mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 26.10.2024 : 01:45:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 120   Dol
Natisni
Avtor Tema: Labrador retriever  (Prebrano 206904 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #255 : sreda, 08.12.2004 : 17:18:24 »

Živjo!
No,pa ste se le malo razživeli! Grin
Dimy,verjetno je možno,da labradorski gen prevlada,sploh pri barvi,saj vemo,da je črna dominantna barva.Vprašanje pa je,ali pri vseh mladičkih v leglu.Vsaj kakšen bi skoraj moral potegniti po nemcu(barva).Tako da,če so vsi mladički popolnoma podobni labradorju,je velika možnost,da je očka labi.(omenjaš ga kot eno od dveh možnosti).
Ali si videl več mladičkov iz tega legla?Kakšni so?
Z rastjo pa...,ja,različno.Tudi moj Sky je bil že pri 6 mesecih visok kar 61 cm(je malce prevelik).Predvsem je potrebno paziti na pravilno prehrano,saj vsi vemo,da so poznani kot veliki požeruhi.Z gibanjem pa je tako,niso priporočljivi kakšni skoki,drugače pa ni kakšnih večjih ovir.Moj Sky je bil s tremi meseci prvič na lavinskem tečaju,s šestimi pa že na prvem taboru reševalnih psov in nikoli ni imel težav z zdravjem.Seveda je potrebno tudi paziti,vendar večina težav pri labijih itak izvira iz genov,tam pa tako ne motemo kaj prida storiti.Svetujem ti,da pri starosti enega leta pelješ svojega prijatelja na preventivno slikanje kolkov(to bi svetoval vsem lastnikom),tako da boš vedela pri čem si.

Ja,naštela pa si vse tipične lastnosti labradorčka,le pripravi pa se,da bo tista ubogljivost malce popustila.Samci znajo biti zelo trmasti,ampak,ko se enkrat domenita kako in kaj pa je čudovit pes. Wink

Pa še nekaj naj ti zaupam glede teže-moj Skywalker ima kar 43kg,lahko pa ga pogledaš v galeriji in videla boš,da niti približno ni debel.Aja,pa tudi kolke ima A1,A1.
Veliko sreče s tvojim kužkom in obveščaj nas sproti kako napredujeta. Grin
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #256 : sreda, 08.12.2004 : 17:30:27 »

Manca,ali imaš mogoče še kakšno slikco Dima?
Lahko mi jo pošlješ tudi na mail:zorannerosky@hotmail.com
Samo po tej slikci v galeriji bi težko sodil,ker se vidi samo glava,lahko pa rečem,da je zelo,zelo "labradorska" in če je tudi postava takšna je velika verjetnost,da je bil tudi oče labi.Res je,da pri mešančkih ena pasma lahko prevlada,vendar skoraj ne verjamem,da tako zelo.
Res bi bil vesel še kakšne slikce

LP Zoran!
Logiran
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #257 : četrtek, 09.12.2004 : 10:32:16 »

V bistvu imam slikice, ko je bil star 2 meseca. Ga bom slikala pa ti pošljem slikico.

Drugače so bili pa v leglu vsi črnuhci, eni z belo liso na trebuhu, pa vsi so imeli lepe labradorske glavice.

Joj če se spomnem kakšni srčki so bili  Grin Grin Grin Grin
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #258 : četrtek, 09.12.2004 : 16:02:23 »

Živjo!
Saj bi bil vesel tudi kakšne slikce,ko je bil star 2 meseca.Kot si verjetno opazila sem skoraj kar obseden z labradorčki.Seveda imam v načrtu tudi še kakšno drugo pasmo(delovnega NO-ja),sem pa prepričan,da bo ob meni vedno tudi vsej en labi. Wink
V lehlu kjer sem dobil Skya je bilo 9 rumenih mladičkov,nekaj malce temnejših,nekaj svetlejših,no v naslednjem leglu,pa je bila psička parjena z rjavim samcem in je skotila tri črne in tri rumene(slikca v galeriji).
Glede na slikco Dima in na to,kar si napisala bi skoraj težko verjel,da je očka NO.
Res se že veseli slikic.
LP Zoran!
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #259 : četrtek, 09.12.2004 : 20:38:26 »

No pa je končno tudi ta že malo zaprašena tema ponovno odprta, zanima me kako se vaši labiji razumejo z drugimi psi in ljudmi Wink
LP
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #260 : četrtek, 09.12.2004 : 20:41:02 »

Pa še nekaj bi napisal-kaj,ko bi vsak lastnik labradorčka,ki je na forumu,napisal,kje je dobil svojega kosmatinca.Mogoče bi pa celo ugotovili kakšne sorodstvene vezi.Mogoče kdo pozna koga,ki ima psa od koga,ki... Wink Saj razumete!
No,moj 14 letni Nero je prišel iz Krškega,3.5 letni Skywalker pa iz Kranja.
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #261 : četrtek, 09.12.2004 : 20:46:48 »

Astra,pa naj ti kar jaz najprej odgovorim.Nero je bil kot mladenič dokaj dominanten samec,vendar je zanimivo,da so mu to nekeko priznavali tudi drugi psi in tako ni bilo večjih problemov od naključnega "ravsanja".Ko pa se je malce umiril,pa je še to izginilo.
Sky je pe itak zgodba zase.Tako milega psa pa res še nisem videl.V njegovih treh letih in pol ni niti enkrat sploh nakazal,da bi se hotel rangirat,kaj šele kaj hujšega.Še muco povoha in gre stran(pa je nimamo doma). Cheesy
Kar pa se tiče ljudi pa sta oba krasna(saj morata biti,ker sta reševalca).mogoče Sky še malo preveč. Wink
Ali imaš tudi ti labija?
Kakšnega?  ...........?.........?..........?
Logiran
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #262 : četrtek, 09.12.2004 : 22:38:21 »

Slikice bojo v galeriji takoj, ko da administrator svoj žegen! Grin

Dim je kar se stika z ljudmi tiče precej socializiran - nor na vsakega, ki se je pripravljen z njim ukvarjati. Že ko sva ga dobila smo šli na Zbilje in je tekel k vskemu, ki je šel mimo, se pred njega vsedel in čakal, da ga poboža. Naju je pa takoj vzel za svoj trop, ker nikoli ni uhajal z drugimi ljudmi.

Kar se pa drugih psov tiče hoče bit pa ta glaven. Tega se sicer odvajamo in je že poštudiral, da to ni čisto najbolj Ok. Najbolje se razume s čivavami, ki so kar ene tri tam okoli nas na Vrhniki. Ne razume pa zakaj se stari, betežni psi nočejo igrati z njim Roll Eyes

Dobili smo ga v LJ za Bežigradom. 8 črnuhcev v leglu.

Lp Manca
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #263 : petek, 10.12.2004 : 16:09:15 »

Hojla!
Dimy,zelo lep črnuhec!Po slikcah sodeč,bi bilo moje mnenje,da ni mešan z NO-jem,seveda je pa vse možno.Saj veš-genetika! Roll Eyes
Ampak saj niti ni važni kajne?
Itak je zate najlepši in najbiljši.

Res je treba biti previden,da bo imel s psi prave pozitivna izkušnje,kajti labiji predvsem samci znajo biti precej dominantni psi,kar pa ni najbolj prijetno.Sam sem imel podobno izkušnjo s starejšim,ki pa se je kasneje zlo unesel in ni bilo večjih težav,medtem,ko pa mlajši ni nikoli kazal želje po nadvladi,niti do drugih psov niti do mene.Zaveda se,da sem najprej jaz,potem pa on in je kar zadovoljen z drugim mestom. Grin

Pa še vprašanje za vse lastnike.Ali je vaš kosmatinec kot mladič veliko uničeval in grizel stvari?
Logiran
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #264 : petek, 10.12.2004 : 17:01:48 »

Doma ima svoje stvari (igrače, cunje), ki jih lahko grize. Smo že od prvega dneva imeli pravila kaj lahko grize in kaj ne. In se je čisto strinjal. Kadar gremo pa ven na kakšno kavico, je pa neusmiljen do vseh lesenih stolov  Grin

Pa mene hoče skoz grist, sam ne vem al je to iz čiste ljubezni ali zaradi zob  Grin.

Včeraj smo izgubili prvi zobek (tak, da smo ga našli Wink)
Logiran
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #265 : petek, 10.12.2004 : 17:04:27 »

Glede na zadnje poste ugotavljam, da so labradorci postali prava redkost, saj ni nikogar(razen Skywalkerja), ki bi delil ali rabil izkušnje!
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #266 : petek, 10.12.2004 : 17:59:26 »

Ja,pa je res tako,a ne?
Ena taka super pasma,pa tako malo zainteresiranih ljudi,še posebaj novih lastnikov.
Sem že mel namen enkarat spomladi organizirat kakšno srečanje,samo zgleda,da bi bil kr sam s svojima "telebajskoma". Wink
Ne vem kako to,da je zanimanja tako malo.
 
Meni je Nero,ko je bil še mladiček uničil celo kuhinjo.Enkrat sem prišel domov,miza obrnjena,vsi stoli obrnjeni,topli pod potegnjen na kup in natrgan na trakove...psa pa nikjer.Pokličem in iz luknje v kavču pogleda črna glavica in takoooo milo gleda.Saj se ne moreš niti jeziti. Cry
Zanimivo pa je,da Sky,ki je drugače zelo temperamenten in živahen ni doma nikoli uničil ničesar,ni nosi copat ali kar koli drugega.Celo potrebe ni nikoli opravil notri.In pa aja,že prvo noč je celo prespal,brez jokanja.
Logiran
majoli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #267 : sobota, 11.12.2004 : 23:37:05 »

Moja desetmesečna Toja je pa taka: ko je bila še mladič je pridno lulala in kakala na vseh nepravih mestih, pa tudi zgrizla je kaj. Zdaj lula in kaka samo na pravih mestih (pa je nismo nič učili), rada pa se loti svoje hiške, ampak samo če je dalj časa v pesjaku in ji postane dolgčas. Zelo rada in vztrajno se znaša nad določenimi rožami. Poleti smo imeli posajenega nekaj resja v koritu. Dan za dnem je ona pulila to resje ven, mi pa smo ga sadili nazaj in jo zraven učili da tega pa res ne sme več početi. No in nekega dne, ne samo da ni bilo resja v koritu, ampak je v korito zlezla Toja in nas čakala. Takrat smo dokončno obupali. Na sprehodih je Toja totalno podredljiva. Vse pse in večino ljudi pričaka na hrbtu. Je kar plašna, njena največja travma pa so avtomobili. Ob cesti je z njo skoraj nemogoče hoditi. Čisto postane histerična, cvili, grize pas. Ne moremo je naučiti hoditi poleg... Prej smo imeli črnega labradorca, s katerim nismo imeli nobenih težav. No ja, toja je res posebna in je naša princeska. Je super psička in ima krasen karakter.

Lp vsem. Sem zelo za to, da se priredi kakšno srečanje labradorcev.
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #268 : ponedeljek, 13.12.2004 : 07:35:42 »

Majoli,prav lepo pozdravljena!
Ja,kar si opisala,predvsem glede grizenja in nagajivosti so pa po moje res kar tipične značilnosti mladih labradorčkov.Le da so moje izkušnje ravno obratne od tvojih.Moj starejši črnuh je bil tak,kot si ti opisala svojo,medtem pa ko mlajši rumeni ni nikoli naredil prav ničesar,vključno z lulanjem in kakanjem.
Kar pa se tiče plahosti do ljudi in straha pred avtomobili,pa je verjetno posledica kakšne slabe izkušnje v rani mladosti.Vse to se da odpraviti,le veliko dela bo zahtevalo.Čim več se morate z njo gibati v situacijah,katere so ji neprijetne,potem pa še te izkušnje povezati s stvarmi,ki so ji všeč,tako da bo recimo hrup avtov ali ljudi povezovala s prijetnimi stvarmi.

Drugače te pa labradorčki,ko jih enkrat imaš v življenju popolnoma osvojijo,čeprav včasih do skrajnih mej preizkušajo naše živčke.Ampak,ko te pogledajo...,kdo bi jim pa lahko zameril?!

Kje pa si kupila svojo psičko?

Breskrbi,če se bo pokazalo dovolj interesa,bom spomladi spravil skupaj takšno srečanje.Kraj že imam primeren,le še ljudi in kosmatince bo treba nabrat.

LP,Zoran!
Logiran
majoli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #269 : petek, 17.12.2004 : 20:06:58 »

Zoran, pozdravljen!

Tojo smo kupili v psarni Boltvinski v Bizoviku, Lj. Čeprav ima rodovnik in nam je bila prodana kot 'oh in sploh', ima kar nekaj nepravilnosti.  Obe sprednji tački sta nepravilno zraščeni in jo po vsakem sprehodu bolita (si jih liže in noče, da se jih dotakneš).  V hrib sploh ne smemo. Nekaj naj ne bi bilo v redu s komolci, kolki so sicer ok.  Zelo smo pazili nanjo, ko je rasla, zaradi kolkov in podobnega in smo jo nosili po stopnicah, pa nič ni preveč skakala. Je pa bila tako debela, ko smo jo dobili, da je komaj hodila. In enkrat, ko sem govorila z eno žensko, ki ima ogromno izkušenj s psi, mi je rekla, da je možno, da je zaradi prekomerne teže, ki jo je imela tista dva meseca, ko še ni bila naša, kaj narobe s tačkama.  
Levo uho se ji stalno viha navzven in se vidi, da z njim ni vse čisto ok. Potem so pa še te karakterne hibe. Zelo se boji avtov. Saj jaz sem tudi tako razmišljala kot ti, da mora čimveč ob cesti hoditi, da se bo navadila. Ampak se mi prav smili, ko vidim tisti strah in nemoč in paniko. Je pa res, da če hodiva ob cesti dalj časa, da se avtov malo navadi. Ampak je na naslednjem sprehodu spet vse isto.  Pa nikakor je ne morem naučiti hoditi 'poleg'. Kdaj že malo zna, pa potem spet čisto pozabi in vleče ko nora.
Je pa srčica. Ko želi dobiti hrano od mize kar gruli. Pa noro prijazna je. Zvečer se vedno pride stisnit k nekomu. Rada gleda TV - predvsem oddaje o živalih in pa zelo zanimivo se ji zdi smučanje. Zlo je vztrajna, zadnjič je gledala celo vožnjo Bodiea Millerja. Pa včasih ima prav ene svoje fore - lahko bi neskončno dolgo ležala na stopnici, ti pa moraš pod stopnice in jo crkljati in čohati po smrčku.
Bili smo kar precej pri veterinarjih, ampak zdaj bo upam vse v redu.
Aja, še to. Toja se ful boji vode. A ni to malo čudno za labradorce?
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 120   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines