mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.07.2024 : 01:19:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem lajanja  (Prebrano 60896 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #90 : ponedeljek, 08.05.2006 : 10:44:45 »

Jaz imam tudi po novem problem z lajanjem Sad

Psička je sedaj stara 5 mesecov in kakšne dva (morda že tri) tedne laja na vse možno kar se dogaja doma. Prej  ni bili problemov, sadaj pa ko se dere za vsako malenkost je zadeva postala kar moteča (to je: na TV, na druge pse v okolici, na glasove z ulice, če koga sliši pred vrati, pa tudi ko je zame tišina in ko greva spat pri odprtem oknu sploh ne more zaspati, ker je vedno kaj, za ker je vredno lajat). Stvar je še posebej moteča ob poznih urah.
Sicer jo postopoma utišam z ukazi tiho, ne, in podobno, samo recimo včeraj ko je zaslišala goske, ki so se drle, je pa sploh nisem mogla utišat, šele ko sem jo dala v avto in smo se odpljali stran se je umirila.

Skratka, do zdaj je bila ful fajn psička, sedaj pa s svojim lajanje postaja prava mala tečnoba.
Kaj naj naredim?
Je možno, ker je še tako mlada, da bo postopoma nehala za vsako malenkost lajat?
Logiran
.polona
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #91 : torek, 10.10.2006 : 08:22:45 »

Ko berem tole temo sem se kar malo potolažila, čeprav še vedno ne vem kaj narediti.

Imava 4 mesece strega landseerja, k nama je prišel 2 dni nazaj. Razumem da mu ni prijetno biti sam in zato sva ga prvi dan imela notri, le ponoči je šel za kakšni 2 uri ven. Enako je bilo včeraj. Problem je v tem, da ko je zunaj (ima ograjen vrt in pasjo uto) cvili in laja z visokim glasom kot da bi ga kdo dajal iz kože. V pasjo uto sploh ni še šel, počiva zunaj na odeji. 

Zanima me ali laja ker je osamljen in je bolje da ga spustiva h nama, ali naju izsiljuje in mu sploh ni tako hudo? Grozno ga je poslušati, ker cvili podnevi in ponoči ter praska po vratih. Če ga ignorirava se malo umiri (za 5-10min), potem pa spet začne, če odpreva vrata je pa grozno vesel in rini noter.

Prosim za kakšen nasvet.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #92 : sreda, 11.10.2006 : 11:20:48 »

jaz čveka bom še malo pisala, čeprav sem ti na nek način odgovorila že v temi o landseerjih.
v glavnem, ni mu tako hudo kot se zdi/sliši  Wink seveda je notri boljše ampak predvsem zato, ker ima tam nekoga ob sebi.
glede na to, da je že takoj imel izkušnjo, da če joka pride noter bo mogoče odvajanje trajalo dlje. bodi dosledna! hitro se bo naučil kako in kaj. lahko ti pa povem, da bo kasneje lajal še premalo, govorim iz lastnih izkušenj pa še kdo, ki ima landseerja ti lahko to potrdi.

Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #93 : sreda, 06.12.2006 : 00:03:32 »

 Moja psička pa zdaj po novem(stara je 7 mesecev) laja zmeraj ko nas ni zraven. Sem že probala tako, da sem jo pustila da laja in potem ko je nehala(po 5-10 min) se je ulegla in sem jo ful nagradila. Ampak problem je, da se je potem spet čisto razživela in spet začeal lajati ko sem šla stran. Ne morem pa je vsakič pustiti da laja, ker smo v bloku in se to sliši v druga stanovanja Sad Sem tudi poskusila tako da sem jo kregala-ali sem jo malo potegnila za uho, ali pa po smrčku udarila, ampak ne premočno, samo tudi to ne deluje, ker se potem razjezi in začne še bolj lajati name in se zaganjati v mojo roko.... Name pa laja tudi če ji kaj prepovem. Pomiri se pa samo, ko pridem do nje in jo božam ali pa se igram z njo.
Logiran
titka
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #94 : ponedeljek, 11.12.2006 : 21:36:04 »

ojla! moje ime je valentina in imam tezave s svojim kuzanom..tut glede lajanja pa izsiljevanja..sam da je problem, da sma se mi2 preselila v ljubljano in zdaj zivima v bloku, kjer pa sosede seveda to blazno moti..lajat zacne takoj ko zaprem vhodna vrata, tukaj zivima pa ze vec kot 2 meseca..milo receno sem obupana, naredila pa sem ze bolj kot ne vse kar je bilo mogoce, od hisnega boksa, da mu pustim radio.. pa tut ovratnica proti lajanju pa nic ne pomaga..on se vedno tuli in zavija in laja..je res problem ker je velik- mesanec z labradorcem..dej res ce ma kdo se kak predlog..
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #95 : ponedeljek, 11.12.2006 : 21:39:23 »

pa tut ovratnica proti lajanju ..
Kakšna pa je to?

Logiran
titka
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #96 : ponedeljek, 11.12.2006 : 21:43:54 »

a ovratnica proti lajanju? tk zgleda, da mu jo das pac okrog vratu isto kot ovratnico, ima pa senzor, ki ob tem ko je pes prevec glasen sprozi elektronski impulz..grdo--ampak verjemi sem probala na sebi..ne boli je pa neprijetno, pes naj bi se bolj ustrasil kot kaj drugega..vazno pa je da mu pokaze da je to kar dela narobe..ampak moj nil tega pac ne skapira in moja soseda se prej pa moj sostanovalec me bodo dali iz koze.. Cry
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #97 : ponedeljek, 11.12.2006 : 22:16:02 »

Aha...kot nekakšen pogojni refleks in tista cela finta s Pavlovom.
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #98 : ponedeljek, 11.12.2006 : 22:32:23 »

 hey

no tudi moja psička skos laja oz. samo zvečer hodi po kuhinji in gleda v vrata in laja. Jo spusti ven, malo zalaja in priteče nazaj in čez 5 min spet začne lajat v kuhinji Roll Eyes sploh ne vem kaj ji je? mislim da ne išče neke pozornosti ker jo ima skos in je skos z nami tko da ne vem v čem je "problem"  Wink
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #99 : ponedeljek, 11.12.2006 : 23:58:13 »

Mislim da se na koncu mi prilagodimo lajanju in ne kužki nam, da so tiho. Jaz pri svoji  (pri njenem 1 letu) tudi še nisem uspela odpravit lajanja, laja pa tudi na vse možno v stanovanju in ko je sama. Ko je zunaj pa nimam problemov s tem. Ah...
Logiran
ulabong
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #100 : sobota, 16.12.2006 : 13:29:56 »

upam da ni ta tema že kje objavljena.....zelo me zanima s čim bi lahko odvadila svojega kuzka da ne bi "neprestano" ko je na vrtu lajal....samo da gre kdo mimo ali pa tudi če se nič ne dogaja laja...saj mene niti ne moti,sam sosedje pa niso preveč navdušeni nad tem.

hvala za odgovor in lp
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #101 : sobota, 16.12.2006 : 16:13:12 »

tudi jst imam tak problem samo da pri nas laja notr kar je zame še bolj moteče in mislmi da se kužka ne da odvadit oz. zelo težko. pri nas se zvečer gleda v vrata ko je vzunaj temno notri je pa luč in se vidi notr in neprestano laja sama nase, če pa ugasnem luč se pa ven vidi in vidi liste ki se premikajo zaradi vetra in ima spet razlog za lajanje. tako da če ima kdo rešitev bom zelo vesela.
Logiran
JB
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #102 : nedelja, 17.12.2006 : 17:45:16 »

Nikica
Kot sem ti napisal v drugi temi, moraš popolnoma omejit psa in mu določit kaj lahko in česa ne, postavit mu moraš pravila ki se jih mora držat. Če ti pes laja tako kot si napisala (v steklena vrata) jo probaš okregat naj bo tiho. Če ne utihne jo daš na prostor nekam kjer ne bo lajal (ne bo videl ven), če noče ostat na prostoru, ki si mu ga določila, vzameš povodec in ga privežeš za nek fiksiran predmet npr mizo, radiator. Ko utihne ga pohvališ počakaš da se umiri (kakih 10-20 minut) potem ga odvežeš. Če spet laufa k steklenim vratom in se začne drt-lajat ga spet najprej okregej naj bo tiho, če spet ne pomaga ga spet privež...
Ga bož že naučila, sam vztrajno
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #103 : nedelja, 17.12.2006 : 19:16:43 »

Odgovor je povsem preprost  Wink
Naucite psa povelji GLAS (lahko laja) in TIHO (ne sme lajat), pa bo problem resen.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #104 : nedelja, 17.12.2006 : 22:01:06 »

Odgovor je povsem preprost Wink
Naucite psa povelji GLAS (lahko laja) in TIHO (ne sme lajat), pa bo problem resen.

Ja, ko bi bilo tako lahko Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines