mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 23:21:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem lajanja  (Prebrano 60885 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #165 : petek, 06.11.2009 : 13:52:46 »

Ampak še enkrat: bodi vesel, da ne laja preveč. Čuvati začnejo (če začnejo) psi šele ko dozorijo in postanejo teritorialni - to je tam enkrat okrog leta in pol. Dandanes, ko je za vse, kar se zgodi kriv pes (oz njegov lastnik) to niti ni več zaželjena lastnost.

Če ga želiš naučiti lajati kar tako, potem pa ni problema. Zgoraj opisano ponavadi deluje.
Logiran
Apollo13
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #166 : petek, 06.11.2009 : 13:57:56 »

No hvala lepa za odgovore, je bilo to tako težko?
Škoda da vas mora človek malo sprovocirat da dobi kakršnokoli reakcijo :-(

Verjamem da se mogoče komu moja "težava" zdi smešna.....meni pa se pač ne.....kaj čmo 100 ljudi 100 čudi pravjo :-)

Župca in lanabela hvala za vajin odgovor.....je v pomoč ;-)
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #167 : petek, 06.11.2009 : 14:11:02 »

Jaz se s tem strinjam, zato nasveta pač nimam.

Enako jaz. Apollo13, vidiš da je pomagalo, da si se zbruhal... Roll Eyes
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #168 : petek, 06.11.2009 : 22:37:16 »

No hvala lepa za odgovore, je bilo to tako težko?

Mislim... Shocked čist mim bruham ob takih izjavah te malo mine, da bi se trudil odgovarjat  Undecided
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #169 : nedelja, 08.11.2009 : 16:17:04 »

Apollo, če misliš biti še naprej tako nesramen, ti ne bo nihče več nič odgovoril. Svoje vprašanje si dal v temo, kjer jamrajo tisti, ki jim psi preveč lajajo. Za njih je težje najti kakšen res uspešen recept. jaz ne vem za nobenega, zato v to temo načeloma niti ne pogledam.
Če bo tvoj terierček ob ne preveč domiselnem učenju lajanja ugotovil, da te z lajanjem lahko izsiljuje....
Logiran
pei2
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #170 : četrtek, 12.11.2009 : 14:25:43 »

Pozdravljeni,

sem nova na forumu in bi vas prosila za pomoč.
Imamo lepotca  pasme Aljaški malamut. Star bo 6 let (naslednji mesec). Do sedaj nismo imeli nikakršnih problemov z njim. No ja tulil je dvakrat letno (moški hormoni) in ob resnično močnih polnih lunah. vendar vse skupaj zelo zanemarljivo.
Sedaj pa se nam je pojavil problem, da prične z tuljenjem (zavijanjem) ob 7 zjutraj in tuli, tuli. Postalo je zelo moteče tako za nas (kadar smo doma) kakor tudi za sosede. Prebrala sem že vaše odgovore, glede polivanja z vodo in podobno, vendar se mi ne zdijo "humani". Predvsem ne vem kako bi prepričala našo babi, ki je sedaj v penziji, da bi ga polila z vodo. Lepotec je na sprehodu 2 x dnevno, prvič traja sprehod okoli dveh ur in drugič proti večeru, ko grem jaz ali mož z njim teči (cca 40-60 min). Predvidevam, da je to dovolj gibanja za njega (Vem da bi bilo lahko še več gibanja, vendar sem realna, potem mi zmanjka časa še za druge stvari).
Kadar smo doma mi, ga mož par krat opozori in potem načeloma neha. Dopoldne ko je doma naša babi pa tuli in tuli.
Prosim za kakšne nasvete oz predloge zakaj tuli in kako bi to odpravili.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #171 : četrtek, 12.11.2009 : 15:33:31 »

Tuli = zavija? Če zavija, je eden od možnih razlogov lahko občutek osamljenosti / izoliranosti, ni pa nujno. Moja tuli "na komando" v duetu z menoj (ja, vem, stvar za norišnico  butnglavc), posebno ko se zvečer vrnem domov...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #172 : četrtek, 12.11.2009 : 15:40:08 »

Pozdravljeni,

Sedaj pa se nam je pojavil problem, da prične z tuljenjem (zavijanjem) ob 7 zjutraj in tuli, tuli.
Oprosti, sem spregledala da gre dejansko za zavijanje. Ne vem, po mojem je "samodejno" zavijanje največkrat lahko posledica osamljenosti, kot sem prej zapisala - domnevam, da pes na tak način poskuša vzpostaviti stik, komunikacijo s svojim tropom. Enaka situacija je bila pri naših sosedih, kjer je pes zavijal po cele dopoldneve in je dejansko bil zelo osamljen pes. Bi pa bilo potrebno slišati to tuljenje, da se poskusi ugotoviti, za kakšen način tuljenja gre, ker sem v neki Corenovi knjigi prebrala, da jih je kar nekaj tipov in če gre soditi po moji psici, bo kar držalo - ona se pri tem namreč neznansko zabava in me vedno poskuša nadglasiti  Grin
Logiran
pei2
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #173 : četrtek, 12.11.2009 : 16:44:55 »

Hvala. Tuli kot volk (res so njegovi predniki - zavija). Ravno ta osamljenost me bega. SEdaj je resnično vsak dan nekdo doma od jura do večera. pričel pa je zavijati 3 mesece nazaj, pred tem se pravi 5 let pa brez problema.
Ko sem povprašala našo veterinarko, kje naj bi bil razlog, mi ni znala konkretno odgovoriti. Predlagala mi je kastracijo. Ma pri 6 letih se mi vseeno zdi malo pozno. Predvsem zato, ker lepotec ni problematičen. Obe hčerki sta dobesedno ob njem shodili. Ne zaganja se v druge pse, mačka še opazi ne in tudi divjih živali v gozdu ne.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #174 : četrtek, 12.11.2009 : 16:56:59 »

Mah, jaz kastracije v povezavi s tuljenjem ne štekam ravno najbolje... Je v obdobju, ko je začel tuliti, prišlo do kakšne spremembe v okolju, kjer sicer živi (manjka kaka oseba, je bil dislociran iz stanovanja na vrt, ste premaknili pesjak, imate mogoče drugačne urnike) ? Tuljenje največkrat (to je sicer moja razlaga, da se razumemo) po mojem pomeni poskus komuniciranja s preostankom krdela, klicanje ostalih članov na kup, želja po druženju.
Mogoče nimam prav, ampak po mojem je v življenju psa, ki prej ni redno tulil zdaj pa, prišlo do neke spremembe, ki je mogoče vi na prvi pogled niti ne zaznate, zanj pa zna biti pomembna.
Če streljam mimo naj me prosim kdo popravi, ker zanima tudi mene.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #175 : četrtek, 12.11.2009 : 16:59:40 »

malo poizvedi po soseščini, če se kje kakšna psica goni. Lahko tudi precej daleč. Ponavadi je to vzrok pri zavijanju samcev. Če je to to, potem bi kastracija pomagala (sčasoma). Drugače pa prav nič.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #176 : četrtek, 12.11.2009 : 17:01:26 »

Sem nekje brala, da so polarne pasme bolj nagnjene k tuljenju. Čudno se mi zdi, da je odrasel pes začel to početi šele pred kratkim - se je mogoče kakšen vaš režim spremenil?
A mogoče še kakšen drug pes v vaši bližini tuli, da on tuli z njim? Tuljenje je tudi lahko zaradi gonečih samic v bližini ali pa res zaradi osamljenosti - a ga imate v hiši ali zunaj?

Načeloma naj bi bilo tako, da bolj ko mu glasno govoriš, naj bo tiho, on to dojema kot to, da tuliš z njim.
Jaz psičko (sicer tuli ne), ko ima svoje momente lajanja dam na 'prostor'/jo ignoriram in potem je veliko boljše. Če pa tudi to ne pomaga, jo narahlo primem za smrček. To se je izkazalo za precej učinkovito.  Smiley ....poizkusite lahko še vedno  Smiley

Logiran
pei2
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #177 : četrtek, 12.11.2009 : 17:36:32 »

Hvala vsem za odgovore.

Glede sprememb sem že razmišljala in mi pade na misel zgolj to, da kliče babi za sprehod. Dopoldne gresta ponavadi z našo babi na svojo dvourno ali  daljšo seanso. Vendar nimata določene ure. Vsak dan gresta in to je to. Če ja kakšna psička v bližini? Ne vem v okolici ni nobenega novega psa. Vsi kupujemo očitno zgolj fante. Res je ko pride njegov čas za parjenje zavija, ma ne tako dolgo. Vse ostalo pa je klasika že 5 let.
vseeno hvala.
Logiran
pei2
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #178 : četrtek, 12.11.2009 : 17:37:48 »

Aja pozabila sem povedati, da je lepotec v pesjaku in iz pesjaka se vidi naravnost v našo dnevno sobo. Tako, da se imamo pod kontrolo. On nas, mi njega.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #179 : četrtek, 12.11.2009 : 17:41:07 »

Mogoče je štos ravno v temu - vidi svoje krdelo, vendar ni stika z njim...
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines