mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 00:38:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem lajanja  (Prebrano 61883 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #135 : četrtek, 11.10.2007 : 23:53:42 »

Hey merrii in lovethor.. Bo uspelo bo. Sam je res treba ogromno casa. 1 mesec je ful premalo da bi se ful poznalo na obnasanju. Mi smo res ogromno energije dali v ta problem, jaz sem se ful presekirala, prilagodila vse temu da smo to resevali. No zdaj ostane vsak dan 2 uri. Brez tezav. Ko odhajam je zatopljen v kong in sploh ne pogleda za mano, ko pride fant domov, pa tud kdaj spi, gleda cez okno, lezi na svojem prosotru itd.
Vcasih je hodil iz sobe v sobo za mano.. Ce sem nesla cote prat je jokal.. Res je blo grozno. Zdaj sem ga ze ful skuzila in se strogo drzim dolocenih pravil. Predvsem ga poskusam cimmanj vznemirit preden grem. Recimo sem ugotovila, da postane ful nervozen ko vidi da se oblacim. No tak da ce vem, da grem od doma ob 14.00 se oblecem ob 11.00. Torbo dam k vhodu, tak da cim bolj neopazno izginem. No pa se miljon taknsih fintic..
Nic ne obupat. Sicer sem jaz bila tudi zelo obupana in tudi vem, da smo se dalec od popolnega uspeha, ampak bo. Zdaj sem ze prepricana v to, da se da..
Ray se je tudi sicer ful spremenil in je ful bolj miren kot je bil prej. V smilsu da ni nervozen, ker ne opreza non stop za mano itd.  Dosti srece in ne obupat.
lahko noc. Katja
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #136 : petek, 12.10.2007 : 10:09:25 »

Ma, pri nas je problem dvojen, ker ima psička res grozno paranojo pred tem, da bi jo zapustila, njemu pa gre to cviljenje na živce in laja na njo. Zadnjič sva ju posnela in to zgleda tako, da ona začne brezglavo letat po celem stanovanju in naju išče, on pa leta za njo in laja ... Ko ona cvili, se on krega, potem jo malo vabi k igri, potem spet laja ... Ona pa je čisto slepa in samo išče in cvili ... In tako ustvarjata dvojen hrup. Ampak tudi mi vpeljujemo novosti - nič cartanja, ko se odpravljamo in nič cartanja, ko se vrnemo. Njemu dam zdaj kong in v dve zavozlani kuhinjski krpi brikete, da ga zaposlim - toliko, da je vsaj on tiho, njo pa korak za korakom navajamo ...
Upanje umre zadnje, ne?  Huh
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #137 : petek, 12.10.2007 : 11:14:46 »

Pri nas tudi nič cartanja ko gremo in ko pridemo, prej sem ga vedno božala, ko sem prišla. Drugače pa se sosedom izogibam, kolikor je le mogoče, sem pa tudi jaz dobila ljubezensko pisemce Roll Eyes. Ice-a itak igrače ne zanimajo, edino ena kost, ki pa jo očitno žveči, ko sem jaz doma.
Aha, eno vprašanje, ali lahko sosedje pokličejo policijo pred 22. uro?? Ker imam občutek, da bom kmalu dobila kakšno položnico za kalitev reda in miru ... če ne od sosedov pa od bližnjega bara, ker je šlo zadnjič tudi njim na živce.
Upamo, upamo...
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #138 : petek, 12.10.2007 : 11:38:31 »

Pri nas je bilo na zacetku tako, da je imel na voljo vedno ful igrac. No pol sem mu jih vse vzela in mu vsake tolko dam kaksno. Ko grem od doma pa mu nastavim v vsak prostor en kong. V dnevni mu ostane kong z uho od ovcke, ki jo ima ful rad in se fajn zamoti z njo. Prvic ko je ostal sam z kongom ga ni niti povohal(kljub ovcki) in sem bila ful zalostna. Ocitno je bil tak fokusiran na moj odhod da ga niti ovcka ni zanimala. Zdaj mu dam kong kaksno minutko preden odidem, da pade not in ne vidi ko grem.
Tak da ja no. Hotela sem povedat da se je Ray igral z igracami ko smo bili doma, ko pa je bil sam pa ga niso zanimale.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #139 : petek, 12.10.2007 : 11:43:49 »

merrii a to počne že od samega začetka od kar je pri vama ali šele pred kratkim?  Sicer pa drugače to počne celo moj, pa nas ima že natančno naštelane kdaj gremo in kdaj pridemo, sicer nas tuli največ kakih 15 min, pa recmo tko ene parkrat na let Roll Eyes
A imate mogoče kako gonečo se psičko v bližini?  Je pa res da nekaterim psom postane všeč poslušati samega sebe, ma en mojih kolegov s tem probleme Grin Cheesy Roll Eyes
Možnost je tudi ovratnica ki ob tuljenju vanj spusti curek vode Wink Ali pa da dnevno nekajkrat vadite odhajanje in prihajanje. Greš ven ni treba daleč, tam cca 1 do 2 nadstropje nižje (če ste v bloku seveda), tam počakaš 5, 10, 15 minut in se nato vrneš v stanovanje , seveda vajo čez nekaj časa ponoviš, pri tem strogo paziš da ga pri odhodu ne crkljaš ali ogovarjaš ampak enostavno odpreš vrata on greš, ter pri prihodu nazaj zopet ga pobožaš ali pocrkljaš šele ko se udobno namestiš za mizo ali kavč (ali kaj drugega) samo ne takoj ko vstopiš skozi vrata. Pa seveda še to da ne prideš nazaj ravno takrat ko tuli, ker bo to vzel kot nagrado Roll Eyes  Če razumeš nemško si probaj z neta snet nemško oddajo z naslovom Živalsko nany (Tier nany), prej je bila samostojna oddaja na Voxu ob sobotah in nedeljah popoldne okrog 17h , zdaj pa je v sklopu oddaje Hunde Katze Maus. Je obravnavala podoben primer kot tvoj v enih izmed starejših oddaj Wink Meni je res taka fajn oddaja, se naučiš veliko novega Wink
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #140 : petek, 12.10.2007 : 12:22:25 »

merrii, mislim, da jaz že zdavnaj imela policijo na vratih, če bi jih pred deseto uro klicali, tako da mislim, da ne morejo. Upam vsaj. 
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #141 : petek, 12.10.2007 : 13:48:52 »

satin to počneva. Včasih tuli, včasih pa ne. Tuli že od začetka, samo da ni vedno, pa tudi sedaj ne vedno. To ima kar ene fleše. 15 minut ----- ko bi vsaj, Ice tuli celo dopoldne če je treba. Na začetku sva imela z možem obraten turnus, ravno zaradi psa, sedaj pa obeh ni
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #142 : petek, 12.10.2007 : 13:53:07 »

.......sedaj pa obeh ni in imajo tako sosedje in okolica, cel žur. Najbolj grozno mi je, ko rečejo kako je bogi Undecided, ker joka, če bi lajal, pa verjetno ne bi bil bogi. To po 5-10 minut delamo že par mesecev, ampak ne pali, haha, ima prehud vonj po moje. Točno ve, a sem kje v bližini ali ne. Premišljujem, da bi mu na balkonu zakrila razgled, ker me točno vidi, ko grem ven, samo bi me verjetno vseeno slišal, tako da po moje niti to ne bi imelo nekega hudega učinka. Ne vem, nimam več idej, raze kakšna ovratnica proti lajanju še pride v poštev, pa še to ne vem, če bi pomagalo, očitno se res rad posluša, ker 8 ur brezveze že ne bi tulil...... ah ne vem kaj bomo  Huh
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #143 : petek, 12.10.2007 : 20:49:22 »

Jaz se ne bi ravno strinjala s tem da niso bogi. Vsaj ce sodim po nasem. Mi smo ga snemali. Se vedno ga. In tisto kar smo videli na zacetku ni bilo prijetno za videt. Bil je cist panicen, nemiren. Hodil je gor in dol in naju iskal. Niti za malo se ni umiril.
Mislim da je to huda stiska za pse in se ne sme zanemarit.
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #144 : sobota, 13.10.2007 : 09:44:57 »

Hmm, se je narobe razumelo, sem ga jaz tudi gledala kaj počne, ampak sosedje, ko ga vidijo z mano zunaj, pa mi pravijo kako je bogi kuža. Jaz mislim, da je bogi samo, ko tuli, tako sem mislila. Nič gremo danes malo vadit v naravo, pa nabirat kostanje Smiley
lp
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #145 : sobota, 13.10.2007 : 10:23:55 »

Mi smo imeli probleme z tuljenjem, lajanjem, krempanjem po vratih s prvo posvojeno psičko. Niti v trgovino za 15 min. nisi smel ne da bi lajala.
Ena soseda mi je rekla, da me bo prijavila ker mučim psa  Angry pa čeprav sma z mamo ful gledale, da sma jo ja čimmanj puščale samo. Drugo sosedo sma prosile, da ko je bilo najhuje naj pride gor in ji pač reče tiho ali karkoli - nekaj časa je bilo potem ok potem pa je spet začela, tako da jo je ta soseda včasih, ko naju dlje časa ni bilo vzela k sebi.
Naj povem, da je minilo, da je kar naenkrat dojela da smo mi tam doma in da se vedno vrnemo ampak trajalo je celo leto in potem kot bi odrezal je bil mir  Smiley
Rabila je samo čas, da dojame in nič drugega ni pomagalo, priboljški je niso zanimali, igrač tako ni poznala, ovratnic in drugih zadev še niti ni bilo, tako da je ostal, kot pravim, samo čas.

Želim in verjamem, da se bodo tudi pri vseh vas stvari s časom poštimale, do tačas pa mirne živce vam in sosedom  Wink

lp  Smiley

Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #146 : nedelja, 14.10.2007 : 09:43:04 »

oh Rossy, točno vem o čem govoriš! Pri nas je tudi na začetku pomagalo, če je mala sosedica spodaj rekla, naj bo tiho, sem se kar zmenila z njo Smiley! Zdaj pa ne pomaga več! Po moje si pes misli: Ne ti men tiho, če sem pa saaaaaaaaaaaaaaaaam
Logiran
ergo
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #147 : petek, 21.12.2007 : 12:21:03 »

Pozdravljeni!
Tudi mi imamo probleme z lajanjem našega 8 let starega škotskega ovčarja, pa več ne vemo kako ga odvaditi te razvade.
Namreč:
zaprt je v boksu in žival začne z lajžem in cviljenjem kakorhitro pridemo domov. To traja brez prestanka, tudi če ga skregamo. Nekaj časa smo ignorirali njegovo lajanje, pa ni pomagalo. Tudi z vodo smo ga parkrat polili: mir je bil nekaj časa, nato pa je spet začel z lajanjem.
Nikakor ga ne moremo navaditi na nov dom, kajti pred letom dni smo se preselili skupaj s psom, letos je bil preseljen v boks, ki ga sicer sprejema za svojega, vendar si obupno želi naše bližine, kar pa žal vedno ni mogoče. Iz boksa ga spustimo, če nam le čas dopušča, vsako popoldne, ko se ukvarjamo samo z njim, za več kot uro ali dve, vendar mu to ni dovolj.
Je zelo živahen, poln energije in ima rad,  če mu kdo brca žogo, tako da ponavadi prej mi omagamo od igranja kot on.
Pravzaprav je od selitve v novo okolje postal čisto desocializiran: trmasti, kakce je začel puščati povsod, nadležen je s svojim laježem, pravzaprav ne laja več na mimoidoče, sploh jih ne registrira, laja samo na nas in nas vabi, da ga spustimo, kar pa seveda vedno ni mogoče.
Žal se še vedno ukvarjamo z dokončanjem hiše, tako da žal nimamo možnosti spustiti psa, da bi brez nadzora tekal po dvorišču. Imamo pa v načrtu čimprej dvorišče ograditi in psa seveda spustiti iz boksa, da bo svoboden tudi takrat, ko nas ne bo doma. Ampak do takrat ga bo treba nekako navaditi oz. odvaditi tega nadležnega laježa in cviljenja.

Ima kdo kakšno izkušnjo ali idejo kako rešiti ta problem?
Logiran
ergo
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #148 : petek, 18.01.2008 : 07:31:43 »

A res nihče ne ve kako psa odvaditi nadležnega lajanja?!
Zdaj je začel z laježem že ponoči!!! Nekako do 1 ponoči je mir, pol pa začne lajati kot da je dan!
Sosedje nas imajo že poln kufer, saj jih lajež zbuja sredi najlepšega spanca!
Pa psu nič ne manjka, saj ima dovolj hrane in zmeraj čisto vodo, tudi dovolj je spuščen, ampak sredi noči vendar ne moremo biti z njim!?
Kaj bi pomagalo, da ga odvadimo te nadloge? Kakšna piščal ali kaj podobnega?

Prosim za pomoč!

LP
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #149 : petek, 18.01.2008 : 09:18:14 »

Ergo na žalost preko noči ne bo šlo tole, če sem te prav razumela je bil prej pes z vami v stanovanju, zdaj pa se je preselil ven v pesjak. Zanj je to hudi šok, kazen da je naredil nekaj narobe čeprav ne ve kaj, to je pes ki je bil navajen da je bil cel čas z vami. Oprosti mi nimam nič proti, vendar če je bil pes prej skoz z vami notri zakaj je zdaj zunaj, pes tega ni navajen.  Z navajanje na zunanji box se začne že v mladosti, kasneje ko se prične težje, ni nemogoče, je pa res da nekateri psi se nikdar ne navadijo.
Nekaj načinov imaš opisanih že zgoraj,
Z opisanim vedenjem vam pes želi povedati za svojo stisko, da ne ve zakaj ga kaznujete, kaj je naredil narobe da je zunaj, psu tudi ni ravno prijetno biti zunaj sam,....
Nažalost ste se zadeve lotili malce narobe, psa bi morali postopno privajati na box in ga počasi seliti vanj, da bi pes videl da box ni nič slabega, na žalost je zdaj box zanj vse kaj drugega kot prijetno zatočišče ko želi nekaj miru. 
Jaz bi poskusila znova, dajte pesjana notri v garažo, če v bivalnih prostorih ne more biti in mu potem box znova predstavite, to  pomeni vsak dan malo s tem da ste v boxu z njim tudi vi kjer se igrate, prvi teden kake pol urce, naslednji teden urico, potem čas podaljšujte, s tem da se tudi vi počasi umikate iz boxa. Ko bo lajal in tulil ga ignorirajte, če ne bo pomagalo z vodno pištolico umerite brizg vode vanj (ne zdaj s celim lamberjem vode Wink) ali pa v manjšo plastično steklenico pesek ki bo zaropota ko boste spustili stekleničko.  V box mu dajte kako zadevo ki diši po vas, dajte mu njegovo najljubšo igračko ali dve, kake žvečke ali kostke s katerimi se bo zamotil.
Preko noči in v enem tednu ali mesecu seveda to ne bo šlo, pes je star 8 let z zakoreninjenimi življenskimi navadami, prej je bil cel čas v vaši bližini zdaj pa je sam zunaj, sicer ste najbrž mislili samo dobro, ko bo enkrat vse dokončano se bo lahko prosto sprehajal po parceli in bo užival, no pvaš pesjan tega ravno ne vidi v tem smislu, trenutno se po vsej verjetnosti počuti kot zadnje kolo v vaši družini, kot da ste pozabili nanj in z opisanim vedenjem tudi izsiljuje za vaši pozornost, saj ima občutek da je to edini način da pride do nje. Želim vam veliko sreče in potrpljenja Wink
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines