mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.07.2024 : 01:26:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem lajanja  (Prebrano 60901 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #30 : ponedeljek, 01.03.2004 : 15:21:43 »

Jaz imam s svojim maltežančkom kar dva problema glede lajanja:
*Skoraj vedno ko grem ven iz prostora(ali le za 1 minuto ali pa za 8 ur) začne lajati. Lips Sealed
*Ponoči laja in sili k meni v posteljo. Problem je, da živim v bloku. Undecided Včasih laja kar 2 uri. Ne laja pa kadar grem spat pozno ali je utrujen. Starša sta rekla, da če se tole ne bo nehalo, da ga bomo prodali. Cry Cry
 Lips Sealed
LP, jessy
Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #31 : četrtek, 11.03.2004 : 01:13:19 »

Živjo!

Jessy, upam, da ti je uspelo svojega maltežančka odvaditi lajanja Smiley.

Pri nas imamo ogromne probleme z lajanjem v avtomobilu  Angry Huh.  Ustavil nas je policaj in naš mali je skoraj počil, ker je bil toliko hud Grin. Še dobro, da ni "modri" nič težil. Probleme z lajanjem imamo tudi na meji, ko je potrebno mimo carine. Ne pomaga nobena stvar, niti priboljšek. Opažamo tudi, da je pričel lajati na avtobuse, tovornjake...Tega prej ni počel, kar je še najbolj čudno.

Na noben način ga ne moremo oz. ne znamo odvaditi Huh Huh. Kakšne so vaše izkušnje? Ima kdo podoben problem?

Hvala in lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #32 : četrtek, 11.03.2004 : 01:24:31 »

Zivjo Mark (hehe vidim, da še eden, ki ne more spat)  Grin Grin.

Ja, mi imamo iste probleme. Naš Bero med vožnjo oblaja vsakega psa, pešca, kolesarja, skratka skoraj vse, kar se premika. Da ne omenjam na meji  Roll Eyes Lips Sealed Undecided Pri našem nič ne pomaga. Edino če nekdo sedi zadaj (pes je v prtjažniku) in ga malo močneje in malo bolj grobo prime za ovratnico. Pa še takrat utihne za 5 sekund, potem pa laja naprej. Mi smo se sprijaznili s takim psom  Undecided Grin Grin Grin

Je pa zanimivo, če se vozi z mojo Fabio in stojim na semaforju, pa pes začne lajati=> se začne kar avto guncat  Grin Grin Wink Včasih se mu samo smejim, včasih ga malo naderem, utihne pa takrat, ko pridem na avtocesto.

Lp Jana
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #33 : četrtek, 11.03.2004 : 16:24:42 »

mark, ja smo ga, vendar ne tako, kot bi želeli. Sedaj namreč spi pri meni v postelji.

Citat
*Skoraj vedno ko grem ven iz prostora(ali le za 1 minuto ali pa za 8 ur) začne lajati.  



To pa še ostaja.  Undecided Angry Lips Sealed

LP, jessy  Wink
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #34 : nedelja, 14.03.2004 : 10:45:49 »

Od jutra do jutra laja sosedov kuža... Cry
Kaj naj storimo? Shocked
Vemo, da zato, ker je v pesjaku in sam. Ampak, da se zbujamo ponoči, ga slišimo po dnevi in pogosto še zvečer. Angry

Radi bi pomagali z prijaznimi soseskimi nasveti zato se obračam na vas...

Prinašalec je star eno leto v pesjaku je doma kakšne pol leta...
Je mogoče, da se še ni navadil? Pesjak je ogromen, ločen z zunanjimi in notranjimi deli. Ima kup igrač, preprogo...  Tudi na sprehod gre. Ali tako močno pogreša družbo?

Hvala, da ste prebrali in da skušate pomagat. Kiss
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #35 : nedelja, 14.03.2004 : 13:55:31 »

Glede na to, da pravis, da je kuza star eno leto in, da je v pesjaku pol leta, sklepam, da gre za enega od tistih nesrecnikov, ki jim je najprej vse dovoljeno, potem pa unicijo kak cevelj, polulajo preprogo ali pa preprosto le zrastejo in ze jih vrzejo cez prag. Psu je sigurno dolgcas, verjetno ima premalo sprehodov in stikov s svojimi ljudmi in zato laja.
Poskusaj se pogovoriti s sosedom, naj psu omogoci normalno zivljenje in se zacne z njim ukvarjat.
Tudi nas nemski ovcar je v pesjaku, vendar laja le ce gre kdo po cesti mimo ali ce kateri od sosedovih psov pride preblizu. Ponoci laja le redko, pa se to takrat kadar zavoha srne. Sprehajamo ga dovolj, da je utrujen in v pesjaku pociva.

Naj tudi povem, da mi je zdaj kapnilo kdo je ta zlati prinasalec. Vsaj mislim, no. Menda so si ga otroci strasno zeleli, zdaj pa je vsem napoti. Je vas neposredni sosed, kajne? Sprehaja ga dekle staro kaksnih 15 let! lp
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #36 : nedelja, 14.03.2004 : 14:28:10 »

Glede na to, da pravis, da je kuza star eno leto in, da je v pesjaku pol leta, sklepam, da gre za enega od tistih nesrecnikov, ki jim je najprej vse dovoljeno, potem pa unicijo kak cevelj, polulajo preprogo ali pa preprosto le zrastejo in ze jih vrzejo cez prag. Psu je sigurno dolgcas, verjetno ima premalo sprehodov in stikov s svojimi ljudmi in zato laja.

Naši sosedje so isto naredili s kokrom  Angry Najprej je bil kakšni 2 leti spuščen (vedno), potem so ga enkrat ukradli cigani in so ga sklenili privezati za drevo za hišo. Seveda je pes ves čas jokal, lajal, skratka pes je bil navajen na svobodo, kar naenkrat pa je bil obsojen na 10 m štrik  Shocked Sad Angry Če nekaj časa (so sosedje sami ugotovili, da pes povzroča preveč hrupa  Tongue Grin) pa so raje ogradili hišo in pes je bil tam spuščen. Tako, pa so na lep način rešili težavo. Samo da so za to rešitev potrebovali več let  Roll Eyes Lips Sealed

Če ima pes kup igrač, to še nič ne pomeni. Pes potrebuje nekoga, da se igra z njim. Kaj pa če bi sosedje nekako ogradili hišo, mogoče dali psa na balkon, da bi bil bližje svojim ljudem? Mi smo nočno lajanje prekinili tako, da smo psa dali spat v hišo Grin Tongue Pes pač ni bil srečen zunaj. In če smo mi hotli v miru spati in seveda imeti super sosedske odnose, je bila to edina rešitev.

Pa poročaj, kaj se dogaja!

LP jana
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #37 : četrtek, 18.03.2004 : 10:37:23 »

ok glede na to, da imam prinašalca bom rekla takole. Moj živi v stanovanju ampak če smo na morju ali kje na obisku, in da je on na dvorišču pred hišo ga je eno samo lajanje. Pač mora biti z nami, ali pa nekdo z njim, ni navajen da je sam zunaj in zganja totalno paniko. Tako da tistega prinašalčka, ki je zaprt v pesjaku čisto razumem, če je pes prej živel z družino se na njih navezal po možnosti spal v postelji sedaj pa je kar naenkrat obsojen na to da je sam?  Undecided Bogi kuža, bi ga kar jaz k sebi vzela (če bi imela večjo postlejo seveda Wink )
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #38 : četrtek, 18.03.2004 : 11:18:33 »


Zlati prinašalec NI pes za v pesjak...njegovega vzreditelja bi pa najraj fentala, kdorkoli je že.
Če bi slučajno jaz ugotovila, da ima kdo katerega od "mojih" otrok v pesjaku na tak način, bi ga na vrat in na nos odpeljala.

Aja sm pozabila, zlati prinašalci nosijo zaslužke...verjetno vzreditelj sploh ni pomislu kam ga daje, v očeh so se mu sam svetili EUR bankovci (tako kot Stricu Skopušniku dolarski zelenci).  Angry
 
Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #39 : četrtek, 18.03.2004 : 12:12:05 »

Prav vesela sem, da ste načeli tudi to temo.
Tudi pri nas imamo podobno težavo, ne sicer tako hudo. Imamo Aljaško malamutko, ki je stara 16 mesecev. Ni v pesjaku, ampak v ograjenem vrtu, kjer se, kadar smo doma (pa čeprav smo v hiši) prav dobro počuti, ne laja (razen na sosedove mačke, ki jih ne prenaša), ne zavija, ne joka.  Kadar pa ostane doma sama joka, zavija, tuli, in zelo nas je strah, kaj bo, ko bom morala - čez slaba dva meseca, še jaz v službo (sedaj sem na porodniškem dopustu) in bo doma ostajala sama. Prosim za predloge.
- Naj si omislimo še enega psa, da bo imela družbo?? (tudi v tej smeri smo razmišljali)
 - Ali bo pes za čas, ko nas ne bo doma lahko nadomestil družbo ljudi?

Mateja
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #40 : četrtek, 18.03.2004 : 12:14:13 »

Aja sm pozabila, zlati prinašalci nosijo zaslužke...verjetno vzreditelj sploh ni pomislu kam ga daje, v očeh so se mu sam svetili EUR bankovci (tako kot Stricu Skopušniku dolarski zelenci).  Angry
 

Točno tako! Sicer če povem po pravici tam kjer sem jaz kupila našega Smarta vzreditelja ni o meni zanimalo nič, jaz sem spraševala, na vse mi je bil pripravljen odgovoriti in to je meni zadostovalo za nakup (takrat še nisem sodelovala na forumu  Undecided ) Najbrž mu je čisto vseeno ali "njegovi" otroci živijo v pesjaku ali v hiši med ljudmi.

Sally probaj dopovedati lastnikom tega psička, da je tak pes za v družbo, želi si stik z ljudimi, in da mu je dolgčas samemu, kljub igračam, saj so prinašalci znani kot zelo družabni psi ki rabijo toplino človeka.
Tudi dolgi sprehodi ne bodo pomagali, vsaj pri našem ne. Ker tudi če spi v dnevni in grem jaz v spalnico vstane in se prestavi v spalnico.  Wink
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #41 : četrtek, 18.03.2004 : 12:18:05 »

Panda queen!
Glede na to da si ti na porodniškem dopustu je psička najbrž skoz v tvoji družbi, ve da je nekdo v njeni bližini.
Poskušaj jo vsak dan pustiti doma najprej za 15 min. potem pol ure in tako dalje. Saj če bo kar naenkrat ostala sama doma po 8 ur in več bo znala iz dolgčasja narediti škodo ...
Mogoče bo ob tvojem odhodu od doma najprej cvilila in lajala, ko pa se vneš se bo sigurno že umirila in takrat jo obilno pohvali, se z njo poigraj ...

Veliko sreče
LP nina
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #42 : ponedeljek, 19.04.2004 : 15:17:31 »

Moj pa na vso moč laja,če se vžge kosilnica,sesalec,mikser...in laja,dokler se stvari ne ugasne.A se še komu to dogaja? Roll Eyes
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #43 : ponedeljek, 03.05.2004 : 12:30:37 »

Živjo!
Pri Bubinih 7 mesecih se je pojavil problem, ki ga je že enkrat tukaj opisal(a) Tomster: lajati je začela na vse mimoidoče na sprehodu. Kadar ji kdo nepričakovano prekriža pot, se postavi v značilno držo, na hrbtu se ji naredi greben in začne bevskat. Čeprav ji oba s fantom tuliva NE, NE SMEŠ, čisto nič ne pomaga. Kadar hodimo po mestu in ljudje konstantno hodijo mimo, je čisto nič ne moti, če pa smo bolj na samem ali tam, kjer ni take frekvence ljudi, pa začne s svojim nastopom  Angry Zadnjič je tekla proti stanovanju, na hodniku naletela na zelo staro sosedo, ki jo je potem skoraj kap, ker je mislila, da jo bo Buba napadla  Roll Eyes Počasi nama gre to ful na živce, samo ne veva, kaj narediti. Ali mogoče prihaja v puberteto (stara je ravno prav, se mi zdi) ali se ustraši, če ji pride kdo nasproti. Help!
Hvala za kakršenkoli namig.
Lp,
Tina
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #44 : ponedeljek, 03.05.2004 : 20:59:33 »

Tudi nam, tudi nam... se zgodi, da se Sally postavlja v tisto bokser pozo in nekaj gode. Sploh na morju, ko smo bili na ograjenem vrtu. Če je slučajno kdo mimo prišel in začel kramljat se ji je kar lajalo in migalo in skakalo.  Shocked
TinaZ, jaz upam, da najini psički prihajata v pubertetno obdobje, ko se že počutita bolj močni in želita, da ju svet jemlje zares. Nujno pa je, da to ne spodbujamo! Mirimo z mirnooo, tihooo in hvalimo ko se to ne dogaja. Ne vam kaj bi še več? Tongue

pa, pa,
Neli in familly
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines