mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 27.08.2024 : 05:20:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem lajanja  (Prebrano 61495 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #60 : nedelja, 05.06.2005 : 09:11:51 »

Ojla Aljaz,a Oryja se vedno matra jezek?Kaj pa ce je gospa jezevka pa ima tam blizu kaksno leglo?Mogoce je sla ona ponoci lovit okoli in je zato nisi nasel?
V glavnem po enem mesecu lahko povem da ucenje glasa in tiho na drugi strani meni ne pomaga prav nic pri nezazelenem lajanju!!!Ko enkrat zacne "navduseno" lajat se prav ne ustavi....hvala bogu da imam zelo trpezne sosede.Pravzaprav so oni bolj prepricani da bo enkrat nehal lajat nanje kot sem sama.
Lp
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #61 : nedelja, 17.07.2005 : 10:39:49 »

mene pa nekaj zanima moja psička živi v stanovanju in laja za vsak šum ki ga sliši pa me zanima če kdo ve kako bi jo lahko tega odvadila.

lp
Logiran
brinček
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #62 : sreda, 27.07.2005 : 12:52:26 »

Potrebovala bi vaš nasvet. Doma imam 7 tednov staro gladkodlako prinašalko (FCR). Problem imamo, ker se ponoči oz. proti jutru okoli 4-5h zbudi in začne z bevskanjem, ki traja lahko tudi 30 min ali več. Na začetku smo jo šli pogledat, vendar smo kmalu ogotovili, da je to lajanje klic "igraj se z mano". Spi v kleti in nima možnosti, da bi se sprehajal po hiši. Po nasvetih iz foruma, smo ji preskrbeli radio, ki igra celo noč, dekco, ki diši po njeni pasji mami, uro, ki tiktaka pa je kmalu pogruntala in jo uporabila za igračo. Okoli sebe ima tudi ostale igračke, vendar ji ob tej uri niso aktualne. Zvečer se z njo vsi igramo, tako da dobesedno pade na svoje ležišče.
Ima morda kdo izmed vas kakšen nasvet, kaj bi lahko še uporabili?   
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #63 : sreda, 27.07.2005 : 15:59:24 »

Hm,kaj pa zgolj ignoriranje?Sej vem da se zdi kruto,ampak mislim da si ne zelite da bi vas pes celo zivljenje zbujal ob 4?Ce boste vedno pritekli ne bo nehal izsiljevat pozornost.
Klark spi na kavcu zraven moje postelje in me je vedno hotel zbujat ob 5,6-ih....ko je bil se majhen sem ga dala ven,ce je slucajno moral lulat,pol pa kar nazaj spat.Zdej mu samo recem "spat!" in se obrnem na drugo stran...scasoma je razumel da bom pac vstala ko bom sama hotela in me zdaj le redkokdaj se zbudi.
Lp
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #64 : petek, 29.07.2005 : 22:58:15 »

Moja mama vceraj nasi 3- mesecni psicki ni pustila, da bi ji skakala gor, na krilo, ko je ona sedela in jo je odganjala na lep nacin z NE, a naenkrat je psicki bilo kao dovolj in je obstala na tleh in zacela ful v mamo lajat Shocked Jaz sem bila v hisi in sem ze mislila, kaj se kaj dogaja zunaj in sem pogledala skozi okno in nisem mogla verjet svojim ocem Shocked Shocked Mojo mamo oblajala psicka?? Cist tko je izgledalo, ko da krici... mislim... se clovek si nobeden ne upa kricat na mojo mamo, psicka pa... Huh
Zvecer se je to se 1x zgodilo.
Je potreben preplah pri vsej zadevi?
Na nas se ni nobeden nas pes lajal, ne majhen, ne dorasel; kaj to pomeni???
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #65 : petek, 29.07.2005 : 23:35:00 »


Vaša psička je vendar še otrok in tisto lajanje ni bilo drugega kot vabilo k igri. S tem, ko je skakala v mamo, ji je hotela povedati, da se želi z njo igrat. Prav je, da je rekla "ne", ko je nehala, bi jo morala pobožati in pohvaliti pa takoj preusmeriti njeno pozornost tako, da ji kratek čas meče žogico. Ko je igra z žogo na vrhuncu, se žogico vzame in skrije. Čez čas ji spet mečeš (ko bo psička ubogala na povelje)  in tako s časom dosežeš, da bo žogica postala nagrada.


Priskrbi si kako knjigo o vzgoji psa, da boš lažje razumela pasjo govorico. Psi lajajo tudi iz dolgočasja ne le , če so agresivni . Pa obišči pasjo malo šolo, da ti nekdo pojasni obnašanje psov. Nikar ne kaznuj psa, če želi od tebe igro!
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #66 : sobota, 30.07.2005 : 08:54:18 »

Naša psica, zdaj ima 3 leta, še vedno obšasno laja na ostale člane družine ko sem jaz zraven. Če mene ali očeta ni potem je v redu. Mogoče ker sem jo jaz najbolj razvajala ko je bila mala, ati se je ukvarjal z njo, mama pa nikoli ni preveč kaj imela z njo. Tako da po mojem rata pes lahko malo zaščitniški, ali pa hoče usmeriti pozornost na sebe.  Z malo truda se ga da odvaditi vsega. Tako da pri 3 mesečni psički sploh ni panike, samo pravilna vzgoja je potrebna.
Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #67 : sobota, 30.07.2005 : 15:03:06 »

Sem ze vidla, kako izgleda, ce pes laja, da bi se igral in to 100% ni bil lajez za ˝gremo se igrat˝.
Pasja sola ja... tu pri nas kaj takega sploh ne obstaja, smo se ze pozanimali.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #68 : ponedeljek, 01.08.2005 : 11:06:22 »

dostikrat pa je tak, da se psi "kregajo" ker ni bilo po njihovem, ali pa zelijo kaj sporociti... midva se vcasih pogovarjma..jaz recem nekaj, moj pes pa zalaja nazaj Grin kot da bi se pogovarjal z mano  Cheesy..
runka mogla bi videt ta lajez da bi lahko rekla zakaj je lajala.. samo mislim da zato, ker ji pac ni bilo vsec, da ni smela skociti na njo, pa ji je potem hotela povedati nekaj, ne vem, kaj..pac da ji ni vsec, da ne sme delat kaj hoce Roll Eyes
ali pa vcasih preden mu vrzem zogico, pa recem sedi, me on nalaja, ces kao" kaj me mucis, vrzi ze enkrat to zogico, ne morem sedet na miru, ce vidim zogico"  Cheesy Grin Grin Grin
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #69 : torek, 02.08.2005 : 20:27:20 »

Ja ampak finta je glih v tem, da mora mirno sedet če hoče  dobit žogico. Zato, da nekaj dobi mora nekaj narediti.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #70 : sreda, 03.08.2005 : 08:57:03 »

samo saj brez skrbi, vztrajam, dokler se ne umiri pa vsede, pa sele potem vrzem..enako pri kaki drugi komandi Wink hotela sem samo povedat, da se dostikrat jezi na mene-laja, ker bi pac rad cimprej dosegel svoje- v tem primeru, da mu vrzem zogico Roll Eyes
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #71 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:13:17 »

Pri nas pa imamo malo drugačen problemček. Naša psička pa začne lajati ko se stemni. Takrat se prelevi v "strašnega" čuvaja. Včasih se mi zdi, da laja v "prazno temo", vsaj jaz ne opazim, da bi se v okolici kaj premikalo. Med lajanjem včasih pribeži tudi notri v hišo, vsa razburjena bevskne in že odlaufa nazaj ven. Vmes se za kratek čas pomiri, potem pa spet začne preganjati "zle duhove". In to traja vse dokler ne zaspi. Kraševci sicer so po naravi čuvaji, ampak to nočno lajanje v strnjenem naselju je zelo moteče, bojim se morebitnih pritožb sosedov. Ima kdo idejo kako utišati ta naš "radio"?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #72 : ponedeljek, 08.08.2005 : 11:48:54 »

Moja mama vceraj nasi 3- mesecni psicki ni pustila, da bi ji skakala gor, na krilo, ko je ona sedela in jo je odganjala na lep nacin z NE, a naenkrat je psicki bilo kao dovolj in je obstala na tleh in zacela ful v mamo lajat Shocked Jaz sem bila v hisi in sem ze mislila, kaj se kaj dogaja zunaj in sem pogledala skozi okno in nisem mogla verjet svojim ocem Shocked Shocked Mojo mamo oblajala psicka?? Cist tko je izgledalo, ko da krici... mislim... se clovek si nobeden ne upa kricat na mojo mamo, psicka pa... Huh
Zvecer se je to se 1x zgodilo.
Je potreben preplah pri vsej zadevi?
Na nas se ni nobeden nas pes lajal, ne majhen, ne dorasel; kaj to pomeni???

Tudi Vona dela isto. Meni se zdi, kot da se hoce kregat. Recimo, ko imam priboljsek v roki in hocem, da gre na prostor, ona pa naredi vse drugo (se usede, da tacko, se vrze na hrbet...) in ker ji seveda ne dam priboljska, ker cakam, da se da na prostor, me potem nalaja, ces kaj si jaz mislim, saj je ona vse naredila, kar sem hotela in si zasluzi priboljsek Wink jaz pa vztrajam, da gre na prostor in sele potem dobi nagrado.
Vcasih pa se krega, kadar cesa noce naredit... recimo, ce se kopa v reki in jaz hocem, da skoci v avto in greva domov. Vcasih takrat stoji pred prtljaznikom in se krega, da ne bi sla se domov Wink

No, mogoce jo prevec poclovecujem sram ampak meni zgleda cisto tako, kot da se krega... pa saj je ful zabavno Grin in vseeno vztrajam, da naredi, kar hocem.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #73 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:46:50 »

Tripikice moj se tudi spremeni v "norega policaja" ko pade mrak in tudi on je na zacetku delal prav tako kot tvoja psicka,pol se je pa navadil in zdaj da skoraj mir.Jaz sem bla z njim veliko zunaj ponoci in sva gledala cesto,ljudi ki so hodli mimo,listje ki ga je veter premikal po cesti...vsakic ko je kaj panicno zalajal sva pogledala kaj je blo in ga pomirila.Ze po nekaj dnevih je bil bolj skuliran,vsaj za ograjo.Ko smo zunaj,na poljih v temi je se vedno "nori policaj".
Lp
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #74 : torek, 09.08.2005 : 10:45:51 »

Tripikice moj se tudi spremeni v "norega policaja" ko pade mrak in tudi on je na zacetku delal prav tako kot tvoja psicka,pol se je pa navadil in zdaj da skoraj mir.Jaz sem bla z njim veliko zunaj ponoci in sva gledala cesto,ljudi ki so hodli mimo,listje ki ga je veter premikal po cesti...vsakic ko je kaj panicno zalajal sva pogledala kaj je blo in ga pomirila.Ze po nekaj dnevih je bil bolj skuliran,vsaj za ograjo.Ko smo zunaj,na poljih v temi je se vedno "nori policaj".
Lp

Tudi jaz poskušam psičko pomiriti na tak način, da sedim pri njej in se z njo "pogovarjam". Listje! Zraven nas imajo sosedje majhen sadovnjak in res včasih izpade, da nalaja vsak šumeči list posebej Grin Grin Grin.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines