mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 12:07:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem lajanja  (Prebrano 60473 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #75 : sreda, 10.08.2005 : 12:01:59 »

Jaz imam tudi podoben problem. Mishko je navajen da ce recem ''Kje je lump?!'' pogleda naokoli in zacne lajat.. No, potem ko naj bi nehal in dobi ukaz ''tiho'' , noce nehat lajat, in laja se naprej. Na koncu mi ne preostane drugega kot to, da ga dvignem v narocje in mu na rahlo zatisnem gobcek. Je mogoce se kaksna drugacna resitev?

Heh, Jasmina, pri nas je isto - preden dobi igraco mu dam povelje npr. sedi. On zacne ritat nazaj in zraven laja , like '' deeej mi ze igraaacooo'' Grin Buhtelj Grin
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #76 : sreda, 31.08.2005 : 13:13:13 »

Oj!

Naš pes je večinoma dneva  v hiši oz. naši družbi, če je le kdo doma. Pojavi se pa problem, ko ga zjutraj zaprem v pesjak, prične lajati in laja približno eno uro non stop včasih še dlje(zraven tudi joka). Včasih ga tudi čez dan zaprem v pesajk zaradi obiskov(nekaterim pač neugaja pasja družba, ampak nič zato) ali pa zaradi takega dela, ko nemorem neprestano bedeti nad njim. V pesjak, ga zapiram že pet mesecev(takrat smo ga šele dobili), vendar sem ga pričel navajati postopoma, tudi jest sem mu dejal v pesjak, igral sem se znnjim v pesjaku, mislim da sem vse varijante poskusil samo da bo povezal pesjak z dobrim. Sicer pes  spi v hiši, zjutraj p ga zapiramo zato, ker nebi rad imel velikih presenečenj ko pridem iz službe domov.
Ta problem je moteč tako zasosede kot za nas, saj se nam pes včasih kar zasmili, ko tako joka.
No dones je pa zanameček imel še družbo ob pesjaku saj so ga obiskali vaški pajdaši, tako da je od veselja lajal in stokal kar cele tri ure. Je pa zanimivo, ko ga pa privežem v pesjaku je pa čisto tiho Undecided.

Imate podobne težave ali kakšen dober nasvet. Aja pa tisto foro, da mu dam v plastenko piškote tud ne prime, jo tudi povoha ne, rajši grize lesene dele pesjaka, saj pri mreži ni učinka(se nič ne odlomi Smiley).

Jure
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #77 : nedelja, 04.09.2005 : 16:07:12 »

Mi mamo tud od danes naprej probleme... sosed grozi da nam bo psa zastrupil če ne bo nehal lajat pri njegovi ograji.... laja normalno (ko gre kak pes mimo ali sliši druge pse ki se nenormalno derejo v sosednji ulici) ne pretirano ..

Kak predlog ?  Undecided
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #78 : ponedeljek, 05.09.2005 : 10:21:11 »

Oj!

Naš pes je večinoma dneva v hiši oz. naši družbi, če je le kdo doma. Pojavi se pa problem, ko ga zjutraj zaprem v pesjak, prične lajati in laja približno eno uro non stop včasih še dlje(zraven tudi joka). Včasih ga tudi čez dan zaprem v pesajk zaradi obiskov(nekaterim pač neugaja pasja družba, ampak nič zato) ali pa zaradi takega dela, ko nemorem neprestano bedeti nad njim. V pesjak, ga zapiram že pet mesecev(takrat smo ga šele dobili), vendar sem ga pričel navajati postopoma, tudi jest sem mu dejal v pesjak, igral sem se znnjim v pesjaku, mislim da sem vse varijante poskusil samo da bo povezal pesjak z dobrim. Sicer pes spi v hiši, zjutraj p ga zapiramo zato, ker nebi rad imel velikih presenečenj ko pridem iz službe domov.
Ta problem je moteč tako zasosede kot za nas, saj se nam pes včasih kar zasmili, ko tako joka.
No dones je pa zanameček imel še družbo ob pesjaku saj so ga obiskali vaški pajdaši, tako da je od veselja lajal in stokal kar cele tri ure. Je pa zanimivo, ko ga pa privežem v pesjaku je pa čisto tiho Undecided.

Imate podobne težave ali kakšen dober nasvet. Aja pa tisto foro, da mu dam v plastenko piškote tud ne prime, jo tudi povoha ne, rajši grize lesene dele pesjaka, saj pri mreži ni učinka(se nič ne odlomi Smiley).

Jure

Jure, jaz pa ne bi zapirala psa, ko pridejo gostje, saj je pes vaš družinski član in ga gostje kot takega tudi naj sprejmejo. Pes jih naj povoha, nato se pa naj nekam umakne počivat. Tako bo pes vedel, da so tvoji prijatelji tudi njegovi prijatelji. Če ga boš pa zapiral v pesjak, bo poleg pesjaka sovražil tudi tvoje prijatelje, ker mora zaradi njih v osovraženi pesjak.

Drugače pa ti žal ne morem nič pomagati, ker naša psička nima pesjaka, pač pa samo pasjo uto, giblje se pa lahko vse okrog hiše, tako je zadovoljna na svobodi, pa še čuva nas. Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #79 : ponedeljek, 05.09.2005 : 11:28:08 »

Oj

Končno nekdo , ki je odgovorl Smiley. Schvarca zapiramo res samo takrat, ko se nekdo boji psa. Ponavadi je to takrat , ko pride naobisk stric, saj ima dva majhna otroka, ketera se bojita psa. TO je bilo dosedaj samo trikrat, ko sem ga zapru v pesjak. Sicer sem pa tudi otroka navadil obnašanja ob kužku in se sedaj manj bojita mojega psa. Sta ga celo božala in je bil nazadnje v stanovanju, ko so otroci gledali risanke(seveda sem jih tudi jaz, saj nikoli nepustim psa in otroka samega) je pes lepo ležal na tleh, otroci pa so sedeli kot pribiti Grin Grin(ponavat še razgrajajo ob gledanju risank).

No, uglavnem ga nezapiram v pesjak če to res ni nujno potrebno.

Hvala bogu, da se tvoj kuža giblje prosto po domačem ozemlju, moj se žal ne oz. nesme in je skoraj vedno na povodcu, ker mi soseda grozi z vesmi mogočimi sankcijami, saj se boji psa(ampak samo mojega, pa čeprav je prijazen ampak je rott in to so ubijalski psi itd.. blablabla).

Čau
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #80 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:24:04 »

Hvala bogu, da se tvoj kuža giblje prosto po domačem ozemlju, moj se žal ne oz. nesme in je skoraj vedno na povodcu, ker mi soseda grozi z vesmi mogočimi sankcijami, saj se boji psa(ampak samo mojega, pa čeprav je prijazen ampak je rott in to so ubijalski psi itd.. blablabla).

Te povsem razumem. Mi smo naredili ograjo, tako da psička ne more z dvorišča, dobro je pa to tudi zato, da drugi, tudi sosedski psi ne morejo na naše dvorišče Cheesy Smiley Smiley. Prej so zelenico pred našo hišo kar naprej imeli za stranišče. Angry
Ne vem kako bi tvojega psa človek lahko prepričal, da je v pesjaku fajn, ker do sedaj nima glih prijetnih izkušenj z njim. Kuža se npr. ves popoldan crklja pri tebi in uživa v tvoji družbi Smiley Kiss, ponoči te med spanjem lahko "šnofa" Smiley, potem pa pride straaaašno jutro, ko ga zapreš v pesjak, pa še odideš od doma in ga zapustiš. Cry ŠMRK! Po kužekovem mnenju je ta njegov pesjak res prava SVINJARIJA!!! Angry Angry Angry Naša psička noče niti v svojo pasjo uto, ji je bolj všeč ležati nekje zunaj, na travi ali terasi, pasjo uto pa ima za skladišče svojih igrač. Grin
Sicer pa kakšna rešitev za tvoj problem verjetno že obstaja, naj se še oglasijo tisti, ki imajo izkušnje s pesjaki. Upam, da ti tvoj pes ne bo prej pesjaka kar poglodal Wink Grin Grin Do takrat ga pa lahko zaposliš kot uspešnega čuvaja otrok, npr. Wink Grin
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #81 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:41:01 »

Oj

Res si dobro napisal
Citat
Kuža se npr. ves popoldan crklja pri tebi in uživa v tvoji družbi  , ponoči te med spanjem lahko "šnofa" , potem pa pride straaaašno jutro, ko ga zapreš v pesjak, pa še odideš od doma in ga zapustiš.  ŠMRK! Po kužekovem mnenju je ta njegov pesjak res prava SVINJARIJA!!!   
. Sam res pri reševanju tega problema streljam malo v temo.
Ja, dobra bi bila ta zaposlitev z otroki, sploh če bi mu še kdo kaj plačal Wink Grin

Čav
Logiran
nusap
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #82 : sobota, 17.09.2005 : 20:42:35 »

Schvarc; No, sem bom pa jaz potrudila "rešiti" tvoj problem. Tako kot psa učiš sedi, prostor ipd., ga tudi naučiš bivanja v pesjaku. Naučiš ga pa po osnovnem pravilu šolanja: ko pes nekaj pravilno naredi, ga zato pohvališ in nagradiš. Prvi del, ko si psa seznanil s pesjakom, si že opravil. Sledi nadaljevanje... psa zapreš v boks in če ne začne še isti trenutek lajati, ga pohvališ in nagradiš (nagrada ti je lahko kak priboljšek ali pa ga spet spustiš ven...). Potem zadevo ponoviš, se malo oddaljiš in spet nagrada. In tako naprej, ponavljaj vajo, s tem da se vedno bolj oddaljiš od boksa, se skriješ za hišo, tako da te ne vidi, greš v hišo... Če pa pes začne lajati še isti trenutek, ko zapreš vrata, začneš z vajo pri odprtih vratih in ga nagrajuješ, če je tiho vsakič ko malo zapreš vrata. Pri tem pazi, da si zmeraj dovolj hiter z nagrado, to je še preden začne pes lajati. In še pomembneje, da se na njegovo lajanje nikoli NE odzoveš (z raznimi fuj to..), preprosto ignoriraj. Kajti pes laja, ker želi pozornost in če bo to tudi dobil, bo zmeraj lajal. Zagotovo pa je kuža že to sam ugotovil in posledično se je pojavilo neželjeno vedenje. Če se boš problema lotil resno in vztrajno, je uspeh zagotovljen, saj bo kuža slej ko prej ugotovil, da z lajanjem nič ne doseže, če je pa tiho, se zgodi nekaj dobrega.
Najlažje bo, če se zadeve lotiš kak vikend, ko si cel dan doma in ga lahko ves čas nadziraš in NAGRAJUJEŠ (s tem ne mislim, da ga moraš imeti cel dan v boksu, delajta večkrat na dan).

Lahko bi še nadaljevala, ampak upam, da sem bila dovolj razumljiva in da je moje pisanje vsaj malo pomagalo k uspešni rešitvi problema.

lp
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #83 : ponedeljek, 10.10.2005 : 07:06:15 »

Oj!

Jaz imam naslednji problem. Kuža spi v pesjaku in res nikoli ne joka- je notri čisto zadovoljen. Problem je edino zjutraj. Natanko ob pol sedmih začne lajat (vmes tudi malo joka). To traja vsega skupaj 10 minut, potem mu mami da za jest (ker gre takrat v službo), in potem je mir. Laja edino za to, da dobi za jest. Ali bi pomagalo, če bi mu dajala hrano še preden začne lajati? Lajanje je najbolj moteče čez vikend, ker je bolj mirno vse skupaj in čeprav kolikor vem sosedje niso sovražniki psov, me je vseeno strah, da bi ga kdo zastrupil.

Lp, Urša
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #84 : ponedeljek, 10.10.2005 : 11:32:09 »

Oj!

Jaz imam naslednji problem. Kuža spi v pesjaku in res nikoli ne joka- je notri čisto zadovoljen. Problem je edino zjutraj. Natanko ob pol sedmih začne lajat (vmes tudi malo joka). To traja vsega skupaj 10 minut, potem mu mami da za jest (ker gre takrat v službo), in potem je mir. Laja edino za to, da dobi za jest. Ali bi pomagalo, če bi mu dajala hrano še preden začne lajati? Lajanje je najbolj moteče čez vikend, ker je bolj mirno vse skupaj in čeprav kolikor vem sosedje niso sovražniki psov, me je vseeno strah, da bi ga kdo zastrupil.

Lp, Urša

če j estvar samo v hrani, s edobijo ene zaprte sklede z nastavljivo uro- tako d abi s emu odprla malo pred sedmo.
Mislim,pa da laja zato ,ker je navajen ,da se takrat dan začne in vas hoče na to opzorit. Psi slabo razumejo vikende.
Poleg tega je bil do sedaj pri tem zelo uspešen-saj vedno dobi kar si je zamislil.
Poskusi torej ga prehiteti kak teden in se malo poigraj ter ga potem nahrani. Upaj ,da se ne bo tudi njegov urnik premaknil na bolj zgoden.
če bo šlo v redu poskušaj malo zamujat- po pet minut na vsake toliko dni in počasi podaljšat čas. Če bo začel lajat ga ignoriraj in pojdi k njemu takoj ,ko bo utihnil. S tem seznani sosede, da poskušašprešolat zd dolgoročno boljše staje, da bodo malo potrpeli.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #85 : ponedeljek, 10.10.2005 : 11:34:06 »

Oj

Res si dobro napisal. Sam res pri reševanju tega problema streljam malo v temo.
Ja, dobra bi bila ta zaposlitev z otroki, sploh če bi mu še kdo kaj plačal Wink Grin

Čav
za začetek probaj puščat psa v hiši namesto v pesjaku. Če bo tudi notri lajal ,gre za ločitveno tesnobo in moraš začeti terapevtski program.
če bo notri v redu, naj bo torej notri namesto v pesjaku.
Logiran
petka
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #86 : ponedeljek, 31.10.2005 : 09:55:01 »

Naš pes živi v stanovanju, star je prbl. 1,5 leta, imamo ga pa 3 mesece (vzeli smo ga iz zavetišča). Ko gremo od doma, laja in tuli . Na "samoto" smo ga navajali postopoma (15 minut itd.), vsa stvar pa je bila vedno slabša (trenutno ga zapiram v kletko, ko me ni doma- t. j. kake 4 ure), kletko je že enkrat uničil in pobegnil ven (in uničeval stanovanje). Sosedi se pritožujejo nad lajanjem, sploh ena nam grozi z "višjimi inštancami" Undecided .  Verjamem, da se boji samote in sploh ne vem več, kako mu naj dopovem, da se bomo vrnili. V kletki drugače spi (gre sam noter), ko je sam, mu dam notri igrače (vsakič vsako do konca zgrize in uniči). Nisem še poskusila s prižganim radiem in žvečilko...kaj je točno to? Imel je že tudi ovratnico z limoninim sprejem, pa je delovala samo en dan...
Popoldne ni nikoli sam, spi v otroški sobi, je zelo prijazen kuža in ko smo zraven, nikoli ne laja (ne za hrano, ne na obiske in sploh ne v glavnem).  Ima še kdo kakšen predlog?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #87 : sreda, 16.11.2005 : 12:02:46 »

Tudi mi se javljamo s problemov okoli lajanja:
Buba (2-letna francoska buldogca) je po selitvi v vecje stanovanje postala tudi precej bolj glasna. Vsakic, ko kdo pozvoni (ne glede na to, ali je to na domofonu ali pri zgornjih vhodnih vratih), zacne tako lajat in se trest (kot v pricakovanju), da se jo slisi do pritlicja. Vsakic, ko zatuli, ji mirno recem "ne lajat" ali pa "tiho" (naceloma ta dva ukaza razume, razen kadar se oglasi zvonec), ampak ne pomaga. Ko pride dobimo obiske, se vedno laja, dokler obiskovalca ne prevoha. Ce ga spozna (druzina, prijatelji, ki so dostikrat pri nama), je vse OK, ce pa je neznan, ga pa spremlja po celem stanovanju, z usesi nazaj in grozecim pogledom. Sicer se pusti pobozat, ampak je pa tudi ze probala opozorilno savsnit. Je pa zanimivo, da to dela samo zenskim obiskovalkam, medtem ko je do moskih prizanesljiva  Roll Eyes
Problem je tudi, da laja tudi na stopniscu na sosede. V prejsnjem bloku tega ni pocela, zdaj pa ima blazno veselje s tem... Zoprno je, ker je nekatere strah psov, pa tudi lajez odmeva.
Rada bi jo odvadila lajanja in naj povem, da sva od malega navajala na to, da ce je zalajala, sva ji rekla, da mora biti tiho (torej nisva nikoli spodbujala lajanja ali jo celo ucila ukaza "glas")...
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #88 : sreda, 16.11.2005 : 14:08:56 »

Takle je moj nasvet:
najprej jo nauči, da na ukaz zalaja, ker se bosta potem veliko lažje naučila povelje tiho (povelje: glas,daj glas, itd.), ko bosta to obvladali pa jo prični učiti povelje tiho.To storiš tako, da takrat, ko na povelje pridno laja poveljuješ tiho,  jo nežno primeš za gobček , ko utuhne označiš vedenje in jo nagradiš. Pridno vadiš in sigurno bodo rezultati, vsaj pri meni so bili.

Lp
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #89 : sreda, 16.11.2005 : 14:21:58 »

Samo, ne razumem, zakaj naj bi jo najprej naucila dati glas, komu bi to koristilo (razen kasnejsemu ucenju preprecevanja lajanja)? Ukaz tiho ze pozna- ce zalaja ali cvili zunaj in ji recem "tiho", utihne. Problem je samo v bloku (stanovanje in stopnisce)- verjetno smatra vse skupaj za absolutno svoj teritorij in ne popusca  Undecided
Predvsem pa ne bi tvegala, da jo za lajanje zacnem nagrajevat (ne glede na to, da bi kasneje zacela nagrajevat kontra vedenje), ko pa je ves problem povezan s tem, da hocem, da NE laja...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines