mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 26.08.2024 : 23:58:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem lajanja  (Prebrano 61449 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #120 : sreda, 05.09.2007 : 20:03:54 »

Merrii nejbrz gre pri vas za locitveno tesnobo. Ce tuli samo ko vas ni, vas najbrz pogresa.. Mi imamo isto tezavo. Meni je bilo razlozeno da pes pade v neko paniko, ko ostane sam. Z postopnim navajanjem na "biti sam" naj bi se te tezave dale odpravit. Mi se v tej smeri trudimo ze 2,3 mesece. In moram povedat da je Ray bolj miren ko odhajamo. Ko ga fant pusti samega je ok, ko pa jaz pa se ful buni. Je pa baje to tek na dolge proge, tak da bo se nekaj casa trajalo da bo ok.
G
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #121 : sreda, 05.09.2007 : 20:05:32 »

No se to sem hotela napisat.. Good luck.
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #122 : četrtek, 06.09.2007 : 12:15:29 »

 Shocked :(Danes mi je še druga soseda povedala, da je cel popoldan jokal in kako je bogi. Prvi sosed je vprašal, če se mi pes nič ne smili, ko tako joka. (ice ne laja, samo tuli in se sliši, kot bi jokal). Zdaj me že mož čudno gleda, sploh ne vem več kaj naredit. Včeraj sem se skrila, da je mislil, da me ni doma in ko je začel tulit, sem priletela na balkon in glasno rekla tiho! In potem ko sem šla v trgovino ni jokal, vsaj nisem ga slišala Roll Eyes Danes se bova tudi šla skrivalnice - da bi to kdo posnel, se sama sebi zdim nora Grin. Upajmo, da nama bo tako ratalo, ker postopno navajanje ni uspelo! Jaz mislim, da ga je strah in zato tuli, ker je ena velika boječka in se mi sanja ne, kako ga tega odvadit Huh Ah bo že .... pa hvala ulpi Wink
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #123 : četrtek, 06.09.2007 : 12:38:55 »

merii, se še spomnim, kako žalostno zveni njegovo tuljenje Sad Kakšnega pametnega nasveta pa ti ne znam dat, ker pri naši jokici tud nič ne zaleže...
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #124 : četrtek, 06.09.2007 : 12:54:56 »

ja res je, trga srce matr. Lahko si predstavljaš kako me sosedje gledajo. Po eni strani jim gre na živce, po drugi strani se jim smili.  Roll Eyes Danes, ko sem prišla iz trgovine nisem nič slišala, da bi tulil. Bomo videli, kako se bomo tega rešili
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #125 : četrtek, 06.09.2007 : 14:01:11 »

Merrii ta forum je super zadeva, se najbolj fajn pa je zato, ker clovek vidi da ni sam. Oz da imajo tudi drugi podobne tezave. No nas Ray ni tulil ko sva sla niti ko sva prisla. Enkrat sva ga za hec posnela in bila sokirana. Tulit je zacel v 8 minuti. Revcek je bil cist zgubljen. Iskal naju je in tulil. Se zdaj se mi para srce ko se spomnim na ta prizor.
Baje je fora samo v tem, da pes mora spoznat, da se bo lasntik vrnil. Ko to spozna, je lahko doma 10 ur, ker psi nimajo obcutka za cas. No ne vem. Dalec od tega da bi hotela pametovat. Samo hocem povedat, da pri nas se vidi napredek. Tudi ce je majhen, je pa toliko bolj opazen.
LP
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #126 : četrtek, 06.09.2007 : 14:11:29 »

In kako psu dopovedat da prideš nazaj, če itak vedno prideš nazaj (zakaj tega ne dojame kmalu)? Teorija je lahka samo praksa pa... to traja in traja.
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #127 : četrtek, 06.09.2007 : 15:44:29 »

haha ppetra, imaš prav  Grin Grin Je pa res, da je fino prebrat, da nisem edina. Ice tudi začne tulit kakšne 5-10 minut kasneje. Do takrat skoz gleda ven, najprej levo, potem desno, včeraj sem ga na skrivaj opazovala, enako kot pri tebi ulpi, čisto zgubljen postane. pa buča bi se že lahko navadil, da pridem nazaj Cheesy Ah sej nam bo ratalo, a ne  Wink
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #128 : četrtek, 06.09.2007 : 16:03:41 »

Bo bo. Sam rabijo res ogromno casa. Jaz sem se v tistem trenutku obupa obrnila na Dani (iz tega foruma) in mi je takoj v startu povedala da je to tek na dolge proge. No nisem si pa predstavljala da obstataja tek na tako dolge proge.
Fajn bi bilo da bi se tukaj oglasil kdo ki mu je ta "misija nemogoce" ze v celoti uspela.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #129 : četrtek, 06.09.2007 : 17:03:53 »

Jaz z mojim nisem imela teh težav, je pa vsakič ko smo odšli od doma k sebi v posteljo odnesel moje in moževe (uporabljene) nogavice in copate. Tako počne še danes. Ste morda to že poskusili?
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #130 : četrtek, 06.09.2007 : 18:27:58 »

Mi nismo poskusili, se je pa zgodilo - in smo jim lahko pomahali v slovo Smiley Imamo enega, ki uničuje in drugo, ki jokca. Jaz se pač tolažim, da bo minilo. Priložnosti sta imela dovolj, da sta spoznala, da se vedno vrneva, tako da zdaj čakamo, da se jima to zasidra v bučke. Sosedi so seveda tečni zaradi jokcanja, ampak en velik odtis podplata na zunanji strani vrat mi pomaga, da se ne sekiramo preveč zaradi tega  Tongue
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #131 : četrtek, 06.09.2007 : 20:04:37 »

Lisa mi smo probali vse mozno. Od tega da sem 1,5 uro pred tem ko je ostal sam, rolala z njim. Torej  je bil totalno zlaufan. Puscala sem mu vse sorte razno disecih cot, pa ni pomagalo. Puscala sva mu muziko. Ni prevec zaleglo. Res, edino kar nam pocasi uspeva je to da ga postopno puscava. Zdaj smo priblizno na 45 minut in pocasi nam ne bo preostalo drugo kot da z vsakim tednom malo podaljsamo.
Zal jaz vem, da smo za to da joka ko nas ni krivi sami. Predvsem jaz. Prepozno smo ga zaceli navajat na biti sam. To je edini problem. Sem pac mislila, zakaj bi bil sam ce ne rabi. Na to da bo to nekoc problem nisem racunala..
Je pa tak da doloceni psi na locitveno tesnobo reagirajo z unicevajem, nekateri tulijo, nekateri se pokakajo, polulajo... Pred kratkim sem brala intervju ene slovenske behavioristke(popravite me ce se drugace rece tem ljudem), ki precej pesimisticno gleda na to "bolezen". Ona predlaga tudi pomirjevala. No jaz ne bi o cem takem niti rada razmisljala, tak da..

Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #132 : sreda, 12.09.2007 : 12:32:32 »

Ojla. Jaz sem vceraj cisto slucajno naletela na spletno stran enega angleskega zavetisca. Malo sem brskala in sem ugotovila da imajo sluzbo za vedenjske tezave - "behaviour adivce", kamor se lahko v primeru tezav lastniki psov obrnejo in ta sluzba pomaga z nasveti, programom dela itd.
No in sem jim pisala. Danes sem ze dobila odgovor z enim kupom priponk. Ce koga zanima naj javi in mu posljem na mail.
lp, Katja
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #133 : četrtek, 11.10.2007 : 12:48:09 »

Pri nas še vedno nič novega. Več kot en mesec ga navajam, na kratko odsotnost, pa včasih še vedno tuli. Samo v trgovino grem (stran je minuto peš), pa že tuli. Se bojim srečat kakšnega soseda. Zdaj sem vsaj ugotovila, da tuli samo ko jaz grem od doma, pa tudi če je kdo doma Undecided. Tako, da pri nama nič novega..... žal  Cry
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #134 : četrtek, 11.10.2007 : 15:57:14 »

Pri nas tudi ne, merrii ... Sosedje nas imajo dovolj in res ne vem več, kaj bi. Že dobivava ljubezenska pisemca v nabiralnik  Undecided Naslednji teden nam pridejo še ena dodatna vrata montirat, da ne bosta direkt v vhodna vrata lajala, pa z nečim jih bomo še zapolnili. Zraven pa se držimo nekaterih nasvetov, ki mi jih je ulpi poslala. V skrajni sili bo treba varuško najet, ampak pišuka no ... saj menda bosta dojela enkrat, da je sam doma bit žur -lahko uničujeta in razstavljata stanovanje po mili volji  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines