prvega psa dovolj pameten,oz. izkušen,da bi znal izbrati primernega vzreditelja.

Prav žal mi je,ko vidim,kakšne težave si imela s svojo psičko.Sam sem imel do sedaj srečo,da nisem imel nikakršnih zdravstvenih težav,ne s starejšim,ne z mlajšim.Pa je Nero star že 14 let! Smiley
Verjetno je bila tvoja psička že v leglu popolnoma nesocializirana ter nevajena različnih šumov in hrupa,mogoče še kakšna slaba izkušnja,rezultat pa vidiš.Verjetno je vseeno najboljši način,da se čimveč giblješ v takšnih situacijah in poskušaš vse to prikazati kot nekaj prijetnega.Npr. se s psičko igraš kadar se mimo pelje avto ali kaj podobnega.
Kar pa se tiče vaje poleg,pa ti bodo najlažje razložili v šoli,če jo seveda obiskujeta.Upam,da imate inštruktorja,ki je tega sposoben.
Če bi titule opisoval načine bi predolgo trajalo. Wink
Voda pa...ja,malce čudno je res,da se je boji.Sicer tudi moj mlajši ni ravno čisto nor nanjo,ampak gre normalno plavat,če grem jaz,tudi aportira z veseljem iz vode,tako da težav ni,ni pa čist usekan na vodo,tako kot starejši,ki mi je vedno,kadar je imel priložnost pobegnil v vodo(neglede na letni čas).
Res pa je tudi,da tile labradorčki izredno dobro znajo zlesti človeku pod kožo.
Kar pa se tiče zlatih prinašalcev pa...vsak ima svoj okus,ampak pri meni ima labi vedno ogromno prednost.Žalostno je,da se ga tako uničuje. Cry
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #272 : torek, 21.12.2004 : 04:45:00 »

Tole pa je moj Sky,ko sem ga šel drugič pogledat.kot vidite,je bila mama takoj "prodana",

Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #273 : torek, 21.12.2004 : 04:49:09 »

tu pa je že prava mrcina

Se opravičujem zaradi majhnosti slikic.
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #274 : torek, 21.12.2004 : 04:59:18 »

Pa še oba moja gospoda



Še ena "družinska"
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #275 : torek, 21.12.2004 : 05:38:56 »

Mi smo pa še majhni.
http://www.moj-album.com/slike/52692/NE9RA5lTGE13cRp0.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #276 : torek, 21.12.2004 : 20:51:51 »

Joj kako  so lepi, koliko so bili pa stari ko si slikat tole tazadno fotko, bom probala še jaz kakšno od moje barabice gor dati, upam da mi bo uspelo.
LP
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #277 : torek, 21.12.2004 : 23:22:49 »

Tukaj mislim,da so bili stari 4 tedne.To je leglo leto kasneje,ko pa se je skotil Sky.Ista mama,drug očka.V Skyevem leglu so bili vsi rumeni, pri tem leglu pa je mamo paril z rjavim samcem in so prišli ven takile.Je pa tale psička levo ista,kot pa jo na spodnji slikci objemam,le da je tu že ene 4 mesece starejša.Se veselim slikic tvoje psičke.
Logiran
rommanna
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #278 : petek, 07.01.2005 : 19:58:52 »

ALI PRIDETE NA SREČANJE V KRANJU,9.1., PRED VRTNARIJIO AURO?SAMA  ŠE NIMAM PSA,SE PA VESELIM SREČANJA Z VAMI IN LABIJI!
LP
Logiran
rommanna
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #279 : petek, 07.01.2005 : 22:47:48 »

Srečanje je že jutri, 8.1., ob 10h na parkirišču pred vrtnarijo Aura oz. Kalia.To je nasproti vojašnice v Kranju.
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #280 : sreda, 12.01.2005 : 00:09:39 »

Ljubitelji labijev lepo pozdravljeni.Na žalost skoraj tri tedne nisem imel dostopa do interneta,ampak vidim,da se tako ali tako tukaj ni ravno veliko dogajalo.Sem pa bil bolan in tako sploh nisem vedel za kakšno srečanje.
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #281 : sreda, 12.01.2005 : 09:50:36 »

pozdravljeni.

tudi sama sem lastnica labija-sej to ste lahko že ugotovili, če ste kaj gledali po starih sporočilih.
no imam pa en problem. moja prijateljica bi rada kupila rodovniškega labija in kolikor imam jaz izkušnje psarna še ne pomeni nujno da bo dobila zdravega psa-to se je meni zgodilo. zato me zanima ali morda pozna kdo koga ki mi lahk zagarantira, da bodo psički zdravi, brez kakšni dednih bolezni.
zanima me tudi ali ima kdo psa od nade godec in če mi lahko pošlje slikico.
sama se bom tudi čez nekaj časa odločila še za enega labija-psičko, vendar bolj ko gledam po internetnih straneh, bolj se mi zdi, da če želim dobrega labija za rastave in legla ga moram kupiti v tujini.
zanima me vaše mnenje in vaše izkušnje
Lp Mateja
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #282 : sreda, 12.01.2005 : 10:48:17 »

moja prijateljica bi rada kupila rodovniškega labija in kolikor imam jaz izkušnje psarna še ne pomeni nujno da bo dobila zdravega psa-to se je meni zgodilo. zato me zanima ali morda pozna kdo koga ki mi lahk zagarantira, da bodo psički zdravi, brez kakšni dednih bolezni.

Ne, tega, da bo pes zdrav in da ne bo imel bolezni, ti pa nobeden ne more garantirat. Tisti, ki ti da tako garancijo, laže Undecided Ker psi so živa bitja in ne neki stroji, da bi lahko garantiral, da bo normalno "deloval".

Pa veliko srece pri iskanju novega labija!

Lp jana
Logiran
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #283 : sreda, 12.01.2005 : 19:43:42 »

Pred novim letom enkrat me je pičilo in sem se spravila malo pregledovat rodovnike v različnih psarnah po Evropi (vsaj tistih, ki imajo internetno stran) in ugotovila, da imajo nekateri pse iz zelo ozkega genskega bazena, drugi pa recimo pazijo, da parijo pse z bolj širokim poreklom. Moj Dim sicer ni rodovniški, ampak, če bi se pa sedaj spravila kupovat rodovniškega psa bi naredila celo raziskavo, kateri pes ima dovolj široko gensko poreklo, ker se mi zdi, da pri takih psih težje pride do genskih nepravilnosti kot pri ožjem genskem bazenu. Če parijo teto pa nečaka Tongue... to zame ni ravno raznolikost genov Undecided

lp
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #284 : sreda, 12.01.2005 : 19:45:25 »

Bi se kar strinjala z Bino, nihče ti ne more 100 % zagotoviti da pes ne bo bolan.
Zdaj pa še moje vprašanje, zanima me na kakšen način se najraje igrajo vači labiji a raje tečejo ali lovijo žogice,...
LP
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 120   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines